Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Winy kościoła katolickiego.
Autor Wiadomość
Wojtek37 

Wysłany: 2006-06-23, 11:35   

android napisał/a:
KRK zachowuje się jakby ciągle chciał coś ukryć. To mnie martwi. Brach chęci rozliczenia z przeszłoscią pod względem fałszywych dogmatów, czy zapozyczeń - to jest martwiące... to ze popelniali błędy.. a kto nie.. :)

O KRzK bym się nie martwił - ciekawe, że najbardziej o niego troszczą się najbardziej Go kontestujący. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Wojtek37 2006-06-25, 18:42, w całości zmieniany 1 raz  

android

Wysłany: 2006-06-23, 12:05   

Wolałbym zeby krk pozbyl sie nalecialosci i zeby wszyscy chrzescijanie do jednego kosciola uczeszczali.. mysle realnie.. wieksze szanse na zjednoczenie mialby krk z racji wielkosci niz np SJ.. ilu SJ wypad na jednego katolika 1:10 000 ?
Nie byloby super?

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2006-06-24, 00:36   

android napisał/a:
Wolałbym zeby krk pozbyl sie nalecialosci i zeby wszyscy chrzescijanie do jednego kosciola uczeszczali..

KK, androidzie. Kościół Rzymsko-katolicki to cześć Kościoła Katolickiego, a nie całość.

Poza tym:
Zapewne wg. ciebie pozbycie się naleciałości przez KK miało by polegać na przyjęciu nauczania ŚJ?

android

Wysłany: 2006-06-24, 09:56   

Jak pozbęda się naleciałości, zobaczymy co się skrystalizuje... :idea:

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2006-06-24, 10:58   

android napisał/a:
Jak pozbęda się naleciałości, zobaczymy co się skrystalizuje... :idea:

To zapraszam do wymienienia owych naleciałości...

android

Wysłany: 2006-06-24, 11:31   

Spowiedz, opłaty za msze, wojsko, poganskie "tradycje", kult swietych, kult maryjny, niemieszanie sie w polityke, celibat... na poczatek tyle..

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2006-06-24, 14:53   

android napisał/a:
Spowiedz,

Biblijna.

Cytat:
opłaty za msze,

Nie ma czegoś takiego.

Cytat:
wojsko,

Nie ma wojska w KK.

Cytat:
poganskie "tradycje",

Wymienisz jakąś?

Cytat:
kult swietych, kult maryjny,

Gdzie tu naleciałość?

Cytat:
niemieszanie sie w polityke,

To chyba dobrze, że się nie miesza...

Cytat:
celibat...

Biblijny.

Cytat:
na poczatek tyle..

Słaby ten początek...

android

Wysłany: 2006-06-26, 10:26   

Spowiedz nie jest biblijna - a na pewno nie w takim wymiarze jak jest w KK.
Podaj mi opis w biblii o zadawaniu pokuty, o takim rozgrzeszaniu.

KK jest w wojsku, swiadczy o tym chociazby obecnosc ksiezy na kazdej uroczystosci zwiazanej z wojną, swiadczy o tym stopien kapelana..
Wlasnie wałkujemy w dziale SJ temat o ONZ..
Sj są w ONZ - gdyz są zapisani na listę korespondencyjną by latwiej otrzymywac broszurki ONZ...
Ale katoliccy kapłani - uczestnicząc czynnie w armii, rozgrzeszając (z punktu nauk chrystusa) morderców - "zlewając" blogoslawienstwa Boga po obu stronach okopów - napuszczają na sienbie ludzi mówiąc niejako - idz jestes rozgrzeszony, bog jest z tobą..
Wytlumacz mi od kiedy krk istnieje? Istniał w 39r.? chyba tak.. wiec co robili ksieza niemieccy w okopach niemców? przed czym sie niemcy bronili?
Czy nie dzieki skrajnie prawicowej katolickiej partii jako pierwsi w obozach POJAWIAJĄ SIĘ BADACZE I SJ - wcale nie za sprawą ksiezy, którzy nie widzą problemu w tym ze katolik nalezy do wermachtu..

Opłaty za msze, za sluby, za pogrzeby, czy to jak sie placi za msze za kogos zmarłego (nie pamietam słowa) - są !!!! i tak jak napisalem w wielu k0osciolach by "usprawnic" procedurę - sa po rpsotu cenniki..

Poganskie tradycje - prosze brdzo - "woda swiecona" "smingus dyngus" "jajka wielkanocne" "choinka" "pasterka" "sobotka" itd.. poczytaj o genezie powstania tych swiąt w "chrystianizmie" - więc nie mów mi o "nowych znaczeniach" - bo to jest po prostu smieszne..

Pierwsi chrzescijanie nie wielbili swietych, nie istnial tez kult maryjny. gdy ogladam papieza i jego wypowiedzi, odnosze wrazenie ze jedyna droga do Boga t poprzez Marię jest nie poprzez Jezusa.. biblia mowi co innego.. wyraznie Mówi ze tylko poprzez osobę Jezusa mamy zbawienie.. co wiecej Jezus mówi ze w dniu sądu powie ze wielu bedzie mówilo ze w jego imieniu cos tam robili a on ich odpędzi.. czy jest tutaj gdzies miejsce na "komitet modlitweny swietych" który jednoscią głosów przedstawia projekt dla Jezusa, a ten to zatwierdza?

Niemieszanie w politykę.. to był sarkazm.. kazdy wie jak kosciół sie nie miesza w politykę.. lub w mahloje.. Opus dei i afera PZU.. Opus dei i naciski na konklawe, Opus dei i mieszanie sie w argentynie z komunistami.. JPII i upadek komunizmu w polsce. Darujmy sobie oczywiscie historię, gdy papiestwo mialo swoj ustroj polityczny a krolowie swoj.. panstwo w panstwie.. a teraz mamy realny ustroj polityczny zwany watykan..

Celibat nie jest biblijny. Nie uwazają tak tylko SJ ale wiele kosciolów które kk uwaza za chrzescijanskie i z ktorymi prowadzi ruch ekumeniczny. Celibat to nalecialosc po historii, gdy bano sie ze syn przejmie pieniadze nalezące sie tylko papiezowi..

Ten początek nie jest słaby.. gdyz jak pokazaleś.. masz gdzies historię i nauki biblijne, dlatego moje marzenia o jednym kosciele moze zaprowadzic tylko Bóg... :evil:

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2006-07-12, 23:15   

android napisał/a:
Spowiedz nie jest biblijna - a na pewno nie w takim wymiarze jak jest w KK.
Podaj mi opis w biblii o zadawaniu pokuty, o takim rozgrzeszaniu.

A niby dlaczego? Biblia nie zawiera opisu 100% życia pierwszych chrześcijan, więc fakt, że coś nie zostało w niej opisane nie oznacza od razu, ze jest z nią sprzeczne.

Cytat:
KK jest w wojsku, swiadczy o tym chociazby obecnosc ksiezy na kazdej uroczystosci zwiazanej z wojną, swiadczy o tym stopien kapelana..

W koncu w tym kraju katolicy stanowią ponad 90% obywateli, wiec dziwne by było, gdyby nie było ich w wojski. A co do obecności tam księzy... Czyżby wg. ciebie żołnierzom nie przysługiwała posługa kapłanów?

Cytat:
Ale katoliccy kapłani - uczestnicząc czynnie w armii, rozgrzeszając (z punktu nauk chrystusa) morderców - "zlewając" blogoslawienstwa Boga po obu stronach okopów - napuszczają na sienbie ludzi mówiąc niejako - idz jestes rozgrzeszony, bog jest z tobą..

Nie przypominam sobie, żeby Chrystus lub którykolwiek z apostołów potępił jakiegoś żołnierza czy też wypominał mu, iż jest żołnierzem. Więc niby dlaczego nie mieli by księża odpuszczać grzechów żołnierzom?
Przypominam, ze tylko grzech przeciwko Duchowi Świętemu nie będzie odpuszczony. Kazdy inny - tak.

Cytat:
Wytlumacz mi od kiedy krk istnieje? Istniał w 39r.? chyba tak.. wiec co robili ksieza niemieccy w okopach niemców? przed czym sie niemcy bronili?

Księża czynili tam to samo, co w każdej innej armii: udzielali posługi żołnierzom. Zapomniałeś po co są księża w armii?
Po drugie, nie przypominam sobie, zeby KK w jakikolwiek sposób zachęcał nazistów do wywołania II WŚ. Więc niby dlaczego ta wojna miała by obciążać konto KK?

Cytat:
Czy nie dzieki skrajnie prawicowej katolickiej partii jako pierwsi w obozach POJAWIAJĄ SIĘ BADACZE I SJ - wcale nie za sprawą ksiezy, którzy nie widzą problemu w tym ze katolik nalezy do wermachtu..

ROTFL. Gdzieś ty wyczytał ze NSDAP to była partia prawicowa i w dodatku katolicka?
NAZIZM [niem.], narodowy socjalizm, hitleryzm,
LEWICA (...)orientacja lewicowa uzewnętrznia się najwyraźniej w myśli socjalistycznej

Cytat:
Opłaty za msze, za sluby, za pogrzeby, czy to jak sie placi za msze za kogos zmarłego (nie pamietam słowa) - są !!!! i tak jak napisalem w wielu k0osciolach by "usprawnic" procedurę - sa po rpsotu cenniki..

Podaj pare adresów takich kościołów. Przy okazji donieś o tym do biskupa, bo czegoś takiego nie ma prawa być w Kościele...

Cytat:
Poganskie tradycje - prosze brdzo - "woda swiecona" "smingus dyngus" "jajka wielkanocne" "choinka" "pasterka" "sobotka" itd.. poczytaj o genezie powstania tych swiąt w "chrystianizmie" - więc nie mów mi o "nowych znaczeniach" - bo to jest po prostu smieszne..

Nie. Śmieszne, a raczej żałosne, jest twoje ignorowanie znaczenia rzczy które wymieniłeś. Widać po prostu, że zdajesz sobie sprawę z tego, iż jeśli jego nie odrzucisz, to stracisz swoje uzasadnienie dla potępiania ich istnienia w KK. Nota bene, zrobiłeś koktail z obyczajów ludowych i fragmentów liturgii stawiając je na równi. Nie są one równe sobie w KK.

Cytat:
biblia mowi co innego.. wyraznie Mówi ze tylko poprzez osobę Jezusa mamy zbawienie..

No to wskaż mi tekst KK, gdzie powiedziano, ze można otrzymać zbawienie przez inną osobę niż Chrsytus.

Cytat:
co wiecej Jezus mówi ze w dniu sądu powie ze wielu bedzie mówilo ze w jego imieniu cos tam robili a on ich odpędzi.. czy jest tutaj gdzies miejsce na "komitet modlitweny swietych" który jednoscią głosów przedstawia projekt dla Jezusa, a ten to zatwierdza?

:?: Wyjaśnij, bo jakoś nie widzę związku między tymi dwoma zdaniami.

Cytat:
Niemieszanie w politykę.. to był sarkazm.. kazdy wie jak kosciół sie nie miesza w politykę.. lub w mahloje.. Opus dei i afera PZU.. Opus dei i naciski na konklawe, Opus dei i mieszanie sie w argentynie z komunistami.. JPII i upadek komunizmu w polsce.

Mity o Opus Dei:) Polecam mniej "Kodu Leonarda da Vinci" i tej podobnych publikacji.
A co do obalania komunizmu przez poprzedniego papieża, to polecam poczytanie na temat tego jak to zrobił... Nie przypominam sobie, aby uczynił to przez startowanie w wyborach.

Cytat:
Darujmy sobie oczywiscie historię, gdy papiestwo mialo swoj ustroj polityczny a krolowie swoj.. panstwo w panstwie.. a teraz mamy realny ustroj polityczny zwany watykan..

Zapomniałeś, ze państwo Kościelne nadal istnieje a wg. ciebie nie powinno...

Cytat:
Celibat nie jest biblijny. Nie uwazają tak tylko SJ ale wiele kosciolów które kk uwaza za chrzescijanskie i z ktorymi prowadzi ruch ekumeniczny. Celibat to nalecialosc po historii, gdy bano sie ze syn przejmie pieniadze nalezące sie tylko papiezowi..

Jasne... I zapomniano zakazać księżom przekazywania własnych majątków rodzinie? Nota bene, zapaszam do lektury fragmentów Biblii, które mówią o pozostaniu z własnej woli bezżennym. Ew. proszę wykazać, ze któraś z osób, które postanawiają przystąpic do stanu duchownego, składają śluby celibatu pod przymusem.

Cytat:
Ten początek nie jest słaby.. gdyz jak pokazaleś.. masz gdzies historię i nauki biblijne, dlatego moje marzenia o jednym kosciele moze zaprowadzic tylko Bóg...

Gdzieś to ja mam widzimisię, zaś nauki biblijne wolę pobierać od Kościola istniejącego od prawie 2000 lat, a nie od takiego, który powstał 140 lat temu.

android

Wysłany: 2006-07-13, 09:53   

Cytat:
Gdzieś to ja mam widzimisię, zaś nauki biblijne wolę pobierać od Kościola istniejącego od prawie 2000 lat, a nie od takiego, który powstał 140 lat temu.

Jakbym słyszał faryzeusza...
Yarpenku... radzę ci nauki bibline pobierać z miejsca które jest najmniej skazone poganstwem i bzdurnymi LUDZKIMI pomysłami, które tylko osłabiają wiarę - a nie patrzeć na metryki danej religii.

Odpowiadając dalej..
Ogladaleś ten filmik z iraku jaki dalem w oststnim poscie w topicu o nazwie "Irak" ?
Posłuchaj co mowi ten ksiądz.. :ph34r:

Czy ksiądz tak samo chętnie udziela posługi cudzołożnikom?
Czemu księdza nie ma w osrodkach gdzie usuwają ciązę?
Przeciez i to i to grzech ZABIJANIA? A jakbyś nie pamietał,
Jezus kaze kochać a nie zabijać...

Tak samo się watykan "bronił" przed zapędami niemców, jak przed zapędami polaków czy usa w iraku? "Oj nieładnie nieładnie" - powiedzial papiez JPII.. B16 juz problemu nie widzi.. a to ze niby watykan potępia a kapelani pojechali razem z zolnierzami to co?
Wiec glowa kosciola w początkowych stadiach okupacji byla na nie.. ale kapelanie - poddani papieza pojechali? Czegoś tu nie rozumiem..
W taki sposób bedzie się dawalo przykład, to niedługo bedziecie w kosciolach rozdawac instrukcje obslugi kałacha.. :-/

MÓWISZ ZE PANSTWO KOSCIELE ISTNIEJE.. Wiec jeszcze raz zapytam.. co robili kapelanie w konflikcie po stronie NAJEZDZCÓW - których odrzuca watykan?

Co do opus dei - to musze cie załamać, ale ani jednej ksiązki tego autora nie przeczytalem, ani filmu nie widzialem.. trzymam sie tego co co jakiś czas przeniknie do opinii publicznej dzieki WASZYM ksiezom. Bo to ze B16 wygrał za sprawą opus dei wiem dzieki wypowiedzi brazylisjekigo kradynała który uczestniczyl na conklawe, i powiedzial ze juz wchodzac na conklawe wiadomo bylo kto wygra..
Oczywiscie te same informacje doty JPII i powiazacn opus dei z polityka USA, naciskającą na watykan by Polak byl papiezem... przez katolicką częsc spoleczenstwa jest negowane..
Jednakze są publikacje które o tym mówią.. pozatym sam w to nie wierzylem poki mi nie potwierdzil tego psor od historii.. (ale on sie nie lcizy bo jest lewak tak?) :crazy:
Więc nie dyskredytuj mnie jakimiś glupimi docinkami o "kodzie"..

A teraz o klucie swietych i maryjnym.. a to juz wywaliles w komos..
"No to wskaż mi tekst KK, gdzie powiedziano, ze można otrzymać zbawienie przez inną osobę niż Chrsytus."

A czym jest kult maryjny i swetych.. mam ci przypomniec "Pod twoją opiekę oddajemy się" - to nie jest kawalek modlitwy w którym podmiotem jest Jezus. a MARIA...

Co do tradycji poganskich. to moze przestan czytać ksiazeczki od katechizmu dla 8 latków (riposta za kod :lol: ) a przeczytaj dzieła naukowe mówiące jak wygladał kult poganski - to moze zrozumiesz o czym ja mówię..
NIE OBCHODZI MNIE WARTOSCIOWANIE PRZEZ CIEBIE WIERZEN, czy to jest liturgia, czy tradycja.. INTERSUJE MNIE DLACZEGO !!! Dlaczego pozwalacie by poganskie rytualy ukrywaly sie pod nazwą swiąt katolickich...
Czy jak sex z nieznajomą nazwę "kulu kulu z fajną panią" to to juz nie bedzie sex?
Wez sie nie OSMIESZAJ.. bo pozwalasz by chrystianizm zpoufalal sie z poganstwem, w imie powszechnosci koscioła - i nawet nie widzisz w tym nic złego..
Nie obchodzi mnie co jest liturgią co jest tradycją. interesuje mnie dlaczego to pochodzi z poganstwa a nie od Chrystusa..

CO do cenników w kosciele.. nie ma prawa.. ale jest.. to nie moja sprawa jaki macie burdel w kosciolach ze biskup nie sprawdza ludzi którzy odpowiedzialni są za dusze tysiecy ludzi... dla mnie to lepiej.. ludzi tak gorszy ten fakt ze dla mnie lepiej ze tak jest,.. im dluzej biskup nie zainterweniuje, tym wiecej ludzi o czystym sercu odejdzie od was :idea:

NSDAP - sorki pomylilem sie.. zapomnialem ze tam historia kosciola byla podobna do tej z brazylii :oops:

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2006-07-14, 06:54   

android napisał/a:

Jakbym słyszał faryzeusza...

Bo wolę Kościół założony przez Chrystusa?

Cytat:
Yarpenku... radzę ci nauki bibline pobierać z miejsca które jest najmniej skazone poganstwem i bzdurnymi LUDZKIMI pomysłami, które tylko osłabiają wiarę - a nie patrzeć na metryki danej religii.

No i własnie dlatego należę do KK a nie do ŚJ.:)

Cytat:
Czy ksiądz tak samo chętnie udziela posługi cudzołożnikom?

Niom... Nie słyszałem, żeby komuś odmówił jakiś ksiądz posługi dlego, że ta osoba złamała VI przykazanie.

Cytat:
Czemu księdza nie ma w osrodkach gdzie usuwają ciązę? Przeciez i to i to grzech ZABIJANIA?

Przepraszam, ale co miałby robić w klinice aborcyjnej?

Cytat:
A jakbyś nie pamietał,
Jezus kaze kochać a nie zabijać...

Ależ pamiętam... Nie przypominam sobie jednak, zeby odtrącił jakiegokolwiek żołnierza i nakazał mu porzucenie woja...

Cytat:
Tak samo się watykan "bronił" przed zapędami niemców, jak przed zapędami polaków czy usa w iraku? "Oj nieładnie nieładnie" - powiedzial papiez JPII.. B16 juz problemu nie widzi..

Jakoś nie przypominam sobie, zeby Benedykt XVI pochwalił te wojne.

Cytat:
a to ze niby watykan potępia a kapelani pojechali razem z zolnierzami to co?

No tak... Bo wg. ciebie powinni puścić tych żołnierzy bez możliwości przystępowania do sakramentów i uczestnictwa we Mszy Św.

Cytat:
Wiec glowa kosciola w początkowych stadiach okupacji byla na nie.. ale kapelanie - poddani papieza pojechali? Czegoś tu nie rozumiem..

Primo: nie rozumiesz, ze Kościół to nie tylko księża.
Secundo: nie rozumiesz, ze kapelan w wojsku nie walczy, ale udziela posługi kapłanskiej żołnierzom.

Cytat:
MÓWISZ ZE PANSTWO KOSCIELE ISTNIEJE.. Wiec jeszcze raz zapytam.. co robili kapelanie w konflikcie po stronie NAJEZDZCÓW - których odrzuca watykan?

Jw. Udziela posługi kapłanskiej żołnierzom. Msza Święta, sakramenty, pomoc duchowa itp.

Cytat:
Co do opus dei - to musze cie załamać, ale ani jednej ksiązki tego autora nie przeczytalem, ani filmu nie widzialem.. trzymam sie tego co co jakiś czas przeniknie do opinii publicznej dzieki WASZYM ksiezom. Bo to ze B16 wygrał za sprawą opus dei wiem dzieki wypowiedzi brazylisjekigo kradynała który uczestniczyl na conklawe, i powiedzial ze juz wchodzac na conklawe wiadomo bylo kto wygra..
Oczywiscie te same informacje doty JPII i powiazacn opus dei z polityka USA, naciskającą na watykan by Polak byl papiezem... przez katolicką częsc spoleczenstwa jest negowane..
Jednakze są publikacje które o tym mówią.. pozatym sam w to nie wierzylem poki mi nie potwierdzil tego psor od historii.. (ale on sie nie lcizy bo jest lewak tak?) :crazy:

Poproszę o podanie źródła tych rewelacji.

android

Wysłany: 2006-07-14, 11:24   

Zaczniemy od tego... ze ksieza wdl ciebie są niepotrzebni w klinice aborcyjnej - czyz matki mordujace swoje dzieci nie potrzebują pomocy księzy?
Czemu księzy tam niema skoro tlumaczysz ze na wojnie gdzie zolnieze ZABIJAJĄ a nie zbierają kwiatki.. Zabijanie jest sprzecznie z naukami Jezusa.
Więc czemu jest w wojsku a w klinikach aborcyjnych nie?

Jeszcze jedno pytanie, jaki jest stosunek kosciola do ZATWARDZIALYCH grzeszników?
Czy im tez tak latwo wybacza jak zolniezom?

Czemu kosciół wybiera jednych grzeszników a drugich nie? Czemu kosciół neguje zachowanie afrykan którzy uzywają prezerwtywy choc ich to zabija ze nie mają nawet jak wstepują w zwiazek malzenski i sa PO SLUBIE bo przeszlo 33% ludzi tam jest zarazonych... a jest wraz z zolniezami?
Cos mi tutaj jest grubymi nicmi szyte..

co do upis dei.. to proszę
Kardynał Joseph Ratzinger sam zaplanował swój wybór na papieża organizując przy wsparciu Opus Dei kampanię, w wyniku której rezultat głosowania na konklawe był już przesądzony w chwili wejścia elektorów do Kaplicy Sykstyńskiej - takie rewelacje ujawnił jeden z brazylijskich kardynałów wychodzącemu w Rio de Janeiro dziennikowi "O Globo".

O kolejnych tajemnicach kwietniowego konklawe pisze w środę, relacjonując artykuł na łamach "O Globo", włoski dziennik "Corriere della Sera".

Według zachowującego anonimowość brazylijskiego kardynała strategia wyboru prefekta Kongregacji Nauki Wiary została opracowana przez niego samego i miała pełne wsparcie Opus Dei. - Kardynał Ratzinger zgodził się kandydować, dał do zrozumienia, że przyjąłby wybór i zorganizował silną zakulisową kampanię dla swego poparcia - twierdzi brazylijski purpurat, a jego słowa przytacza największa włoska gazeta.

Zdaniem kardynała z Brazylii ta wyszukana, jak to ujął, kampania doprowadziła do tego, że w chwili, gdy kardynał Ratzinger wchodził na konklawe, był już w zasadzie wybrany.

Pomóc mu w tym mieli, twierdzi anonimowy kardynał, najważniejsi hierarchowie z Kurii Rzymskiej. Na rzecz wyboru niemieckiego purpurata zaangażowali się przede wszystkim kardynałowie z Ameryki Południowej - Kolumbijczyk Alfonso Lopez Trujillo oraz Jorze Estevez Medina z Chile, obaj blisko związani z Opus Dei.

W Europie zaś najbardziej aktywnym zwolennikiem wyboru niemieckiego kardynała był arcybiskup Wiednia kard. Christoph Schoenborn. W ramach kampanii, której celem było wykreowanie kandydatury Josepha Ratzingera, przed konklawe odbyły się w klasztorach i domach zakonnych spotkania i tajne narady.

- Celem kampanii było to, by przed rozpoczęciem konklawe zdementować głosy, że Ratzinger nie może być kandydatem, gdyż nie pragnie być papieżem, bo czuje się stary i zmęczony i czeka na spokojną emeryturę. Chodziło także o umocnienie jego sławy najlepszego teologa współczesnego Kościoła i wiernego współpracownika Jana Pawła II, zdolnego realizować "wojtylizm" bez Wojtyły - napisał watykanista "Corriere della Sera" Luigi Accattoli .

Zauważył, że tak, jak nie wiadomo, który z elektorów przed kilkoma miesiącami ujawnił włoskiemu pismu "Limes" fragmenty swego tajnego dziennika z konklawe, teraz nie jasne, który z brazylijskich kardynałów zdradził dalsze szczegóły wyboru kardynała Ratzingera.

Accattoli przypomniał, że w konklawe udział wzięło czterech kardynałów z Brazylii: Claudio Hummes, Euzebio Oscar Sheid, Geraldo Majella Agnelo i Jose Freire Falcao.

(PAP)

Wiadomosc ta byla tez na onecie.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2006-07-14, 22:16   

android napisał/a:

A teraz o klucie swietych i maryjnym.. a to juz wywaliles w komos..
"No to wskaż mi tekst KK, gdzie powiedziano, ze można otrzymać zbawienie przez inną osobę niż Chrsytus."
A czym jest kult maryjny i swetych.. mam ci przypomniec "Pod twoją opiekę oddajemy się" - to nie jest kawalek modlitwy w którym podmiotem jest Jezus. a MARIA...

Hm...
AKT POŚWIĘCENIA RODZINY SWOJEJ
Jezu! Cała rodzina nasza upada na kolana przed Tobą w najgłębszej wdzięczności za dobrodziejstwa Twoje, a szczególniej za ten wzór życia rodzinnego, jakiś zostawił dla nas w Nazaret. Daj nam, o Jezu, w rodzinie naszej tę samą zgodę, spokój i czystość, miłość, zamiłowanie pracy i życie z wiary jakiego przykład nam zostawiłeś. Pod Twoją opiekę oddajemy się zarówno w pracach, kłopotach i smutkach jak i w radościach, powodzeniach naszych, zarówno w szczęściu, jak i w nieszczęściu.

Jakoś mi jednak wychodzi, że te słowa są skierowane do Jezusa.

Poza tym, masz mi wskazać, gdzie KK naucza, ze mozna osiągnąć zbawienie poprzez jakąś inną osobę poza Jezusem, a nie prezentować swoje widzimisię. Widzimisię to nie jest dowód w żadnej sprawie.

Cytat:
Co do tradycji poganskich. to moze przestan czytać ksiazeczki od katechizmu dla 8 latków (riposta za kod :lol: ) a przeczytaj dzieła naukowe mówiące jak wygladał kult poganski - to moze zrozumiesz o czym ja mówię..

Wiem jak wyglądał kult pogański. Ty mi lepiej wykaż, że rzeczy które wymieniłeś służą w KK do oddawania czci pogańskim bożkom.

Cytat:
NIE OBCHODZI MNIE WARTOSCIOWANIE PRZEZ CIEBIE WIERZEN, czy to jest liturgia, czy tradycja.. INTERSUJE MNIE DLACZEGO !!! Dlaczego pozwalacie by poganskie rytualy ukrywaly sie pod nazwą swiąt katolickich...

To nie są pogańskie rytuały, a jedynie występujące kiedyś w poganstwie. Obecnie służą one do oddawania czci Jahwe.:)

android

Wysłany: 2006-07-17, 09:48   

Jezus sam mówił ze jego rodziną są wierni. Pozatym rodzina jak wogol etak mozna wartosciowac nalezy raczej odo rodzicó nie do dzieci, i to rodzice wywierają wplyw jaka ona jest.

Co do poganskich swiąt.. YZ - DZIŚ to sa tylko rytuały.. DZIŚ .. tylko ze gdy mieszaly sie z chrzescijanstwem - nikt nie mówil ze są podobne - jak to tynazywasz, i zaden kulturo czy religioznawca czy archeolog nie powie ze te wierzenia przenikly ot tak po prostu.. do 5 wieku w iralndii wielbiono poganskie boginie w chrzescijanskich klasztorach i nawet im imion na marioa nie podmieniano.
To ze dziś nikogo nie obchodzi skąd te wierzenia przywędrowaly - nie znaczy ze kiedyś gdy się znalazly nie byly dla pogan.

Uwazasz ze sprawy balwochwalstwa ulegają przedawnieniu?

Lach

Wysłany: 2006-08-02, 16:55   

Nie jestem katolikiem, ale musze powiedzieć, że podoba mi sie postawa hierarchó, którzy podejmują temat win kościoła i staraja się zaleczyć rany, które zadała orgaznizacja, do której należą. To chlubne zachowanie choćby nawet niewiele zmieniło, ludzie z ranami w sercu poczują się choć może niewiele ale zawsze odrobinkę lepiej.

Co do Androida, to muszę wyrazić swoje zasmucenie tak agresywną postawą, która wylewa dziecko z kąpielą. Android, czy Ty nie zauważyłeś, że Bóg nie odrzucił Izrael, choc popełniali takie same okropności jak chrześcijaństwo? Ciągłe bałwochwalstwo, przelew krwii i rozpusta nie znechęciły Boga do wylewnia co jakiś czas ducha skruchy i do nawoływania do nawrócenia Żydów. Czy my mamy być gorsi od Żydów? Czy Bóg dziś nie jet równie miłosierny jak był? Czy Jemu zależy na zniszczeniu kościoła, a nie na jego uleczeniu? Czy on dogasza dogorywający knot i miażdży złamaną trawę?

Pamietam, jak w 1988 była na kongresach rezolucja o Wielkiej Nierządnicy, o Babilonie. Pamietam, jak udowadniano nam, że Kościół Katolicki, Prawosławny, Anglikański i Protestancki to prostytutki tworzącde Babilon. Potem chodziłęm po domach i demaskowałem tą Wielką Nierządnicę za krucjaty, za Hitlera, za to i za tamto.

A dziś? Czy Strażnica nadala uczy o tym to samo? Z tego, co słyszę już sięwycofała z tej nauki. I jak wygląda? Odpowiem Ci: tak samo jak każda inna religia, która się wywyższa - jest poniżona.

Przemyśl, czy nie powinieneś jako sługa Jezusa cieszyć się przejawami dążenia do skruchy grzeszników.

Odpowiedz do tematu