Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Modlitwa do Ducha Świętego
Autor Wiadomość
sio 

Wysłany: 2010-05-11, 20:31   

daglezja77 napisał/a:
Ja jednak modlę się bezpośrednio do Boga..

...nie ma takiej możliwości ;-)

nike napisał/a:
Według mojej wiedzy, a uważam ją za wiedzę biblijną. Każdy człowiek ma zagwarantowane na mocy Okupu powstanie z grobu. Będziemy mieli 1000 lat Restytucji i każdy kto będzie tylko chciał z martwych wzbudzonych ludzi będzie mógł odrestaurować się i zostać na końcu zbawionym. Obojętnie, czy w tym życiu wierzył w Boga, czy w Niego nie wierzył.

...to kolejna teoria ,,czyścica,,? ;-) biblijność tej teori jest tylko tu,w samym Raju gdzie powiedział ktoś bardzo nie dobry,,na pewno nie umrzecie..,, :-> chyba że powiedział to bo był dobry. ;-)

nike napisał/a:
Każdy człowiek ma zagwarantowane na mocy Okupu powstanie z grobu.

1 Tes 4.16,,...a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.,,
Apoka 20.6,,Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat...,,

...żadnej Restytucji już nie będzie, drugie zmartwychwstanie ma być po okresie 1000 lat i jest zmartwychwstaniem niewierzących na ich zagładę;

Apokalipsa 20.5,,A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat dobiegło końca. To jest pierwsze zmartwychwstanie...,,
Apokalipsa 20.9,,Wyszli oni na powierzchnię ziemi.... a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich...,,

[ Dodano: 2010-05-11, 20:36 ]
Anowi napisał/a:
Po zmartwychwstaniu dostanę tego samego męża? Jeśli tak, to ja już wolę nie zmartwychwstawać i spokojnie spać snem wiecznym.

,,Czyż nie dlatego jesteście w błędzie, że nie rozumiecie Pisma ani mocy Bożej?

...zmartwychwstaną tylko dobrzy mężowie nio i mam nadzieje dobre żony ;-)

Marek 12.25,,Gdy bowiem powstaną z martwych, nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, ale będą jak aniołowie w niebie...,,

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2010-05-11, 20:49   

same siostry i sami bracia

din 

Wysłany: 2010-05-13, 20:45   

Jezus sie modlił do swego ojca.... Czy Bóg może modlić się do siebie ??

wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Wysłany: 2010-05-14, 08:20   

sio napisał/a:

Czyli kto? Ci co wierza? Ci co sa tylko ochrzczeni? itd...Dla kazdego to znaczy cos innego Ogolne zamieszanie, tak jak w temacie o zyciu po zyciu...

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2010-05-14, 12:07   

sio napisał/a:
nike napisał/a:
Według mojej wiedzy, a uważam ją za wiedzę biblijną. Każdy człowiek ma zagwarantowane na mocy Okupu powstanie z grobu. Będziemy mieli 1000 lat Restytucji i każdy kto będzie tylko chciał z martwych wzbudzonych ludzi będzie mógł odrestaurować się i zostać na końcu zbawionym. Obojętnie, czy w tym życiu wierzył w Boga, czy w Niego nie wierzył.

...to kolejna teoria ,,czyścica,,? ;-) biblijność tej teori jest tylko tu,w samym Raju gdzie powiedział ktoś bardzo nie dobry,,na pewno nie umrzecie..,, :-> chyba że powiedział to bo był dobry. ;-)

dlaczego Czyśćca?
Cytat:
nike napisał/a:
Każdy człowiek ma zagwarantowane na mocy Okupu powstanie z grobu.

Apoka 20.6,,Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat...,,

Pierwsze zmartwychwstanie jest dla Oblubienicy która została zabrana do nieba i to zmartwychwstanie ja rozumiem,że się już odbyło.

sio napisał/a:
.żadnej Restytucji już nie będzie, drugie zmartwychwstanie ma być po okresie 1000 lat i jest zmartwychwstaniem niewierzących na ich zagładę;

Ja tez wierzę,że drugie Zmartwychwstanie będzie po tysiącleciu Zauważyłeś ,że ja często mówię z martwych- wzbudzenie, ponieważ jest różnica miedzy wzbudzeniem z grobu a zmartwychwstaniem.

sio napisał/a:
Apokalipsa 20.5,,A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat dobiegło końca. To jest pierwsze zmartwychwstanie...,,

Tekst ten jest dopiskiem. nie ma go w najstarszych manuskryptach.

sio napisał/a:
Apokalipsa 20.9,,Wyszli oni na powierzchnię ziemi.... a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich...

Tu jest mowa i hipokrytach, którzy dotrą do końca Restytucji i w Małym Okresie zgina.

din 

Wysłany: 2010-05-14, 13:20   

nike napisał/a:

sio napisał/a:

Tekst ten jest dopiskiem. nie ma go w najstarszych manuskryptach.

Czy to prawda ??? Masz jakieś udowodnienie ???

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2010-05-14, 13:33   

expander1V napisał/a:
Czy to prawda ??? Masz jakieś udowodnienie ???

Poszukaj w starych manuskryptach.Byli tacy co sprawdzili, można to zrobić przez liczbowanie biblijne.
Pastor Russell pisze tak:
A inni itd. => wyrazy te nie znajdują się w najstarszych manuskryptach. Jednak jest to prawdą, że umarli nie odzyskają pełności utraconego życia, aż się skończy 1000 lat naprawienia wszystkich rzeczy.
Tak jak już pisałam, jest różnica między zmartwychwstaniem a wzbudzeniem z grobu.

Odpowiedz do tematu