Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zupełnie nowe zrozumienie daru języków.
Autor Wiadomość
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2010-08-24, 16:38   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Dary są jak ludzie ich używający
wierzący i udawacze
Branham mawiał ,że nikt by nie usiłował podrabiać dolarów jakby nie było prawdziwych dolarów
więc sądzenie Bożych darów od strony ich podróbek jest moim zdaniem nadużyciem
Doświadczyłem na sobie uzdrowienia tak ciała jak duszy
nakładałem ręce i Bóg uzdrawiał chorych - którzy złożyli świadectwo tego tak wobec braci jak i lekarzy
człowiek który miał przed 8 laty nie doczekać następnego dnia - po naszej modlitwie do dziś żyje
widziałem też cuda u innych - Bóg je czynił
modlę się na językach w mojej komorze codziennie a czasem nawet kilka razy dziennie
Bóg błogosławi mi w życiu
więc skłamałbym gdybym się zgodził ,że czas darów przeminął
natomiast zgadzam ,się że są przegięcia i podróbki
i nad tym boleję
ale widzę w tym też znak czasów ostatecznych
pozdrawiam

EMET:
Rysiu!
Mnie jednak naprawdę nurtuje, jak to jest z tym 'rozpoznawaniem duchów czy są owe od Boga' - 1 Jana 4:1?

Tak więc: jest ktoś [ew.: są tacy], kto [którzy] rozpozna/ją/ owe, jak piszesz, "przegięcia i podróbki" i co się dalej dzieje :?:
Po skonstatowaniu, iż są to "przegięcia i podróbki" - co się dzieje?

Byłbym rad, gdybyś coś napisał, Rysiu. ;-)

Twój bliźni --
Stephanos, ps. EMET

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-24, 16:54   

Emet
z miejsc gdzie są podróbki wychodzę / potrafiłem wyjść nawet na zebraniu/
a ze społecznościami hołdującymi podróbkom w jednotę/społeczność / nie wchodzę
i innych ostrzegam - jak ktoś mnie zapyta dlaczego mi z tymi ludzmi nie po drodze
pozdrawiam

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2010-08-24, 17:28   

Emet
z miejsc gdzie są podróbki wychodzę / potrafiłem wyjść nawet na zebraniu/
a ze społecznościami hołdującymi podróbkom w jednotę/społeczność / nie wchodzę
i innych ostrzegam - jak ktoś mnie zapyta dlaczego mi z tymi ludzmi nie po drodze
pozdrawiam

EMET:
Oczywiście, że dzisiaj nie ma 'trybunałów inkwizycyjnych' takich, które by osądzały "nieprawomyślnych". Mamy też wolność sumienia i wyznania, co uwidacznia się np. na tym tutaj Forum w treściach post/ów/ Userów pisujących tutaj; najrozmaitszych.

Jednak Owi, od których Ty, Rysiu, wychodzisz -- w swoim przekonaniu dalej uważają, że...
Rzecz jasna, że tzw. "autonomiczność" sprawia, że nikt w niczyje prerogatywy nie wkracza, ale...
I tutaj 'powoływanie się na oddziaływanie Ducha' i tam 'takowe powoływanie się...'. Jak to więc z tym jest :?:

Już kiedyś ap. Paweł pisał: "Czy rozdzielony jest Chrystus?" - 1 do Koryntian 1:13, BW.
Interlinia Vocatio oddaje: "Rozczłonkowany_jest [gr.: < memeristai >] Pomazaniec? Czy Paweł [gr.: < ho Christos; me Paulos >] [...]"; w przypisie u dołu: "1,13* Inna lekcja: "Czy (< me >) rozczłonkowany jest".". Uwaga ode mnie, E.: < me > - w tekście Int. Voc. - grecką czcionką.

Użyty termin < memeristai > pochodzi od rdzennego < meridzo >.
Od rdzennego, mamy miejsca w gr. "NT" [polecam]: wg Mateusza 12:25[2x], 26; wg Marka 3:24, 25, 26; 6:41; wg Łukasza 12:13; do Rzymian 12:3; 1 do Koryntian 1:13; 7:17, 34; 2 do Koryntian 10:13; do Hebrajczyków 7:2.

Zechciej odnieść do 'rozdzielenia Ducha', Rysiu... :-/

Twój bliźni --
Stephanos, ps. EMET

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-24, 17:44   

Emet
oczywiście ,że masz słuszność Chrystus rozdzielony być nie może
więc jest kryterium czy coś jest z Ducha Bożego a co inne nie
Dla mnie są tym kryterium słowa Jezusa
z mego wezmie i wam oznajmi
sprawdzam przez filtr - którym jest Słowo czy dane działanie jest z Nim zgodne
czy wskazuje na Jezusa
czemu służy
i jakie owoce przynosi
Nie ekscytuje się atrakcją dla atrakcji ale badam pisma by wiedzieć jak się rzeczy mają
wierzę tak jak czytam w Słowie
Przez te lata jak tak robię - Bóg ustrzegł mnie przed zaangażowaniem w działania pozorantów
a moim zdaniem autentycznych przejawów działania Boga doświadczyłem sporo
Wiem ,jednak ,że powinienem się rozwijać by przechodząc z poznania w poznanie doskonalić swój "warsztat "
więc jestem na tym forum i uważnie czytam posty życzliwych dyskutantów /np Twoje/
pozdrawiam

Efraim 

Wysłany: 2010-08-24, 20:19   

Yarpen Zirgin,
Cytat:
Wnoszą, wnoszą... Np. Ojciec Pio był w stanie porozmawiać z ludźmi, którzy nie byli Włochami i włoskiego nie znali, ale bardzo chcieli się z nim spotkać.

A No tak,to Wasz Święty. :roll: Dla mnie to kpina(wyrażam swoje zdanie,nikogo nie chcę urazić) Ale To Nie Jest od Boga.(tak uważam)
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2010-08-24, 21:13   

Co jest kpiną, Efraimie? To, że miał dar języków?

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Efraim 

Wysłany: 2010-08-24, 21:31   

Yarpen Zirgin, To,że nie słyszałeś tego,a jesteś tego pewny.
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2010-08-24, 21:33   

Nie widziałem też wieży Eiffla, a wiem, że istnieje. :-)

Świadectwo ludzi, którzy widzieli i słyszeli jest dla mnie wystarczające.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Efraim 

Wysłany: 2010-08-24, 21:34   

Yarpen Zirgin, aha ;-) to wierz(masz do tego prawo)

leszed 
a/zrozumiały

Wyznanie: biblijne.com
Wysłany: 2010-08-24, 23:56   

w czym problem ?
Czy to ,że niektórzy dar podrabiają - oznacza ,że go nie ma i nie należy się o dar ten starać
oczywiście we właściwym porządku ?
Językami mówić nie zabraniajcie
pozdrawiam
Problem jest stwarzany sztucznie i skierowany przeciwko czyjemuś działaniu gdzieś tam zobaczony czy zasłyszany. Zamiast przyjąć dar Boży i cieszyć się nim w pokorze i przed Bogiem sam na sam, ludzie nawet negują jego wartość, drudzy zaś ubóstwiają. Dwie skrajności, Biblia w samym środku pomimo tego się obroni. Kiedy ktoś nie chce, to nie będzie tam chodził gdzie usłyszał języki, to tak banalnie proste. Dla mnie języki pełne jadu są gorsze niż niezrozumiałe w czasie modlitwy wspólnej.

fword 
zbanowany

Wysłany: 2010-08-25, 02:13   

Wydaje mnie się, ze wielką pomocą w ostatecznym zrozumieniu spraw Ducha jest wniknięcie w tamte czasy.

W czasach apostołów i Ja-szua nikt nie miał Biblii pod pachą, komórki, PC-ta, Internetu itd. itp.

Ludzie niewiele wiedzieli a praca ewangelizacyjna musiała się rozwijać i ludzkość powinna być informowana o zbliżającym się Królestwie Bożym.

Druku także nie znano i ulotek czy pamfletów nikt nie drukował. Plakatów na murach nie umieszczano - słowem warunki były niezwykle skromne w porównaniu z warunkami, jakie mamy do swej dyspozycji obecnie.

Dary Ducha Bożego były więc niezwykle cenną pomocą i jak wiemy z historii - Chrześcijaństwo w tamtym okresie, pomimo zaciekłych prześladowań - głównie Żydów (podobnie jak i dzisiaj!) rozwinęło sie niemal na cały świat.

Największą pomocą był Duch Święty.

I za Jego pomocą także powstał Nowy Testament czy też księga Nowego Przymierza.

Kiedy skompletowano NT, dary Ducha stawały się coraz rzadsze i w końcu ustały.

Owocem działalności Ducha Bożego jest księga Nowego Przymierza czyli Nowy Testament.

Jest to księga kompletna i skończona. Najwyraźniej oznacza to, ze w chwili obecnej posiadamy wszystkie potrzebne nam informacje, czyli kompletną Biblię i dodatki do niej są zupełnie niepotrzebne, ponieważ Słowo Boże jest skompletowane i stanowi jedną niepodważalną kompletną całość.

Czyli jakiekolwiek objawienia - fatimskie czy jakiekolwiek innej maści są w tym kontekście próbą Lucyfera w powodowaniu zamieszania i zmiany oryginalnych tekstów biblijnych.

Najczęściej owe objawienia są zupełnie sprzeczne ze Słowem Bożym i to jest wystarczającym znakiem na ich pochodzenie.

Nowy Testament jest w sumie dziełem Ducha. Skoro jest on kompletny, działalność Ducha w chwili obecnej nie jest potrzebna. Duch zakończył swe dzieło niemal 2000 lat temu.

W chwili obecnej tzw. dary Ducha, czyli języki nie wnoszą absolutnie niczego nowego do skończonego dzieła, czyli Nowego Testamentu. A wiec są one najwyraźniej nie potrzebne.

Owszem, chciałbym mieć dar języków - pomógłby w tłumaczeniu na wielka skalę. Ale jak sami doskonale wiecie, niema Internecie filmów tłumaczonych przy pomocy Ducha!

Nauka angielskiego zabrała mnie sporo lat. Innych języków nie znam.

Mamy więc następującą kwestię.

Czy działa on dzisiaj w jakiekolwiek formie?

Oczywiście, że tak!

Daje tym, którzy proszą; zrozumienie Swego dzieła, Słowa Bożego!

Duch Ja-szua także pobudza do pracy ewangelizacyjne i do prostowania straszliwie zakrzywionych, często zupełnie heretyckich doktryn Chrześcijaństwa, które jest w zdecydowanej części w mocy... szatana i przez niego jest ono kontrolowane!

Z tej właśnie przyczyny wielu zaczyna widzieć ową sytuację i wielu opuszcza skażone kościoły i zbory po to, aby nie uczestniczyć w masie grzechów, do jakich je pobudził szatan.

Najwyraźniej zaczyna się RZECZYWISTE odrodzenie Trzody Chrystusa, pieczętowanie na czołach ku zbawieniu i porwaniu.

Mówiąc najprościej; Duch dokonał dzieła spisania Nowego Testamentu niemal 2000 lat temu.

Zapanowały czasy pogan!

Obecnie daje się zauważyć inny rodzaj działania Ducha, który przygotowuje nas do ostatniej fazy walki Dobra ze złem - finałowego konfliktu - Armagedonu.

Wszystko jest spójne, kompletne i... Słowo Boże mówi nam i następnych zwojach, które z czasem zostaną do Biblii dodane.

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-25, 08:51   

Zgoda do Słowa nie należy dodawać
ale też nie należy odejmować
Pokaż w którym miejscu nie płaci już to co Piotr powiedział w dzień pięćdziesiątnicy o darze Ducha Sw
innymi słowy gdzie w Biblii pisze ,że Bóg się zmienił ?
a Duch Sw już nie jest nauczycielem - wszak pisze ,że wszyscy od Niego będziemy pouczeni i nie potrzebujemy by nas kto uczył
Dary są wciąż potrzebne by nie ulegać naukom ludzkim .Duch Sw kieruje do Słowa
jak wiele jest nauk ludzkich wszyscy wiemy - kto ma przełamać rozum i tradycję by powrócić do wiary apostolskiej i zerwać z religią opartą na filozofii greckiej i prawie rzymskim
Sam człowiek ma to uczynić ?
Bóg jest sprawcą wiary
pozdrawiam

leszed 
a/zrozumiały

Wyznanie: biblijne.com
Wysłany: 2010-08-25, 11:53   

fword napisał/a:
Wydaje mnie się, ze wielką pomocą w ostatecznym zrozumieniu spraw Ducha jest wniknięcie w tamte czasy.

W czasach apostołów i Ja-szua nikt nie miał Biblii pod pachą, komórki, PC-ta, Internetu itd. itp.

Ludzie niewiele wiedzieli a praca ewangelizacyjna musiała się rozwijać i ludzkość powinna być informowana o zbliżającym się Królestwie Bożym.

Druku także nie znano i ulotek czy pamfletów nikt nie drukował. Plakatów na murach nie umieszczano - słowem warunki były niezwykle skromne w porównaniu z warunkami, jakie mamy do swej dyspozycji obecnie.

Dary Ducha Bożego były więc niezwykle cenną pomocą i jak wiemy z historii - Chrześcijaństwo w tamtym okresie, pomimo zaciekłych prześladowań - głównie Żydów (podobnie jak i dzisiaj!) rozwinęło sie niemal na cały świat.

Największą pomocą był Duch Święty.

I za Jego pomocą także powstał Nowy Testament czy też księga Nowego Przymierza.

Kiedy skompletowano NT, dary Ducha stawały się coraz rzadsze i w końcu ustały.

Owocem działalności Ducha Bożego jest księga Nowego Przymierza czyli Nowy Testament.

Jest to księga kompletna i skończona. Najwyraźniej oznacza to, ze w chwili obecnej posiadamy wszystkie potrzebne nam informacje, czyli kompletną Biblię i dodatki do niej są zupełnie niepotrzebne, ponieważ Słowo Boże jest skompletowane i stanowi jedną niepodważalną kompletną całość.

Czyli jakiekolwiek objawienia - fatimskie czy jakiekolwiek innej maści są w tym kontekście próbą Lucyfera w powodowaniu zamieszania i zmiany oryginalnych tekstów biblijnych.

Najczęściej owe objawienia są zupełnie sprzeczne ze Słowem Bożym i to jest wystarczającym znakiem na ich pochodzenie.

Nowy Testament jest w sumie dziełem Ducha. [b]Skoro jest on kompletny, działalność Ducha w chwili obecnej nie jest potrzebna.
Duch zakończył swe dzieło niemal 2000 lat temu.[/b]
W chwili obecnej tzw. dary Ducha, czyli języki nie wnoszą absolutnie niczego nowego do skończonego dzieła, czyli Nowego Testamentu. A wiec są one najwyraźniej nie potrzebne.

Owszem, chciałbym mieć dar języków - pomógłby w tłumaczeniu na wielka skalę. Ale jak sami doskonale wiecie, niema Internecie filmów tłumaczonych przy pomocy Ducha!

Nauka angielskiego zabrała mnie sporo lat. Innych języków nie znam.

Mamy więc następującą kwestię.

Czy działa on dzisiaj w jakiekolwiek formie?

Oczywiście, że tak!

Daje tym, którzy proszą; zrozumienie Swego dzieła, Słowa Bożego!

Duch Ja-szua także pobudza do pracy ewangelizacyjne i do prostowania straszliwie zakrzywionych, często zupełnie heretyckich doktryn Chrześcijaństwa, które jest w zdecydowanej części w mocy... szatana i przez niego jest ono kontrolowane!

Z tej właśnie przyczyny wielu zaczyna widzieć ową sytuację i wielu opuszcza skażone kościoły i zbory po to, aby nie uczestniczyć w masie grzechów, do jakich je pobudził szatan.

Najwyraźniej zaczyna się RZECZYWISTE odrodzenie [b]Trzody Chrystusa, pieczętowanie na czołach ku zbawieniu i porwaniu.[/b]

Mówiąc najprościej; Duch dokonał dzieła spisania Nowego Testamentu niemal 2000 lat temu.

Zapanowały czasy pogan!

Obecnie daje się zauważyć inny rodzaj działania Ducha, który przygotowuje nas do ostatniej fazy walki Dobra ze złem - finałowego konfliktu - Armagedonu.

Wszystko jest spójne, kompletne i... Słowo Boże mówi nam i następnych zwojach, które z czasem zostaną do Biblii dodane.
"Bóg jest nam niepotrzebny, bo w obecnych czasach mamy Biblię kompletną" Taka parafraza pasuje do tego co napisałeś, bo nie przyjmujesz bracie tej części listu IKor12-14 mówiącej o potrzebie różnorodności w darach żywego Boga, różnorodności w służeniu innym. Mówisz o czytaniu Biblii, tego o czym w niej poruszamy teraz stricte nawet nie chcesz poruszyć. W drugiej części wspomnienie o grzechu, tak, wszędzie go jest pełno, aż czarno. Z kazalnic płynie gdzieś na dół ten potok, jakże potem buty będą ciężkie do ściągania w domu, mokre od potu. Na tym ziemskim łez padole, znoju i smrodzie.

Pozdrawiam i głowa do góry!

Pati 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2010-08-25, 12:21   

Henry, czy ja dobrze Ciebie rozumiem?
Twierdzisz, ze skoro mamy kompletny NT, to ....cytuje Ciebie:

"Skoro jest on kompletny, działalność Ducha w chwili obecnej nie jest potrzebna. Duch zakończył swe dzieło niemal 2000 lat temu"

Mozemy jemu podziekowac i wskazac droge powrotna do domu....

Bardzo autorytatywne stwierdzenie. Coraz bardziej niepokoja mnie Henryku, niektore Twoje wypowiedz ( np. Jashua nigdy nie byl niesmiertelny- dlatego umarl za nas na krzyzu- owa niesmiertelnosc otrzymal od Boga przy zmartwychwstaniu..... ) Ta jest kolejna-Nie boisz sie, ze mozesz nie miec racji? Albo, ze mozesz zasmucic DS?

1 Kor. 14:2
Bo kto językami mówi, nie dla ludzi mówi, lecz dla Boga; nikt go bowiem nie rozumie, a on w mocy Ducha rzeczy tajemne wygłasza
.

dowod na to, ze nie chodzilo wylacznie o spisanie NT.
Mowimy dla Boga! nie dla ludzi, tak jak bylo np.w Dz.A.
Mowienie jezykami ma rowniez sluzyc naszemu wewnetrznemu zbudowaniu, tym darem buduje sie nasz wewnetrzny duch.
W Biblii jest tez napisane: Ducha nie gascie!
Wspolczuje ludziom, ktorzy posiadaja ten dar i przeczytaja Twoj artykul.
Szatan idzie z cala swoja moca ,ze swoimi darami, a DS nie ma co do roboty...

Czytalam kiedys niezwykle swiadectwo dwoch mezczyzn, ktorzy wyjechali na sluzbe, chyba do USA. Jeden z nich, modlil sie w jezykach, ten drugi po angielsku.Dziweczyna, ktora przechodzila obok ( pochodzila z Bliskiego Wschodu) uslyszala ich. Na koniec zszokowana spatala , gdzie tak plynnie nauczyli sie, tak trudnego jezyka? Wyobrazcie sobie, ze mezczyzna, ktory mowil po angielsku wykladal, a w zasadzie chwalil Dziela Boze, ktore glosil jego kolega w niezrozumialym dla nich jezyku. Pamietam, ze pozniej modlili sie w trojke. Co sie stalo z dziewczyna, tego nie wiem.
Czy nawrocila sie? nie pamietam. Szukalam art. w internecie, lecz nie moge go znalezc. Jak wpadnie mi w rece, to chetnie wstawie.

DS dzala z cala swoja moca i swoimi darami. Moze nie sa one tak intensywne i obfite, poniewaz gasimy go, albo sprowadzamy jego osobe wylacznie do sily wiatru?
Ten przyklad pokazuje, ze Dary Duchowe- w tym- mowienia jezykami, nie byly przeznaczone wylacznie dla pierwszego kosciola.
Trzeba uwarzac na falszywki szatana.... ale rowniez aby nie gasic i nie zasmucac Ducha Swietego!

"Dążcie do miłości, starajcie się też usilnie o dary duchowe, a najbardziej o to, aby prorokować." 1 Kro 14.1
czy te slowa sa skierowane tylko do Koryntian? Czy do calego Kosciola Bozego?

Dary sa potrzebne ku osobistemu i wzajemnemu zbudowaniu.
Kiedy nadejda czasy konca,a Jashua ustapi na krotko, wowczas bedziemy wydawani na smierc i nie bedziemy mieli ochrony DS. Poki co trwa czas laski ,dlatego mamy sie budowac, prosic Boga o jego Ducha i dary duchowe- tak uczy Pawel, tak uczy Biblia.

Mieczem Ducha jest Slowo Boze- a ono mowi, ze mamy usilnie starac sie o dary duchowe...i to jeszcze jak....usilnie:)
pozdrawiam

fword 
zbanowany

Wysłany: 2010-08-25, 19:03   

pati

Nieco wybiórczo mnie zacytowałaś.

Cytat:
Nowy Testament jest w sumie dziełem Ducha. Skoro jest on kompletny, (Nowy Testament) działalność Ducha w chwili obecnej nie jest potrzebna. Duch zakończył swe dzieło niemal 2000 lat temu.

Nadal to podtrzymuję. Dzięki mocy Ducha Ja-szua NT został spisany i jest kompletny! Nic nie zostało do niego dodane w ciągu 2000 lat. Zgadza się?

Czyli dzieło spisania NT zostało definitywnie zakończone przez Ducha prawie 2000 lat temu. Zgadza się?

Nie napisałem że Duch nie działa dzisiaj i tak nie twierdzę. Twierdzę natomiast, że dary Ducha (NIE DZIEŁA CZY DZIAŁANIE!!!) ustały z chwilą śmierci apostołów i nastały czasy pogan.

W chwili obecnej możemy obserwować DZIAŁANIE Ducha ale nie mamy żadnych dowodów na to, że DARY Ducha dzisiaj występują gdziekolwiek.

Działanie jest w wielu przypadkach widoczne, ale DARÓW nikt jeszcze nie udokumentował.

Cytat:
Czytalam kiedys niezwykle swiadectwo dwoch mezczyzn, ktorzy wyjechali na sluzbe, chyba do USA.

Ja czytałem i słyszałem wiele historyjek. Widziałem i słyszałem udokumentowane fałszerstwa i tylko fałszerstwa.

Dlatego polegam tylko i wyłącznie na pracy Ducha, czyli na Słowie Bożym.

Wersety wyrywane s kontekstu można różnie wyjaśniać. Stosuję zasadę - 30 wersetów do przodu oraz 30 do tyłu i dopiero wtedy można zrozumieć, o co w wersecie chodziło.

Wersety, które przytaczasz Paweł wypowiadał do zboru, który posiadał ewidentne dary Ducha, doskonale udokumentowane i potwierdzone wieloma świadkami naocznymi.

Znasz takie zbory dzisiaj? Są tacy, którzy zmartwychwzbudzają? Uzdrawiają w kilku sekundach paralityków? Mówią językami, których się nie uczyli? Są tacy, którzy owe języki tłumaczą?

O takim zborze nie słyszałem i widziałem nigdzie dowodów.Aczkolwiek jacyś tam gdzieś kiedyś podobno wskrzesili 57 osób w Afryce tylko nikt nie miał od ręką ani kamery... ehhh...

Cytat:
( np. Jashua nigdy nie byl niesmiertelny- dlatego umarl za nas na krzyzu- owa niesmiertelnosc otrzymal od Boga przy zmartwychwstaniu..... )

Ja-szua miał życie wieczne ale nie miał nieśmiertelności. Nieśmiertelność uzyskał po zmartwychwstaniu.

To brzmi nieco inaczej, prawda!? I to jest zgodne z Biblią. :D

Tylko dwie osoby we Wszechświecie posiadają nieśmiertelność - Bóg Ojciec i Jego Syn. Ma do nich dołączyć 144.000 wybranych (wykupionych) z ziemi.

Odpowiedz do tematu