Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ELIASZ
Autor Wiadomość
MieczDucha 
Binitarianizm


Wyznanie: Binitarianizm kondycjonalizm anihilacjonizm
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 483
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-11-04, 15:53   ELIASZ

" I pytali go uczniowie, mówiąc: Czemu więc uczeni w Piśmie powiadają, że wpierw ma przyjść Eliasz ? A On, odpowiadając, rzekł: Eliasz przyjdzie i wszystko odnowi.Lecz powiadam wam, że Eliasz już przyszedł i nie poznali go, ale zrobili z nim, co chcieli. Tak i Syn Człowieczy ucierpi od nich " MATEUSZA 17:10-12

Pan Jezus odpowiedzial apostolom odnosnie Eliasza w czasie przeszlym i przyszłym.Czas przeszly to czesciowe wypelnienie proroctwa Malachiasza ktore tylko w czesci wypelnilo sie w osbie Jana Chrzciciela.Wypowiedz Pana odnosnie przyszlosci to proroctwo ktore moim zdaniem wypelni sie doslownie w osobie Eliasza.

Proroctwo o powrocie Eliasza przed przyjsciem Mesjasza bylo bardzo dobrze znane w czasach Pana Jezusa bylo to ostatnie proroctwo i ostatnie slowa ówczesnej Biblii , rozglaszali je uczeni w Piśmie , znali je apostolowie , znali je prosci ludzie - niektorzy z nich Pana uwazali za Eliasza - MATEUSZA 16:14
Jan dzialal w duchu i mocy Eliaszowej - Łukasza 1:17 , swiadczyl o Pana Jezusie ze jest On swiatłością - Jana 1:7 , wyznal ze nie jest Eliaszem bo doslownie nim nie był - Jana 1:21. Czesc ówczesnego Izraela nie rozpoznala charakteru jego misji , proawdopodobnie spodziewali sie cudów a nie nawoływania do zmiany postepowania i do przyjecia i wiary w tego Który po nim idzie.ci co mysleli ze Pan jest Eliaszem kierowali sie nie jego nauka ale cudami ktore widzieli.


" Oto Ja poślę wam proroka Eliasza, zanim przyjdzie wielki i straszny dzień Pana,i zwróci serca ojców ku synom, a serca synów ku ich ojcom, abym, gdy przyjdę, nie obłożył ziemi klątwą. " MALACHIASZA 3:23-24 - pierwsze przyjscie Pana Jezusa nie było dla nikogo dniem strasznym wrecz przeciwnie było dla ludzi dniem radosnym wiec to proroctwo w całości wypelni sie w blizszej lub dalszej przyszlosci i bedzie to moim zdaniem jak juz pisalem doslowne pojawienie sie Eliasza ktory obok Henocha jest jedynym człowiekiem ktory nie zaznal smierci

MATEUSZA 17:11 , MARKA 9:12 - Pan zapowiedział ze Eliasz przyjdzie i wszystko naprawi , odnowi - słowa te nie mlogly odnosic sie do Jana Chrzciciela ktory w czasie ich wypowiedzenia juz nie zył , sadze ze proroctwo o dwoch swiadkach z Objawienie Jana rozdział 11 mowi m.in o dzialalnosci Eliasza. Dzialalnosc m.in Eliasza bedzie tym odnowieniem n naprawieniem oraz zwróceniem serc ojców ku synom a serc synów ku ojcom ktore to zapowiedział prorok Malachiasz.



DWAJ SWIADKOWIE moim zdaniem maja podwójne znaczenie - pierwsze dosłowne :

- bedzie to dwóch proroków ktorzy w mocy Bożej beda ostrzegac swiat przed tym co nadejdzie , wierze ze beda ostrzegac wszystkich ludzi nie tylko wierzacych , beda ujawniac falszywe nauki i doktryny religijne przez co beda uwolnią z sidel falszywych religii jakas czesc ludzi , wierze ze ujawnia ludziom pełny wykład proroctw i umocnia Kościół Bozy - Izrael tak aby jesli bedzie trzeba przetrwal wielki ucisk - odnowia wszystko tak jak zapowiedział Pan Jezus


- drugie znaczenie ma wg mnie charakter symboliczny - termin "dwóch swiadków" oznacza tutaj 2 proorków Bożych razem z Kościołem - Izraelem Bożym.
" i zapytał mnie: Co widzisz? A ja odpowiedziałem: Widzę, oto jest świecznik cały ze złota, a na jego szczycie jest czasza. Na niej jest siedem lamp, a lampy, które są na jej szczycie, mają po siedem knotów.Dwa drzewa oliwne stoją obok niego, jedno z prawej strony czaszy, a drugie z jej lewej strony." ZACHARIASZA 4:2-3 - dwa drzewa moim zdaniem oznaczaja dwóch proroków , złoty swiecznik oznacza Kościół Boży - Izrael (swiecznik to symbol Kościoła - Objawienie Jana 1:20)
ZACHARIASZA 4:11-14 - spływajaca oliwa do lamp swiecznika to nauka Boża przekazana przez 2 proroków KoSciołowi - Izraelowi Bożemu



Zabicie dwóch świadków przez zwierze moim zdaniem oznacza doslowne usmiercenie ich oraz oznacza tez przesladowanie i mordowanie chrześcijan :
- " I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami " OBJAWIENIE 13:7

- " będzie męczył Świętych Najwyższego, będzie zamyślał odmienić czasy i zakon; i będą wydani w jego moc aż do czasu i dwóch czasów i pół czasu " DANIELA 7:25


Wielkie miasto - SODOMA I EGIPT to synom wielkiego Babilonu czyli tego upadłego swiata\cywilizacji.Trupy dwóch swiadków leza w nim a jednoczesnie ludzie ze wszyskich ludów , plemion , jezyków i narodów ogladaja je , wiec widzimy ze tak jak przesladowanie bedzie mialo charakter globalny tak tez "Sodoma i Egipt" ma charakter globalny , przy czym nie odrzucam ze te wersety maja podwóje znaczenie czyli ze ludzie beda tez ogladac ogolnoswiatowe przesladowanie chrzescijan w mediach - jesli te wersety maja takie podwojne znaczenie to i tak wielkie miasto ma charakter globalny.



Wiele sporów toczy sie wokól tozsamosci drugiego swiadka w gre wchodzi przewaznie albo Henoch albo Mojżesz - ja osobiscie uwazam ze to bedzie Henoch ale sa rowniez pewne argumenty mowiace ze to bedzie Mojżesz , uwazam ze wazniejsze niz to jest ustalenie w ktorym mniej wiecej okresie czasu pojawi sie dwóch swiadkow oraz nalezy zastanowic sie nad ich postawa jaka beda prezentowac - PO OWOCACH ICH POZNACIE

"Dwóch świadków" bedzie prorokowac przez 1260 dni czyli okolo 3.5 roku , ja osobiscie uwazam ze ten czas rozpocznie sie w poczatkowej fazie "4 królestwa" które bedzie trwało moim zdaniem okolo 7 lat( JEDEN TYDZIEN) - DANIELA 9:27 okres ich prorokowania prawdopodobnie zakonczy sie na poczatku okresu wielkie ucisku czyli w czasie panowania króla - zwierzecia ktory bedzie panowal w drugiej polowie 7 lat i to on ich zabije , on rowniez bedzie przesladowal chrzescijan. Zabicie prorokow i przesladowanie chrzescijan ucieszy tych wszystkich ktorzy nie sa zapisanie w ksiedze życia - beda oni wysylac sobie podarunki - Obnjawienie Jana 11:10 , ta sama grupa ludzie w OBJAWIENIU w 13 rozdziale opisana jest ze oddaje poklon szatanowi , zwierzeciu i pyta retorycznie kto moze z nim walczyc , to pytanie prawdopodobnie dotyczy m.in dwóch swiadkow ktorzy stocza bój ze zwierzeciem ale polegna.


Poznanie ich sadze dla człowieka znajcego Słowo Boże a szczegolnie Ewangelie nie bedzie moim zdaniem trudne, Swiadkowie beda odziani w wory - symbol pokory , pokuty. Wszyscy głowni kandydaci tak Eliasz jak i Henoch i Mojżesz byli bardzo pokorni , kochali Pana Boga i oddali mu swoje zycie , sa wymieniani jako wzór wiary. 2 swiadków w mocy Bożej bedzie glosic nauke Boża i Ewangelie ktora nie bedzie odbiegac ani w prawo ani w lewo od tego co zapisane w Biblii.



Na pierwszy rzut oka mozna stwierdzic ze beda czynic potezne cuda ale moim zdaniem moga to byc tylko symbole np ogien buchajacy z ust to Słowo Boże - " Dlatego tak mówi Pan, Bóg Zastępów: Ponieważ to mówią, przeto Ja uczynię moje słowa ogniem w twoich ustach, a ten lud drewnem, które pożre ogień. " JEREMIASZA 5:14. Nie moge wykluczyc cudów ale jesliby oni zadnego nie uczynili wcale by mnie to nie zdziwiło , sytuacja taka jak w przypadku Jana Chrzciciela moze sie powtorzyc :

" A wielu do niego przychodziło i mówiło: Jan wprawdzie żadnego cudu nie uczynił, ale wszystko, cokolwiek Jan o nim powiedział, było prawdą.I wielu tam w niego uwierzyło. " JANA 10:41-42

Same cuda nie moga byc kryterium poznania 2 Świadków , znamy przeciez ostrzezenia przed fałszywmu cudami i znakami.Fałszywy prorok bedzie czynił wielkie cuda ale przy tym bedzie mowil jak smok - szatan Objawienie 13:11-15


Dwaj swiadkowie beda mowic odwrotnie jak Pan Bóg , Pan Jezus i jak Słowo Boże wypelni sie wtedy znowu nauka : " Kto z Boga jest, słów Bożych słucha; wy dlatego nie słuchacie, bo z Boga nie jesteście " JANA 8:47

" Kto zaś wchodzi przez drzwi, jest pasterzem owiec. Temu odźwierny otwiera i owce słuchają jego głosu, i po imieniu woła owce swoje, i wyprowadza je.Gdy wszystkie swoje wypuści, idzie przed nimi, owce zaś idą za nim, gdyż znają jego głos.Za obcym natomiast nie pójdą, lecz uciekną od niego, ponieważ nie znają głosu obcych. " JANA 10:2-5


Badzmy dobrej mysli i ufajmy co by sie nie dzialo Panu Bogu , Pana Jezusowi - oni nas nie zostawia samych.Trzymjamy sie tylko nauki Słowa Bożego i starajmy sie go wypelniac abysmy jesli przyjdzie odpowiedni czas mieli glebsze poznanie - " Żaden bezbożny nie będzie miał poznania. lecz roztropni będą mieli poznanie " DANIELA 12:10


Nasza wiedza i nasze "prorokowanie" jest czastkowe tak jak mowil Paweł wiec potrzebujemy Bożej obietnicy :


" Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom " AMOSA 3:7
_________________
o moim wypadku : - http://mieczducha888.blog...-uratowany.html

antychryst : http://mieczducha888.blog...hrzescijan.html

, BINITARIANIZM : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2010-11-05, 08:48   

Dzięki Najwyższemu że On daje poznanie i zrozumienie planów Bożych, choć cząstkowo.
Niech płynie chwała Bogu że daje Ci pragnienie i możliwości pisania o tych sprawach.

Jestem pokrzepiony tym że nie jestem sam w takim rozumieniu Biblii. :idea: Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś, jedynie chcę dodać moje spostrzeżenie-zrozumienie.
Ci dwaj świadkowie będą zwiastować dobrą nowinę przez bardzo długi czas. Kiedy oni pojawią się na świecie tymczasowo będzie już rządził antychryst. Wszyscy niewierzący uwierzą mu, a także naród izraelski.
Owi świadkowie otworzą oczy głównie Żydom ortodoksyjnym. Dopiero wtedy zobaczą że rzekomy mesjasz-antychryst, jest fałszywy.
Konsekwencją tego będzie gremialne nawrócenie się izraelitów i wściekłość antychrysta.
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
MieczDucha 
Binitarianizm


Wyznanie: Binitarianizm kondycjonalizm anihilacjonizm
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 483
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-11-08, 11:41   

Oprócz ewangelii napewno rowniez bede prorokowac - Objawienie 11:3 , co do króla zuchwałego - antychrysta to mam inne zdanie sadze ze koncówka dzialalnosci "dwóch swiadków" nalozy sie czasowo z poczatkiem dzialalnoscia króla zuchwalego wiec czas dwoch swiadkow w tym czasie bedzie sie konczyl a zwierzecia - króla dopiero mnie wiecej zaczynal. Nie moge wykluczyc dzialalnosci "dwoch swiadków - prorokow Bożych" w Talmudystanie ( tzw Izraelu) ale ich misja i nauki ktore przekaza m.in Kościołowi czyli Izraelowi Bożemu beda miec rowniez wplyw na mieszkanców ziemi ktorzy zostali "udreczeni" przez nich , sadze ze ta udreka to zwiastowanie im ewangelii i ostrzezenie przed zaglada jesli sie nie opamietaja i nie nawróca.
Moim zdaniem wiekszosc wyznawców judaizmu nawróci sie dopiero gdzie pod koniec wielkiego ucisku.
Ciezki to temat a my naprawde malo wiemy ale miejmy nadzieje ze nasze poznanie bedzie wzrastac dzieki łasce Bożej pozdrawiam wszystkiego dobrego w perspektywie wiecznosci od Pana Boga i Pana Jezusa
_________________
o moim wypadku : - http://mieczducha888.blog...-uratowany.html

antychryst : http://mieczducha888.blog...hrzescijan.html

, BINITARIANIZM : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634
 
 
MieczDucha 
Binitarianizm


Wyznanie: Binitarianizm kondycjonalizm anihilacjonizm
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 483
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-01-08, 11:55   

" przecież w zakonie waszym jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest wiarygodne " JANA 8:17


" A potem wyznaczył Pan innych, siedemdziesięciu dwóch, i rozesłał ich po dwóch przed sobą " ŁUKASZA 10:1


jeszcze co do dwóch drzew oliwnych i swieczników (Kościół Boży-Izrael) to miedzy nimi zachodzic pewna "symbioza" swieczniki zeby swiecic potrzebuja oliwy która pochodzi jak wiemy z drzew oliwnych
_________________
o moim wypadku : - http://mieczducha888.blog...-uratowany.html

antychryst : http://mieczducha888.blog...hrzescijan.html

, BINITARIANIZM : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634
 
 
MieczDucha 
Binitarianizm


Wyznanie: Binitarianizm kondycjonalizm anihilacjonizm
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 483
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-02-12, 15:10   

" Mojżesz - ja osobiscie uwazam ze to bedzie Henoch ale sa rowniez pewne argumenty mowiace ze to bedzie Mojżesz " - TO MOJA POMYŁKA jesli wogóle dwoch swiadków oznacza dwóch meżczyzn to nie moze to byc Mojżesz ponieważ on umarł o tym własnie mowi listu do Hebrajczyków : " A wszyscy ci, choć dla swej wiary zdobyli chlubne świadectwo, nie otrzymali tego, co głosiła obietnica, ponieważ Bóg przewidział ze względu na nas coś lepszego, mianowicie, aby oni nie osiągnęli celu bez nas." HBR 11:39-40

Co do Henocha i Eliasza to oni tez nie wstapili do nieba o Henochu napisane jest w HEBRAJCZYKÓW 11:5 ze nie ogladal smierci ale HEBRAJCZYKÓW 11:13 pisze ze wszyscy wymienieni poumierali w wierze , dodatkowo Pan Jezus powiedział ze nikt nie wstapil do nieba z ludzi : " A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy " EWANGELIA JANA 3:13

" Zaprawdę powiadam wam: Nie powstał z tych, którzy z niewiast się rodzą, większy od Jana Chrzciciela, ale najmniejszy w Królestwie Niebios większy jest niż on. " MATEUSZA 11:11 - jesli najmniejszy w królestwie Niebios jest wiekszy od najwiekszego smiertelnika Jana Chrzciciela to jasno wynika ze nie ma tam ludzi


Wszystko to wskazuje ze przyszły Eliasz czy dwaj świadkowie to symbole chyba ze Bóg w sobie znany nadludzki sposob zachował przy zyciu Eliasza i np Henocha i proroctwo o powtórnym przyjciu ma podwojna znaczenie jak pisałem
_________________
o moim wypadku : - http://mieczducha888.blog...-uratowany.html

antychryst : http://mieczducha888.blog...hrzescijan.html

, BINITARIANIZM : http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9634
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2011-02-12, 15:26   

Eliasz i Mojżesz
Co z tego że umarł Mojżesz, ale ciała nie znaleziono, i na górze przemienienia był przed Jezusem Eliasz i Mojżesz. To będzie nie ciało, lecz moc w Duchu Eliasza i Moc Ducha Mojżesza.
A może już tam są, ale jeszcze nie rozpoczeła się ich służba. ?
 
 
Salomon 
Salomon

Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 30
Wysłany: 2011-08-13, 18:23   

JANA 1:19;21;22;23;
(19) Takie jest świadectwo Jana. Gdy Żydzi wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem: Kto ty jesteś?, (20) on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając: Ja nie jestem Mesjaszem. (21) Zapytali go: Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem? Odrzekł: Nie jestem. Czy ty jesteś prorokiem? Odparł: Nie! (22) Powiedzieli mu więc: Kim jesteś, abyśmy mogli dać odpowiedź tym, którzy nas wysłali? Co mówisz sam o sobie? (23) Odpowiedział: Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską, jak powiedział prorok Izajasz.

on wyznał, a nie zaprzeczył!

(Mt)17:10;11;12;13
(10) Wtedy zapytali Go uczniowie: Czemu więc uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz? (11) On odparł: Eliasz istotnie przyjdzie i naprawi wszystko. (12) Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli. Tak i Syn Człowieczy będzie od nich cierpiał. (13) Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.

Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu!
_________________
„Śmiało więc mówić możemy: Pan jest wspomożycielem moim, nie ulęknę się, bo cóż może mi uczynić człowiek?“- (Heb)13:6
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-13, 19:57   

MieczDucha napisał/a:
" Mojżesz - ja osobiscie uwazam ze to bedzie Henoch ale sa rowniez pewne argumenty mowiace ze to bedzie Mojżesz "

Mojżesz i Eliasz śpią do chwili zmartwychwstania. Natomiast proroctwa zapowiadające dwóch świadków spełnią się za naszych dni i tych dwóch Bóg już powołał tylko czekają na moc.
Na wzór Eliasza i Mojżesza tych dwóch uczyni znaki i plagi, woda zamieniona w krew tak jak w Egipcie za Mojżesza i zatrzymanie deszczu na ziemi przez trzy i pół roku tak jak Eliasz zatrzymał lokalnie na ziemi.
Obj. 11:6
6. Oni mają moc zamknąć niebiosa, aby nie padał deszcz za dni ich prorokowania; mają też moc nad wodami, by je zamieniać w krew i dotknąć ziemię wszelką plagą, ilekroć zechcą.
(BW)

Okres działania tych dwóch to trzy i pół czasu, 1260 dni. W tym czasie nastanie czas żniwa i pszenica zostanie zebrana a kąkol spalony.
Po wykonaniu misji dwóch świadków pójdzie do nieba by zasiąść z Chrystusem na tronie Królestwa.
Zach. 4:2-3
2. I zapytał mnie: Co widzisz? A ja odpowiedziałem: Widzę, oto jest świecznik cały ze złota, a na jego szczycie jest czasza. Na niej jest siedem lamp, a lampy, które są na jej szczycie, mają po siedem knotów.
3. Dwa drzewa oliwne stoją obok niego, jedno z prawej strony czaszy, a drugie z jej lewej strony.
(BW)Mat. 20:23
23. Mówi im: Kielich mój pić będziecie, ale zasiąść po prawicy mojej czy po lewicy - nie moja to rzecz, lecz Ojca mego, który da to tym, którym zostało przez niego przygotowane.
(BW)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11