Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
waz zawisl na drzewcu i Jezus zawisl
Autor Wiadomość
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
  Wysłany: 2010-04-19, 18:24   waz zawisl na drzewcu i Jezus zawisl

Dlaczego w ST to waz zostal zawieszony na drzewcu a nie baranek i gdy ukaszony czlowiek spojrzal na niego zostal uzdrowiony :?:

Znalazlem cos takiego:

"Sprawiedliwość Boża została uczyniona grzechem. On [Jezus] przyjął naturę szatana we własnym duchu i w tym momencie zawołał: 'Boże mój, Boże, czemuś mnie opuścił?' Jak myślicie, dlaczego Mojżesz, posłuszny Bożemu nakazowi, zawiesił na drzewcu węża zamiast baranka? To mnie zawsze intrygowało. Zadawałem Panu pytanie: 'Dlaczego kazałeś Mojżeszowi zawiesić węża - symbol szatana? Dlaczego nie kazałeś tam umieścić baranka? "

"Wąż symbolizuje szatana. Jezus Chrystus wiedział, że jedynym sposobem powstrzymania szatana jest przyjęcie na siebie jego [szatana] natury. On przyjął naturę szatana, żeby wszyscy posiadający naturę szatana mogli mieć udział w naturze Boga"

"Jezus stał się naszym zamiennikiem. Gdyby nie umarł duchowo, my nie moglibyśmy się duchowo odrodzić. Ale On rownież umarł [duchowo] tak jak Adam umarł [duchowo]! Umierając na krzyżu został oddzielony od chwały Bożej. Stał się za nas grzechem i był posłuszny aż do śmierci."

Jakie sa wasze zadania i odczucia w tym temacie :?:

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei

Anowi 

Pomogła: 81 razy
Wysłany: 2010-04-19, 18:47   

Co przyprawiało ludzi wędrujących po pustyni o śmierć? Węże...i pewnie dlatego Bóg polecił umieścić na palu węża, aby nauczyć ludzi, że to co On daje jest życiodajne. Tylko aby się o tym przekonać trzeba było Bogu uwierzyć i ... spojrzeć na węża.

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wysłany: 2010-04-19, 20:26   

2Kor 5:21 BG „Albowiem on tego, który nie znał grzechu, za nas grzechem uczynił...”

2Kor 5:21 BR „On to dla nas grzechem uczynił Tego, który nie znał grzechu...”

2Kor 5:21 BT „On to dla nas grzechem uczynił Tego, który nie znał grzechu...”

2Kor 5:21 BW „On tego, który nie znał grzechu, za nas grzechem uczynił,..”

2Kor 5:21 BB „Abowiem to uczynił iż ten, który nie uznał grzechu, stał się grzechem...”

Anowi 

Wysłany: 2010-04-19, 21:29   Re: waz zawisl na drzewcu i Jezus zawisl

Hardi napisał/a:
"Sprawiedliwość Boża została uczyniona grzechem. On [Jezus] przyjął naturę szatana we własnym duchu i w tym momencie zawołał: 'Boże mój, Boże, czemuś mnie opuścił?'

Jaka jest natura szatana? Pycha, zazdrość, kłamstwo...
Fakt, że Jezus poczytany był za grzesznika i poniósł haniebną śmierć nie znaczy, że w duchu przyjął jego (szatana) naturę. Przecież był zdziwiony dlaczego Ojciec Go opuścił. Gdyby przeklął Boga spełniłyby się słowa żony Hioba - "przeklnij Boga i umrzyj" i na próżno czekalibyśmy na zmartwychwstanie.

Hardi napisał/a:
"Wąż symbolizuje szatana. Jezus Chrystus wiedział, że jedynym sposobem powstrzymania szatana jest przyjęcie na siebie jego [szatana] natury. On przyjął naturę szatana, żeby wszyscy posiadający naturę szatana mogli mieć udział w naturze Boga"

nigdy nie uwierzę w coś takiego - to dopiero herezja
Cytat:
"Jezus stał się naszym zamiennikiem.

umarł jeden za wszystkich (za cały naród)
Cytat:
Gdyby nie umarł duchowo, my nie moglibyśmy się duchowo odrodzić. Ale On rownież umarł [duchowo] tak jak Adam umarł [duchowo]!

To czemu nie wierzysz w tego co umarł po lewicy Jezusa?
Gdyby w Jego sercu nie było miłości do Boga próżna byłaby nasza wiara - Bóg okazałby się bezsilny i wszyscy poginęlibyśmy w swoich grzechach.
Cytat:
Umierając na krzyżu został oddzielony od chwały Bożej. Stał się za nas grzechem i był posłuszny aż do śmierci."

oddzielony - znaczy pozbawiony
Cytat:
Jakie są wasze zdania i odczucia w tym temacie :?:

Jestem szczęśliwa, że Jezus wytrwał, bo jeśli On potrafił to i ja się postaram wytrwać

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wysłany: 2010-04-20, 15:06   

Anowi, spoko, ok, ale co powiesz na ten werset z 2Kor 5:21 :?: I dlaczego w ST byl waz na krzyzu :?: Ja nie mam zdania na ten temat, dlatego sie pytam.

izraelita 
www.unitarianie.pl

Wysłany: 2010-04-20, 15:33   

Jezus jest porównany do węża miedzianego sporządzonego przez Mojżesza. Wąż miedziany to znana egzegetom figura Chrystusa w ST. To nie wąż ratował ludzi, lecz Bóg, wąż zaś Bogiem nie był, ludzie zaś oddawali mu cześć jako bożkowi, co Bogu się nie podobało.

Jan 3:14 "A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego,"

Jezus podobnie jak wąż miedziany jest pośrednikiem ratunku dla ludzi od śmierci i tak jak wąż został wywyższony.
Jednakże kult miedzianego węża nie podobał się Jedynemu Bogu.

A oto jak skończył wąż:

2Król 18:4 "On to zniósł świątynki na wyżynach, potrzaskał słupy i rozkruszył węża miedzianego, którego sporządził Mojżesz; do tego bowiem czasu synowie izraelscy spalali mu kadzidło, nazywając go Nechusztan."

Wnioski są jasne. Dzisiaj ten proceder nadal się odbywa.

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wysłany: 2010-04-20, 16:34   

izraelita, czy chcesz powiedziec, ze Jezusa spotka taki sam los co weza :?: Chyba cos ci sie totalnie pomylilo...

Anowi 

Wysłany: 2010-04-20, 19:32   

izraelita napisał/a:
Wąż miedziany to znana egzegetom figura Chrystusa w ST. To nie wąż ratował ludzi, lecz Bóg, wąż zaś Bogiem nie był, ludzie zaś oddawali mu cześć jako bożkowi, co Bogu się nie podobało.

dokładnie

[ Dodano: 2010-04-20, 19:40 ]
Hardi napisał/a:
co powiesz na ten werset z 2Kor 5:21 :?: I dlaczego w ST byl waz na krzyzu :?: Ja nie mam zdania na ten temat, dlatego sie pytam.

2Kor 5:21 Bp „On dla nas zrzucił winę na Tego, który nie popełnił żadnego grzechu, abyśmy w Nim osiągnęli sprawiedliwość Bożą.”
Jezus obarczony został grzechami całego świata. Bóg nie mógł patrzeć na zło, które spoczęło na Jego barkach i dlatego Jezus spytał "czemuś mnie opuścił?"
Ha 1:13 NS "Zbyt czyste masz oczy, aby spoglądać na zło; a na niedolę nie możesz patrzeć. Dlaczego więc patrzysz na postępujących zdradziecko, milczysz, gdy ktoś niegodziwy połyka bardziej prawego od siebie?"

Odpowiedz do tematu