Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
babylon wielki
Autor Wiadomość
Dominus
Gość
Wysłany: 2006-06-20, 08:50   babylon wielki

Mam nieodparte wrazenie iz babilon opisany w obiawieniu to nic innego jak kosciol katolicki
zapraszam do lektury
www.reformation.org/holoc20.html
historia kosciola jest taka sama od poczatku az do dnia dzisiejszego.

jyakkudesu
Gość
Wysłany: 2006-06-20, 08:50   

Drogi Dominusie,

Nie jestes jedynym pod takim wrazeniem. Jednak ciekawa rzecza jest to, ze wszetecznica ma corki, ktore wyszly z niej, jednak zachowaly charakter matki. Jesli matka jest kosciolem rzymskim, to kim sa corki?

Pozdrowienia w Chrystusie,

jyakkudesu

dominus
Gość
Wysłany: 2006-06-20, 08:51   

temat dla mnie osobiscie poboczny,ale czytajac proroctwo o rozproszeniu izraela, czytamy ze beda slugami wsrod pogan -europa ,usa
a wiec domniemuje ze corki to inne odlamy od kosciola katolickiego, brzmi okrotnie ale taka jest prawda

Tajemnica nieprawosci juz dziala

rupert__
Gość

Cytat:
Nie jestes jedynym pod takim wrazeniem. Jednak ciekawa rzecza jest to, ze wszetecznica ma corki, ktore wyszly z niej, jednak zachowaly charakter matki. Jesli matka jest kosciolem rzymskim, to kim sa corki?

Pewnie wszeteczniczkami :)
Jakież to wygodne,"wycierać sobie gębę" KK...i jednocześnie głosić chrześcijańską miłość bliźniego

dominus
Gość

o ilez wygodniej zyc w zaklamaniu??

jyakkudesu
Gość

Drogi Rupercie,

Prosze zastanow sie glebiej nad tym co napisales. Dla kogo wygodne? Dla mnie bynajmniej nie. Jako dla bylego katolika jest to wrecz bolesne. Jednak wszeteczenstwo nierzadnicy polega na tym, ze zapominajac o swym Oblubiencu, wdaje sie w zwiazki ze swiatem. Zauwaz symbolike tak wyraznie wskazujaca na Rzym. Nie jest moja wina, ze jesli interpretujemy Obj 17 symbolicznie, nie zdaje sie ono ukazywac kosciola rzymskiego w najlepszym swietle. Jednak pocieszajacym jest to, ze Bog zna nasze serca i dokladnie wie kto sie puszcza ze swiatem, a kto nie. Teraz to juz mowie i ku wlasnej przestrodze.

Pozdrawiam,

jyakkudesu

belizariusz
Gość

To jednak stara prawda.....majwiekszymi wrogami KK sa ci którzy od niego odeszli.
Najczęsciej odeszli dlatego, ze nie zgłębiali nauk* jakie podaje KK. Traktowali wszystko powierzchownie,......a nie o to chodzi.

* nauk opartych na Nauce Jezusa...żeby znów ktos nie poprzekręcał słów

Yarpen_Zirgin
Gość
Wysłany: 2006-06-20, 08:52   

jyakkudesu napisał/a:
Mam nadzieje teraz powrocic do tematu. Jak interpretuje sie Babilon Wielki w kregach katolickich?

Na pewno nie po gnostycku, szukając jakiejś istniejącej realnie organizacji...

maly
Gość

Yiakkudesu i ja z prawie tych samych powodów odszedłem z KK. Jako gorliwy katolik postanowiłem przeczytać biblię gdyż uważałem że tak trzeba. Bolało mnie bardzo że nie znalazłem w niej tego czego oczekiwałem. Więc zacząłem drążyć temat i nijak nie mogłem dopasować tego czego mnie nauczono na religii do tego co jest napisane w biblii. Bardzo się starałem naginać się Słowo Boże do kanonów KK ale im bardziej się starałem tym bardziej nie pasowało.

Belizariusz wolę nauki jakie podaje Duch Święty niż KK i wszystkim radziłbym aby we wszystkim słuchali bardziej Boga niż ludzi gdyż "vox populi to nie vox dei" prawda czy też nie? A z całym szacunkiem ale Boga i jego słowa nigdy nie traktowałem powierzchownie. I jeśli uważasz że KK jest jedynym prawdziwym kościołem i wyrocznią mogącą interpretować Słowo Boże to masz sekciarskie zapędy. Bez obrazy.

rupert__
Gość

Mały
Interpretowac może każdy,zakazu przeciez nie ma,tylko na czym ta interpretacja będzie oparta,na jakich fundamentach?
Jesteś pewien,że to co cię wewnętrznie ukierunkowywuje na taką interpretację to jest Duch sw? Pozory nieraz mylą,a i szatan też zwodzi :wink:
Mamy być Jednością w Kościele Chrystusa,a wasze działania(protestantów)jakoś dziwnie rozbijają tę Jedność,nie zauważyłeś tego?
czy na pewno Duchowi św o to chodziło,aby Kościół powszechny podzielić na dziesiątki odłamów? Nie bardzo mi się chce w to wierzyć.

wyznawca_
Gość

nie wiem czy zauwazyliscie ze zmieniliscie temat ? a ty maly sie nie przemadrzaj popisujac lacina bo wylysiejesz
wyznawca_

p.s. ruperciku, mysle ze mylisz Kosciol Katolicki z Kosciolem Chrystusa... przypominam ze to nie to samo.

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_

jyakkudesu
Gość
Wysłany: 2006-06-20, 08:53   

Zmiana tematu jest naturalna w rozmowach kiedy nie ma sie na jakies pytanie odpowiedzi. Opis Babilonu wielkiego i nierzadnicy pasuja jak ulal do historii kosciola rzymskiego i wylonienia sie czlowieka grzechu w dziejach historii. Tu nie chodzi o to, ze jest to postawa protestancka, czy odzwierciedlajaca jakie kolwiek inne ugrupowanie. Tzw. chlopski rozum (szanowne panie niech sie nie obraza) i szczere serce wystarcza aby do takich konkluzji dojsc. Nalezy tu tylko przypomniec, ze wedlug Biblii Babilon skonczy bardzo marnie, dlatego Pan nawolywuje "wyjdzcie z niego". Nie chodzi tu bynajmniej tylko o opuszczenie balwochwalczej organizacji, ale o nawrocenie sie do Boga Zywego i Jego Syna, naszego Mesjasza. Moze lepszym obrazem, zreszta nie mojego autorstwa jest zniwo. Tak jak odbylo sie ono wsrod Zydow w czasach Jezusa do zniszczenia Jerozolimy, odbywa sie ono i teraz wsrod wyznawcow tzw. popularnego chrzescijanstwa. Bog nawoluje nas do porzucenia marnych imitacji bogobojnosci do oddania Mu prawdziwej chwaly poprzez wiare w Swojego Syna, ktorego dla naszej korzysci nam dal i uczynil Go dawca Zycia. Niech ten co ma uszy do sluchania, slucha, w pokorze serca rozwazy te zagadnienia i w modlitwie zwroci sie do Boga o pomoc w podjeciu decyzji.

Wasz na drodze Zycia,

jyakkudesu

Debora Anna
Gość

Do tego co napisał jyakkudesu dodam, że powołani przez Pana mają wyść nie tylko z Babilonu, ale i Babilon ma wyjść z nich.

Tak jak wychodzimy z Egiptu (domu niewoli) - tak i Egipt (szukanie zaspokojenia i spełnienia poza Ziemią Obiecaną, poza Chrystusem) też ma wyjść z nas.
Niezależnie od tego w jakiej denominacji jesteśmy. Jeśli kochamy Boga i wierzymy w Niego - to jest słowo ku poważnej refleksji (równie dla mnie).
A z tymi córkami, to ciekawa sprawa Jacku. Wiesz tak sobie pomyślałam, że mogą nimi być wszelkie związki wyznaniowe (mające odniesienie do chrześcijaństwa) w których nie ma Ducha Bożego i w których Jezus nie jest faktycznie Panem.
Pozdrawiam serdecznie
Debora Anna

maly
Gość

Bez obawy wyznawca. Nie wyłysieję hihi . Mamusia kupiła mi wodę brzozową. Ale dzięki za troskę, a w razie czego to przyślesz mi z Toronto jakąś perukę z niedźwiedzia co? Ponoć macie tam najmodniejsze modele Very Happy . A na marginesie Rupert, uważam, że Kościół to nie organizacja stworzona przez człowieka ale Kościół to ludzie wierzący w Pana Jezusa. I tutaj się powtarzam. A co do jedności, o której piszesz to nie wiem kto bardziej rozbija dialog. Na własnej skórze się przekonałem, gdzie szykanowano nas na "odmienność religijną", gdzie ta katolicka tolerancja? Odszukaj wypowiedź papieża na temat możliwości zawierania związków małżeńskich pomiędzy protestantami a katolikami. Możliwa jest tylko wtedy, kiedy protestanci będą myśleć po katolicku. Pełna tolerancji wypowiedź prawda? Oki przestaję już rupert naprawdę cie lubię i nie będę już naskakiwał na ciebie. Szanuję twoje myślenie chociaż się z nim nie zgadzam (oczywiście w kwestiach doktrynalnych Wink ) A wracając do tematu to podobnie jak Deborka myślę. Chociaż jak czytam Apokalipsę to mam nieodparte wrażenie, że to jest jednak miejsce jakby stolica wszelkiego wszeteczeństwa, miejsce skumulowania odstępstwa od Boga dopuszczonego zarówno ze strony katolików jak i protestantów oraz "niewiernych".

wyznawca_
Gość
Wysłany: 2006-06-20, 08:54   

jyakkudesu napisal:

Cytat:
Nalezy tu tylko przypomniec, ze wedlug Biblii Babilon skonczy bardzo marnie, dlatego Pan nawolywuje "wyjdzcie z niego". Nie chodzi tu bynajmniej tylko o opuszczenie balwochwalczej organizacji, ale o nawrocenie sie do Boga Zywego i Jego Syna, naszego Mesjasza.

wlasnie jyakku... tu sie zgadzam...wyjscie z babilonu to jest nawrocenie sie do Boga oraz wyrzeczenie sie czynow babilonu ktore sa nam wszystkim dobrze znane. ja osobiscie nie uwazam ze babilon to kosciol katolicki... uwazam ze babilon to uosobienie wszelkiej nieprawosci i balwochwalstwa na swiecie.

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_

Odpowiedz do tematu