Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anowi
2010-05-20, 17:13
Judasz kamieniem fundamentowym murów Jerozolimy
Autor Wiadomość
jawa sen

Wysłany: 2013-03-24, 11:31   

Henryk napisał/a:
BLyy napisał/a:
Faktem jest, że jest napisane, że u Judasza musiało się to stać - bo Pismo wyraźnie mówi, że musi się to stać.

Faktem jest jedynie że karą za grzech jest śmierć, i to, że bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia grzechu.
Bóg nikogo nie naznaczył do zdrady.
Podobnie jak wielu nie naznaczył do bycia prorokami. 8-)

Nikt nie ma wybaczonego przestępstwa, jeśli sam się nie ukorzył i o to nie prosił.
Nie wybiegajcie przed Sprawiedliwość. :-P
Czy Synowie Boży co współżyliz kobietami ludzkimi nie ukorzyli się i nie żałowali tego co zrobili.Czy nie prosili Henocha sprawiedliwego u Boga żeby się wstawił u Pana Boga za nimi.

Henryk 

Wysłany: 2013-03-24, 11:53   

jawa sen napisał/a:
Piszesz tez o odpuszczeniu win przez ukorzenie.Wszak sąd nad nami dopiero będzie i będziemy sądzeni według uczynków a miara jest u Boga.

Nie ma odpuszczenia win, przez jedynie ukorzenie się.

Ale warunkiem ewentualnego odpuszczenia win jest naprawienie szkody (jeśli jest jeszcze taka możliwość), szczere żałowanie za czyn (co za tym idzie- zrozumienie złego postępku) i najważniejsze: prośba o odpuszczenie grzechu! Prośba do pokrzywdzonego a dopiero potem do...Boga!
Który z tych elementów wystąpił u Judasza?

Lud Boży nie będzie sądzony w przyszłości.
Jest na sądzie teraz, w tym życiu.

Cytat:
Czy Synowie Boży co współżyliz kobietami ludzkimi nie ukorzyli się i nie żałowali tego co zrobili.Czy nie prosili Henocha sprawiedliwego u Boga żeby się wstawił u Pana Boga za nimi.
Nie wiem, o czym piszesz. :-(
Mamy forum Biblijne. Bajkami nie zajmuję się.

jawa sen

Wysłany: 2013-03-24, 13:38   

Henryku po co w prostej sprawie robić filozofie .Chcesz być zbawiony miłuj Boga Ojca i przestrzegaj zakonu, jezeki zgrzeszysz nie czyń więcej tego.To jest nauka Chrystusa Pana a nie zajmowanie się bajkami.Jezeli chcesz być doskonały,zostaw wszystko co Cię łączy i zatrzymuje ze światem i podążaj za Chrystusem Panem. .
Ostatnio zmieniony przez jawa sen 2013-03-24, 14:10, w całości zmieniany 1 raz  

jawa sen

Wysłany: 2013-03-24, 13:41   

nowy testament cytuje Henocha .Więc o jakich bajkach mowa?

jawa sen

Wysłany: 2013-03-24, 13:48   

Henoch jest wymieniony w rodowodzie księgi rodzaju,jako ten ktory chodził z Bogiem.I niezależnie od kanonu biblii.Więc przynajmniej dwa razy zastanów się w tak ważnych tematach zanim komuś bajki zarzucisz.Nie spierajmy się ja i Ty ,bez argumentów.Wole zgode.

Henryk 

Wysłany: 2013-03-24, 20:08   

jawa sen napisał/a:
Więc przynajmniej dwa razy zastanów się w tak ważnych tematach zanim komuś bajki zarzucisz.

Zastanawiałem się nawet i trzy razy.
Księgę Henocha włóż między bajki.

jawa sen

Wysłany: 2013-03-25, 10:57   

Ok. temat koncze z Tobą. Nic nie wiesz ,a zarzucasz mi bajki,pomimo ze nie skomentowałes faktu,ze na Henocha powołuje się NT.oraz ST wymienia Go w rodowodzie jako kogoś szczególnego u Boga Ojca. jak sie rozmawia o sprawach świętych to trzeba sie trzymać pisma ,a nie własnych cudactw.Żyj w zdrowiu Henryku.

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2013-03-25, 11:10   

jawa sen napisał/a:
Ok. temat koncze z Tobą. Nic nie wiesz ,a zarzucasz mi bajki

masz gwarancję, że księgę Henocha napisał Henoch?

jawa sen napisał/a:
ST wymienia Go w rodowodzie jako kogoś szczególnego u Boga Ojca.

to trzymaj się starego testamentu

jawa sen

Wysłany: 2013-03-25, 17:58   

Dzis duzo można już zrozumiec.Warunek trzeba szukać.Na tej samej zasadzie i ja mogę się spytać,jaką masz Ty pewnośc że Ciebie Twoim kanonem biblii, nie wprowadzono w błąd.Skoro powstał ,taki a nie inny temat o postaciach,to zeby zrozumiec trzeba badać ,całe pismo.Najwazniejsza jest miłośc do Boga Ojca i przestrzeganie zakonu.A więc czemu bierzecie udział na tym forum.pewnie dlatego, ze chcecie więcej zrozumieć.Więc nie negujcie ST. bo sam Chrystus Pan z tych pism nauczał. Ok zostawmy ST. W NT jest kwestia z Henochem ,więc co ktoś bajke napisał w NT.To może mamy sfałszowany NT.A wobec tego ,jak chcecie wyjaśnić temat na forum.

jawa sen

Wysłany: 2013-03-25, 18:15   

Henryk napisał CYT, LUD BOŻY NIE BĘDZIE SĄDZONY W PRZYSZŁOŚCI JEST TERAZ W TYM ŻYCIU.
Czy ktoś wie czyje to są nauki i zacytuje werset z NT.

Henryk 

Wysłany: 2013-03-25, 19:45   

jawa sen napisał/a:
Henryk napisał CYT, LUD BOŻY NIE BĘDZIE SĄDZONY W PRZYSZŁOŚCI JEST TERAZ W TYM ŻYCIU.
Czy ktoś wie czyje to są nauki i zacytuje werset z NT.

Napisałem dokładnie tak:
Cytat:
Lud Boży nie będzie sądzony w przyszłości.
Jest na sądzie teraz, w tym życiu.

Jeśli już na pewno zbudzisz się... to czytaj uważnie...
Są to nauki apostolskie.
Jest to wyraźnie napisane w NT. :-D
Jeśli do jutra nie znajdziesz- pomogę! :lol:
Podam namiary na księgi, rozdziały, wersety... ;-)

Skąd biorą się tacy "znawcy" Biblii jak Ty?
Co chwilkę pojawia się nowy "nawiedzony"...

jawa sen

Wysłany: 2013-03-25, 21:12   

Ok.Henryk,ja chwały nie szukam.Szukam przypodobania się Bogu.Scena Twoja dobrodzieju.Lepiej ustąpić niż powiedzieć,coś od siebie.

BLyy 

Wysłany: 2013-03-26, 07:38   

Cytat:
Faktem jest jedynie że karą za grzech jest śmierć, i to, że bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia grzechu.

Jeśli nie żałuje to nie ma odpuszczenia, toteż za ten grzech jest śmierć. Jeśli jest odpuszczony to nie ma śmierci z jego powodu.

Cytat:

Judasz był przeznaczony do zdrady, tak samo Jeremiasz do bycia prorokiem.
"Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię,
nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię,
prorokiem dla narodów ustanowiłem cię". Jr 1,5

Cytat:
Nikt nie ma wybaczonego przestępstwa, jeśli sam się nie ukorzył i o to nie prosił.

Jezus wybaczał nawet tym co go na krzyżu wyszydzali, a nie prosili o przebaczenie.

BLyy 

Wysłany: 2013-03-26, 07:40   

jawa sen napisał/a:
Henryk napisał/a:
BLyy napisał/a:
Faktem jest, że jest napisane, że u Judasza musiało się to stać - bo Pismo wyraźnie mówi, że musi się to stać.

Nie wybiegajcie przed Sprawiedliwość. :-P

To byli aniołowie, a nie ludzie

Henryk 

Wysłany: 2013-03-26, 18:19   

jawa sen napisał/a:
Szukam przypodobania się Bogu.

I tak trzymaj!

Trochę na początek:
1P 4:17 kow " Nadszedł bowiem czas, w którym sąd początek swój bierze od domu Bożego. Jeżeli zaś od nas bierze swój początek, to jakiż będzie koniec tych, którzy nieposłuszni są Ewangelii Bożej?"
1J 3:14 bw " My wiemy, że przeszliśmy ze śmierci do żywota, bo miłujemy braci; kto nie miłuje, pozostaje w śmierci."
1Kor 6:3 bw "Czy nie wiecie, że aniołów sądzić będziemy? Cóż dopiero zwykłe sprawy życiowe?"
J 5:24 bt "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie pod sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia."
Myślisz nadal, że Lud Boży będzie po zmartwychwstaniu jeszcze raz sądzony?

Odpowiedz do tematu