Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwiedzenia we współczesnym Kościele
Autor Wiadomość
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2006-06-20, 13:35   Zwiedzenia we współczesnym Kościele

Nie wiedziałem gdzie zamieścić ten temat, ale postanowiłem żeby on się znajdował w tym dziale. Tak ku przestrodze! Poniżej podaję link do strony, na której można zobaczyć krótkie filmy ze zwiedzeniami, jakie są udziałem takich "ewangelistów" jak: Kenneth Copeland, Kenneth Hagin, Benny Hinn i Rodney Howard-Browne:
http://www.ulicaprosta.net/pl/index.php
Filmiki znajdują się w dziale BIBLIOTEKA, w poddziale "Video". Żeby je obejrzeć, potrzeba programu Real Player. Kto nie posiada tego programu, może go sobie ściągnąć, pod adresem podanym na powyższej stronie.
Słyszałem o takich zwiedzeniach, ale to co obejrzałem wprawiło mnie w osłupienie! Owi "ewangeliści" wyją, pieją, dostają napady śmiechu, turlają się po podłogach itp. itd. Jest gorzej niż myślałem. Jestem w szoku!
 
 
paradise_one
Gość
Wysłany: 2006-06-20, 13:36   

witaj wit :wink:

strone odwiedziłam ale to co tam zobaczyłam kompletnie mnie poraziło :shock: nigdy nie sądziłam ,ze mozna urządzać sobie takie kpiny pod nazwa "nabożenstw" i ironizowac z Pisma Świetego . Przeżyłam SZOK !!! :?
Jedyne co jest pewne to, ze podczas tych nabożenstw napewno nie był obecny duch świety i na obecnych tam ( trudno nazwac ich ludzmi... :roll: ) oddziaływały jedynie siły nieczyste ...
A jesli ktos ma nadal watpliwoŚci to niech obejrzy nagrania .
Adekwatny bedzie tu poniższy werset z 2 listu do Koryntian 4:4 ;
"wśród których bóg tego systemu rzeczy zaślepił umysły niewierzących, aby nie mogło przeniknąć oświecenie chwalebną dobrą nowiną o Chrystusie, który jest obrazem Boga. " [ PNŚ ]

pozdrawiam
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-06-20, 13:36   

Stronka jest tendencyjna, wypowiedzi tych ewangelistów sa wyrwane z kontekstu , dla mnie w ogole nie znaczą nic.



Kennetha Copelanda cenię jako nauczyciela nie uwazam za zwodziciela.
Tak samo Kennetha Hagina i Benny Hinna.

Od wielu lat nie sa mi obcy, i pomimo ze nie ze wszystkim sie z nimi zgodze, to jednak cieszę się w ich wkład w szerzenie ewangelii Jezusa Chrystusa i szerzenie Słowa Bożego.


A najbardziej inspiruje mne Reinhard Bonnke i Ulf Ekman :wink:

Tak więc katolicy mają swoich swiętych i swoich nauczycieli , a charyzmatycy swoich.

Zwodzicielem łatwo jest kogos nazwac.
Mozna tak nazwać Jana Pawła II
Mozna tak nazwac kazdego, kto nie trzyma się nauki Jezusa Chrytusa.
Ciebie tez wit mozna tak nazwac- bo nie uwazasz Ducha Swiętego za osobę.

A teraz jak się czujesz, będąc tak nazwanym?
Jakie to przynosi owoce?
Co zyskujesz takim postem?

Tylko podział.

Dlatego ja wystrzegam się takiego atakowania innych wierzących.

Mamy tutaj taki temat; na forum : Kogo uwazasz za braci i siostry w Chrystusie.
No więc ja uwazam wszystkich , ktorzy wyznali Jezusa Chrystusa swoim Panem i zbawicielem, ktorzy wierzą w Niego, ze jest obiecanym Synem Bozym i Mesjaszem.

A ci ludzie, ktorych wymieniles uznają Jezusa za Syna Bozego, za swojego Pana i zbawiciela i Mesjasza.
Dla mnie są bracmi w Chrystusie.

A jesli gdzies błądzą- to moge tyko sie modlic zeby Duch Swięty ich oswiecil, oprócz Kennetha Hagina bo on już jest dawno w niebie u Pana.
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2006-06-20, 13:36   

sylka napisał/a:
Stronka jest tendencyjna


Jasne! I na dodatek sfabrykowana przez siły szatańskie.

Cytat:

wypowiedzi tych ewangelistów sa wyrwane z kontekstu


Wypowiedzi? Jakie wypowiedzi? Trudno pianie koguta, czy wycie psa nazwać wypowiedzią! No chyba, że znasz język zwierząt i przetłumaczysz nam co, owi "ewangelizatorzy" mieli do przekazania.

Cytat:

Kennetha Copelanda cenię jako nauczyciela nie uwazam za zwodziciela.


Tiaaa. Zwłaszcza jak sobie żarty w językach stroi.

Cytat:

Tak samo Kennetha Hagina


No, ten gość jest niezły. Przez 7 minut zataczał się jak pijany, śmiał się do rozpuku i wył wniebogłosy.

Cytat:

i Benny Hinna.


Ten jest lepszym komikiem niż Benny Hill.

Cytat:

A najbardziej inspiruje mne Reinhard Bonnke i Ulf Ekman :wink:


Podczas ewangelizacji (czyt. showu) tego pierwszego, bodajże w Nigerii, wiele osób zostało zadeptanych na śmierć. Drugiego delikwenta nie znam.

Cytat:

Tak więc katolicy mają swoich swiętych i swoich nauczycieli , a charyzmatycy swoich.


A chrześcijanie biblijni mają Jezusa z Nazaretu i Pawła z Tarsu.

Cytat:

Zwodzicielem łatwo jest kogos nazwac.
Mozna tak nazwać Jana Pawła II


Prawda.

Cytat:

Mozna tak nazwac kazdego, kto nie trzyma się nauki Jezusa Chrytusa.


Też prawda.

Cytat:

Ciebie tez wit mozna tak nazwac- bo nie uwazasz Ducha Swiętego za osobę.


Ja to wogóle jestem rozsadnikiem wszelkiej zarazy i zarzewiem buntu. Dla mnie przygotowane jest najniższe piętro w piekle, gdzie obok Ariusza i innych heretyków spędzę wieczność.

Cytat:

Co zyskujesz takim postem?


Przestrzegam przed błędem i obłędem. Mam jeszcze coś na deser. Benny Hinn rzucający klątwę na swoich krytyków.

Cytat:

A jesli gdzies błądzą- to moge tyko sie modlic zeby Duch Swięty ich oswiecil, oprócz Kennetha Hagina bo on już jest dawno w niebie u Pana.


To teraz tam mają wesoło wszyscy aniołowie.

Pożegnam się w Torontoblessingującym stylu a la Benny Hinn.
sssssssssssylkaaaaaauu!
czeeeśśśśśśćć!!!
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-06-20, 13:37   

wit obejrzales kilkusekundowe filmiki i juz masz wyrobione zdanie na temat kazdego z tych nauczycieli.

A ile książek ich przeczytałes, ile artykułów, ile kaset video obejrzales, na ilu ewangelizacjach z nimi byles?
Do wszystkiego jest dostęp tez w necie jesli tylko zechcesz

Te kilkusekundowe filmiki po prostu uprzedzają do tych nauczycieli i nic więcej.


Nie jestem w zadnym nurcie Toronto blessing i wypraszam sobie te zarty z twojej strony.


Jakos do tej pory nie przestrzegales nikogo przed zwiedzeniem, a wszedles na wiadomą stronke i juz zaczynasz krakać jak oni....

Jak to mówią: wlazł między wrony i zaczął krakać jak ony.....
_________________
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2006-06-20, 13:37   

sylka napisał/a:
wit obejrzales kilkusekundowe filmiki i juz masz wyrobione zdanie na temat kazdego z tych nauczycieli.


Te kilkuminutowe filmiki wystarczyły w zupełności, żeby stwierdzić, iż przez te osoby nie działa Duch Święty. Nawet człowiek, który dopiero co zaczął poznawać Chrystusa, potrafi ocenić, jakiego ducha są owi ludzie.

Cytat:

Jakos do tej pory nie przestrzegales nikogo przed zwiedzeniem, a wszedles na wiadomą stronke i juz zaczynasz krakać jak oni....


Nie znałem wcześniej tych klimatów. Jedynie co, to coś w tym temacie obiło mi się o uszy. Na poważnie zainteresowałem się tym problemem zupełnie niedawno. Jeżeli chodzi o stronkę, to jest ona świetna. Jedna z lepszych, jakie znalazłem na necie.
Pozdrawiam.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
wyznawca_
Gość
Wysłany: 2006-06-20, 13:37   

sylko,
nie ogladalem tych filmikow bo nie mam na to ostatnio czasu ale benny hinna znam dobrze gdyz jest on u nas w tv codziennie i ciezko go nie zauwazyc. musze ci powiedziec ze jak tego goscia widze to mi sie wlos jezy na calym ciele... a jego nauki sa po prostu naukami o kasie a nie Bogu.

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_
 
 
mala mi
Gość
Wysłany: 2006-06-20, 13:37   

Te opinie o w/w sa krzywdzace bo niesprawiedliwie.
Moim zdaniem,ludzie zachodu maja problem z materialistycznym podejsciem do zycia.Inteligencja,naukowe podejscie do wszystkiego co nieznane,a w tym i Boga,powoduja,ze trudno im przyjac Krolestwo Boze jak dziecko.
Ja widze tu pomoc Ducha Swietego,aby uwolnic z nich zdrowy smiech z siebie i tego, co zasluguje na smiech.Uwazam ,ze ten rodzaj smiechu jest uwalniajacy i uzdrawiajacy.
Apropo:smiech to zdrowie.A ktory z was,smial sie tak szczerze,cala geba,bez zahamowan,bez strachu co pomysla ludzie..????????.
W dzisiejszym swiecie pelnym wewnetrznych napiec,zahamowan,uwolnienie pozytywnych emocji jest jak najbardziej uzdrowiencze.
I uwalnia od skorupy hipokryzji,ktora wytwarza wszelka Religia.Maska spada i odslania sie ludzkie serce,pelne dzieciecych pragnien.
Przypomnijcie sobie swobode wypowiedzi,swobode do wyrazania uczuc i roznych stanow emocjonalnych,gdy bylismy beztroskimi dziecmi.
I spojrzcie na te nieraz grobowa religijnosc,czy to moze sie podobac Bogu.
Nie oszukujmy sie,pod ta maska czesto kryje sie obluda i martwa rutyna.Groby pobielasne!."Wole chwile nieladu Bozego,niz godziny porzadku cmentarnego"!
Widzialam zbor,w ktorym w jakims czasie te rzeczy sie dzialy,bo widac wedlug woli Bozej byly pozyteczne.Mam na mysli swiety smiech i inne ,na pozor smieszne zachowania.Ale po jakims czasie to zaniklo w sposob naturalny,ale wierzcie mi kosciol naprawde jest oczyszczony z wszelkiego skostnienia religijnego.
W to miejsce przyszla naturalnosc,spontanicznosc w relacjach,wiecej zdrowej komunikatywnosci.
A Slowo jest tak namaszczone ze smakuje jak niebianski chleb.Uwielbienie,przenosi sie na Bozy lud,w lagodnym powiewie Ducha Swietego.
A we wszystkim jest prawdziwie Bozy porzadek i Bozy lad.
Zachecam do obejrzenia,jak teraz wygladaja spotkania w Kosciele Hit w Budapeszcie,bo o nim tu pisalam.
Na poczatku gdy Kosciol WIARA/Hit/liczyl okolo 4 tys ludzi,moglam widziec to dziwne/dla mnie!/ namaszczenie wielkiej radosci,przejawiajace sie na rozny sposob.
Bylam zszokowana taka manifestacja Ducha Swietego,bedac tam w kosciele.
Ale za drugimi odwiedzinami po roku,zastalam kosciol jeszcze bardziej pomnozony,i zupelnie inaczej prowadzony.Zabralam znajomych,ktorym opowiadalam po pierwszym pobycie,jakie towarzyszyly spotkaniu manifestacje.
Oni byli zawiedzeni,bo na tym spotkaniu na ktorym bylismy w tym roku,nic takiego sie nie wydarzalo.
Duch swiety dziala przy trzezwym rozumie jak i dajac zachwycenie.On dziala jak sam chce.W pierwszej fazie powstawania Kosciola,to co tam sie dzialo bylo tak kontrowersyjne,ze mowilo sie o tym w calych Wegrzech,Wielu ludzi przychodzilo to zobaczyc z czystej ciekawosci,i zostawali wierzacymi.
Inni,przychodzili aby wyszpiegowac te wolnosc jaka maja wierzacy w Chrystusie i tez zostawali.Osobiscie slyszalam takie swiadectwa.Jedni przychodzili z ciekawosci a inni ze zlosci,co niektorzy z powodu owej kontrowersji.Tak czy siak,z tego powodu ze bylo o tym kosciele tak glosno,wyszlo im to na dobre.
Ja jestem przekonana,ze nie musimy wszystkiego zrozumiec,ale jesli osobiscie prosimy Pana o takie zrozumienie,z powodu wewnetrznej rozterki,Pan napewno odpowie.Owce jego glos Pana znaja,i za obcym nie pojda.
Serdecznie zapraszam do obejrzenia spotkan z Kosciola Hit w Budapeszcie i z kosciolow Satelit.Mozna skorzystac z Wideoteki archiwum i obejrzec wiecej,

http://www.hit.hu/index.html
potem trzeba wejsc na :
Vidam Vasarnap,wideo archiwum.
najlepiej ogladac na :ADSL/koibel/900/
A jeszcze lepiej wybrac sie osobiscie do Budapesztu i samemu zobaczyc to cudowne dzielo Ducha Swietego.
Niezapomniane wrazenie znalezc sie w tak ogromnym tlumie chwalacych Pana,i cieszyc sie razem z Bozym ludem tym blogoslawienstwem.
Acha,i cudowne jest tez to,ze na Wegrzech rozpoczelo sie masowe przebudzenie wsrod Cyganow.Zamieszkujacy tam Romowie byli ludem odrzuconym i niechcianym przez Wegrow,Bog ich przyjmuje teraz i chrzci Duchem Swietym i ogniem.Widzialam szczesliwych Cyganow.!.
Widok rozspiewanych i tanczacych z Zydami,Romow,to niesamowite przezycie.
Co roku,kolo Balatonu odbywaja sie Dni namiotow,na ktore warto pojechac.
Co za piesni!!!!.Jaka radosc!!!!.
 
 
Aziz
Gość
Wysłany: 2006-06-20, 13:37   

Sylko,

nie dziwi mnie Twoje oburzenie, chociaż filmów nie widziałem. Sam się wychowałem na wielu protestanckich książkach. Niemniej nawet tacy nauczyciele, jak David Wilkerson, potrafili nazwać Kościół katolicki synagogą szatana - http://apologetyka.katolików...t/view/1123/63/ - uważając tym samym, że jeśli ktoś jest katolikiem, to należy do szatana.

Może jest to chwilowe zwiedzenie, głupota ludzka, może Pan Bóg dociera potem do serc takich ludzi, jak dotarł do Davida du Plessis, który stał się w pewnym momencie "specjalistą od Medjugorje", ale fakt, że pan Wilkerson powiedział to, co powiedział, jest godny pożałowania.

I nie tylko on.
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-06-20, 13:38   

Aziz, każdy kto generalizuje - myli się.

Myśle ,ze Wilkerson- popelnił ten błąd.

Osobiscie nie mam objawienia czym jest kosciół katolicki- nie jestem prorokiem.
Ale wiem, ze kosciol katolicki to zgromadzenie tak wielu różnych ludzi z tak róznymi pogladami, ze trudno ujednolicac.

Ja uwazam ,ze w kazdym kościele jest pszenica i kąkol.
Tylko Bóg wie, kto jest pszenica, a kto kąkolem.

Tak więc, wolę zająć się soba- aby nie okazało się , ze tym kąkolem jestem ja.


Pozdrowionka.

A propo- nic nie wiem ,zeby du Plessis stał się specjalistą od Medjugorie.
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2006-06-20, 13:38   

Dobrze sobie uświadomić, że przebudzenia to nie jakieś nowinki religijne w stylu Toronto blessing (padanie, tarzanie się, szczekanie, kwilenie, śmiechy itp. itd.), które nie istniały w I wieku. Jeżeli coś nie istniało w czasach apostołów, a objawiło się w obecnie, nie może pochodzić od Boga! :))

Natomiast prawdą jest, iż Mr. Pentecost, czyli David du Plessis, zaakceptował objawienia w Medjugorje, i wyniósł je pod niebiosa. Z tego widać, jak ciągnie wilka do lasu! :PP
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Android
Gość
Wysłany: 2006-06-20, 13:38   

Uwazam podobnie jak Wit. Jednakz epewnosci miec nie mozna w 100%.. mnie martwia przeslanki jakimi się kieruja ci pastorzy.. wiem ze USA to troche inni ludzie trzeba przyznac mniej wykształceni, bardziej entuzjastyczni (w wiekszosci wypadków - bez niebezpiecznych uogolnien) - ale to co sie dzieje na widowni to przypomina mi bardziej prymitywny teleshopping - niz msze dla Boga...

Ja tez mamtakie czasami obajwy ze skacze beblam cos bez sensu.. ale porada u psychologa wyjasnila ze mam adhd i tak rozladowuje napiecie nerwowe... :/
 
 
wyznawca_
Gość
Wysłany: 2006-06-20, 13:38   

sylka mowi:

Cytat:
Kennetha Copelanda cenię jako nauczyciela nie uwazam za zwodziciela.
Tak samo Kennetha Hagina i Benny Hinna.


sylko, mowisz powaznie? nie wierze ! benny hinn to najwiekszy hochsztapler i iluzjonista jakiego widze codziennie w tv !

wasz sluga w Chrystusie

wyznawca_
 
 
sylka
Gość
Wysłany: 2006-06-20, 13:38   

Tak mowię poważnie, a o Benny Hinnie nie moglabym powiedziec tak jak ty.
 
 
Kesja
Gość
Wysłany: 2006-06-20, 13:38   

O Benny Hinnie ?

widziałam film o nim o jego pazernosci i jakie bogactwo ma w domu
i pokasowałam kasety jakie miałam z jego udziałem.

To zadziwiające jak ci ludzie lubują sie w tarzaniu ?
jajk napisano : wraca pies do wymiocin a świnia do tarzania w...

Czy tak zachowali by sie goście na przyjeciu u Króla ?

chyba ze wszyscy byli by nacpani.

To są fałszywi pomazańcy jak to juz dawno powiedział Branham.
Pogardzili nim bo nie chciał ich słuchac i ciągnąć z ludzi pieniedzy.

Co bedzie dalej ,jak długo to jeszcze potrwa ,skoro ludzie ,którzy
głoszą Słowo drwia z tego Słowa .
Czy to są słudzy ,którzy tak zachowali by sie przy Jezusie ?
biada ,biada , biada!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10