Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Bóg może wybaczyć szatanowi?
Autor Wiadomość
wyznawca_ 

Wysłany: 2010-07-21, 06:11   

Uwazam ze biblia dosc jasno wyraza sie o karze szatana. Nie widzialem tam natomiast nic o wybaczeniu mu. Nie mnie osadzac szatana czy kogokolwiek innego ale analizujac biblie widze ze szatan jest na przegranej pozycji ktora sam sobie wypracowal bardzo sumiennie. Gdyby szatan zechcial byc zbawiony to pewnie moglby sie chocby dzis nawrocic... jednak tego nie zrobil i wedlug biblii nie zrobi tego nigdy.

wasz w Chrystusie,

wyznawca_

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2010-07-21, 09:40   

Rubinka napisał/a:
Doktor Anielski

A co to za DOKTOR, to jakiś ANIOŁ?

Rubinka 
Bóg jest miłością

Wyznanie: poszukująca
Wysłany: 2010-07-21, 10:54   

Arius napisał/a:
Rubinka napisał/a:
Doktor Anielski

Św. Tomasz z Akwinu.

Cytat:
Uwazam ze biblia dosc jasno wyraza sie o karze szatana. Nie widzialem tam natomiast nic o wybaczeniu mu.

I masz rację. Tylko prawosławni wierzą, że szatan może zostać zbawiony. Ja jakoś w to nie wierzę. Jeżeli on by miał być zbawiony to i potępieni również.

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2010-07-21, 12:39   

Rubinka napisał/a:
Cytat:
Arius napisał/a:
Rubinka napisał/a:
Doktor Anielski

Św. Tomasz z Akwinu.

Pierwszy raz słyszę takie określenie, dzięki za wyjaśnienie.

A czy zamiast cytować co ktoś pisze o tym, co 'doktor anielski' twierdzi, to możesz zacytować bezpośrednio tekst samego 'doktora anielskiego'? Miło by było poznać również w jakim to swoim dziele takie coś mówił.

BLyy 

Wysłany: 2010-07-21, 13:23   

Przecież Jezus przyszedł głosić nowinę duchom zamkniętych za dni Noego. Dziwne by było gdyby akurat chodziło tu o ludzi, bo akurat tamci byliby albo potraktowani gorzej od reszty śmiertelników, albo lepiej. Ten kto uznaje, że chodzi o aniołów, ten dopuszcza możliwość zbawienia anioła który upadł. W końcu anioł, jak i człowiek ma wolną wolę, więc zawsze może zmienić swe zdanie. Człowiek upadł też i nawet jeśli pragnie Boga to musi poczekać na swój czas gdy nadejdzie zmartwychwstanie, dlatego czy żałuje czy nie, każdego los upadłego jest taki sam. Podobnie może być z aniołami, jeśli żałuje, też musi odsiedzieć swoje i czekać na odpowiedni czas. Bo przecież nie ma czegoś takiego, że żałuje i już idzie sobie do nieba, musi poczekać.
A Jezus nie przyszedł za na świat by głosić naukę aniołom, bo aniołom nie jest potrzebne zmartwychwstanie gdyż są nie znają one śmierci, to jest ogromna różnica. Kwestia poglądów.

Rubinka 
Bóg jest miłością

Wysłany: 2010-07-21, 16:07   

BLyy napisał/a:
Przecież Jezus przyszedł głosić nowinę duchom zamkniętych za dni Noego. Dziwne by było gdyby akurat chodziło tu o ludzi, bo akurat tamci byliby albo potraktowani gorzej od reszty śmiertelników, albo lepiej. Ten kto uznaje, że chodzi o aniołów, ten dopuszcza możliwość zbawienia anioła który upadł. W końcu anioł, jak i człowiek ma wolną wolę, więc zawsze może zmienić swe zdanie. Człowiek upadł też i nawet jeśli pragnie Boga to musi poczekać na swój czas gdy nadejdzie zmartwychwstanie, dlatego czy żałuje czy nie, każdego los upadłego jest taki sam. Podobnie może być z aniołami, jeśli żałuje, też musi odsiedzieć swoje i czekać na odpowiedni czas. Bo przecież nie ma czegoś takiego, że żałuje i już idzie sobie do nieba, musi poczekać.
A Jezus nie przyszedł za na świat by głosić naukę aniołom, bo aniołom nie jest potrzebne zmartwychwstanie gdyż są nie znają one śmierci, to jest ogromna różnica. Kwestia poglądów.

Blly jak wyżej pisałam:

Doskonałość ich poznania jest o wiele większa od naszego i dlatego także ich wybór jest dużo pewniejszy.
Anioł nie może dowiedzieć się niczego nowego w sprawach naturalnych, ponieważ jego poznanie jest tutaj całkowite i pewne. Zatem nie może zmienić zdania.

Rubinka 
Bóg jest miłością

Wysłany: 2010-07-21, 16:12   

Arius napisał/a:
Rubinka napisał/a:
Cytat:
Arius napisał/a:
Rubinka napisał/a:
Doktor Anielski

Św. Tomasz z Akwinu.

A czy zamiast cytować co ktoś pisze o tym, co 'doktor anielski' twierdzi, to możesz zacytować bezpośrednio tekst samego 'doktora anielskiego'? Miło by było poznać również w jakim to swoim dziele takie coś mówił.

Tu możesz sobie poczytać: Suma o Aniołach

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2010-07-21, 16:15   

Rubinka napisał/a:
Arius napisał/a:
Rubinka napisał/a:
Cytat:
Arius napisał/a:
Rubinka napisał/a:
Doktor Anielski

Św. Tomasz z Akwinu.

Tu możesz sobie poczytać: Suma o Aniołach

Dzięki wielkie.

Rubinka 
Bóg jest miłością

Wysłany: 2010-07-21, 16:22   

Cytat:
Dzięki wielkie.

A proszę bardzo.

BLyy 

Wysłany: 2010-07-21, 18:19   

Rubinka napisał/a:
BLyy napisał/a:

Blly jak wyżej pisałam:

Doskonałość ich poznania jest o wiele większa od naszego i dlatego także ich wybór jest dużo pewniejszy.
Anioł nie może dowiedzieć się niczego nowego w sprawach naturalnych, ponieważ jego poznanie jest tutaj całkowite i pewne. Zatem nie może zmienić zdania.

Co nie znaczy, że nie mogą zmienić zdania. Gdyby było inaczej nie byłoby wolnej woli. Człowiek który zdradza partnera też wie co robi i ma maksymalną zdolność poznania, a mimo to może później danej decyzji żałować. Ich nastawienie nie jest ostateczne. Jeśli np. Szatan się zbuntował bo nie chciał złożyć pokłonu człowiekowi to zdolność poznania Boga nie ma nic do tego, tutaj musi minąć ta złość i żal. Anioł też ma możliwość.

Rubinka 
Bóg jest miłością

Wysłany: 2010-07-21, 20:20   

Cytat:
Co nie znaczy, że nie mogą zmienić zdania. Gdyby było inaczej nie byłoby wolnej woli. Człowiek który zdradza partnera też wie co robi i ma maksymalną zdolność poznania, a mimo to może później danej decyzji żałować. Ich nastawienie nie jest ostateczne. Jeśli np. Szatan się zbuntował bo nie chciał złożyć pokłonu człowiekowi to zdolność poznania Boga nie ma nic do tego, tutaj musi minąć ta złość i żal. Anioł też ma możliwość.

Posyłam do linka którego wcześniej podałam, Warto sobie poczytać.

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2010-07-22, 09:29   

BLyy napisał/a:
Jeśli np. Szatan się zbuntował bo nie chciał złożyć pokłonu człowiekowi to zdolność poznania Boga nie ma nic do tego, tutaj musi minąć ta złość i żal. Anioł też ma możliwość.

może nie samego pokłonu - co zostawił anioła w ogrodzie aby ludziom pomagał (służył) i to mu uwłaczyło.

Lk 12:37 Bw „Błogosławieni owi słudzy, których pan, gdy przyjdzie, zastanie czuwających. Zaprawdę, powiadam wam, iż się przepasze i posadzi ich przy stole, i przystąpiwszy, będzie im usługiwał.”

BLyy 

Wysłany: 2010-07-22, 11:30   

Rubinka napisał/a:
Cytat:

Posyłam do linka którego wcześniej podałam, Warto sobie poczytać.

Biblia nie poświęca aniołom dużo uwagi, więc w większości to tylko domysły, filozofia. Dlatego ja dalej będę miał swoje zdanie, inni swoje. Bo według mnie w liście Piotra, Jezus poszedł głosić upadłym aniołom też dobrą nowinę. W końcu Szatan zbuntował się nie przez poznanie Boga lecz przez zazdrość do ludzi, a tutaj może Szatan zmienić swe nastawienie jak każdy upadły, bo ja nie wierze, że wszyscy upadli są zawsze bezwględni i rządzy krwi. Są raczej podobni do ludzi, grzeszą ale też stać ich na inne rzeczy, bo człowiek w gehennie też nie jest przecież bezwględny i rządzy krwi. Faktów biblijnych na to tak naprawdę nie ma. Jeszcze gorzej z tymi, którzy szatana utożsamiają tylko z symbolem zła, a nie z żadnym aniołem na dodatek upadłym. Każdy uważa po swojemu.

Cytat:
może nie samego pokłonu - co zostawił anioła w ogrodzie aby ludziom pomagał (służył) i to mu uwłaczyło.

Lk 12:37 Bw „Błogosławieni owi słudzy, których pan, gdy przyjdzie, zastanie czuwających. Zaprawdę, powiadam wam, iż się przepasze i posadzi ich przy stole, i przystąpiwszy, będzie im usługiwał.”

Dla niego i dla jego zwolenników służba u ludzi była uwłaczająca, co się mu dziwić. Pozdrawiam

wyznawca_ 

Wysłany: 2010-07-22, 14:13   

Blyy, upadlym duchom zamknietym w "piekle" czy jakkolowiek nazwiemy to miejsce. Szatan nie jest w piekle ani nie jest zamkniety. To mala roznica.

wasz w Chrystusie,

wyznawca_

Rubinka 
Bóg jest miłością

Wysłany: 2010-07-22, 14:20   

wyznawca_ napisał/a:
Blyy, upadlym duchom zamknietym w "piekle" czy jakkolowiek nazwiemy to miejsce. Szatan nie jest w piekle ani nie jest zamkniety. To mala roznica.

wasz w Chrystusie,

wyznawca_

Więc gdzie jest szatan i jego demony?

Odpowiedz do tematu