Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Król królów i Pan panów
Autor Wiadomość
therapon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-26, 17:21   Król królów i Pan panów

Z biblii dowiadujemy się, iż Jezus nazwany jest Królem królów i Panem panów:

obj 17:14 bw (14) Będą oni walczyć z Barankiem, lecz Baranek zwycięży ich, bo jest Panem panów i Królem królów, a z nim ci, którzy są powołani i wybrani, oraz wierni.

obj 19:16 bw (16) A na szacie i na biodrze swym ma wypisane imię: Król królów i Pan panów.

A więc to o Jezusie musi być mowa w następujących tekstach, gdyż Ojciec nigdzie w biblii nie jest nazwany Królem królów i Panem panów:

1tym 6:15-16 bw (15) które we właściwym czasie objawi błogosławiony i jedyny władca, Król królów, Pan panów, (16) jedyny, który ma nieśmiertelność, który mieszka w światłości niedostępnej, którego nikt z ludzi nie widział i widzieć nie może; jemu niech będzie cześć i moc wieczna. Amen.

1tym 1:17 bw (17) A królowi wieków, nieśmiertelnemu, niewidzialnemu, jedynemu Bogu, niechaj będzie cześć i chwała na wieki wieków. Amen.

obj 15:3 bw (3) I śpiewali pieśń Mojżesza, sługi Bożego, i pieśń Baranka, mówiąc: Wielkie i dziwne są dzieła twoje, Panie, Boże Wszechmogący; sprawiedliwe są drogi twoje, Królu narodów;

Jak widzimy Jezus jest jedynym, który posiada nieśmiertelność! Czyżby jednak Bóg Ojciec nie posiadał nieśmiertelności? Bynajmniej! Jak jednak pogodzić to z tym, iż Syn jedynie nazwany jest królem królów i Panem panów oraz jedynym mającym nieśmiertelność z tym, iż przecież Ojciec też jest nieśmiertelny? Widzimy więc, iż z faktu, iż Syn jest jedynym posiadającym nieśmiertelność nie wynika, iż tylko on jest nieśmiertelny, tak samo jak z faktu, iż Ojciec nazwany jest jedynym prawdziwym Bogiem (J 17:3) nie wynika, iż Syn nie jest prawdziwym Bogiem (1J 5:20). Warto o tym pamiętać!
Ostatnio zmieniony przez Anowi 2010-12-26, 18:56, w całości zmieniany 1 raz  

krecik 

Wysłany: 2010-12-27, 17:57   

:prosze:
Nie wiem dlaczego zamieściłeś akurat te wersy. Ale dla mnie świetnie tłumaczą Jedność Ojca i Syna .

Myślę że wszyscy którzy nie potrafią tego pojąć jak równocześnie Ojciec może być Synem, a jednak są oddzielnymi osobami, powinni z modlitwą medytować te miejsca Słowa Bożego.
Bóg jest niepojęty naszym malutkim móżdżkiem. Nawet osoba wykształcona tego nie pojmie. Dlatego potrzebny jest dodatkowy zmysł...

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2010-12-27, 19:06   

Syn może zostać ojcem pod warunkiem posiadania potomstwa

tessa

Wysłany: 2010-12-28, 23:14   

Jezus otrzymał nieśmiertelność od Boga gdyż Bóg go wskrzesił z martwych ,ale nie jest on jedynym który obecnie ją posiada.Także grono zwane Oblubienicą Baranka ma nieśmiertelność.

Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Wysłany: 2010-12-29, 09:29   

tessa napisał/a:
Jezus otrzymał nieśmiertelność od Boga gdyż Bóg go wskrzesił z martwych ,ale nie jest on jedynym który obecnie ją posiada.Także grono zwane Oblubienicą Baranka ma nieśmiertelność.

tzn.Russell
(lista niepełna)

* Albert D. Schroeder (1974-2006)
* Carey W. Barber (1905-2007)
* Charles J. Fekel (1974-1977)
* Daniel Sydlik (1974-2006)
* Frederick William Franz (1971-1992) – czwarty prezes Towarzystwa Strażnica
* George D. Gangas (1971-1994)
* Grant Suiter (1971-1983)
* John E. Barr (1913-2010)
* John C. Booth (1974-1996)
* John O. Groh (1971-1975)
* Karl F. Klein (1974-2001)
* Lyman Alexander Swingle (1971-2001)
* Martin Pötzinger (1977-1988)
* Milton George Henschel (1971-2003) – piąty prezes Towarzystwa Strażnica
* Nathan Knorr (1971-1977) – trzeci prezes Towarzystwa Strażnica
* Thomas J. Sullivan (1971-1974)
* William K. Jackson (1971-1981)
* William Lloyd Barry (1974-1999)
* Theodore Jaracz (1974-2010)

http://pl.wikipedia.org/w...cz.C5.82onkowie
edited by wit
Elihu, jeśli już zapodajesz tego rodzaju informacje na forum, to ewentualnie następnym razem bądź łaskaw przytoczyć źródło cytatu.
Ostatnio zmieniony przez wit 2010-12-29, 09:37, w całości zmieniany 1 raz  

therapon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-29, 11:19   

tessa napisał/a:
Jezus otrzymał nieśmiertelność od Boga gdyż Bóg go wskrzesił z martwych ,ale nie jest on jedynym który obecnie ją posiada.

Analogicznie, jak więc następnym razem będziesz cytować J 17:3 to równiez pamiętaj, iż nie tylko Ojciec jest prawdziwym Bogiem, ale także Syn. :-P

tessa napisał/a:
Także grono zwane Oblubienicą Baranka ma nieśmiertelność.

A czy oni są świętymi?

2tes 1:10 bw (10) gdy przyjdzie w owym dniu, aby być uwielbionym wśród świętych swoich i podziwianym przez wszystkich, którzy uwierzyli, bo świadectwu naszemu uwierzyliście.

judy 1:14 bw (14) O nich też prorokował Henoch, siódmy potomek po Adamie, mówiąc: Oto przyszedł Pan z tysiącami swoich świętych,

Bo ja się ostatnio zastanawiam iż to chyba o nich może tutaj chodzić:

święty Paweł z Tarsu
święty Piotr Apostoł
święty Łukasz Ewangelista
święty Jan Ewangelista
święty Franciszek z Asyżu
święty Stanisław Kostka

itd.

http://pl.wikipedia.org/w...2a_katolickiego

Czy to nie jest zastanawiające, iż tylko KK ma swoich świętych? Może Yarpen się wypowie w tej kwestii.

Erhard 

Wysłany: 2010-12-29, 13:53   

therapon,
Cytat:
Czy to nie jest zastanawiające, iż tylko KK ma swoich świętych? Może Yarpen się wypowie w tej kwestii.

Zastanawiająca jest chyba pycha ludzi,którzy robią z tych ludzi świętych już tu na ziemi[nawet za życia]W KrK jest dziwne przeświadczenie,ze święty to ktoś kto nie grzeszy.
Mój znajomy też ma się za świętego,a grzeszy,czy rozumiesz dlaczego?
jest taki werset,"dla jego błogosławionych świętych".

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2010-12-29, 23:39   

Erhard napisał/a:
W KrK jest dziwne przeświadczenie,ze święty to ktoś kto nie grzeszy.

W KK nie ma takiego przeświadczenia.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Erhard 

Wysłany: 2010-12-29, 23:45   

Yarpen Zirgin, Ja się z takim spotkałem i to na każdym kroku więc tak napisałem,bez urazy.Mówię z doświadczenia,z tego co widziałem.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2010-12-29, 23:48   

Moje doświadczenia są inne.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2010-12-31, 09:49   

therapon napisał/a:
Czy to nie jest zastanawiające, iż tylko KK ma swoich świętych?
Abstrahując od biblijnego znaczenia świętości pragnę zauważyć, że nie tylko KK ma swoich świętych, ale również wszelkiej maści prawosławni, starokatolicy, czy nawet mormoni. Ci ostatni określenie świętych mają nawet w nazwie swojej społeczności religijnej. Zresztą chyba każdy kościół czy wspólnota chrześcijańska posiada swoich świętych.

Odpowiedz do tematu