Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hardi
2011-05-21, 02:57
Intymne życie Papieża
Autor Wiadomość
Anna01 

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 286 razy
Wysłany: 2011-02-24, 21:26   

Znacie mój krytyczny stosunek do KK i samej funkcji papieża, ale myślę, że te "sensacje" są wyssane z palca. Gdyby to była prawda (o K.Wojtylle) to - racjonalnie myśląc - KGB i inni nie potrzebowaliby robić zamachów na papieża. Powiem więcej, on nie stałby się papieżem, już by tego dopilnowali. Nie mieli żadnego "haka" na Karola, a władze PRL baaardzo się starały by go zdyskredytować. A tu się okazuje, że dziesiątki ludzi znały i kochankę, syna i w dodatku miejsca schadzek :-/ . Uważam, że to bzdury jakieś.
Bardziej mnie ciekawi - skąd pan Dziwisz miał krew JPII do swojej (pożal się Boże) relikwi, którą dał Kubicy.
Rzym. 13:10

dako 

Wysłany: 2011-02-24, 22:49   

z sejfu .... ;-)
(Jan 4:23)

gosia77 
gosia

Wysłany: 2011-05-02, 20:32   JAN PAWEŁ II MIAŁ SYNA? SĄ TO BZURY,!!!!!!!!!!!!!!!

WITAM

Dowiedziałam sie niedawno,ze Karol Wojtyła miał syna. Pomyslałam najpierw ,ze to sa totalne bzdury !!! Po chwili zastanowieni stwierdzilam ,ze sprawdze to w internecie. Trafiłam włanie na to forum i przeczytała powyższy artykuł na temat iz papiez miał syna .hmmm pomyslałam,ze moze to prawda lecz przekonałam sie ,ze są to bzdury i jest mi z tym wstyd przed samym niezyjącym juz Janem Pawłem II !!!! Znając charakter Karola Wojtyły i Jego oddanie Bogu jest to do nie dopomyslenia aby Nasz Papiez miał dziecko i ukrywał to przed wszystkimi jest to wymysl ludz ,którzy chcieli oczernic papieże . Nie jest to udowodnione, ludzie zawsze szukaja sensacji ,doszukują sie czego w innych nie patrząc na samego siebie ,na swoje życie i problemy . Jest mi strasznie przykro ,ze w to uwirzyłam ,ze człowiek potrafi swoja wiarę i przekonania zmienic czytają głupi teks. Jestem wsciekła na siebie ,ze w to uwierzyła. Mam nadzieje ,ze jan Paweł II wybaczy mi moją głupotę !! :-( dla wszystkich tych którzy uwierzyli w to ,ze papiez miał syna prosze zajrzec na tą stronkę
na pewno rozwieje wasze wątpliwoci

http://superwizjer.tvn.pl/39118,operacja-triangolo,archiwum-detal.html

bartek212701 

Wysłany: 2011-05-02, 21:05   

gosia77,
Cytat:
Znając charakter Karola Wojtyły i Jego oddanie Bogu jest to do nie dopomyslenia aby Nasz Papiez miał dziecko
no dokładnie bo mieć dziecko to zbrodnia,grzech :shock: wybaczcie ale musiałem to napisać hihhhi
Miał to miał,nie miał to nie miał i kropka.

stanislawcz 

Wysłany: 2011-05-03, 12:00   

Rakub napisał/a:
Arius napisał/a:
Oskarżyciele "Faktów i Mitów" powinni przedstawić dowody popierające ich tezy - a nie mają żadnych. :-)
Współpraca tego mordercy z tygodnikiem nie jest żadną tajemnicą. Wręcz przeciwnie. Redaktorzy tego szmatławca używali osoby Grzegorza Piotrowskiego jako swoistej reklamy. Stąd podczas konferencji prasowej z okazji otwarcia "Faktów i mitów" paradował przed kamerami w czapce z logo tygodnika.

Napisał też serię artykułów na temat zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki do pierwszych numerów "Faktów i mitów". Dla niego była to swoista trybuna dzięki której starał się dowieść swojej niewinności, a dla tygodnika darmowa reklama. Wiadomo morderca ks. Jerzego Popiełuszki to nie byle kto.

Później miał pisać pod pseudonimem ale tego już redaktorzy tego pisma się wypierają.

Gazeta Wyborcza napisał/a:
Tygodnik "Fakty i Mity" ochoczo podejmuje sprawę rzekomej niewinności Piotrowskiego i jego ludzi, bo z mordercą księdza jest związany od momentu swojego powstania w 2000 r. Jego założyciel - były ksiądz - uznał, że osoba Piotrowskiego będzie świetnie promować wydawnictwo. Piotrowski, który był wtedy na przepustce z więzienia, wziął udział w konferencji prasowej na otwarcie "FiM". Potem pisywał tam pod pseudonimem.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,7684...l#ixzz1CDkoZWMF

Faktem jest, że "Fakty i Mity" korzystają z usług Grzegorza Piotrowskiego. W marcu 2000 r. zabójca księdza Popiełuszki wziął np. udział w promującej tygodnik konferencji prasowej. Reklama zadziałała - o "Faktach i Mitach" zrobiło się głośno. Zdaniem części mediów Piotrowski został potem współpracownikiem tygodnika - pisał pod pseudonimem. "Rzeczpospolita" (z 2.09.2002 r.) twierdziła np., że był autorem tekstu "Och, Karol!". I posługując się esbecką fałszywką, ogłosił, że Karol Wojtyła miał romans z nieżyjącą już sekretarką z "Tygodnika Powszechnego" Ireną K.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,7551...l#ixzz1CDlAweWu

Jak znam księży a przez moje życie poznałem ich wielu,to romans ks,Wojtyły wydaje mi się prawdziwy. Księża to też tylko ludzie,potrzebujący miłośći i bliskości drugiej osoby. Celibat wprowadzony wbrew naukom biblijnym dla pomnażania majątku KRzk jest nieludzki i dlatego nie ma się co dziwić, że tak często nie jest przestrzegany. :xhehe:

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2011-05-03, 12:03   

stanislawcz napisał/a:
Jak znam księży a przez moje życie poznałem ich wielu,to romans ks,Wojtyły wydaje mi się prawdziwy.

Bez dowodów potwierdzających winę, to jest to zwykłe pomówienie.

stanislawcz napisał/a:
Celibat wprowadzony wbrew naukom biblijnym dla pomnażania majątku KRzk jest nieludzki i dlatego nie ma się co dziwić, że tak często nie jest przestrzegany.

Pomijając już fakt, że Chrystus mówił o ludziach, którzy pozostają bezżennymi dla Królestwa, a św. Paweł wręcz zalecał celibat, to ciekawe jak ostoi się Twoja teza o wprowadzeniu celibatu dla "pomnażania majątku KK" w świetle faktu, że majątek księży jest dziedziczony przez rodziny a nie Kościół...

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2011-05-03, 13:46   

Yarpen Zirgin napisał/a:
majątek księży jest dziedziczony przez rodziny a nie Kościół...

jakie rodziny? - ojciec, matka w większości przypadków umierają przed dziećmi, rodzeństwo - wątpię w taką rozrzutność kościoła

Henryk 

Wysłany: 2011-05-03, 20:37   

Yarpen Zirgin napisał/a:
majątek księży jest dziedziczony przez rodziny a nie Kościół...

I dlategi Kościół jest taki biedny. :-(
A te hektary i budynki będące własnością Kościoła to kłamstwa wrogów tegoż... :lol:
Yarpen - przebiłeś wszystkich!

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2011-05-04, 00:00   

Anowi napisał/a:
jakie rodziny? - ojciec, matka w większości przypadków umierają przed dziećmi, rodzeństwo - wątpię w taką rozrzutność kościoła

Jaką "rozrzutność Kościoła"? Majątek księdza jest jego prywatną własnością, a nie własnością Kościoła i dziedziczy go najbliższa rodzina po jego śmierci.

Henryk napisał/a:
A te hektary i budynki będące własnością Kościoła to kłamstwa wrogów tegoż...

Henryk, zrozum wreszcie, że majątek Kościoła i majątek księdza to dwie różne sprawy.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

bartek212701 

Wysłany: 2011-05-04, 00:10   

Yarpen Zirgin,
Cytat:
majątek Kościoła
a to Kościołowi potrzebny majątek? ja myślałem,że raczej kościołowi,bo Kościół to chyba się obejdzie bez pieniędzy

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2011-05-04, 00:12   

Kościołowi majątek jest potrzebny choćby po to, aby mieć z czego utrzymywać kościoły.

bartek212701 

Wysłany: 2011-05-04, 00:14   

Yarpen Zirgin, nie skomentuje już tego,życze trzeźwości umysłu i ciepłej nocy,bo mroźno hih,dobranoc dzisiaj już lece :-)

stanislawcz 

Wysłany: 2011-05-04, 15:00   

Yarpen Zirgin napisał/a:
stanislawcz napisał/a:
Jak znam księży a przez moje życie poznałem ich wielu,to romans ks,Wojtyły wydaje mi się prawdziwy.
Bez dowodów potwierdzających winę, to jest to zwykłe pomówienie.
stanislawcz napisał/a:
Celibat wprowadzony wbrew naukom biblijnym dla pomnażania majątku KRzk jest nieludzki i dlatego nie ma się co dziwić, że tak często nie jest przestrzegany.
Pomijając już fakt, że Chrystus mówił o ludziach, którzy pozostają bezżennymi dla Królestwa, a św. Paweł wręcz zalecał celibat, to ciekawe jak ostoi się Twoja teza o wprowadzeniu celibatu dla "pomnażania majątku KK" w świetle faktu, że majątek księży jest dziedziczony przez rodziny a nie Kościół...
Y.Z jak zwykle co mu w Piśmie Świętym nie pasuje to pomija,albo interpretuje na swoją modłę. Otórz apostoł paweł nikomu nic nie nakazywał, powiedział bowiem POZOSTANCIE W TAKIM STANIE W JAKIM ZOSTALIŚCIE POWOŁANI. A czy KRzk daje swoim funkcionariuszom jakiś wybór w tym zagadnieniu? Otórz nie daje, i wszyscy księza są a priori zmuszani do życia w celibacie,czy tego chcą czy nie.Paweł w liście do Tymoteusza pisze: "Biskup zaś ma być nienaganny,mąż JEDNEJ ŻONY,trzeźwy,umiarkowany,przyzwoity,gościnny dobry nauczyciel.(...) Diakoni nich będą  MĘŻAMI JEDNEJ ŻONY,mężczyźni,którzy potrafią dobrze kierować dziećmi i domami swoimi"/1 Tym.3:2,12/Mało tego apostoł Paweł w swej proroczej wizji opisanej w 1 Tym.4:1-4 przewidział odstępstwo, w którym uczestniczy KRzk. Napisał bowiem;"A Duch wyrażnie mówi,że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystąpią do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich.Uwiedzeni obłudą kłamców,naznaczonych w sumieniu piętnem występku.KTÓRZY ZABRANIAJĄ ZWIĄZKÓW MAŁŻEŃSKICH,PRZYJMOWANIA POKARMÓW,które stworzył BÓG,aby wierzący oraz ci,którzy poznali prawdę,pożywali je z dziękczynieniem.Bo wszystko co stworzył BÓG jest dobre i nioe należy odrzucać niczego co się przyjmuje z dziękczynieniem."BÓG po stworzeniu człowieka nakazał mu aby ten rozmnarzał się i napełniał ziemie.Czy w jakimkolwiek swoim nakazie z tego obowiązku wyłączył kapłanów,czy księży? :prosze:

aras 

Wyznanie: Brak denominacji\kiedyś katolik
Wysłany: 2011-05-04, 15:25   

Anna01 napisał/a:
Znacie mój krytyczny stosunek do KK i samej funkcji papieża, ale myślę, że te "sensacje" są wyssane z palca. Gdyby to była prawda (o K.Wojtylle) to - racjonalnie myśląc - KGB i inni nie potrzebowaliby robić zamachów na papieża. Powiem więcej, on nie stałby się papieżem, już by tego dopilnowali. Nie mieli żadnego "haka" na Karola, a władze PRL baaardzo się starały by go zdyskredytować. A tu się okazuje, że dziesiątki ludzi znały i kochankę, syna i w dodatku miejsca schadzek :-/ . Uważam, że to bzdury jakieś.
Bardziej mnie ciekawi - skąd pan Dziwisz miał krew JPII do swojej (pożal się Boże) relikwi, którą dał Kubicy.

Nikt nie robił zamachy na papieża. Cały świat jest podporządkowany Watykanowi. Papież jest królem świata i światowym przywódcą wszystkich religii.

Jesli ktokolwiek chciał zniszczyć papieża, to sam... Watykan.

stanislawcz 

Wysłany: 2011-05-04, 15:28   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Kościołowi majątek jest potrzebny choćby po to, aby mieć z czego utrzymywać kościoły.
O czym Ty człowieku mówisz, widać,że chociaż jesteś katolikiem o chrześcijaństwie wiesz bardzo mało,a o majątku swojego Kościoła nic. Po pierwsze budynki kościelne będące zabytkami są remontowane i restaurowane za pieniądze Skarbu Państwa czyli za pieniądze wszystkich podatników katolików i ludzi innych wyznań  i ateistów oraz z dotacji UE. Inne budynki kościelne proboszczowie utzymują ze składek wiernych z jakże mizerną pomocą Kurii Biskupich. Cały zaś olbrzymi majątek koscileny i dochody jakie z niego kościół uzyskuje przeznaczany jest na 1/ utrzymanie Watykanu, jego przepychu,jego setek kardynałów,arcybiskupów,biskupów,kanoników,sekretarzy i innych urzędników.2/Na utrzymanie lokalnych hierarchów,ich pałaców,wswłużby,sekretarzy i urzędników. :prosze:

Odpowiedz do tematu