Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Byłem księdzem - Katolicyzm kryzys wiary
Autor Wiadomość
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
  Wysłany: 2010-04-20, 14:54   Byłem księdzem - Katolicyzm kryzys wiary

"Doskonałe! Każdy powiniem to zobaczyć! Byli księża i zakonnice mówią dlaczego opuścili szeregi Rzymskiego Katolicyzmu, docierają przy tym do sedna kryzysu Kościoła Katolickiego, którym jest jawna sprzeczność katolickich doktryn z oczywistymi naukami Jezusa i apostołów zawartymi w Piśmie Świętym!"


http://www.youtube.com/us...3/0/DmcH3IcUIhk
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-04-20, 16:10   

Można sobie odpuścić, skoro lektora nie stać nawet na dokładne zacytowanie słów Chrystusa i mówi:

"Jezus nauczał: Spożywajcie ten chleb i wino na moją pamiątkę".

Poza tym chwilę potem kłamie, że:
"Kościół katolicki naucza, że ksiądz może je [chleb i wino - ZY] przemienić w prawdziwe Ciało i Krew Chrystusa."

Nie ksiądz przemienia, ale Bóg.

Poza tym, jakiś czas potem stwierdzenie, że do wyjaśnienia przemiany chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa służy "teoria transsubstancji".

No cóż, jeżeli autorów nie stać na sprawdzenie jak brzmi poprawna nazwa i czym jest Transsubstancjacja, oraz jaką ma rangę w Kościele katolickim, to pozostaje tylko płakać nad nimi.

Film wart jedynie tego, aby spuścić nad nim zasłonę milczenia.

Ps. Albo się przesłyszałem, albo lektor nawet nie wie, że Mszę Świętą określa się mianem "Eucharystia" a nie "Euchrystia". Nie... Nie przesłyszałem się. Zastanawiam się, co za ... tłumaczył ten film.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-04-20, 16:31   

Dlatych ktorzy dopiero co sie tutaj pojawili to warto dodac, ze kolega Yarpen Zirgin jest gorliwym katolikiem i bez chwili zastanowienia sie krytykuje kazda prawde mowiaca o KK :!: A jak juz nie ma argumetnow to sie bedzie czepiac tlumacza :->

film goroca polecam :!: :!: :!:

pozdro
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
dires 
Od ucha do ucha.


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-20, 16:39   

Nie zmienia to faktu, że tacy księża istnieją a swoje świadectwo opisują w książkach. Np.
autor: Roman Kotliński
tytuł: Byłem księdzem
liczba stron: 144
miejsce wydania: Łódź
rok wydania: 1998
oprawa: miękka
wymiary: 143 x 205 mm
wydawca: Niniwa, Wydawnictwo
ISBN: 83-909042-0-9
_________________
Dziwny przypadek :-)
 
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-04-20, 17:25   

dokladnie, ja osobiscie znam bylego ksiedza, ktory sie nononarodzil, zobaczyl, ze KK uprawia duchowe cudzolostwo czyli balwochwalstwo i szybko odszedl, nikt go nie musial przykonywac, on pro prostu byl szczery wzgledem Boga i przekladal biblie ponad tradycje itd., a Bog mu otworzyl oczy
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-04-20, 17:38   

Hardi napisał/a:
latych ktorzy dopiero co sie tutaj pojawili to warto dodac, ze kolega Yarpen Zirgin jest gorliwym katolikiem i bez chwili zastanowienia sie krytykuje kazda prawde mowiaca o KK

Jest różnica między prawdą a bzdurą. Zaś bzdur tych film jest pełen.

Hardi napisał/a:
A jak juz nie ma argumetnow to sie bedzie czepiac tlumacza

Oczywiście z całego mojego posta zauważyłeś tylko to, że czepiam się tłumacza o dwa słowa. Jakże to dla Ciebie typowe, że pomijasz wszystko, co ważne, a zwraca uwagę na to co najmniej istotne w krytyce hołubionych przez Ciebie materiałów.

[ Dodano: 2010-04-20, 17:39 ]
dires napisał/a:
Nie zmienia to faktu, że tacy księża istnieją a swoje świadectwo opisują w książkach. Np.
autor: Roman Kotliński
tytuł: Byłem księdzem
liczba stron: 144
miejsce wydania: Łódź
rok wydania: 1998
oprawa: miękka
wymiary: 143 x 205 mm
wydawca: Niniwa, Wydawnictwo
ISBN: 83-909042-0-9

Roman Kotliński to redaktor naczelny i właściciel brukowca Fakty i Mity. Poziom jego książki jest taki sam, jak poziom tego tabloida.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
dires 
Od ucha do ucha.


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-20, 18:35   

Hardi napisał/a:
dokladnie, ja osobiscie znam bylego ksiedza, ktory sie nononarodzil, zobaczyl, ze KK uprawia duchowe cudzolostwo czyli balwochwalstwo i szybko odszedl, nikt go nie musial przykonywac, on pro prostu byl szczery wzgledem Boga i przekladal biblie ponad tradycje itd., a Bog mu otworzyl oczy

No cóz Hardi tego argumentu używasz by potwierdzić sobie, ze masz zupełną rację. Ja nie odbieram nikomu możliwości poznawania Boga w różnych wyznaniach i żadnego nie preferuję.
Wręcz uważam, że aby wierzyć w Boga nie koniecznie trzeba wybrać tą najwłaściwszą bo takiej nie widzę. W sumie każda pliszka swój ogonek chwali. A ten ksiądz wcale nie mówił, że kościół jest zły, tylko niektórzy duchowni, i ze trzeba wprowadzić spore reformy w Kościele (mówię o książce).

[ Dodano: 2010-04-20, 18:40 ]
Yarpen Zirgin napisał/a:
Roman Kotliński to redaktor naczelny i właściciel brukowca Fakty i Mity. Poziom jego książki jest taki sam, jak poziom tego tabloida.

Yarpenie, chyba nie chcesz bronić tych księży którzy są w kościele dla pieniędzy, są niemoralni i obłudni. Bo tacy są. Potrzebne są zmiany i o czymś takim mówił Benedykt 16, chyba że on też jest redaktorem brukowców a wątpię.
_________________
Dziwny przypadek :-)
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-04-20, 21:25   

dires napisał/a:
Yarpenie, chyba nie chcesz bronić tych księży którzy są w kościele dla pieniędzy, są niemoralni i obłudni. Bo tacy są.

Niewątpliwe. Jednakże nie jest ich tak wielu, jak to Kotliński maluje.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-04-20, 21:39   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Niewątpliwe. Jednakże nie jest ich tak wielu, jak to Kotliński maluje.

Kotliński jednak obracał się w tym środowisku, to chyba jest najlepiej poinformowany.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
dires 
Od ucha do ucha.


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-21, 03:29   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Niewątpliwe. Jednakże nie jest ich tak wielu, jak to Kotliński maluje.

Zgadzam się. W skrajność popadł i też nie myślę tak jak on. Jedno słowo: Przegina. Podważa zasługi Karola Wojtyły. A ja uważam, że to był wspaniały człowiek. Formatu, przepraszam nawet nie formatu, zwyczajnie mądry człowiek, który swoim życiem dał przykład jak powinno się postępować. Brzmi to trochę jak nacjonalizm. Podziwiam też Dalajlamę Tenzinga Gjaco. Jego poglądy tez mi są bliskie. Po prostu nie cierpię ludzi powierzchownych i interesownych. A właściwie nie ludzi tylko ich tego typu cech.

[ Dodano: 2010-04-21, 03:57 ]
nike napisał/a:
Kotliński jednak obracał się w tym środowisku, to chyba jest najlepiej poinformowany.

Zawsze powiem wątpie, przypuszczam. Bo wiesz ludzie maja talent do przejaskrawiania. Chodź znam kolegę, który był w seminarium i zrezygnował właśnie z tych powodów. Opowiadał mi historie, które jeżyły mi włosy na głowie. Ale zasada "wątpię", "przypuszczam" nie pozwoliła mi do końca mu ufać. W ocenie warto być ostrożnym. Tobie też to zalecam. Obawiam się, że obecny Papież, przez przyjmowanie do kościoła skrajnych w poglądach Lefebrystów i duchownych anglikańskich (po tym jak Kościół anglikański wyświecił kobiety na kapłanów), niezależnie czy maja żony czy nie. Rodzi to straszne zamieszanie, zwłaszcza w głowach obecnych księży katolickich. Wiem, ze Ciebie to nie dotyczy, bo Katoliczka nie jesteś. Zasady powinny być proste: Mat 5:37 bw " Niechaj wiec mowa wasza będzie: Tak - tak, nie - nie, bo co ponadto jest, to jest od złego".
I patrz jak łatwo przejść Tobie do tego co sama nie lubisz. Pomówień i jątrzenia.
Tak wyczytałem między słowami. Powiedz jak się mylę.
_________________
Dziwny przypadek :-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10