Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zupełnie nowe zrozumienie daru języków.
Autor Wiadomość
merkaba 

Wysłany: 2010-08-27, 13:22   

działanie ducha św
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2010-08-27, 13:53   

Cytat:

''Bo kto nieznanymi językami mówi, nie dla ludzi mówi lecz dla Boga: nikt go bowiem nie rozumie, a on w mocy Ducha rzeczy tajemne wygłasza'' 1 Kor. 14.2

masz racje, jest nawet zapowiedz tego, ze nikt go nie zrozumie... i nie musi, poniewaz czlowiek modli sie do Boga, nie dla ludzi mowi- lecz dla Boga:)

Jest też inne zrozumienie tego tekstu.

Kto mówi NIEZNANYMI dla siebie i dla twojego otoczenia, to NIKT z otoczenia go nie zrozumie, a on mówił przecież ważne rzeczy.

Nie można tłumaczyć słowa NIEZNANYMI, jako NIEISTNIEJĄCYMI, bo to całkowicie zmienia sens.

'Języki' jakimi 'mówią' (trudno to nawet nazwać mową) zielonoświątkowcy i inni charyzmatycy, to powtarzanie różnych sylab, z wplataniem między nimi i ciągłym powtarzaniem słów HALLELUJA, nic więcej. Chyba ten zwrot HALLELUJAH ma być takim poświadczeniem, że to jakiś tam język, tylko nikt go nie zna :-) . Tak zwane ALIBI.

Cytat:
czy falszywki wykluczaja prawdziwe dary Ducha?
Jak ktos pinknie napisal: Nie drukowanoby falszywych dolarow, gdyby nie istnialy prawdziwe

Czy ktoś jeszcze wybija DENARY? NIE, to stara waluta, nie używana już, ale gdyby był popyt wśród numizmatyków na nie, czy fałszowanie i produkowanie starych monet miało by znaczyć, że dalej jest to waluta obiegowa?

Tak samo jest z darami DUCHA, one kiedyś były, ale ponieważ jest popyt na takie dary obecnie, więc ludzie wmawiają innym ich prawdziwość tych 'darów', co wcale nie znaczy, że są to dary prawdziwe. Czy ktoś wskrzesił człowieka po 3 dniach tak jak Jezus? Czy ktoś uleczył innego, tak jak Jezus i apostołowie? Który zbór posiadający rzekomo dary DUCHA ma dzięki niemu poznanie PRAWDY biblijnej? Pokażcie mi taki.
Ostatnio zmieniony przez Arius 2010-08-27, 14:30, w całości zmieniany 1 raz  

Pati 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2010-08-27, 14:25   

to Ty uwazasz, ze NIEZNANY to NIEISTNIEJACY?:)
skoro mowia owym jezykiem... to chyba istnieje. :-)
Czepiles sie Zielonych.... ten dar posiadaja tez inni, prawda?
Czemu Swiadkowie J. zaprzeczaja istnieniu Darow Duchowych? Kto sie narodzil z Ducha, jesli bedzie prosil Ojca o Dary, otrzyma je.
Pzdrawiam

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2010-08-27, 14:39   

Pati napisał/a:
Czemu Swiadkowie J. zaprzeczaja istnieniu Darow Duchowych? Kto sie narodzil z Ducha, jesli bedzie prosil Ojca o Dary, otrzyma je.
Pzdrawiam

to dość proste, ŚJ nie posiadają darów (nie ma co się dziwić), a że uważają się za jedyną prawdziwą religię więc muszą zaprzeczać temu, że dary w ogóle istnieją, bo jak to wyglądałoby, że jedyna prawdziwa religia bez darów, a Babilon Wielki z darami, więc sobie wymyślili, ze darów już nie ma :-/ http://przemek-owczarski....dary-ducha.html

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
Ostatnio zmieniony przez Hardi 2010-08-27, 14:40, w całości zmieniany 1 raz  

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2010-08-27, 14:40   

Pati napisał/a:
to Ty uwazasz, ze NIEZNANY to NIEISTNIEJACY?:)
skoro mowia owym jezykiem... to chyba istnieje. :-)
Czepiles sie Zielonych.... ten dar posiadaja tez inni, prawda?
Czemu Swiadkowie J. zaprzeczaja istnieniu Darow Duchowych?
Kto sie narodzil z Ducha, jesli bedzie prosil Ojca o Dary, otrzyma je.
Pzdrawiam

Tak zrozumiałem twoja poprzednia wypowiedź, że niezrozumiałymi, czyli takimi których nie ma.

Nie ma takiego języka, którym to rzekomo posługują się zielonoświątkowcy i inni charyzmatycy, a jeśli nie ma, to nikt go nie rozumie.

A ja spytam ciebie, dlaczego czepiłaś się ŚJ, skoro nie tylko oni uważają, że dary ducha, takie jak w Iw już nie występują? Prawda?

Na twoim miejscu prosił bym o dar zrozumienia Biblii :-) , bo nie znalazłem jeszcze charyzmatyków, którzy odrzucają nauki fałszywe wprowadzone do chrześcijaństwa.

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2010-08-27, 14:50   

Hardi napisał/a:
Pati napisał/a:
Pzdrawiam

to dość proste, ŚJ nie posiadają darów (nie ma co się dziwić), a że uważają się za jedyną prawdziwą religię więc muszą zaprzeczać temu, że dary w ogóle istnieją, bo jak to wyglądałoby, że jedyna prawdziwa religia bez darów, a Babilon Wielki z darami, więc sobie wymyślili, ze darów już nie ma :-/

I tu się mylisz, gdyby chcieli posiąść 'dary ducha' jak zielonoświątkowcy, to kto im by w tym przeszkodził? Ty?

ŚJ badając duchy wiedzą co to za jedne i z czym się wiąże takie poddanie pod władzę tych duchów, dlatego nie zabiegają o dary od nich.

Jezus ostrzegał:

Cytat:
21 "Nie każdy, kto do mnie mówi: 'Panie, Panie', wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach.
22 Wielu mi powie w owym dniu: 'Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?'
23 Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia.
(Matt. 7:21-23 PNS)

tomyo 
tomyo

Wysłany: 2010-08-27, 16:15   

I tu się z tobą nie zgodzę, są osoby, które prorokują, mówią językami, uzdrawiają, ale i są ludzkie niemające nic wspólnego z Bogiem, ponieważ osoby, choć głoszą Ewangelię i używają w swym mniemaniu z Darów Ducha czynią to nie z woli Ojca, ale i są osoby, które dopuściło do siebie grzech np.: cudzołóstwa, a nikt o tym nie wie w społeczności. Tylko Bóg zna nasze serca jak postępujemy, czy Elifaz, Bildad i Sofar nie kochali Boga, nie pragnęli jego obecności, lecz doradztwo ich było niewłaściwe względem Hioba, bo źle mówili o Panu, czy Bóg w tym przypadku gdyby nie modlitwa Hioba i łaska Boga, nie mógł powiedzieć, „Nigdy was nie znałem”.

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2010-08-27, 16:23   

tomyo napisał/a:
I tu się z tobą nie zgodzę, są osoby, które prorokują, mówią językami, uzdrawiają

A czy ja wymagam tego, by się ktoś ze mną zgadzał? :-) Masz prawo się nie zgadzać, tak samo jak ja mam prawo twierdzić, że to co obecnie uważa się za dary, tymi darami nie jest.
Szczególnie mowa o mówieniu językami i prorokowaniu (które wcale nie znaczy jedynie przepowiadania przyszłości, ale głoszenie PRAWDY od BOGA JEHOWY). Nikt nie uzdrawia obecnie chorych darem DUCHA ŚWIĘTEGO, nikt nie wskrzesił zmarłego.

Nie mów mi więc, że obecnie ktoś posiada dary od BOGA. Chcesz w to wierzyć? Twoja wola, nie wymagaj jednak, by inni byli tak naiwni i ufali innym na słowo.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2010-08-27, 16:25   

Arius napisał/a:
Nikt nie uzdrawia obecnie chorych darem DUCHA ŚWIĘTEGO, nikt nie wskrzesił zmarłego.

A to zaś orzekłeś na jakiej podstawie? Gdzież to w Biblii napisano, że nikt po śmierci Apostołów nie będzie już uzdrawiał chorych czy wskrzeszał zmarłych?

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2010-08-27, 16:37   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Arius napisał/a:
Nikt nie uzdrawia obecnie chorych darem DUCHA ŚWIĘTEGO, nikt nie wskrzesił zmarłego.

A to zaś orzekłeś na jakiej podstawie? Gdzież to w Biblii napisano, że nikt po śmierci Apostołów nie będzie już uzdrawiał chorych czy wskrzeszał zmarłych?

Czy da się udowodnić coś czego nie ma? Jeśli się mylę, udowodnij to :-)

Mam znajomych, którzy nie mówią od urodzenia, do kogo maja się udać by ich uzdrowił?

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2010-08-27, 16:54   

Ariusie, gdzież to w Biblii napisano, że nikt po śmierci Apostołów nie będzie już uzdrawiał chorych czy wskrzeszał zmarłych?

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2010-08-27, 18:06   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Ariusie, gdzież to w Biblii napisano, że nikt po śmierci Apostołów nie będzie już uzdrawiał chorych czy wskrzeszał zmarłych?

Yarpenie, jest napisane, że dary ustaną :-) , a teraz udowodnij mi, że jeszcze nie ustały.

Ja nie będę udowadniał czegoś czego nie ma. Wykaż mi więc błąd i udowodnij, że ktoś uzdrawia i wskrzesza. Z niecierpliwością czekam.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2010-08-27, 18:54   

Arius napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:

Yarpenie, jest napisane, że dary ustaną :-) , a teraz udowodnij mi, że jeszcze nie ustały.

Ja nie będę udowadniał czegoś czego nie ma. Wykaż mi więc błąd i udowodnij, że ktoś uzdrawia i wskrzesza. Z niecierpliwością czekam.

Podam Ci imię: Ojciec Pio.

Jeden z najciekawszych cudów, to przywrócenie wzroku dziewczynce, która nie posiadała źrenic i zaczęła widzieć mimo tego, że ich nie otrzymała.

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2010-08-27, 19:09   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Arius napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:

Podam Ci imię: Ojciec Pio.

Jeden z najciekawszych cudów, to przywrócenie wzroku dziewczynce, która nie posiadała źrenic i zaczęła widzieć mimo tego, że ich nie otrzymała.

Jakiś naukowy dowód tego 'cudu'? Bo jak na razie zostają twoje słowa.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2010-08-27, 19:38   

Dziecko zostało przebadane przez okulistów, którzy orzekli, że nie powinno widzieć i nie ma naturalnego wyjaśnienia dla tego faktu.

Opis, anglojęzyczny, znajdziesz tutaj: http://books.google.com/b...s%20pio&f=false

Odpowiedz do tematu