Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostatnia wieczerza
Autor Wiadomość
Efraim 

Wiek: 35
Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 1035
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-08-18, 22:01   

Arius, Jak najbardziej,że można-Tego nawet wymaga Biblia(jako całość)Cześć jest należna Tylko Bogu.
_________________
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-08-18, 22:03   

Efraim napisał/a:
Yarpen Zirgin, słabym :-) podstawowym(i żeby jeszcze nie skłamać to mówiąc)

Aha... I sądzisz, że ludzie, którzy przekładali Biblię Warszawską znają ją gorzej od Ciebie i popełnili błąd w Wj 20,12?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-08-18, 22:05   

Efraim napisał/a:
Arius, Jak najbardziej,że można-Tego nawet wymaga Biblia(jako całość)Cześć jest należna Tylko Bogu.


Poczekamy na odpowiedź Yarpena, o ile zechce odpisać.
 
 
Efraim 

Wiek: 35
Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 1035
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-08-18, 22:07   

Yarpen Zirgin, Ja nie sądzę.Po prostu te osoby inaczej wierzą niż Ja.Ja wierzę że....
Cytat:
6 dla nas wszakże jest jeden Bóg, Ojciec, z którego jest wszystko, a my dla niego
(1 Kor. 8:6 PNS)

:-) Może to jest powód,że ja tam widzę szacunek a Oni cześć.
_________________
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-08-18, 22:07   

Yarpen już odpisał parę postów wcześniej, cytując dwa ciekawe fragmenty Pisma Świętego: Wj 20,12 i Rz 13,7...
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Efraim 

Wiek: 35
Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 1035
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-08-18, 22:11   

Yarpen Zirgin, No tak,ale ja na to odpowiedziałem,równie szybko.;-)
_________________
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-08-18, 22:12   

Cytat:
No i właśnie to jest tak,gdy nasza wiedza opiera się na wiedzy ludzi takich samych jak MY Może,jednak Tylko Biblia :?:

Zasada sola scriptura jest ludzką tradycją niezgodną z Biblią, co już dawno temu uzasadniałem, więc powtarzać nie będę. Kolejna sprawa - ów fragment katechizmu potwierdza, to co w Biblii zapisano, że to, co Boskie należy się tylko Bogu. Tego w Kościele przestrzegamy.
 
 
 
Efraim 

Wiek: 35
Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 1035
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-08-18, 22:14   

meritus,co Boskie należy się tylko Bogu. Obrazy ? Iz 40:18
Do kogóż to przyrównacie Boga i jaki obraz zastosujecie do Niego? :-)
No skoro Jezus To Bóg(według wielu wierzeń),to jak można robić Obrazy Boga ?
_________________
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-08-18, 22:17   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Yarpen już odpisał parę postów wcześniej, cytując dwa ciekawe fragmenty Pisma Świętego: Wj 20,12 i Rz 13,7...


Jak mogłeś odpowiedzieć na moje pytanie skoro dopiero co je zadałem? :shock:

Jeśli nie chcesz odpowiadać nie musisz, nie odsyłaj mnie jednak do innych tekstów, gdyż odpowiedź możesz napisać po moim pytaniu.
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2010-08-18, 22:18   

meritus napisał/a:
kabaczek napisał/a:
mylisz się i nawet tego nie rozumiesz.
otóż szacunek większy niż Bogu składają Katolicy temu co zostało uczynione , przykro mi ,że do osób takich jak ty, to nie dociera bo Bogu to się nie podoba .

Kabaczek, masz prawo do swojego zdania, ale pasuje ono do stanu faktycznego jak pięść do nosa. Proponuję nie poruszać się w świecie protestanckich urojeń na temat Kościoła katolickiego, lecz w sferze faktów. Jakbyś nawet przepukliny dostał w przeczesywaniu dokumentów Magisterium, to nie znajdziesz nic, co potwierdzi twój fałszywy zarzut.

BLyy napisał/a:
A Paweł na temat czci też mówił, by mężczyzna zdejmował nakrycie głowy. Jeśli czyni to przed obrazem, jest to bałwochwalstwo. Więc ani czapki z głów, ani modlitwy, ani klękania.

Zdjęcie czapki to bałwochwalstwo? :crazy:

Płaskowicki Rys napisał/a:
On - pan Jan- określił - że jego zdaniem oddanie czci przedmiotowi jest oddaniem czci Balowi Jego zdaniem bałwochwalstwo jest oddawaniem czci Balowi i w tym sensie wskazał ,że ci co propagują bałwochwalstwo oddają cześć Balowi/bogowi tego świata/ A pan YZ wyrwał to co pasowało z wypowiedzi by uzasadnienie dla ostrzeżenia było Czy tak być powinno cytat z którego wynika postawiona teza

Logikę ową można przedstawić poprzez podobne rozumowanie: Pani Wiesia jest diabłem, ponieważ wydłubuje sobie bród zza paznokci u nóg, bo są długie jak szpony. Szpony ma też diabeł, więc pani Wiesia jest diabłem. Nie każdy przedmiot jest Baalem, nie każda cześć, czy wyraz szacunku jest oddawaniem czci jako Bogu. Stąd ta "logika" przypomina posądzenia pani Wiesi o diabelstwo.

janwisniewski68 napisał/a:
Niestety u katolików uczy się dzieci modlitwy do anioła stróża. Spotkałem kobietę która rozpaczała że jej wnuczek bardzo choruje , Mówiłem żeby Prosiła Boga Ojca w imię Jezusa , o uzdrowienie , niestety poległem bo ona powiedziała że się modli do Wojtyły i dalej będzie się modliła do Wojtyły bo ma siostrę która jest zakonnicą i tak jej nakazała.Makabra.

Poległeś dużo wcześniej, gdy dałeś sobie wmówić, że modlitwa za wstawiennictwem świętych nie jest kierowana do Boga. A wbrew mitologii protestanckiej, wszelkie modlitwy w Kościele za wstawiennictwem świętych, czy aniołów, zawsze adresowane są do Boga w Jezusie Chrystusie.

Lucyfer napisał/a:
5 Moj. 18:10-12
10. Niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej,
11. Ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych;
12. Gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą.
(BW)

Nie ma to jak wyrwać zdanie z kontekstu... i wstawić w nowy rodem z protestanckich książek do prozelityzmu. Fragment ten zakazuje okultyzmu. Wywoływanie duchów to nie jest to samo, co modlitwa do Boga za wstawiennictwem świętych. Nie wierzycie wbrew Pismu w świętych obcowanie, to wasz problem i wasza strata. Ale uzasadnianie tego zdaniami Biblii, które tego nie dotyczą, to zwyczajna manipulacja.

Twoja logika nie jest moją .Nie istnieje u chrześcijan modlitwa do kogoś innego niż Bóg tym bardziej wstawiennicza kto to wymyślił[diabeł ] wasz nauczyciel.To nauka demonów jest to w biblii. Jezus uczy >modlimy się do Boga Ojca i mówi kto w imię moje poprosi mego Ojca ten otrzyma Apostołowie mówią jak tak to i w imię Jezusa dziękujemy Bogu. Wszystkie inne modlitwy nie kierowane do Boga to Bluźnierstwo.
_________________

 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2010-08-18, 22:19   

meritus napisał/a:
kabaczek napisał/a:
mylisz się i nawet tego nie rozumiesz.
otóż szacunek większy niż Bogu składają Katolicy temu co zostało uczynione , przykro mi ,że do osób takich jak ty, to nie dociera bo Bogu to się nie podoba .

Kabaczek, masz prawo do swojego zdania, ale pasuje ono do stanu faktycznego jak pięść do nosa. Proponuję nie poruszać się w świecie protestanckich urojeń na temat Kościoła katolickiego, lecz w sferze faktów. Jakbyś nawet przepukliny dostał w przeczesywaniu dokumentów Magisterium, to nie znajdziesz nic, co potwierdzi twój fałszywy zarzut.

BLyy napisał/a:
A Paweł na temat czci też mówił, by mężczyzna zdejmował nakrycie głowy. Jeśli czyni to przed obrazem, jest to bałwochwalstwo. Więc ani czapki z głów, ani modlitwy, ani klękania.

Zdjęcie czapki to bałwochwalstwo? :crazy:

Płaskowicki Rys napisał/a:
On - pan Jan- określił - że jego zdaniem oddanie czci przedmiotowi jest oddaniem czci Balowi Jego zdaniem bałwochwalstwo jest oddawaniem czci Balowi i w tym sensie wskazał ,że ci co propagują bałwochwalstwo oddają cześć Balowi/bogowi tego świata/ A pan YZ wyrwał to co pasowało z wypowiedzi by uzasadnienie dla ostrzeżenia było Czy tak być powinno cytat z którego wynika postawiona teza

Logikę ową można przedstawić poprzez podobne rozumowanie: Pani Wiesia jest diabłem, ponieważ wydłubuje sobie bród zza paznokci u nóg, bo są długie jak szpony. Szpony ma też diabeł, więc pani Wiesia jest diabłem. Nie każdy przedmiot jest Baalem, nie każda cześć, czy wyraz szacunku jest oddawaniem czci jako Bogu. Stąd ta "logika" przypomina posądzenia pani Wiesi o diabelstwo.

janwisniewski68 napisał/a:
Niestety u katolików uczy się dzieci modlitwy do anioła stróża. Spotkałem kobietę która rozpaczała że jej wnuczek bardzo choruje , Mówiłem żeby Prosiła Boga Ojca w imię Jezusa , o uzdrowienie , niestety poległem bo ona powiedziała że się modli do Wojtyły i dalej będzie się modliła do Wojtyły bo ma siostrę która jest zakonnicą i tak jej nakazała.Makabra.

Poległeś dużo wcześniej, gdy dałeś sobie wmówić, że modlitwa za wstawiennictwem świętych nie jest kierowana do Boga. A wbrew mitologii protestanckiej, wszelkie modlitwy w Kościele za wstawiennictwem świętych, czy aniołów, zawsze adresowane są do Boga w Jezusie Chrystusie.

Lucyfer napisał/a:
5 Moj. 18:10-12
10. Niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej,
11. Ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych;
12. Gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą.
(BW)

Nie ma to jak wyrwać zdanie z kontekstu... i wstawić w nowy rodem z protestanckich książek do prozelityzmu. Fragment ten zakazuje okultyzmu. Wywoływanie duchów to nie jest to samo, co modlitwa do Boga za wstawiennictwem świętych. Nie wierzycie wbrew Pismu w świętych obcowanie, to wasz problem i wasza strata. Ale uzasadnianie tego zdaniami Biblii, które tego nie dotyczą, to zwyczajna manipulacja.

Twoja logika nie jest moją .Nie istnieje u chrześcijan modlitwa do kogoś innego niż Bóg tym bardziej wstawiennicza kto to wymyślił[diabeł ] wasz nauczyciel.To nauka demonów jest to w biblii. Jezus uczy >modlimy się do Boga Ojca i mówi kto w imię moje poprosi mego Ojca ten otrzyma Apostołowie mówią jak tak to i w imię Jezusa dziękujemy Bogu. Wszystkie inne modlitwy nie kierowane do Boga to Bluźnierstwo.
Przypominam , Tak jak podczas powodzi klęcząca kobieta przy wale powiedziała że Bóg ją rzucił na kolana tak Wszystkich was rzuci na kolana , za te bluźnierstwa i herezje!
_________________

Ostatnio zmieniony przez janwisniewski68 2010-08-18, 22:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-08-18, 22:20   

Arius napisał/a:
Jak mogłeś odpowiedzieć na moje pytanie skoro dopiero co je zadałem?

Skoro zadajesz pytanie o to, o czym już pisałem, to nie dziw się kształtowi mojej odpowiedzi... :-D
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
BLyy 


Pomógł: 176 razy
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 2989
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2010-08-18, 22:22   

Modlitwa do Matki Boskiej Częstochowskiej
O najwspanialsza królowo nieba(Królem Nieba jest Jezus i Bóg Ojciec, a nie Maryja!- ewidentny przykład bożka) i ziemi Najświętsza Maryjo Częstochowska! Oto ja niegodny sługa Twój(Niegodni to możemy być Ojca lub Jezusa, a nie żaden Maryi. Sługą Maryi? Bałwochwalstwo), staje przed Tobą; wznosząc błagalnie ręce do Ciebie - i z głębi serca mego wołam: O Matko najlitościwsza! Ratuj mnie, bo tylko w Tobie moja nadzieja; jeżeli Ty mnie nie wysłuchasz, do kogóż pójdę?( :aaa: To już jest jawne bałwochwalstwo. Bóg jest jedyną nadzieją i to w Nim mamy pokładać nadzieję, a nie w człowieku. Jeszcze w tej modlitwie głupio się pyta do kogo pójdzie jak nie do niej.) Wiem, droga Matko, że serce Twoje pełne litości wzruszy się moim błaganiem i wysłucha mnie w mojej potrzebie, gdyż wszechmoc Boska w Twoim ręku spoczywa(Maryja wszechmocna :shock: ), której Swego upodobania. A więc Maryjo! Błagam Cię powstań i użyj Swej potężnej mocy, rozpraszając wszystkie cierpienia moje(kolejny przykład), wlewając błogi balsam do mej zbolałej duszy. O najszlachetniejsza Pocieszycielko wszystkich strapionych; a więc i moja szczególna Opiekunko. Wprawdzie czuję to dobrze w głębi duszy, że dla grzechów moich niegodzien jestem, abyś mi miłosierdzie świadczyła, lecz błagam Cię, o droga Matko!(takie modlitwy do tylko do OJCA!) Nie patrz na mnie przez owe grzechy moje, ale spojrzyj przez zasługi najmilszego Syna Twego i przez Jego Najświętszą krew, którą przelał za mnie na haniebnym krzyżu; pomnij o najmilsza Matko, na te cierpienia, jakich Sarna doznałaś, stojąc pod krzyżem i na wpółumarła patrząc na śmierć drogiego Syna Twego. A zatem, przez pamięć na to wszystko, o Matko! Nie odmów mej pokornej prośbie, ale ją łaskawie wysłuchaj, a będąc przez Ciebie pocieszonym, wdzięcznym sercem wielbić Cię będę aż do śmierci. Amen.

To nie jest bałwochwalstwo? Każdy rodzaj modlitwy do kogokolwiek i w jakiejkolwiek formie jest kultem religijnym i to jest po prostu fakt. A ta modlitwa tylko pokazuje, że przekracza to wszelkie normy.
 
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-08-18, 22:26   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Arius napisał/a:
Jak mogłeś odpowiedzieć na moje pytanie skoro dopiero co je zadałem?

Skoro zadajesz pytanie o to, o czym już pisałem, to nie dziw się kształtowi mojej odpowiedzi... :-D


A jaki to problem wkleić konkretny fragment do nowego posta? Ręki za to nie ucinają :-)
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2010-08-18, 22:33   

Efraim napisał/a:
meritus,co Boskie należy się tylko Bogu. Obrazy ? Iz 40:18
Do kogóż to przyrównacie Boga i jaki obraz zastosujecie do Niego? :-)
No skoro Jezus To Bóg(według wielu wierzeń),to jak można robić Obrazy Boga ?

HOLA ! HOLA ! przecież Jezusa widzieli wszyscy żyjący w tych czasach. A to co ?
Jan .rozdz.1 wers18
18 Żaden człowiek nigdy nie widział Boga;
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11