Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zycie po zyciu
Autor Wiadomość
sio 

Wysłany: 2010-05-15, 22:05   

Duch Chrystusowy tylko w wierzących od wielu tysięcy lat?

1 Piotra 1.11,,Badali oni, kiedy i na jaką chwilę wskazywał Duch Chrystusa, który w nich był i przepowiadał cierpienia [przeznaczone] dla Chrystusa oraz mające potem nastąpić uwielbienia.

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2010-05-24, 23:50   

Jeśli Duch Chrystusa jest w każdym z nas, to dlaczego musi zebrać się dwóch lub trzech aby był pośród nich?

wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Wysłany: 2010-05-25, 09:40   

Anowi napisał/a:
Jeśli Duch Chrystusa jest w każdym z nas, to dlaczego musi zebrać się dwóch lub trzech aby był pośród nich?

Własnie, a co z osobami samotnymi?!

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2010-05-25, 10:11   

sio napisał/a:
Duch Chrystusowy tylko w wierzących od wielu tysięcy lat?

1 Piotra 1.11,,Badali oni, kiedy i na jaką chwilę wskazywał Duch Chrystusa, który w nich był i przepowiadał cierpienia [przeznaczone] dla Chrystusa oraz mające potem nastąpić uwielbienia.

EMET:
Gwoli zapodanego tekstu z 1 Piotra 1:11, to poniekąd zainteresował mnie sposób translacji.
I tak NŚ oddaje: "Ciągle dociekali, na którą albo na jaką porę duch w nich wskazywał w związku z Chrystusem, gdy zawczasu świadczył o cierpieniach czekających Chrystusa oraz o późniejszych rzeczach chwalebnych.".
Interlinia Vocatio, II część wersetu: "ujawniał (Ten) w nich Duch Pomazańca, wcześniej świadczący (o_tych) na Pomazańca cierpieniach i (o_tych) po tamtych chwałach;".

Zwracam jednak uwagę, że przecinek w translacji Vocatio jest ustalony przez tłumacza, bowiem w zapisie tekstu greckiego owego przecinka po "Pomazańca" [gr.: < Christou >] nie ma. Nie ma owego także po "Duch".
Czyli: gdyby ów przecinek formalnie postawić po "Duch" [po grecku: < pneuma >], nie zaś po "Pomazańca", to też byłoby do przyjęcia...
Wówczas byłby zapis translacyjny taki: "ujawniał (Ten) w nich Duch, Pomazańca wcześniej świadczący (o_tych) Pomazańca cierpieniach i o tych po tamtych chwałach;"

Kwestii tej nie badałem jeszcze; jedynie teraz tak ów tekst rzucił mnie się w oczy...

Stephanos, ps. EMET

sio 

Wysłany: 2010-05-25, 14:39   

Anowi napisał/a:

...jeśli tych dwóch odejdzie, każdy do swojego domu to Duch Jezusa też idzie do własnego domu? ;-)

jeśli jesteś sam to Duch Jezusa jest w Tobie a jeśli jest dwóch lub trzech to Duch Jezusa też jest pośród nich, jedno drugiego nie wyklucza i jest logiczne. :-> nie ma słowa ,,musicie,,.

amiko

Wyznanie: Słowianin
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2010-05-25, 23:27   

sio napisał/a:
Anowi napisał/a:

...jeśli tych dwóch odejdzie, każdy do swojego domu to Duch Jezusa też idzie do własnego domu? ;-)

jeśli jesteś sam to Duch Jezusa jest w Tobie a jeśli jest dwóch lub trzech to Duch Jezusa też jest pośród nich, jedno drugiego nie wyklucza i jest logiczne. :-> nie ma słowa ,,musicie,,.

Bardzo dobrze to wytłumaczyłeś,ale to nie jest Duch Jezusa tylko Duch Chrystusa.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

dires 
Od ucha do ucha.

Wysłany: 2010-05-25, 23:38   

angelo napisał/a:
Bardzo dobrze to wytłumaczyłeś,ale to nie jest Duch Jezusa tylko Duch Chrystusa.

A czym różni się według Ciebie, Duch Jezusa od Chrystusa?

amiko

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2010-05-26, 11:35   

dires napisał/a:
angelo napisał/a:

A czym różni się według Ciebie, Duch Jezusa od Chrystusa?

Syn Boży mówił o sobie "Ja Jestem Chrystus",a nie mówił o sobie "Ja Jestem Jezus" lub "Ja Jestem Jezus Chrystus".On jako Duch wcielił się w Jezusa,syna Marii i Józefa,który był jedynie śmiertelnym,fizycznym ciałem.Świadomością w człowieku jest duch ludzki,który jednocześnie ożywia ciało fizyczne.Jezus jako ciało fizyczne nie miał żadnej własnej świadomości.Świadomością był przebywający w nim Chrystus jako Duch Chrystusowy.W czasie swojego ziemskiego wcielenia istniał Chrystus w Jezusie.Chrystus jako Ja Jestem,jest wiecznym i niezmiennym Duchem Chrystusowym.Nie istniał i nie istnieje Duch Jezusa.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

dires 
Od ucha do ucha.

Wysłany: 2010-05-26, 23:47   

angelo napisał/a:
Jestem,jest wiecznym i niezmiennym Duchem Chrystusowym.Nie istniał i nie istnieje Duch Jezusa.

Strasznie zawiłe Twoje tłumaczenie.Jeżeli Jezus=Chrystus (chyba, że znasz jeszcze innych Chrystusów z Biblii) to skad u Ciebie taka szczegółowa instrukcja jak nazywać ducha Chrystusa, Jezusa, Pomazańca, Mesjasza itp. itd.
Pozdrawiam.

amiko

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2010-05-27, 08:36   

dires napisał/a:
angelo napisał/a:
Jestem,jest wiecznym i niezmiennym Duchem Chrystusowym.Nie istniał i nie istnieje Duch Jezusa.

Strasznie zawiłe Twoje tłumaczenie.Jeżeli Jezus=Chrystus (chyba, że znasz jeszcze innych Chrystusów z Biblii) to skad u Ciebie taka szczegółowa instrukcja jak nazywać ducha Chrystusa, Jezusa, Pomazańca, Mesjasza itp. itd.
Pozdrawiam.

To może tak będzie prościej.W Niebie,przed przybyciem na Ziemię i wcieleniem istniał Chrystus-Duch Chrystusowy,w swoim własnym ciele duchowym.Po przybyciu na Ziemię jako Duch,Chrystus wcielił się w Jezusa.Jezus był fizycznym ciałem,synem Marii i Józefa.Po śmierci Jezusa,Chrystus jako duch opuścił martwe fizyczne ciało,połączył się z własnym duchowym ciałem i powrócił do Nieba.Nie nastąpiło zmartwychwstanie Jezusa jako fizycznego ciała,a Chrystus nie stał się jakimś innym Jezusem lub Jezusem Chrystusem.Zgodnie z prawdą Chrystus nie jest Jezusem.Jeśli coś jest niezrozumiałego to chętnie wyjaśnię.
Pozdrawiam

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2010-05-27, 09:44   

dires napisał/a:
angelo napisał/a:

Pozdrawiam.

EMET:
Łączna fraza "Jezus Chrystus" jest w Biblii odniesiona jedynie do wiadomego Jezusa - por. np. wg Mateusza 1:16.
Natomiast niejedna to postać w Biblii o imieniu "Jezus", także termin "Chrystus" [z greki] - "Pomazaniec" też bywa w Biblii odnoszony do innych.

Czyli: wg Biblii mamy tylko jednego 'Jezusa Pomazańca'.

Stephanos, ps. EMET

amiko

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2010-05-27, 15:21   

EMET napisał/a:

Łączna fraza "Jezus Chrystus" jest w Biblii odniesiona jedynie do wiadomego Jezusa - por. np. wg Mateusza 1:16.
Natomiast niejedna to postać w Biblii o imieniu "Jezus", także termin "Chrystus" [z greki] - "Pomazaniec" też bywa w Biblii odnoszony do innych.

Czyli: wg Biblii mamy tylko jednego 'Jezusa Pomazańca'.

Syn Boży mówił o sobie "Ja Jestem Chrystus",a nie mówił o sobie "Ja Jestem Jezus" lub "Ja Jestem Jezus Chrystus".On jako Ja Jestem istniał zanim Abraham stał się.Jezus narodził się około 2000 lat temu jako Syn Człowieczy Marii i Józefa,w którego wcielił się przybyły z Nieba Chrystus jako Duch.Każde ciało fizyczne nie ma własnej odrębnej świadomości.Świadomością jest przebywający w nim duch ludzki,który w nim mieszka na czas swojego ziemskiego żywota.

arnon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-27, 15:29   

"Rzekła mu niewiasta: Wiem, że przyjdzie Mesjasz (to znaczy Chrystus); gdy On przyjdzie, wszystko nam oznajmi. (26) Rzekł jej Jezus: Ja, który mówię z tobą, jestem nim".

amiko

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2010-05-27, 15:51   

arnon napisał/a:
"Rzekła mu niewiasta: Wiem, że przyjdzie Mesjasz (to znaczy Chrystus); gdy On przyjdzie, wszystko nam oznajmi. (26) Rzekł jej Jezus: Ja, który mówię z tobą, jestem nim".

Powinno pisać:

(26) Rzekł jej Chrystus:Ja Jestem nim,który mówię z tobą.

Ja Jestem,jest duchowym imieniem Syna Bożego Chrystusa.Chrystus był w Jezusie,ale nie był Jezusem lub Jezusem Chrystusem.To Chrystus kierował Jezusem tak jak kierowca kieruje samochodem.

arnon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-27, 15:58   

angelo napisał/a:

(26) Rzekł jej Chrystus:Ja Jestem nim,który mówię z tobą.

A dlaczego tak?

angelo napisał/a:
Ja Jestem,jest duchowym imieniem Syna Bożego Chrystusa.

Sam to wymyśliłeś?

angelo napisał/a:
Chrystus był w Jezusie,ale nie był Jezusem lub Jezusem Chrystusem.To Chrystus kierował Jezusem tak jak kierowca kieruje samochodem.

Dobrze sie czujesz?

Odpowiedz do tematu