Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Abraham
Autor Wiadomość
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-15, 19:30   

W pewnych sprawach strategicznych mówienie prawdy to zło. Judasz powiedział prawdę, kto jest Jezusem i w ten sposób go wydał na śmierć. Każdy z was znajdzie się w takiej sytuacji, gdy władza szatana zapyta, kto jeszcze wierzy tak jak tych dwóch?. Czy wydacie swoich braci na śmierć mówiąc prawdę?
Szatan i jego słudzy lubią kłamstwo, to trzeba im dać co lubią.
Wprowadzanie w błąd przeciwników jest godne pochwały i jest to usprawiedliwione okolicznościami.
2 Król. 6:19-20
19. Wtedy Elizeusz rzekł do nich: To nie ta droga i nie to miasto. Pójdźcie za mną, a ja zaprowadzę was do męża, którego szukacie. I zaprowadził ich do Samarii.
20. Gdy zaś weszli do Samarii, Elizeusz rzekł: Panie, otwórz ich oczy, niech widzą! Wtedy pan otworzył ich oczy i ujrzeli, że są w samym środku Samarii.
(BW)

Trzeba naśladować Boga:1 Król. 22:20-22
20. A Pan rzekł: Kto zwiedzie Achaba, aby wyruszył i poległ w Ramot Gileadzkim? I jeden mówił to, a drugi owo.
21. Wtedy wystąpił Duch i stanął przed Panem, i rzekł: Ja go zwiodę. A Pan rzekł do niego: W jaki sposób?
22. A on odpowiedział: Wyjdę i stanę się duchem kłamliwym w ustach wszystkich jego proroków. Wtedy On rzekł: Tak, ty go zwiedziesz, ty to potrafisz. Idź więc i uczyń tak!
(BW)

explorer 
explorer

Wysłany: 2010-08-15, 19:44   

Lucyfer napisał/a:
Szatan i jego słudzy lubią kłamstwo, to trzeba im dać co lubią.

Ależ nie trzeba. Można nic nie mówić.

--
explorer

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2010-08-16, 05:56   

janwisniewski68 napisał/a:
1 Koryntian
Tak jak w każdym zborze świętych, 34 kobiety w zborach niech milczą, bo nie pozwala się im mówić, lecz niech będą podporządkowane, jak to i Prawo oznajmia. 35 Jeśli więc chcą się czegoś nauczyć, niech w domu pytają własnych mężów, bo rzeczą hańbiącą jest dla kobiety mówić w zborze.

pytam "mężów" w zborze internetowym - a jak nie wiesz to powiedz, że nie wiesz o jakich rodziców chodziło Abrahamowi

Rdz 20:12 Br „Z drugiej strony naprawdę jest ona moją siostrą, bo jest córką mojego ojca, tylko że z innej matki; dlatego też mogła zostać moją żoną.”

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2010-08-16, 09:08   

Anowi napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:
1 Koryntian
Tak jak w każdym zborze świętych, 34 kobiety w zborach niech milczą, bo nie pozwala się im mówić, lecz niech będą podporządkowane, jak to i Prawo oznajmia. 35 Jeśli więc chcą się czegoś nauczyć, niech w domu pytają własnych mężów, bo rzeczą hańbiącą jest dla kobiety mówić w zborze.

pytam "mężów" w zborze internetowym - a jak nie wiesz to powiedz, że nie wiesz o jakich rodziców chodziło Abrahamowi

Rdz 20:12 Br „Z drugiej strony naprawdę jest ona moją siostrą, bo jest córką mojego ojca{Boga}, tylko że z innej matki; dlatego też mogła zostać moją żoną.”
> dlatego że była bogobojna
Kobieta która ma wielu "mężów" jest nierządnicą.Męża można mieć tylko jednego tak jak tylko jedną żonę .Nie tyczy to wdów i wdowców.

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2010-08-16, 13:30   

a czytałeś co się stanie z tymi, którzy dodają słowa do słów Bożych?

Rdz 20:12 Br „Z drugiej strony naprawdę jest ona moją siostrą, bo jest córką mojego ojca{Boga}, tylko że z innej matki; dlatego też mogła zostać moją żoną.”

nie każdy mąż jest mężem co posiada żonę - jest np mąż zaufania

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2010-08-16, 15:28   

Anowi napisał/a:

Nie rozumiecie tego wersetu?

Abrahama ojciec miał córkę z inna żoną, która nie była matką Abrahama. Tą własnie siostrę (z innej matki) Abraham miał za żonę. Czy o to chodziło?

janwisniewski68 
Droga prawdy

Wysłany: 2010-08-16, 15:50   

Arius napisał/a:
Anowi napisał/a:

Nie rozumiecie tego wersetu?

Abrahama ojciec miał córkę z inna żoną, która nie była matką Abrahama. Tą własnie siostrę (z innej matki) Abraham miał za żonę. Czy o to chodziło?

Cytat:
janwisniewski68: Czy dla ciebie tylko JEHOWA, OJCIEC Jezusa jest jedynym BOGIEM?
6 dla nas wszakże jest jeden Bóg, Ojciec, z którego jest wszystko, a my dla niego
(1 Kor. 8:6 PNS)

Tak jak twój tata ziemski ma imię tak Bóg Ojciec też ma swoje imię cóż to za syn jak nie zna imienia swojego Ojca czy taty.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2011-10-14, 13:41   Abraham,obrazem rzeczy przyszłych

Cytat:

Abraham – jego imię, jego postać i jego doświadczenia wiary, rzutują na całą Biblię. Imię Abraham w języku babilońskim znaczy „ten, który kocha ojca” lub w aramejskim – „(Bóg) Ojciec jest wywyższony”, w hebrajskim – „Ojciec mnóstwa, ojciec wielu narodów”. Nazwany został Przyjacielem Boga, a nawet jedno z określeń Boga brzmi:

„A iż umarli zmartwychwstaną i Mojżesz pokazał przy onym krzaku, gdy zowie Pana Boga, Bogiem Abrahamowym i Bogiem Izaakowym i Bogiem Jakubowym. A Bóg ci nie jest Bogiem umarłych, ale żywych, bo Jemu wszyscy żyją”Łuk.20:37-38.

„W słowach ‘Jam jest Bóg Abrahama’ Bóg nie tylko mówi o rzeczach przeszłych jako o nadal trwających, ale również o rzeczach przyszłych jako o już spełnionych”. E-353.
z" Prawda na czasie"

Abraham w Biblii jest nazwany ojcem wielu narodów,jest też nazwany ojcem wierzących.
Warto zatem poznać jak ta postać przedstawia obrazowe fakty:

http://www.nastrazy.pl/archiwum/1966_1_03.htm
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Eutychus 
Rzymian 14:4

Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Wysłany: 2011-10-14, 16:27   Re: Abraham,obrazem rzeczy przyszłych

Jachu napisał/a:
Cytat:

Abraham – jego imię, jego postać i jego doświadczenia wiary, rzutują na całą Biblię. Imię Abraham w języku babilońskim znaczy „ten, który kocha ojca” lub w aramejskim – „(Bóg) Ojciec jest wywyższony”, w hebrajskim – „Ojciec mnóstwa, ojciec wielu narodów”. Nazwany został Przyjacielem Boga, a nawet jedno z określeń Boga brzmi:

„A iż umarli zmartwychwstaną i Mojżesz pokazał przy onym krzaku, gdy zowie Pana Boga, Bogiem Abrahamowym i Bogiem Izaakowym i Bogiem Jakubowym. A Bóg ci nie jest Bogiem umarłych, ale żywych, bo Jemu wszyscy żyją”Łuk.20:37-38.

„W słowach ‘Jam jest Bóg Abrahama’ Bóg nie tylko mówi o rzeczach przeszłych jako o nadal trwających, ale również o rzeczach przyszłych jako o już spełnionych”. E-353.
z" Prawda na czasie"

Abraham w Biblii jest nazwany ojcem wielu narodów,jest też nazwany ojcem wierzących.
Warto zatem poznać jak ta postać przedstawia obrazowe fakty:

http://www.nastrazy.pl/archiwum/1966_1_03.htm

Jachu, dzięki za tego linka.
Zawsze nie dawało mi spokoju owo ukrywanie przez Abrahama faktu, że Sara to jego małżonka.
Teraz mam nad czym podumać, ale przede wszystkim przeczytać całość (na razie tylko przejrzałem), z Pismem w ręku, "czy tak się rzeczy mają" :-D
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2011-10-21, 19:07   

Eutychus napisał/a:
Teraz mam nad czym podumać, ale przede wszystkim przeczytać całość (na razie tylko przejrzałem), z Pismem w ręku, "czy tak się rzeczy mają"

No to jeszcze do podumania :-D

http://www.prorocy.pl/Abraham.htm
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Eutychus 
Rzymian 14:4

Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Wysłany: 2011-10-21, 19:30   

Dzięki, chociaż czytałem to już chyba dwa lata temu, to chętnie odświeżę. :-D
A'propos: jakiś czas temu wyświetlało mi, że "taka strona nie istnieje", nawet chciałem do Ciebie napisać.
Mieliście jakieś kłopoty z serwerem?
Pozdrawiam.
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2011-10-21, 20:30   

Witam. Ja mam strony Jacha prorocyw zakładkach i co jakiś czas korzystam z nich. Może nie wszystkie mnie satysfakcjonują, ale większa część tak. mam na uwadze obliczenia:-D

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2011-10-22, 07:41   

Eutychus napisał/a:
A'propos: jakiś czas temu wyświetlało mi, że "taka strona nie istnieje", nawet chciałem do Ciebie napisać.
Mieliście jakieś kłopoty z serwerem?

Witam. Jak wiadomo okresowo trzeba chyba wnieść jakąś opłatę,ale dokładnie nie wiem. Sam zgłosiłem problem,no i bracia odpowiedzialni sprawę załatwili.

Pozdrawiam i Nike i Ciebie Eutychusie. :-D

W tych opracowaniach nikt z nas nie rości sobie prawa do nieomylności.

chryzolit

Wysłany: 2013-07-05, 20:11   

Chciałbym poszerzyć ten temat pytaniem?

Czym jest przymierz,które było zawarte z Abrahamem?.

Khari 

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2013-07-05, 21:13   

chryzolit napisał/a:
Czym jest przymierz,które było zawarte z Abrahamem?.

Bóg zawarł z nim przymierze. Abraham miał wykonywać Jego wolę i być obrzezany, a Bóg pomnoży jego potomstwo.

Odpowiedz do tematu