Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy Pan wasz przybędzie&qu
Autor Wiadomość
czytelnik_forum
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-25, 11:58   "Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy Pan wasz przybędzie&qu

Bądźcie cierpliwi i współzawodniczcie w cierpliwości! Bądźcie wytrwali i bójcie się Boga.

Dzień sądu mógłby nadejść nawet jutro co byłoby zaskoczeniem dla miliardów ludzi, bo chyba prawie wszyscy oczekują jakichś wydarzeń dopiero w roku 2012, no ale z drugiej strony gdy nadejdzie owy 2012 rok a nic konkretnego się nie wydarzy wielu krzyknie z radością:

No i gdzie ten wasz pan, gdzie wasz zbawiciel?!
"HULAJ DUSZA PIEKŁA NIE MA" Bóg i jego sąd to legenda stworzona przez nawiedzonych by kontrolować i zniewolić ludzi"


Ale Wy wierzący Bądźcie cierpliwi i nie ustępujcie w wierze bo Pan nasz przyjdzie w takim momencie że każdy kto nie uwierzył w Niego nawet ten najodważniejszy przeciwnik Boga będzie się chował w jaskini i krzyczał "przykryjcie mnie góry przed Jego obliczem"
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-03-25, 12:19   

a nie wystarczy świadomość, że w każdej chwili może przyjść? Każdy dzień może być tym ostatnim....
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-03-25, 12:22   

czytelnik_forum napisał/a:
Dzień sądu mógłby nadejść nawet jutro co byłoby zaskoczeniem dla miliardów ludzi, bo chyba prawie wszyscy oczekują jakichś wydarzeń dopiero w roku 2012

1. Powrót Chrystusa może nastąpić nawet za sekundę.
2. Nie "prawie wszyscy", ale ludzie którzy wierzą w bzdurne teksty o kalendarzu Majów.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
logoss 
logoss

Wiek: 62
Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 23
Wysłany: 2010-05-22, 09:15   

czytelnik_forum napisał/a:
Dzień sądu mógłby nadejść nawet jutro co byłoby zaskoczeniem dla miliardów ludzi, bo chyba prawie wszyscy oczekują jakichś wydarzeń dopiero w roku 2012, no ale z drugiej strony gdy nadejdzie owy 2012 rok a nic konkretnego się nie wydarzy wielu krzyknie z radością:


Fałszwe przesłanie straszy ludzi sądem i nie ma w nim miłosci, to nie odbija charakteru Boga, wprowadza strach w ludziach, takie przesłania były i będą, ale od nas zależy czy się im poddamy.
"W miłości nie ma bojaźni, wszak doskonał miłość usuwa bojaźń, gdyż bojaźń drży przed karą, kto się więc boi nie jest doskonały w miłości" 1Jana 4,18 smutne jest to że wielu chrześcijan robi podobnie, straszy ludzi sądem, nie pokazując prawdziwego charakteru Jezusa. A co do filmu, to czysta komercja, na tym się zarabia

www.studiumpismasw.pl.tl
_________________
logoss
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2010-05-22, 09:30   

Wierze w nadejscie Chrystusa, ale prawde mowiac apostolowie byli pewni, ze przyjdzie lada moment. Takich chwil "pewnosci" bylo w historii setki. A zaskoczenie bedzie czy to za dzien czy za 1000 lat.
 
 
czytelnik_1

Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 10
Wysłany: 2011-07-04, 22:21   

logoss napisał/a:
Fałszwe przesłanie straszy ludzi sądem i nie ma w nim miłosci, to nie odbija charakteru Boga,


Zaś ostrzeganie że już "wkrótce nastąpi" jest najwłaściwsze bo to tak jakby ojciec słał listy ostrzegawcze (ewentualnie dzwonił przez telefon) do swojego syna/córki która mieszka na wyspie gdzie właśnie rozpoczęła się erupcja wulkanu by stamtąd uciekali.

wiesia napisał/a:
Wierze w nadejscie Chrystusa, ale prawde mowiac apostolowie byli pewni, ze przyjdzie lada moment. Takich chwil "pewnosci" bylo w historii setki. A zaskoczenie bedzie czy to za dzien czy za 1000 lat.


1000 od dziś to na pewno nie bo "po spadających liściach z drzew poznacie kiedy to nastąpi" a właśnie na naszych oczach mamy "jesień średniowiecza" w pełni , wszystkie światowe sytuacje skumulowane i gotowe do ostatecznej akcji, jeszcze najwyżej parę lat i w końcu wyczekiwany armagedon a potem ta ziemia będzie nie poznania.

Bądźcie cierpliwi czytajcie ewentualnie słuchajcie biblii KLIK i sprawdzajcie "czy tak się rzeczy mają" oraz obserwujcie świat skonfrontujcie to z przepowiedniami w Piśmie Świętym i nie ustępujcie w wierze pomimo "proroków za zachodu" "21 majowych 2011 końców świata" czy "2012-tych końców" i wszelkich innych prześladowców i drwiących.

Bo Pan Nasz przyjdzie w takim momencie że wierzący nie powinien być i z pewnością nie będzie zaskoczony.

:prosze:
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-04, 23:07   

czytelnik_1,
Cytat:
Bo Pan Nasz przyjdzie w takim momencie że wierzący nie powinien być i z pewnością nie będzie zaskoczony.
czy jak złodziej do Ciebie przychodzi nie jesteś zaskoczony ?
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Incognito
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-05, 07:03   

Cytat:
czy jak złodziej do Ciebie przychodzi nie jesteś zaskoczony


Jeśli nie czuwam to z pewnościa. Ale jeśli wiem że przyjdzie i na niego czekam to on będzie zaskoczony.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-05, 12:18   

Incognito,
Cytat:
Ale jeśli wiem że przyjdzie i na niego czekam
a po co czekać,On Cię może zniszczyć,nie lepiej się zabezpieczyć i kupić drzwi antywłamaniowe ;-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Incognito
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-05, 12:23   

bartek212701 napisał/a:
nie lepiej się zabezpieczyć i kupić drzwi antywłamaniowe



Nie :-P
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-05, 12:27   

Incognito, no to czekaj :-P ja tam mam drzwi i z dnia na dzień je ulepszam ;-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Incognito
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-05, 13:08   

I co nawel lufcika w tych drzwiach nie masz? Tego dnia nie wpuścisz jak przyjdzie?
 
 
Berian 
Student Biblii


Wyznanie: Wierzę w Jezusa
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 686
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-07-05, 13:16   

Incognito napisał/a:
I co nawel lufcika w tych drzwiach nie masz? Tego dnia nie wpuścisz jak przyjdzie?

Pewnie ma te drzwi zabite deskami to jak przyjdzie to dopiero będzie rozbierać, pewnie nie zdąży :xhehe:
_________________
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
Gość miłujesz nieprzyjaciół?
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-05, 13:17   

Incognito, nie mam lufcika zazwyczaj są w oknach ;-) ale w drzwiach też widziałem,jak będę gotowy to otworzę jak nie to będę trząść portkami
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Incognito
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-05, 13:21   

Coś mi się wydaje Bartku, że lubisz być w centrum zainteresowania i przelewać z pustego w próżne. Boję się , że przestałeś czuwać i możesz coś przegapić. Przesłałbym ci błogosławieństwo ale wszystkie nasze błogosławieństwa Jehowa przeklął przed wiekami. :roll: A ja ci jedank dobrze życze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10