Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
O śmierci
Autor Wiadomość
Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2014-02-10, 12:45   

wiesia napisał/a:
I pomyślałam,że stoi już przed Panem i już wie,że jego proroctwa były nie od Boga. Stąd ta moja refleksja.

A skąd i na jakiej podstawie Wiesiu,taka pewność,wszak wszyscy bez wyjątku umieramy,-idziemy do grobu pamięci. Do swoistej bazy danych z której wg obietnic będziemy kiedyś wezwani do życia na Próbę tysiącletnią.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Wysłany: 2014-02-10, 13:00   

No i tak już tu będzie.

Jedni będą twierdzili, że Lucuś w ziemi tylko leży

A drudzy, że w jakiś sposób egzystuje. :-(

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2014-02-10, 14:05   

Ps. 88:6-9
6. Łoże moje jest między umarłymi, Tak jak zabitych, którzy leżą w grobie, O których już nie pamiętasz, Bo są odłączeni od ręki twojej.
7. Umieściłeś mnie w najgłębszym dole, W ciemnościach, w głębinach,
8. Gniew twój ciąży na mnie, A wszystkimi nawałnicami twymi przytłoczyłeś mnie. Sela.
9. Oddaliłeś ode mnie znajomych moich, Uczyniłeś mnie dla nich ohydą; Jestem zamknięty, bez wyjścia.
(BW)

Koh 3:17-22
17. Powiedziałem sobie: Zarówno sprawiedliwego jak i bezbożnego będzie sądził Bóg: na każdą bowiem sprawę i na każdy czyn jest czas wyznaczony.
18. Powiedziałem sobie: Ze względu na synów ludzkich tak się dzieje. Bóg chce ich bowiem doświadczyć, żeby wiedzieli, że sami przez się są tylko zwierzętami.
19. Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt, bo wszystko jest marnością.
20. Wszystko idzie na jedno miejsce: powstało wszystko z prochu i wszystko do prochu znów wraca.
21. Któż pozna, czy siła życiowa synów ludzkich idzie w górę, a siła życiowa zwierząt zstępuje w dół, do ziemi?
22. Zobaczyłem więc, że nie ma nic lepszego nad to, że się człowiek cieszy ze swych dzieł, gdyż taki jego udział. Bo któż mu pozwoli widzieć, co stanie się potem?
(BT)

I jeszcze o losie człowieka pokazanym w Ijobie:

Job. 14:10-16
10. Lecz gdy człowiek skona, leży bezwładny; a gdy człowiek wyzionie ducha, gdzie jest potem?
11. Jak ubywa wód z morza, jak strumień opada i wysycha,
12. Tak człowiek, gdy się położy, nie wstanie; dopóki niebo nie przeminie, nie ocuci się i nie obudzi się ze swojego snu.
13. Obyś mnie ukrył w krainie umarłych, schował mnie, aż uśmierzy się twój gniew, wyznaczył mi kres, a potem wspomniał na mnie!
14. Gdy człowiek umiera, czy znowu ożyje? Przez wszystkie dni mojej służby będę oczekiwał, aż nadejdzie zmiana.
15. Wtedy będziesz wołał, a ja ci odpowiem, będziesz tęsknił za tworem swoich rąk.
16. Lecz teraz liczysz moje kroki, pilnujesz mojego grzechu.
(BW)
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Wysłany: 2014-02-10, 14:18   

Chcesz tam byc to proszę cie bardzo Jachu.

Ja wolę zacytować to czego zapomniałeś:

"I usłyszałem głos, który z nieba mówił:
«Napisz:
Błogosławieni, którzy w Panu umierają - już teraz.
Zaiste, mówi Duch, niech odpoczną od swoich mozołów,
bo idą wraz z nimi ich czyny
»." Ap 14:13

"A gdy otworzył pieczęć piątą,
ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego

i dla świadectwa, jakie mieli.
I głosem donośnym tak zawołały:
«Dokądże, Władco święty i prawdziwy,
nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi?»
I dano każdemu z nich białą szatę
i powiedziano im, by jeszcze krótki czas odpoczęli,
aż pełną liczbę osiągną także ich współsłudzy oraz bracia,
którzy, jak i oni, mają być zabici." Ap 6:9-11

wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Wysłany: 2014-02-10, 15:11   

Jachu napisał/a:
A skąd i na jakiej podstawie Wiesiu,taka pewność,wszak wszyscy bez wyjątku umieramy,-idziemy do grobu pamięci. Do swoistej bazy danych z której wg obietnic będziemy kiedyś wezwani do życia na Próbę tysiącletnią.

Teraz to ja ciebie nie rozumiem.
bartek212701 napisał/a:
Nieodpowiedni temat do dyskusji o waszych racjach

Przecież temat jak każdy inny. Co ciebie tak oburza,Bartku?
Śmierć dotyczy nas wszystkich i dobra to okazja,aby zadumać się nad nią, a i nad życiem też. ;-)

bartek212701 

Wysłany: 2014-02-10, 17:23   

wiesia napisał/a:
Przecież temat jak każdy inny. Co ciebie tak oburza,Bartku?

Po co się spierać w temacie gdzie pisze się o kimś kto zmarł ? Tu wspominamy Lucyfera i opiszemy o nim, a nie przepychamy się na wersety :-) \
Nie podoba mi się to Wiesiu, właśnie to w tym miejscu, rozmawiamy o tym gdzie indziej, są odpowiedniejsze tematy do dyskusji.

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2014-02-10, 17:36   

Obserwator napisał/a:
Chcesz tam byc to proszę cie bardzo Jachu.

Ja wolę zacytować to czego zapomniałeś:

"I usłyszałem głos, który z nieba mówił:
«Napisz:
Błogosławieni, którzy w Panu umierają - już teraz.
Zaiste, mówi Duch, niech odpoczną od swoich mozołów,
bo idą wraz z nimi ich czyny
»." Ap 14:13

"A gdy otworzył pieczęć piątą,
ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego

i dla świadectwa, jakie mieli.
I głosem donośnym tak zawołały:
«Dokądże, Władco święty i prawdziwy,
nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi?»
I dano każdemu z nich białą szatę
i powiedziano im, by jeszcze krótki czas odpoczęli,
aż pełną liczbę osiągną także ich współsłudzy oraz bracia,
którzy, jak i oni, mają być zabici." Ap 6:9-11

Apokalipsa to ostatnia z Ksiąg Nowego Testamentu,spisana gdzieś ok 95 roku n.e.
Jest to wizja na przyszłość.>'co ma się stać na przyszłość<
Jej zapisy przeważnie mówią o wyborze,powołaniu i przemianie do duchowej,-Boskiej natury tych,którzy stanowić mają Kościół Jezusa Chrystusa,-Kościół w Niebie,a nie na Ziemi. Tylko takim obiecana była Boska natura wzorem Mistrza,a nie wszystkim "po uważaniu".O innych mówi,że wybielą swoje szaty,-swoje usprawiedliwienie -we krwi Barankai zajmą miejsce przed tronem,nie na tronie.Mowa tu o Ludzie wielkim z narodów i języków. Oni dostąpią "lepszego zmartwychwstania",a nie pierwszego jak Kościół Chrystusa.
Reszta Ludzkości zmartwychwstawać będzie w powszechnym zmartwychwstaniu "sprawiedliwych i niesprawiedliwych",-na Sąd tysiącletni.

A tak BTW -aby się imać interpretacji Apokalipsy,trzeba mieć bardzo przyzwoitą znajomość Biblii i planu Bożego,który ona zawiera.Inaczej wychodzą kuriozalne tezy ludzkiego pojmowania.

Odpowiedz do tematu