Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie są te świadectwa ?
Autor Wiadomość
Comprensione 


Dołączyła: 29 Sie 2010
Posty: 381
Wysłany: 2010-11-16, 21:48   

Dla mnie nawrócenie (w tym dobrym znaczeniu) to zaczęcie MYŚLEĆ. Tak, dla niektórych znaczy to co innego :)

Naprawdę myślicie że nawrócenia na łożu śmierci to nagłe poznanie prawdy i uwierzenie chrystusowi?! Oni to robią ze strachu!

Piszecie wszyscy dużo i ładnie, ale tylko kompozycyjnie. Niech no tylko ktoś choć spróbuje znaleźć w tym sens :)
_________________
"By all means let's be open-minded, but not so open-minded that our brains drop out. " ^^
 
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-11-16, 22:25   

Comprensione napisał/a:
Dla mnie nawrócenie (w tym dobrym znaczeniu) to zaczęcie MYŚLEĆ. Tak, dla niektórych znaczy to co innego :)

Naprawdę myślicie że nawrócenia na łożu śmierci to nagłe poznanie prawdy i uwierzenie chrystusowi?! Oni to robią ze strachu!

Piszecie wszyscy dużo i ładnie, ale tylko kompozycyjnie. Niech no tylko ktoś choć spróbuje znaleźć w tym sens :)


Skoro zachęca się tutaj do pisania swoich świadectw nawrócenia, to chętnie bym poczytał świadectwa ludzi, którzy nawrócili się na islam, buddyzm, hinduizm, albo ateizm.
Tych ostatnich jest w Polsce dużo więcej, więc sadzę, że znajdzie się chętny by coś napisać o sobie.
 
 
Boanerges-Jastrząb 
RIDING4GOD


Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 60
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-11-18, 20:51   

Witam panią Comprensione Myslałem, że gdzieś przepadłaś :-)

Comprensione napisał/a:
Naprawdę myślicie że nawrócenia na łożu śmierci to nagłe poznanie prawdy i uwierzenie chrystusowi?! Oni to robią ze strachu!

Nie rozmawiałem z nikim kto nawrócił się na łożu śmierci więc trudno mi to ocenić. Czy zawierzenie Chrystusowi jest wtedy możliwe? Patrząc na słowa Jezusa do do jednego z ukrzyżowanych przestępców, jest możliwe. A motywy? Zgodzę się, że mogą być różne: strach, zakład Pascala, itp. Jaki będzie tego faktyczny efekt możemy tylko zgadywać.
Patrząc na wszechobecną śmierć, to w jaki sposób przychodzi widzę, że tzw. łoże śmierci to luksus dla nielicznych.
Żeby rozwinąć temat "uwierzenia" trzeba by wejść w polemikę z Dawkinsem, który w Bogu urojonym twierdzi, że wiara nie jest przedmiotem wyboru, że człowiek nie może samodzielnie uwierzyć a jedynie postanowić okazywać oznaki wiary. Ale to już będzie nie na temat :-)

Comprensione napisał/a:
Piszecie wszyscy dużo i ładnie, ale tylko kompozycyjnie. Niech no tylko ktoś choć spróbuje znaleźć w tym sens :)

Jak czegoś nie rozumiem to mam w środku jakiś niepokój i mam taki niepokój jak czytam te zdanie ;-) Przepraszam Comprensione ale nie rozumiem o co Tobie tutaj chodzi.

Arius napisał/a:
Skoro zachęca się tutaj do pisania swoich świadectw nawrócenia, to chętnie bym poczytał świadectwa ludzi, którzy nawrócili się na islam, buddyzm, hinduizm, albo ateizm.
Tych ostatnich jest w Polsce dużo więcej, więc sadzę, że znajdzie się chętny by coś napisać o sobie.


Czy tutaj zachęca się do pisania świadectw nawrócenia ?
Tutaj nie polemizujemy, tutaj dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu... ( podtytuł działu )
Świadectwo nawrócenia to tylko jeden z dowodów Bożego działania w naszym życiu ale jak sam zauważyłeś to tylko początek drogi w którym już świadomie pozwalamy Bogu działać w naszym życiu. To tylko prolog w książce życia. A co dalej ? Teizm czy Deizm ? Jeżeli deizm to faktycznie nie ma o czym pisać ale czy chrześcijaństwo to deizm? ;-)

... piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga. ( podtytuł działu )
Czy świadectwa o których piszesz mają mieć taki skutek, że chcesz ich na tym forum ?
Jeżeli interesują Ciebie takie świadectwa to znajdziesz je na innych forach tematycznych.
Czytam takie świadectwa ale mam inny cel niż zbudowanie się w wierze :-)
Z czego wynika Twoje zainteresowanie ?

Jak sam zauważyłyś tu się zachęca a nie zmusza do pisania świadectw więc nikt się nie musi tłumaczyć jak tego nie robi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10