Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: machabeusz
2010-06-01, 18:23
KTO DOSTĄPI ZBAWIENIA
Autor Wiadomość
nietak 
pogoń za wiatrem

Wyznanie: marność nad marnościami
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: marność
Wysłany: 2010-06-01, 11:52   KTO DOSTĄPI ZBAWIENIA

Na forum biblijnym są zapewne ludzie z różnych kościołów, denominacji, wyznań oraz Ci, którzy są sam na sam ze Słowem bez żadnej formalnej przynależności. Jak mniemam katolicy odczytują Pismo Św. w kontekście zbawienia tak, że nie stawiają limitów na zbawienie (dochodzi tu nauka KK). Przedstawiciele pozostałych denominacji raczej czynią tu bardziej ostre cięcia w swoim odczycie Biblii. Jeszcze inni zawężają kwestię do 144000.
Niezależni badacze wysnuwają jeszcze inne wnioski. Oczywiście temat jest jak rzeka... kto do niej wejdzie, a kto nad nią przysiądzie?

[ Dodano: 2010-06-01, 11:54 ]
Umieściłem powyższy temat w dziale POSTACIE przez gapowatość ale "postacie" to też każdy z nas :-) a co za tym idzie różne historie i odmienne dzieje.
_________________
marność nad marnościami, wszystko marność...
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-06-01, 14:08   

O Zbawieniu jest chyba kilka stron przejrzyj je. nie wiem czy znowu powielać to samo, czy to ma sens? ;-)
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-06-01, 14:17   

a może kogoś olśniło i zmienił zdanie?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
nietak 
pogoń za wiatrem

Wyznanie: marność nad marnościami
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: marność
Wysłany: 2010-06-01, 14:22   

Chyba nigdy nie jest tak samo, mogą być tylko te same cytaty w różnych konfiguracjach.
_________________
marność nad marnościami, wszystko marność...
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2010-06-01, 18:26   

Witam.
Mimo wszystko przesunąłem temat do tego działu. ;-)

Odnośnie pytania uczniów Jezusa odnośnie zbawienia to pamiętamy słowa Pana "u Boga wszystko jest możliwe". :-)

Mat.19:26
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2010-06-02, 06:31   

machabeusz napisał/a:
Odnośnie pytania uczniów Jezusa odnośnie zbawienia to pamiętamy słowa Pana "u Boga wszystko jest możliwe"

I to jest wielka nadzieja dla nas grzesznikow....
 
 
nietak 
pogoń za wiatrem

Wyznanie: marność nad marnościami
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: marność
Wysłany: 2010-06-02, 10:47   

Znacie jakiegoś grzesznika? Ja nie znam ale znam ludzi nieszczęśliwych.
_________________
marność nad marnościami, wszystko marność...
 
 
Shenwen 
Child of God


Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 54
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2011-04-13, 13:39   Re: KTO DOSTĄPI ZBAWIENIA

Cytat:
Na forum biblijnym są zapewne ludzie z różnych kościołów, denominacji, wyznań oraz Ci, którzy są sam na sam ze Słowem bez żadnej formalnej przynależności. Jak mniemam katolicy odczytują Pismo Św. w kontekście zbawienia tak, że nie stawiają limitów na zbawienie (dochodzi tu nauka KK). Przedstawiciele pozostałych denominacji raczej czynią tu bardziej ostre cięcia w swoim odczycie Biblii. Jeszcze inni zawężają kwestię do 144000.
Niezależni badacze wysnuwają jeszcze inne wnioski. Oczywiście temat jest jak rzeka... kto do niej wejdzie, a kto nad nią przysiądzie?


Jestem dzieckiem Boga od 5 lat, bylem katolikiem [byłem w zakonie].Proces stawania sie dzieckiem Boga zaczął sie u mnie kilkanascie lat temu gdy zmuszony natrectwm jechowitów zacząłem czytac Biblie.I chociaż wówczas nie wiedziałem o dzieciectwie Bożym-nie pojmowalem wielu rzeczy w Bibli-zaczałem wczytywac sie w jej tresc.Dzieki temu obronilem sie przed atakami jechowitów.
W zakonie mialem minimalny kontakt z biblia, na codzien był brewiaż.Prawdę mówiąc do czytania biblii wrocilem po tym jak mnie Bóg uwolnił z zakonu.
Słowa kaplana prowadzacego byly jak kubel zimnej wody."To wszystko co wydarzyło sie od wniebowstapienia Pana Jezusa do dzis to nasza katolicka tradycja, wy nie musicie w to wierzyc.Liczy sie autorytet Słowa Bożego".Kiedy pozniej mailem mu to wspomnialem wyparl sie.Czyli mozna powiedziec ze Bóg przemówił przez przysłowiowego "osła" [nie uwłaczając owemu człowiekowi].
1,5 roku później na mojej drodze stanął ewangelista który ogłosił mi -po raz I- czystą biblijną ewangelie Jezusa Chrystusa.Przez 1,5 miesiąca "bojowałem" z Bogiem probując sie przed Nim wybielić.W końcu skapitulowalem.Bóg pozwolił mi odszukac owego Swojego posłańca i wówczas wyznałem Jezusa moim JEDYNYM Panem i OSOBISTYM Zbawicielem.Niedługo potem wypełniłem drugi warunek zbawienia-zanurzono mnie w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego i Imię Pana Jezusa Chrystusa.
Kto uwierzy [wyzna] i zanurzy sie ten zbawiony bedzie.
Potem był chrzest Duchem Świętym po ktorym otrzymałem dar modlitwy i jezyków.
Myślę że wypełnienie tego niewielkiego warunku z Ew.Marka jest początkiem drogi do zbawienia.Potem juz jest posłuszeństwo Słowu Boga.
To tak od siebie:)
Shallom
_________________
http://chomikuj.pl/Vangloi

Itaatkar

Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom.
1Sm 15:23
 
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2011-04-14, 13:22   

Shenwen napisał temat posta: Kto dostąpi zbawienia, nie kto jak się nazywa. Co do nazwy, mógł się pomylić, ale mógł nie wiedzieć i nie wiadomo co mógł. Z treści wynika jeszcze parę niegramatycznych rzeczy, rozumiem iż podobieństwo do "natręctwem" nie jest przypadkowe. Ale to jego osobiste świadectwo, jego własne wnioski. Nie ze wszystkim co powiedział zgadzam.

Shenwen, proszę zwróć uwagę na styl. Czy chcesz temat o zbawieniu zamienić na temat o stosunku do ŚJ?

Do tematu:

Mateusza 19:25 A gdy to usłyszeli uczniowie, zaniepokoili się bardzo i mówili: Któż tedy może być zbawiony?
26 A Jezus spojrzał na nich i rzekł im: U ludzi to rzecz niemożliwa, ale u Boga wszystko jest możliwe.
27 Wtedy odpowiadając Piotr rzekł mu: Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za tobą; cóż za to mieć będziemy?
28 A Jezus rzekł im: Zaprawdę powiadam wam, że wy, którzy poszliście za mną, przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na tronie chwały swojej, zasiądziecie i wy na dwunastu tronach i będziecie sądzić dwanaście pokoleń izraelskich.
29 I każdy, kto by opuścił domy albo braci, albo siostry, albo ojca, albo matkę, albo dzieci, albo rolę dla imienia mego, stokroć tyle otrzyma i odziedziczy żywot wieczny.


Co myślicie o myślach zawartych w tym fragmencie?

poprawiłem swój błąd literówkę w "natręctwem".
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
Ostatnio zmieniony przez leszed 2011-04-14, 22:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2011-04-14, 13:52   

Odpowiedź jest prosta. Ten dostąpi zbawienia nad którym Bóg się ulituje.Co wy na to?
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2011-04-14, 14:18   

wiesia napisał/a:
Odpowiedź jest prosta. Ten dostąpi zbawienia nad którym Bóg się ulituje.Co wy na to?
Jestem za, a nawet przeciw jeśliby Bóg miał mieć niechęć do ulitowania się na przykład, bo wydaje mi się iż ogólnie na Jego miłosierdzie, co jak co można liczyć. Dlatego zechciał nas zbawić. U Boga ta rzecz jest jak najbardziej możliwa, trudno tu mówić o rozdzielności Boga od Jezusa, który okazał wielką wspaniałomyślność. Oczywiście sam wersety wyżej od mojego wspomniał o trudnościach niektórych ludzi by zostali zbawieni. Ale generalnie ciężar problemu zostawił człowiekowi. Ciekawa jest też dalsza część wypowiedzi.

Pozdrawiam
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-04-14, 18:32   

Posty na temat imienia Bożego przeniosłem tam http://biblia.webd.pl/for...?t=5147&start=0 8-)
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Shenwen 
Child of God


Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 54
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2011-04-24, 10:33   

Co mam uczynić, abym był zbawiony?
1
UPAMIĘTAJ się w swoich grzechach. Upamiętać się, to znaczy odwrócić się od grzechu i całym sercem podążać za Bogiem. Przyjdź do Boga w modlitwie, takim jakim jesteś, z całym obciążeniem grzechu i proś o przebaczenie. ‘Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a ja wam dam ukojenie’ (Ew. Mateusza 11:28) Uwierz Jezusowi, gdy obiecuje: ‘… a tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz' (Ew. Jana 6:37).
2.:
UWIERZ ewangelii. ‘Wypełnił się czas i przybliżyło się królestwo Boże, upamiętajcie się i wierzcie ewangelii’ (Ew. Marka 1:15). Uwierz ewangelii, która mówi, że tak jak jest tylko jeden Bóg, tak też jest tylko jeden pośrednik pomiędzy Bogiem a ludźmi – Jezus Chrystus: ‘Albowiem jeden jest Bóg, JEDEN TEŻ POŚREDNIK miedzy Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus’ (1 Tymoteusza 2:5). Jeśli więc uwierzyłeś ewangelii Chrystusowej, to nie możesz już dłużej wołać do Boga poprzez jakichś innych „pośredników” lub „pośredniczki”, gdyż – jak sam widzisz – Bóg ustanowił tylko jednego pośrednika: Chrystusa Jezusa.
3.:
WYZNAJ Jezusa Chrystusa jako swego osobistego Zbawiciela – gdyż tylko On umarł na krzyżu za twoje grzechy: ‘I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma ŻADNEGO INNEGO IMIENIA pod niebem, danego ludziom, PRZEZ KTÓRE MOGLIBYŚMY BYĆ ZBAWIENI’ (Dzieje Ap. 4:12). Wyznaj ustami swymi Jezusa Chrystusa jako swego jedynego Pana – gdyż dwom religijnym panom naraz służyć nie możesz: ‘Bo jeśli ustami swoimi WYZNASZ, że Jezus jest Panem, I UWIERZYSZ w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz’ (Rzymian 10:9). Jeśli wiec uwierzysz Bogu, to zrozumiesz, że nikt – poza Jezusem – nie może ci pomóc i nie może cię zbawić!
4.:
DOPIERO GDY TO UCZYNISZ – możesz oprzeć się na obietnicy Jezusa: ‘Każdego więc, który mię wyzna przed ludźmi, i Ja wyznam przed Ojcem moim, który jest w niebie’ (Ew. Mateusza 10:32). I dopiero wtedy, nie wcześniej, krew Jezusa, którą On przelał na krzyżu za ciebie – może oczyścić cię z wszelkiego grzechu: 'KREW JEZUSA CHRYSTUSA Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu' (1 Jana 1:7). Jeśli więc upamiętasz się w swoich grzechach, i uwierzysz, że Jezus jest Bożym Synem i Chrystusem (Pomazańcem), którego Bóg wzbudził z martwych, i wyznasz tego Jezusa swoim jedynym Panem – to narodzisz się na nowo, a krew Jezusa zmyje wszystkie twoje stare grzechy i w oczach Boga staniesz się czysty, jak czyste jest nowonarodzone niemowlę!
5.:
JEŚLI to uczynisz, to Bóg uczyni cię nowym stworzeniem i da ci życie wieczne: ‘Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe' (Rzymian 5:17). Chrystus obiecał: '... kto słucha słowa mego [Biblii] i wierzy temu, który mnie posłał [Bogu], ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł z śmierci do żywota’ (Ew. Jana 5:24). Otrzymasz wewnętrzny pokój i zaufanie do Boga. 'Usprawiedliwieni tedy z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa " (Rzymian 5:1).
:arrow:
Oto jak możesz się modlić:
Boże, któryś jest w niebie, wyznaję, że jestem grzesznikiem i potrzebuję, abyś Ty odpuścił mi moje grzechy. Wyznaję, że swoją ufność w sprawie mojego zbawienia złożyłem w swojej religii i w swoim Kościele – zamiast w Tobie Samym! Wybacz mi ten grzech nieposłuszeństwa Twemu Słowu. Od dzisiaj całą swoją ufność, co do mojego zbawienia, składam jedynie w Twoim Synu, Jezusie Chrystusie – a nie w moim kościele. Zaś całą swą wiarę chcę oprzeć na Twoim Słowie, Bożej Biblii Świętej – a nie na ludzkich naukach i kościelnych tradycjach.
Wierzę, że Jezus Chrystus umarł na krzyżu za moje grzechy, po to, abym ja mógł żyć na wieki. Wierzę, że Jezus przelał Swoją cenną krew, aby zmyć nią raz na zawsze wszystkie moje grzechy. Przyjmuję tę ofiarę Chrystusa na Golgocie jako doskonałą i kompletną. Teraz chcę odwrócić się od wszelkiego grzechu, którym byłem zniewolony.
Zapraszam Ciebie, Jezusie Chrystusie, abyś od dzisiaj zamieszkał w moim sercu jako mój osobisty Zbawiciel. Oddaję Ci całe moje życie, abyś był jego Władcą. Oto ustami swoimi wyznaję Jezusa Chrystusa jako mojego Jedynego Pana!
Dziękuję Ci, Boże, że w Jezusie mam życie wieczne. Dziękuję Ci, Ojcze, że jestem od dzisiaj Twoim dzieckiem. Dziękuję Ci w imieniu mojego Pana, Władcy i Zbawiciela – Jezusa Chrystusa! Amen.


Jeśli teraz szczerze wyznałeś Jezusa Chrystusa [w obecności dziecka/ci Bożego] jako swego jedynego Pana – to dołączyłeś do rodziny prawdziwie „narodzonych z góry” dzieci Bożych. Witaj, bracie! Witaj siostro! A jeśli wyznałeś Jezusa jako swego Jedynego Pana, Władcę i Zbawiciela, to powinieneś zacząć:

1. Codziennie czytać Słowo Boga, spisane w Biblii Świętej, gdyż ono jest pokarmem dla twojej duszy.
2. Własnymi słowami wołać w modlitwach do swego Ojca w niebie.
3. Znaleźć kościół, w którym Biblia jest jedynym autorytetem, a Jezus Chrystus jedynym Panem.
4. Naśladować Jezusa i ochrzcić się w wodzie w imię twojego Pana Jezusa Chrystusa:
„Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da
OCHRZCIĆ W IMIĘ JEZUSA CHRYSTUSA”

→ Dzieje Apostolskie 2:38-39 ●8:16 ●10:48 ●19:2-6
5. Świadczyć innym o Chrystusie, który stał się twoim jedynym Panem i osobistym Zbawicielem:
„Ponieważ świadectwo o Chrystusie zostało utwierdzone w was,” → 1 Kor. 1:6

Hallelu Yah!

:-) Krótki poradnik dla nie zbawionych którzy pytają jak dostąpić zbawienia :-D
_________________
http://chomikuj.pl/Vangloi

Itaatkar

Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom.
1Sm 15:23
 
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2011-04-24, 14:09   

amen :-)
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2011-05-19, 15:54   

Shenwen napisał/a:
3. Znaleźć kościół, w którym Biblia jest jedynym autorytetem, a Jezus Chrystus jedynym Panem.

Jaki to kościół?
Cytat:
Słowa kaplana prowadzacego byly jak kubel zimnej wody."To wszystko co wydarzyło sie od wniebowstapienia Pana Jezusa do dzis to nasza katolicka tradycja, wy nie musicie w to wierzyc.Liczy sie autorytet Słowa Bożego".Kiedy pozniej mailem mu to wspomnialem wyparl sie.Czyli mozna powiedziec ze Bóg przemówił przez przysłowiowego "osła" [nie uwłaczając owemu człowiekowi].

Wynika z tego fragmentu,że tylko "wtajemniczeni "kapłani, nieoficjalnie wierzą Biblii.
Wnioskuję,że jednak można być w krk i korzystać z jego "dobrodziejstw"/np.Eucharystia/, ale co ze spowiedzią?Pomijać podczas niej to,że nie wierzy się po katolicku,a właściwie w katechizm katolicki z jego prawami i obowiązkami.
Jak spowiada się ten ksiądz,który ci tak powiedział?
Bardzo mnie to interesuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11