Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hardi
2011-05-21, 01:57
Intymne życie Papieża
Autor Wiadomość
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-01-07, 22:10   

Monika K napisał/a:
No właśnie! A nie: w każdym człowieku!

Pozostaje otwarte pytanie, co takiego napisał papież. Podaj konkretny namiar, to będzie o czym rozmawiać.

Monika K. napisał/a:
Poza tym JPII powiedział też, że Boże Narodzenie to głębokie zdumienie człowiekiem (nie: Bogiem!).

Też chętnie dowiem się, kiedy papież miał powiedzieć, że Boże Narodzenie nie jest głębokim zdumieniem Bogiem... :) Jezus Chrystus to prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek. Więc nie wiem w czym problem.

Monika K. napisał/a:
A w 1999 r. powiedział, że Niebo, Piekło i Czyściec to nie są prawdziwe miejsca, ale o tym się jakoś nie słyszy...

Skoro się o tym nie słyszy, to może nie powiedział? Czekamy na konkrety.
 
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2014-01-08, 20:16   

Wikary, wstydź się ! :evil:
Ja mam cię uczyć co powiedział JP2 ?
A tak powiedział:
3. Należy poprawnie interpretować obrazy, w których Pismo Święte przedstawia nam piekło. Wskazują one na całkowitą beznadziejność i pustkę życia bez Boga. Piekło oznacza nie tyle miejsce, co raczej wskazuje na sytuację, w jakiej znajduje się człowiek, który w sposób wolny i ostateczny oddala się od Boga, źródła życia i radości.
Cytat stąd:
http://www.opoka.org.pl/b...g_28071999.html
Za pokutę odmów litanię do serca, albo do innego organu :->
3 razy dziennie, przez tydzień, w piątek 9 razy.
...
( Oczywiście jeśli myślisz, że nie wiem, że zaraz przekręcisz słowa JP2 i napiszesz, że wcale nie powiedział tego co powiedział, to mylisz się. Wiem, że przekręcisz. Ja to myślę, że wam wszczepiają gen krętactwa i nie potraficie nie kręcić :mrgreen: )
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Steven
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-08, 20:38   

BoaDusiciel napisał/a:
Wikary, wstydź się ! :evil:
Ja mam cię uczyć co powiedział JP2 ?
A tak powiedział:
3. Należy poprawnie interpretować obrazy, w których Pismo Święte przedstawia nam piekło. Wskazują one na całkowitą beznadziejność i pustkę życia bez Boga. Piekło oznacza nie tyle miejsce, co raczej wskazuje na sytuację, w jakiej znajduje się człowiek, który w sposób wolny i ostateczny oddala się od Boga, źródła życia i radości.
Cytat stąd:
http://www.opoka.org.pl/b...g_28071999.html
Za pokutę odmów litanię do serca, albo do innego organu :->
3 razy dziennie, przez tydzień, w piątek 9 razy.
...
( Oczywiście jeśli myślisz, że nie wiem, że zaraz przekręcisz słowa JP2 i napiszesz, że wcale nie powiedział tego co powiedział, to mylisz się. Wiem, że przekręcisz. Ja to myślę, że wam wszczepiają gen krętactwa i nie potraficie nie kręcić :mrgreen: )


Napewno nie przyna Ci racjii :> za latwo bys mial... musi wymeczyc.. musi :crazy:
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2014-01-09, 00:31   

Monika K. napisał/a:
Papież nie musi być święty, ale nie może być heretykiem... Jeśli nie wiecie, to (oprócz tego, że modlił się z wyznawcami pogańskich religii) JP II pisał w swoich encyklikach jakieś bzdury, że Chrystus jest w każdym człowieku.

Anowi napisał/a:
i do tego doprowadzają zakazy, że normalni ludzie muszą udawać, kłamać i bać się

(................)

Ponieważ jesteś na forum dopiero od 3 dni, nie dam Ci tym razem ostrzeżenia (warna).
Jest regulamin forum, który zabrania odzywania się do innych w taki sposób.
Bardzo proszę o zapoznanie się z nim. Anna01

5. Apelujemy o powściągliwość co do ocen dyskutantów i o koncentrację swojej uwagi na dyskutowanym problemie
6. W dyskusji nie wolno nikogo pomawiać, obrażać, obrzucać obelżywymi epitetami i poniżać godności osobistej.
7. Rasizm, antysemityzm i inne dyskryminacje nie będą tutaj tolerowane.
8. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary.

(1) Krzycz na cale gardło, Nie przestawaj! Podnoś Głos TWÓJ Jak trąba! Wytknij mojemu ludowi Jego przestępstwa i domowi Jakuba Jego grzechy!
(Ks. Izajasza 58:1-14, Biblia Tysiąclecia)
_________________

 
 
BLyy 


Pomógł: 176 razy
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 2989
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-01-09, 14:21   

Monika K. napisał/a:
Papież nie musi być święty, ale nie może być heretykiem... Jeśli nie wiecie, to (oprócz tego, że modlił się z wyznawcami pogańskich religii) JP II pisał w swoich encyklikach jakieś bzdury, że Chrystus jest w każdym człowieku.

Anowi napisał/a:
i do tego doprowadzają zakazy, że normalni ludzie muszą udawać, kłamać i bać się

(................)

Ponieważ jesteś na forum dopiero od 3 dni, nie dam Ci tym razem ostrzeżenia (warna).
Jest regulamin forum, który zabrania odzywania się do innych w taki sposób.
Bardzo proszę o zapoznanie się z nim. Anna01

5. Apelujemy o powściągliwość co do ocen dyskutantów i o koncentrację swojej uwagi na dyskutowanym problemie
6. W dyskusji nie wolno nikogo pomawiać, obrażać, obrzucać obelżywymi epitetami i poniżać godności osobistej.
7. Rasizm, antysemityzm i inne dyskryminacje nie będą tutaj tolerowane.
8. Nie wolno czynić złośliwych, ironicznych oraz ośmieszających uwag pod czyimś adresem lub w odniesieniu do wyznawanych przez kogoś zasad moralnych i prawd wiary.

Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: "Oto tu jest" albo: "Tam". Oto bowiem królestwo Boże wewnątrz was jest». Łk 17,21
_________________
"Poznajcie, co macie przed oczyma, a odkryjecie wszelkie tajemnice. Albowiem nie ma rzeczy ukrytej, która odkryta by? nie mo?e" Ewangelia Tomasza 5
 
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-01-09, 22:46   

Boa Dusiciel napisał/a:
Wikary, wstydź się ! :evil:

Na forum nie ma użytkownika "Wikary". Każdy ma prawo do posiadania wyimaginowanego przyjaciela, ale uprawnia go to również do skorzystania z pomocy odpowiedniego specjalisty wraz z refundacją z NFZ.

Boa Dusiciel napisał/a:
Ja mam cię uczyć co powiedział JP2 ?

Gdybyś miał szersze predyspozycje do udzielenia sensownych odpowiedzi, to pytanie skierowałbym do ciebie. Jednak moje krytyczne spojrzenie na twoją twórczość forumową nie było całkiem obiektywne, bo okazuje się jednak, że z twoich wytworów pisanych można wydestylować pewne merytoryczne odpryski. Dziękuję, że cytując papieża umożliwiłeś Monice skonfrontowanie jej opinii z rzeczywistością. Od stwierdzenia "piekło jest nie tyle miejscem" do "nie są to prawdziwe miejsca" jest daleka droga.

Boa Duscisiel napisał/a:
Za pokutę odmów litanię do serca, albo do innego organu :->
3 razy dziennie, przez tydzień, w piątek 9 razy.

Lepiej zajmij się swoimi organami. Mam wrażenie, że jakieś nieznośne swędzenie skłania cię do pisania takich postów.
 
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2014-01-09, 23:05   

No to jak należy rozumieć słowa JP2 ?

Piekło oznacza nie tyle miejsce, co raczej wskazuje na sytuację ...


Jest jednak gdzieś materialne Piekło ? Gdzie ? :->
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
keres1372 


Wyznanie: Katolik - Wierz?cy i Praktykuj?cy
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 278
Wysłany: 2015-02-23, 21:47   Re: Intymne życie Papieża

LUDZIE TO BYŁ SPISEK PRLu

https://www.google.pl/url...2BFwD9UX4aS8guQ
_________________
18 Otó? i Ja tobie powiadam: Ty jeste? Piotr [czyli Ska?a], i na tej Skale zbuduj? Ko?ció? mój, a bramy piekielne go nie przemog?. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwi??esz na ziemi, b?dzie zwi?zane w niebie, a co rozwi??esz na ziemi, b?dzie rozwi?zane w niebie".
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2015-02-23, 21:54   Re: Intymne życie Papieża

http://www.stalin.cryptof....php?strona=401
http://10przykazan.wordpr...odzina-wojtyly/
Ostatnio zmieniony przez janwisniewski68 2015-02-23, 23:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
keres1372 


Wyznanie: Katolik - Wierz?cy i Praktykuj?cy
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 278
Wysłany: 2015-02-23, 21:56   Re: Intymne życie Papieża

janwisniewski68 napisał/a:
http://www.stalin.cryptofighter.com/index.php?strona=401


I napisał to uczeń stalina
_________________
18 Otó? i Ja tobie powiadam: Ty jeste? Piotr [czyli Ska?a], i na tej Skale zbuduj? Ko?ció? mój, a bramy piekielne go nie przemog?. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwi??esz na ziemi, b?dzie zwi?zane w niebie, a co rozwi??esz na ziemi, b?dzie rozwi?zane w niebie".
 
 
Jerem
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-23, 22:02   

keres1372 napisał/a:
LUDZIE TO BYŁ SPISEK PRLu

https://www.google.pl/url...2BFwD9UX4aS8guQ


Nic dziwnego. W końcu to jest to, co lewactwo lubi. Wyśmiać i oszkalować Kościół, ludzi
bez dowodów. Większość takich ludzi nie przestrzega Praw Bożych.
W końcu to oni promują sodomicki grzech jakim jest homoseksualizm.
 
 
keres1372 


Wyznanie: Katolik - Wierz?cy i Praktykuj?cy
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 278
Wysłany: 2015-02-23, 22:03   

Cytat:
Nic dziwnego. W końcu to jest to, co lewactwo lubi. Wyśmiać i oszkalować Kościół, ludzi
bez dowodów. Większość takich ludzi nie przestrzega Praw Bożych.
W końcu to oni promują sodomicki grzech jakim jest homoseksualizm.


Dobrze mówisz, ale koniec tej czerwonej zarazy jest bliski, albo wygra Korwin, albo przyjdzie islam i 99% ateistów straci zapał... i głowę
_________________
18 Otó? i Ja tobie powiadam: Ty jeste? Piotr [czyli Ska?a], i na tej Skale zbuduj? Ko?ció? mój, a bramy piekielne go nie przemog?. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwi??esz na ziemi, b?dzie zwi?zane w niebie, a co rozwi??esz na ziemi, b?dzie rozwi?zane w niebie".
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2015-02-23, 22:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jerem
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-23, 22:07   

keres1372 napisał/a:
Dobrze mówisz, ale koniec tej czerwonej zarazy jest bliski, albo wygra Korwin, albo przyjdzie islam i 99% ateistów straci zapał... i głowę


Jak do Europy przybędzie Islam, to ci najbardziej krzykliwi ateiści stchórzą
i będą próbowali przejść na stronę wroga, a ich kobiety będą zakładać burki.
Niestety Islamiści nie podarują rozpowszechnia homoseksualizmu, u nich
za to się kamieniuje. Zresztą całkiem biblijnie.
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2015-02-23, 23:29   

Jerem napisał/a:
keres1372 napisał/a:
Dobrze mówisz, ale koniec tej czerwonej zarazy jest bliski, albo wygra Korwin, albo przyjdzie islam i 99% ateistów straci zapał... i głowę


Jak do Europy przybędzie Islam, to ci najbardziej krzykliwi ateiści stchórzą
i będą próbowali przejść na stronę wroga, a ich kobiety będą zakładać burki.
Niestety Islamiści nie podarują rozpowszechnia homoseksualizmu, u nich
za to się kamieniuje. Zresztą całkiem biblijnie.


Na co wy liczycie ?
Na to że zostawią wasz przy życiu !!!

Stanie się tak jak powiedział święty prorok Henoch !!!
12 Biada wam, którzy lubicie popełniać nieprawość. Jakim prawem robicie sobie wielkie nadzieje dla siebie? Wiedzcie, że zostaniecie wydani w ręce sprawiedliwych, a oni poderżną wam gardła, zabiją was i nie będą mieć dla was litości.
 
 
keres1372 


Wyznanie: Katolik - Wierz?cy i Praktykuj?cy
Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 278
Wysłany: 2015-02-23, 23:32   

janwisniewski68 napisał/a:
Jerem napisał/a:
keres1372 napisał/a:
Dobrze mówisz, ale koniec tej czerwonej zarazy jest bliski, albo wygra Korwin, albo przyjdzie islam i 99% ateistów straci zapał... i głowę


Jak do Europy przybędzie Islam, to ci najbardziej krzykliwi ateiści stchórzą
i będą próbowali przejść na stronę wroga, a ich kobiety będą zakładać burki.
Niestety Islamiści nie podarują rozpowszechnia homoseksualizmu, u nich
za to się kamieniuje. Zresztą całkiem biblijnie.


Na co wy liczycie ?
Na to że zostawią wasz przy życiu !!!

Stanie się tak jak powiedział święty prorok Henoch !!!
12 Biada wam, którzy lubicie popełniać nieprawość. Jakim prawem robicie sobie wielkie nadzieje dla siebie? Wiedzcie, że zostaniecie wydani w ręce sprawiedliwych, a oni poderżną wam gardła, zabiją was i nie będą mieć dla was litości.



Ty albo jesteś trolem, albo jesteś :crazy: . Tak czy owak, trudno, jeśli umrzemy jako męczennicy, raj tylko czeka
_________________
18 Otó? i Ja tobie powiadam: Ty jeste? Piotr [czyli Ska?a], i na tej Skale zbuduj? Ko?ció? mój, a bramy piekielne go nie przemog?. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwi??esz na ziemi, b?dzie zwi?zane w niebie, a co rozwi??esz na ziemi, b?dzie rozwi?zane w niebie".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13