Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Abraham
Autor Wiadomość
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-11-06, 17:49   

chryzolit napisał/a:
...jesli będziecie słuchać głosu mego ,oraz strzec mego przymierza



"Uważajcie, żebyście nie odrzucili Tego, który przemawia! Bo jeśli nie umknęli tamci, którzy odrzucili Go, gdy udzielał Boskiego ostrzeżenia na ziemi, to pomyślcie - tym bardziej jak uciekniemy my, jeśli odwrócimy się od Niego, gdy ostrzega z Nieba?"

Hbr 12:25

chryzolicie, uzgodniona "Ksiega Przymierza" pod kapłaństwem Melchizedeka to co innego niż narzucona " księga prawa 'pod nadzorem systemu kapłaństwa lewickiego.To bardzo ważne ,gdyż Jezus przywraca kapłaństwo na wzór Melchizedeka.

Ap.5 9 -10 "Godny jesteś wziąć zwój i zdjąć jego pieczęcie, gdyż byłeś zabity, a swoją krwią nabyłeś dla Boga ludzi z każdego plemienia, języka, ludu i narodu. Uczyniłeś ich dla Boga królestwem i kapłanami — będą oni królować na ziemi. "

1P 2:9 bg "Ale wy jesteście rodzajem wybranym, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem nabytym, abyście opowiadali cnoty tego, który was powołał z ciemności ku dziwnej swojej światłości."

Hbr 8:1 "A oto podsumowanie tego, co mówimy: mamy takiego najwyższego kapłana, który zasiadł po prawicy tronu Majestatu w niebiosach."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-06, 18:07   

Aleś się uczepił, Listek z tym Melchizedekiem. Przecież nie do nas w obecnym czasie należy rozstrzyganie takich sporów.
Te wszystkie księgi i praw i przymierzy.... już fisia można dostać. Ja by nie było, jesteś głosicielem PRAWA, a to nigdy nikomu na dobre nie wyszło.
Uczep się choćby Ew.Jana i stop.
Do znudzenia, w każdym temacie, na odpowiedź każdego piszacego, masz dwa zdania do napisania:
1.uzgodniona "Ksiega Przymierza" pod kapłaństwem Melchizedeka to co innego niż narzucona " księga prawa 'pod nadzorem systemu kapłaństwa lewickiego.To bardzo ważne ,gdyż Jezus przywraca kapłaństwo na wzór Melchizedeka.
2,Pamiętaj o dniu szabatu, aby go święcić
no i jeszcze trzecie
3,"Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie
Powiem ci, że mam wrażenie iż wszystkie twoje wypowiedzi na tych zdaniach się zatrzymują. Aż mi się tematy mieszają, bo co zerknę, to widzę to samo i myślę...przeciez dopiero czytałam to samo. :roll: Myślisz, że jak 100 razy napiszesz sabat sabat...to wszyscy zaczną? ;-) Nie zaczną, bo sabat dla nas nie ma żadnego sensu, ani w nakazie, ani w tradycji, ani w sercu.
Zwyczajnie - przynudzasz (bez urazy :xcalus: ).
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-11-07, 08:06   

wuka napisał/a:
rozstrzyganie takich sporów


Jakich sporów?

Henryk napisał,że Jezus jeszcze nie jest Arcykapłanem na wzór Melchizedeka ,a chryzolit nie przedstawił swego stanowiska na temat powrotu do tego kapłaństwa i stylu życia Abrahama.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
chryzolit

Pomógł: 166 razy
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 3854
Wysłany: 2019-11-07, 09:35   

[b]Wybór drogi.[/b]-opinia ogólna.
Kombinować dalej,przecież wszystko można wykombinować,tylko co to ma wspólnego z prostym ,podstawowym przekazem biblijnym.
Wymyślić można różne teorie,które z prawda biblijną nie mają kontaktu.

Zamknięcie Jezusa w okowach St.Przymierza z literalna formą jego nauczania,jest jedną z największych odstepstw od Boga-Ojca Jezusa i jest kontynuacją postaw ludzi,z Żydów,którzy przyjęli Jezusa,ale tak,że On powiedział do nich.''Ojcem waszym jest diabeł.;;
Mamy wolna wolę i wybieramy,ale też za wybory ponosimy,lub będziemy ponosić odpowiedzialność.

Pozdrawiam.
_________________
Zapraszam - www.refleksjebiblijne.wordpress.com
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-11-07, 10:15   

Powróć do Boga!



W każdym przymierzu Bóg mówi prawdę do człowieka.
Przykazania przymierza na Synaju zapisane zostało na kamiennych tablicach a w nowym przymierzu na tablicach serc wierzących.


"Uważajcie, żebyście nie odrzucili Tego, który przemawia! Bo jeśli nie umknęli tamci, którzy odrzucili Go, gdy udzielał Boskiego ostrzeżenia na ziemi, to pomyślcie - tym bardziej jak uciekniemy my, jeśli odwrócimy się od Niego, gdy ostrzega z Nieba?" Hbr 12:25
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
Ostatnio zmieniony przez Listek 2019-11-07, 10:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2019-11-07, 10:36   

Listek napisał/a:
Henryk napisał,że Jezus jeszcze nie jest Arcykapłanem na wzór Melchizedeka, a...

Zapewne piszę to po próżnicy... :-( choć sprawa jest prosta!

"W kapłaństwie według porządku Melchizedeka nie ma wzmianki o żadnych ofiarach. Nie był tu ofiarowany cielec ani kozioł na ofiarę za grzech, nie były też zabijane żadne inne zwierzęta ofiarne. Tym samym, w kapłaństwie tym nie są pokazane cierpienia Chrystusowe ani Jego uniżenia lub upokorzenia. To, co możemy w tym obrazie zobaczyć, to Chrystusowa zasługa wypływająca z Jego ofiary, nie zaś sama ofiara. Zasługa naszego Zbawiciela jest pokazana chlebie i winie, które wyniósł Melchizedek i podał Abrahamowi.
Fakt ten pozwala nam zrozumieć, kiedy właściwie rozpocznie się urzeczywistniać to, co zostało pokazane w błogosławieniu Abrama przez Melchizedeka. To dzieło błogosławienia nie może się rozpocząć przed dokonaniem ofiary Kościoła. Kapłaństwo według porządku Melchizedeka to nie tylko kapłaństwo naszego uwielbionego Pana. On jest Głową – Najwyższym Kapłanem na wieki. Członkowie Kościoła są Jego „ciałem”. Ostatecznie i oni mają się stać królami i kapłanami z Nim, jak to jest napisane w Obj 5:10 i 1P 2:9."

"Pismo Św. mówi o dwóch kapłaństwach: o Aaronowvm i Melchizedekowym. Oba były figurą na Chrystusa – Głowę i Ciało. Kapłaństwo Aaronowe przedstawiało cierpienia Chrystusa, lecz nie pokazywało Jego chwały i panowania, oprócz tego, że było to symbolicznie przedstawione w szatach chwały i ozdoby. Natomiast kapłaństwo Melchizedekowe przedstawiało przyszłe stanowisko Chrystusa, gdy ofiary się skończą, a ciało (Kościół) zostanie uzupełnione."
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-07, 10:47   

Listek napisał/a:
wuka napisał/a:
rozstrzyganie takich sporów


Jakich sporów?

Henryk napisał,że Jezus jeszcze nie jest Arcykapłanem na wzór Melchizedeka ,a chryzolit nie przedstawił swego stanowiska na temat powrotu do tego kapłaństwa i stylu życia Abrahama.

To, że Chrystus jest Arcykaplanem, który siedzi po prawicy Ojca i wstawia się za nami - wszyscy wiemy. Niepotrzebnie ciągle o tym piszesz, o kaplaństwie. O to nie ma się co spierać i dla nas nie jest najważniejsze, jak to kapłaństwo się nazywa, czy melchizedekowe czy może xxy-owe.
Wiemy, że dzięki temu Kapłaństwu nie musimy latać z każdym przewinieniem do księdza, że nie musimy wykonywać rytuałów oczyszczających lub prowadzić barana przed kapłanów i gardło mu podcinać itd. Wszystko to już za nami, bo mamy WSTAWIENNIKA i tylko do Niego po każdy ratunek się zwracamy.
Dlatego twoje pisanie i podkreślanie wciąż tego samego i uzaleznianie zbawienia od tego, czy wykonamy zapalenie świec szabatowych (rytuał), zależy zbawienie, jest po prostu błędnym pojmowaniem PRZEZ CIEBIE Chrystusowego przymierza, Jego roli w obecnym i przyszłym czasie.
My nic już nie musimy, a to, że nie kraść, nie zabijać, nie cudzołożyć, szanować rodziców, bliźnich itd.itd. jest jasne i oczywiste, nawet dla osób, które nie mają z dekalogiem, z chrześcijaństwem itd. nic wspólnego. To Ojciec dał każdemu człowiekowi w pakiecie na starcie.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-11-07, 10:51   

wuka napisał/a:
My nic już nie musimy, a to, że nie kraść, nie zabijać, nie cudzołożyć, szanować rodziców, bliźnich itd.itd. jest jasne i oczywiste, nawet dla osób, które nie mają z dekalogiem, z chrześcijaństwem itd. nic wspólnego. To Ojciec dał każdemu człowiekowi w pakiecie na starcie.


Właśnie potwierdziłaś ,że przykazania Boga masz zapisane na sercu.Szkoda ,że jeszcze nie wszystkie ,oczywiście w porządku Melchizedeka.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-07, 11:05   

Listek napisał/a:
wuka napisał/a:
My nic już nie musimy, a to, że nie kraść, nie zabijać, nie cudzołożyć, szanować rodziców, bliźnich itd.itd. jest jasne i oczywiste, nawet dla osób, które nie mają z dekalogiem, z chrześcijaństwem itd. nic wspólnego. To Ojciec dał każdemu człowiekowi w pakiecie na starcie.


Właśnie potwierdziłaś ,że przykazania Boga masz zapisane na sercu.Szkoda ,że jeszcze nie wszystkie ,oczywiście w porządku Melchizedeka.

KOSZMAR. Ty właśnie obwiniłeś Boga, że mnie NIE ZAPISAŁ W SERCU SABATU. Co tam mnie. Miliardom ludzi. Zapomniał? Pomylił się?Wybrał adwentystów i paru innych ? Farby zabrakło na wypisywanie w sercach? ;-) :mrgreen:
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-11-07, 15:18   

wuka napisał/a:
Farby zabrakło na wypisywanie w sercach?


Jak nie chcesz to Ci nie wypisze.

Trzeba się na nowo narodzić by pragnąć pełnić wolę Boga.
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-07, 15:23   

Listek napisał/a:
wuka napisał/a:
Farby zabrakło na wypisywanie w sercach?


Jak nie chcesz to Ci nie wypisze.

Trzeba się na nowo narodzić by pragnąć pełnić wolę Boga.

Jak bym Kaana słyszała, tylko, że nawet on soboty nie czci. A taki święty i taki nawrócony i taki nowonarodzony jest.
Wiesz co? Takim pier...m tylko mnie odrzucasz od tej resztki wiary, która gdzieś tam może we mnie jeszcze tli.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-11-07, 19:25   

"Uważajcie, żebyście nie odrzucili Tego, który przemawia! Bo jeśli nie umknęli tamci, którzy odrzucili Go, gdy udzielał Boskiego ostrzeżenia na ziemi, to pomyślcie - tym bardziej jak uciekniemy my, jeśli odwrócimy się od Niego, gdy ostrzega z Nieba?" Hbr 12:25

Ap 14:12 "Tu się okazuje wytrwałość świętych, tych, którzy strzegą przykazań Boga i wiary Jezusa."

wuko,to Twoja decyzja czy posłuchasz słów Boga ,czy nauk ludzkich.

Wyj.20,1) "Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa:
(2) Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. (3) Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
(4) Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
(5) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem wymagajacym wyłączności, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. (6) Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
(7) Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.
(8) Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. (9) Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. (10) Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. (11) W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.

(12) Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie.
(13) Nie będziesz zabijał.
(14) Nie będziesz cudzołożył.
(15) Nie będziesz kradł.
(16) Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek."

itd
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-07, 20:27   

Listek napisał/a:
wuko,to Twoja decyzja czy posłuchasz słów Boga ,czy nauk ludzkich.

:mrgreen: :xhehe: :xhehe: Ja tam sobie mogę chcieć, a świstak dalej robi swoje. Twoje teorie są dalekie od rzecz\ywistości.
 
 
Listek 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 7852
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-11-07, 20:51   

wuka napisał/a:
Ja tam sobie mogę chcieć


Możesz. :-)

Iz 58:11 "Pan cię zawsze prowadzić będzie, nasyci duszę twoją na pustkowiach. Odmłodzi twoje kości, tak że będziesz jak zroszony ogród i jak źródło wody, co się nie wyczerpie."
_________________
Twa sprawiedliwość to wieczna sprawiedliwość, a Tora Twoja jest prawdą Ps.119,142
"I będzie ci jako znak na ręce twojej i jako przypomnienie między oczyma twoimi, aby prawo Boga było zawsze w ustach twoich." Wj 13:9
 
 
wuka 

Pomogła: 255 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 25 Cze 2016
Posty: 4079
Wysłany: 2019-11-07, 21:30   

Demagogia i tyle.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12