Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Żyjący na wieki wieków
Autor Wiadomość
therapon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-06, 09:11   Żyjący na wieki wieków

W księdze Objawienia Jezus powiedział o osbie takie słowa:

obj 1:18 bw (18) i żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła.

Zwróćmy uwagę, iż to samo okreslenie występuje jeszcze w innym miejscu:

obj 4:8-11 bw (9) A gdy postacie oddadzą chwałę i cześć, i złożą dziękczynienie temu, który siedzi na tronie, który żyje na wieki wieków, (10) upada dwudziestu czterech starców przed tym, który siedzi na tronie, i oddaje pokłon temu, który żyje na wieki wieków i składa korony swoje przed tronem, mówiąc: (11) Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, przyjąć chwałę i cześć, i moc, ponieważ Ty stworzyłeś wszystko, i z woli twojej zostało stworzone, i zaistniało.

Widzimy więc, iż istoty oddają cześć siedzącemu na tronie oraz żyjącemu na wieki wieków. A że jest to wspólny tron Ojca i Syna upewniają nas wersety (Luke 1:32-33; Obj 3:21, 22:1,3).

obj 3:21 bw (21) Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.

A więc werset ten wyraźnie mówi, iż istoty składają cześć Ojcu i Synowi. Zauważmy, iż w wersecie tym zarówno Ojciec jak i Syn nazwany jest Panem i Bogiem. Jakże podobne jest to do wyznania niewiernego Tomasza:

j 20:28 bw (28) Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój.

Odpowiedz do tematu