Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kanon Biblijny
Autor Wiadomość
nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2011-08-09, 19:54   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Ręce opadają...

Mnie tez.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2011-08-09, 19:59   

nike napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Ręce opadają...

Mnie tez.

Tobie powinny opadać ze względu na to, jak bardzo wierzysz w bzdury, które opowiadają na temat KK pośród jego przeciwników. Zacznij od załamania się nad swoją wiarą, że w KK wierzymy w "tradycję".

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

nike 

Wysłany: 2011-08-09, 20:19   

Yarpen Zirgin,
W bzdury to ty wierzysz wymyślone przez KrK.

Eutychus 
Rzymian 14:4

Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Wysłany: 2011-08-09, 21:40   

Jachu odpuść, szkoda pereł - Już Pan Jezus coś o tym powiedział...
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

meritus 
meritus

Wysłany: 2011-08-09, 21:51   

Tak... tylko co to za perły ta numerologia?

Eutychus 
Rzymian 14:4

Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Wysłany: 2011-08-09, 22:06   

meritus napisał/a:
Tak... tylko co to za perły ta numerologia?

Dzięki :mrgreen:
Sam bym lepiej nie potrafił uzasadnić mojego apelu do Jacha... 8-)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

nike 

Wysłany: 2011-08-09, 22:08   

meritus, A no takie,że żadnej bzdury wymyślonej przez KrK nie da się przemycić.
Nie na próżno, j.hebrajski i grecki posiada takie właściwości, nasz polski nie posiada, bo nie ma takiej potrzeby.

meritus 
meritus

Wysłany: 2011-08-09, 22:21   

To ta Jachowa numerologia to bzdura wymyślona przez KrK? Troszkę to zamieszane. Owszem rozdziały i wersy, to jak wspomniał Yarpen, katolicki wynalazek z XIII wieku, ale nie żeby z tego robić jakieś teorie na temat ilości ksiąg w kanonie.

nike 

Wysłany: 2011-08-09, 22:33   

meritus, Czytaj i mysl co czytasz oki.
meritus napisał/a:
To ta Jachowa numerologia to bzdura wymyślona przez KrK? Troszkę to zamieszane. Owszem rozdziały i wersy, to jak wspomniał Yarpen, katolicki wynalazek z XIII wieku, ale nie żeby z tego robić jakieś teorie na temat ilości ksiąg w kanonie

Chwileczkę, policz i pomyśl, czy nie pasuje?
A tak przy okazji policz jeszcze wszystkie deski drągi w przybytku na pustyni ile ich naliczysz? Ja naliczyłam 66 czy to jest przypadek? W Boskim planie przypadków nie ma

meritus 
meritus

Wysłany: 2011-08-09, 23:56   

Cytat:
Chwileczkę, policz i pomyśl, czy nie pasuje?

Tak, ale co z tego?

Cytat:
deski drągi w przybytku na pustyni

Jakie deski, drągi, świątynie i pustynie?

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2011-08-10, 08:10   

Cytat:
To jeszcze tylko wskaż miejsce w Piśmie Świętym, w którym Bóg przekazał taką naukę, że sposobem na rozpoznanie, czy dany kanon jest prawidłowy, jest "policzenie wartości pierwszych liter ksiąg".

Pytasz odważnie bo wiesz,że wprost nie pisze,ale przyczynki do zliczania,-liczenia są.
Oto jedna:
Ap 13:18
18. Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba ta bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.
(BT)

Łacina też jest językiem,którego część liter ma wartości liczbowe,a w Biblii o tym wprost nie pisze.Zatem policz:
VICARIVS FILII DEI, wyjdzie 666,czy nie.
Do dziś na frontonach zabytkowych budowli sa inskrypcje z datowaniem powstania ich.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2011-08-10, 08:32   

Jachu napisał/a:
Pytasz odważnie bo wiesz,że wprost nie pisze,ale przyczynki do zliczania,-liczenia są.
Oto jedna:
Ap 13:18
18. Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba ta bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.
(BT)

To nie jest to, o co prosiłem. Nie interesuje mnie liczba Bestii, ale informacja o tym, gdzie Bóg przekazał taką naukę, że sposobem na rozpoznanie, czy dany kanon jest prawidłowy, jest "policzenie wartości pierwszych liter ksiąg".

Jachu napisał/a:
Łacina też jest językiem,którego część liter ma wartości liczbowe,a w Biblii o tym wprost nie pisze.Zatem policz:
VICARIVS FILII DEI, wyjdzie 666,czy nie.

A po co mam to liczyć, skoro ten tytuł nic nie znaczy, a twoje działania to zwyczajny offtop?

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

nike 

Wysłany: 2011-08-10, 11:06   

Yarpen Zirgin, hehe wiec czego ty nie rozumiesz, albo nie znasz, to jest offtop, tak?

meritus 
meritus

Wysłany: 2011-08-10, 16:52   

Tak, nike... Tyle, ze papież nie posługuje się takim tytułem. Ponadto w tej [cut] numerologii jest błąd, ponieważ w słowie VICARIUS nie ma dwóch liter "v" tylko litera "v" i "u". Litera "u" nie ma w łacinie odpowiednika liczbowego. Wychodzi więc 661.

Ponadto numerologia powinna cię zaprowadzić, do spalenia komputera na stosie i zaprzestania używania dzięki temu internetu, gdyż każdorazowo, gdy wpisujesz adres strony internetowej, wzywasz Bestię pisząc: "www". Waw to 6 po hebrajsku.

Usunięto fragment naruszający 7 punkt regulaminu. Proszę, abyś się do niego stosował. YZ
Ostatnio zmieniony przez Yarpen Zirgin 2011-08-10, 17:34, w całości zmieniany 1 raz  

nike 

Wysłany: 2011-08-10, 20:09   

meritus napisał/a:
Tak, nike... Tyle, ze papież nie posługuje się takim tytułem. Ponadto w tej [cut] numerologii jest błąd, ponieważ w słowie VICARIUS nie ma dwóch liter "v" tylko litera "v" i "u". Litera "u" nie ma w łacinie odpowiednika liczbowego. Wychodzi więc 661.

A jakim się posługuje? A kto jest zastępcą syna bożego na ziemi według KrK nie papież?
Widzę,że liczyłeś liczbę 666 skoro wynalazłeś błąd.
meritus napisał/a:
Ponadto numerologia powinna cię zaprowadzić, do spalenia komputera na stosie i zaprzestania używania dzięki temu internetu, gdyż każdorazowo, gdy wpisujesz adres strony internetowej, wzywasz Bestię pisząc: "www". Waw to 6 po hebrajsku

Gdyby to była inkwizycja :święta" to prawdopodobnie twoje słowa sprawdziłyby się, na szczęście po świetej inkwizycji juz slad się zaciera.

Odpowiedz do tematu