Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Najmniejszy gabarytowo przekład Biblii
Autor Wiadomość
Anti_NWO

Wysłany: 2011-09-05, 01:01   Najmniejszy gabarytowo przekład Biblii

Witam serdecznie.
Jak w temacie.
Chciałbym zapytać Was wszystkich z jaką najmniejszą Biblią ( całą to jest ST i NT ) spotkaliście się.

Poszukuję Biblii tak zwanej miniaturki, wielkości zbliżonej do małej, tej najmniejszej Gedeonitki, jednakże aby miała zarówno Stary i Nowy Testament.

Oczywiście oprócz przekładu Nowego Świata.

Celem tego postu nie jest atakowanie Świadków i ich przekładu a sprawa czysto techniczna, więc proszę sobie darować pytania w stylu- a dlaczego nie taka? a dlaczego nie uznajesz Nowego świata....

Pytanie i moja prosba jest czysto techniczna - najmniejszy format w Biblii z jakim kiedykolwiek się spotkaliscie :-)

z góry dziękuję za wszelkie rady i pomoc.

cossynieur 

Wysłany: 2011-09-05, 06:22   

14,5 x 10,5 cm, BT

Henryk 

Wysłany: 2011-09-05, 07:52   

cossynieur napisał/a:
14,5 x 10,5 cm, BT

Ale gruba ok. 6 cm.

cossynieur 

Wysłany: 2011-09-05, 20:07   

Niespełna 4 cm, bardzo cienki papier

Anna01 
Administrator

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 291 razy
Wysłany: 2011-09-05, 22:28   

Cytat:
Cały tekst Starego Testamentu, który otrzyma Benedykt XVI podczas wizyty w Izraelu, mieści się na silikonowym chipie wielkości pół milimetra kwadratowego i można go czytać przy użyciu mikroskopu elektronowego.

Twórcami tzw. nano-Biblii jest grupa naukowców z instytutu politechnicznego Technio w Hajfie, na której czele stoi fizyk Oded Zohar. Biblia będzie prezentem od prezydenta tego kraju Szymona Peresa.

Już od półtora roku naukowcy przy użyciu nanotechnologii rozwijają metodę umieszczania obszernych tekstów na maluteńkich silikonowych chipach. Papież otrzyma od prezydenta 11 maja pełny tekst Starego Testamentu, czyli 308 428 słów według obliczeń rabinów. Mieści się on na czworokątnej pokrytej złotem płytce o rozmiarach pół milimetra kwadratowego, a więc mniejszej od ziarnka piasku. Zohar powiedział, że przy pomocy specjalnej laserowej wiązki mikrocząsteczek jonowych udało się wydrukować Biblię o 2 tys. razy mniejszą od tej, która dotychczas figurowała w księdze rekordów Guinessa, jako najmniejsza na świecie.

http://ekai.pl/wydarzenia...lie-na-swiecie/
Rzym. 13:10

Anti_NWO

Wysłany: 2011-09-06, 03:10   

cossynieur napisał/a:
14,5 x 10,5 cm, BT

cossynieur czy masz może linka do jakiejś księgarni z Biblią w tej wielkości? :-)

Z góry dziekuję

cossynieur 

Wysłany: 2011-09-06, 08:07   

no niestety, kupiłem to na bazarku, ale jeśli się nie mylę, BT dalej wychodzi w tym rozmiarze, tylko w twardych okładkach (ja mam miękką). Tak na szybko znalazłem to: http://allegro.pl/biblia-...1794043286.html (trochę większa, bo 17,5 na 10,5).
Teraz mi się przypomniało, ze widziałem też raz w Empiku małą Biblię: http://www.empik.com/pism...48434,ksiazka-p (ale ta jest grubsza).

Anti_NWO

Wysłany: 2011-09-06, 09:25   

Tysiąclatka w formacie tak zwanym oazowym wbrew pozorom nie jest taka mała, chodziło mi raczej o czymś w formacie wielkościowym jak połowa tejże Tysiąclatki :-)
Ale dziękuję za szczere chęci.
Kiedyś gdzieś czytałem o miniaturce, możliwe że była ona wydana z okazji jakiegoś świeta czy innej uroczystości, nie wiem :-)
Żałuje tylko że nie zapisałem co to był za przekład i kto to wydał :roll:

Eutychus 
Rzymian 14:4

Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Wysłany: 2011-09-06, 18:44   

Nie wiem czy chodzi Tobie o wydanie Biblii, że tak powiem w celach kolekcjonerskich, czy oto aby mieć zawsze Słowo przy sobie.

Jeśli o to drugie, to informuję, że moja, z którą się nie rozstaję, ma wymiary ok. 9cm x 5cm x 1cm i zawiera 4 przekłady BG, BT, BW, BWP :-D
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Anti_NWO

Wysłany: 2011-09-06, 21:07   

Eutychus napisał/a:
Nie wiem czy chodzi Tobie o wydanie Biblii, że tak powiem w celach kolekcjonerskich, czy oto aby mieć zawsze Słowo przy sobie.

Jeśli o to drugie, to informuję, że moja, z którą się nie rozstaję, ma wymiary ok. 9cm x 5cm x 1cm i zawiera 4 przekłady BG, BT, BW, BWP :-D

Jeżeli możesz to podaj mi wydawcę tej Biblii bądź jakieś namiary.

Dla celów kolekcjonerskich kiedys zbierałem znaczki, później mi przeszło

Jeżeli mówisz o Biblii w formie elektronicznej na telefon to od razu mówię- mam telefon bez Symbiana, nie obsługuje również Javy i plików .jar

Eutychus 
Rzymian 14:4

Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Wysłany: 2011-09-06, 23:25   

No to wybacz, bo to moje zawsze ze mną obecne Słowo, szczególnie przydatne w takich jak np. teraz (na urlopie w Chorwacji), sytuacjach, to właśnie Biblia na komórkę w Javie, z wyszukiwarką, zapamiętywaniem ostatnio czytanego wersetu itp, itd. Jeśli kiedyś staniesz się posiadaczem komórki obsługującej Javę, to służę namiarami na ten super, a przy tym całkiem darmowy soft.

Przepraszam za dezinformację i
Pozdrawiam. :-D
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Anti_NWO

Wysłany: 2011-09-06, 23:45   

:-) nie ma problemu przyjacielu, dziękuję, właśnie gdyby nie brak obsługi plików .jar w mojej komórce to bym nie pytał o tradycyjną papierową która w podróży jest mniej wygodna.

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2011-09-16, 20:46   

Biblia Warszawska w rozmiarach niemal identycznych jak Tysiąclatka podana przez Cossynieura, tzn. 15 x 10,5 x 4 cm. W twardej okładce. Podejrzewam, że wersja w miękkiej okładce jest odrobinę cieńsza. Idealnie mieści się w wewnętrznej kieszeni kurtki, więc praktycznie, gdy jest się poza domem, można ją mieć stale przy sobie.
Jakby co to podaję na nią namiar.

Anti_NWO

Wysłany: 2011-09-17, 00:30   

wit

Dziękuję serdecznie :)
I tą wersję najprawdopodobniej zamówię bo na mniejszy format od tego praktycznie nie ma szans :-D

agent terenowy 

Wysłany: 2011-09-19, 02:54   

Można się też spytać świadków o kieszonkową wersję ich Biblii. O ile ten przekład nie razi.
Ponadto wyszła jeszcze Gdańska w małym formacie, i Nowy Testament Biblii Warszawskiej wielkości pudełka od zapałek. To drugie naprawdę ciężko dostać.
że zobaczę cię wkrótce,
i wtedy osobiście porozmawiamy.(3Jana)

Odpowiedz do tematu