Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hardi
2011-10-24, 15:32
Proroctwa i Prorocy ,Czasu końca
Autor Wiadomość
wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2006-12-05, 12:42   

Kesjo

Nie chodzi tylko o ten fragment z Listu do Hebrajczyków. Problem jest tego typu, że wiele proroctw biblijnych nie zostało odczytanych, a należałoby najpierw je zrozumieć, i następnie dopiero zająć się innymi objawieniami, tzn. tymi, których nie ma w Piśmie Świętym.

Pozdrawiam.

kesja 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2006-12-08, 12:24   

wit napisał/a:
Kesjo

Nie chodzi tylko o ten fragment z Listu do Hebrajczyków. Problem jest tego typu, że wiele proroctw biblijnych nie zostało odczytanych, a należałoby najpierw je zrozumieć, i następnie dopiero zająć się innymi objawieniami, tzn. tymi, których nie ma w Piśmie Świętym.

Pozdrawiam.

Może i masz racje ,ale nie wiem czy masz?
Jednak sa prorocy ,którzy własnie WYKŁADAJA znaczenie tych proroctw ,to sie ich nie słucha .

Prorok to nie tylko ten ,który mówi co będzie ,ale i ten ,który właśnie Wykłada dawne Proroctwa.

Piotr 
hoti phileO su.

Wysłany: 2006-12-28, 18:27   

Trudność w proroctwach eschatologicznych polega na tym, że są to proroctwa, które jeszcze się nie wypełniły. Dlatego ludzie studiujący Biblię dochodzą do różnych wniosków.
Osobiście nie mam wątpliwości, iż nikt nie może powiedzieć, że ma nieomylną metodę na interpretację tychże.

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2007-01-04, 10:08   

Proroctwo kolejnego nawiedzonego amerykańskiego chrześcijanina (zresztą bardzo znanego w kręgach ewangelikalnych) - http://wiadomosci.onet.pl/1458767,12,item.html

Śmiać się czy płakać?

CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-04, 10:27   

wit:
Najpierw - płakać!
Potem - nawracać się!
A na koniec - śmiać się! :prosze:

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2007-01-04, 10:47   

Co znaczy "nawracać się"? I niby kto ma się nawrócić?

kesja 

Wysłany: 2007-01-04, 15:18   

wit napisał/a:
Co znaczy "nawracać się"? I niby kto ma się nawrócić?

A moze - od czego sie nawrócić i KU czemu?

nie widze NIC smiesznego w tym ,o którym podałeś link.
Ap ,Paweł mówi - OBYSCIE WSZYSCY PROROKOWALI.

a wiesz dlaczego ,tak powiedział?
napewno wiesz.

wit
to ze nie jesteś w żadnym kosciele-denominacjii nie znaczy ze wszystko musisz odrzucać
:-)

CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-04, 18:36   

wit - bardzo dobre pytanie - jesli tego nie wiesz, to czemu wypowiadasz sie w innych sprawach? :aaa:

Florianek 
Poprzedni nick - brat_Janek

Wysłany: 2007-01-04, 18:40   

wit a co Ty masz do zaproponowania zamaist wyznan,. któe wszystkie odrzucasz?

swój jednoosobowy Kosciół, który na soborze przedinternetowym odrzucił wieczerze panska i chrzest?

a wiesz czmus odrzucił?

BO MUSIAŁES SOBIE JAKOS USPRAWIEDLIWIC, CZEMU TY NIE JESZ, NIE PIJESZ I SIE NIE CHRZCISZ
,,...łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa" (J 1:17)

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2007-01-04, 19:10   

brat_Janek napisał/a:
swój jednoosobowy Kosciół, który na soborze przedinternetowym odrzucił wieczerze panska i chrzest?

Janku, dobre to! Za to Cię lubię. :-)

Kesję i Czekoladę pozostawiam bez komentarza. 12 miesięcy szybko zleci. ;-)

P.S. Panno Czekolado, wiesz dobrze, że chrześcijaństwo mnie przeraża. Żeby nie łaska Boża, to już dałbym sobie spokój z tym wszystkim.

CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-05, 08:14   

wit
Je ne suis pas mademoiselle, je suis madamme :oops:

Ps. Ja się nie dziwię, że dalbyś sobie spokój z tym wszystkim, bo cóż "ciągnie wita do lasu" - ta natura adamowa" :crazy:

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2007-01-05, 12:44   

Madamme Czekolada

Pierwsze me imię, jak pierwszy człowiek - Adam, drugie me imię, jak jeden z pierwszych aniołów - Michał. Wszak pierwsze to co cielesne, potem dopiero duchowe. I jak pierwszy osobnik z ziemi - tak drugi osobnik z nieba. Przeto umarł Adam, niech żyje Michał! Tedy już inna natura, nie duszewna, lecz duchowa. :-P

P.S. Lubię las. Zwłaszcza ten w pobliżu mego miejsca zamieszkania, nad Wisłą. Piękny widok ze skarpy na okolicę. Na całe szczęście wilków tam nie ma. No chyba, że chodzi Tobie o tych w owczych skórach. 8-)

CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-05, 14:43   

dobre
Ty sie zawsze dopatrzysz fałszywych owiec, falszywych pasterzy i falszywych prorokow.
A wszystko to poprzebierane w inne skóry :aaa:

CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-14, 08:49   

kesjo

dopiero dzisiaj przeczytałam tekst "proroctwa", który zamieścilas na początku tego tematu.
Mam do ciebie pytania, na ktore chciałabym abyś odpowiedziała szczerze. Na pewno nie osądzę cie w niczym. Zalezy mi na odpowiedzi.
Tutaj raczej nikt nie ukrywa ani swojej wiary, ani przynalezności denominacyjnej czy tez jej braku. ani zainteresowań.
Wiele z tego co piszesz może być dla sporej części ludzi niezrozumiałe. Dlatego bądz tak miła i napisz cos o sobie.

1. Czy jesteś Żydówką Mesjańską?
2. Czy zajmujesz się studjowaniem kabały żydowskiej?
3. Jeśli nie, to z jaka spolecznościa chrześcijańską jestes zwiazana?
Kiedy odpowiesz mi na te pytania, wtedy ustosunkuję się do tekstu owego proroctwa

kesja 

Wysłany: 2007-01-14, 12:46   

[quote="CZEK0LADA"]kesjo

Cytat:
dopiero dzisiaj przeczytałam tekst "proroctwa", który zamieścilas na początku tego tematu.
Mam do ciebie pytania, na ktore chciałabym abyś odpowiedziała szczerze. Na pewno nie osądzę cie w niczym. Zalezy mi na odpowiedzi.
Tutaj raczej nikt nie ukrywa ani swojej wiary, ani przynalezności denominacyjnej czy tez jej braku. ani zainteresowań.

I ja ci nie ukrywam SWOJEJ Wiary , ty zaś mnie pytasz o papier- denominacja?
Zauważylas bym ja kogos oto pytala?
Ja sie wręcz z Wiara obnosze a nie ukrywam :shock:

Cytat:
Wiele z tego co piszesz może być dla sporej części ludzi niezrozumiałe. Dlatego bądz tak miła i napisz cos o sobie.

Owszem , moze byc nie zrozumiale ,a to dowodzi odrębnosci denominacyjnej i ich dominacji nad Pismem Świetym ,nad Slowem YHVH.
[b]
1. Czy jesteś Żydówką Mesjańską?
2. Czy zajmujesz się studjowaniem kabały żydowskiej?
3. Jeśli nie, to z jaka spolecznościa chrześcijańską jestes zwiazana?
Kiedy odpowiesz mi na te pytania, wtedy ustosunkuję się do tekstu owego proroctwa

Ciekawe? chcesz podjąć decyzje na podstawie tego kim ja jestem ,by osądzic proctwo?
Ja rozsądzam Duchem .
Kabala zydowska ,a co przez to rozumiesz ,czy jako wrózby ? czy jako Kabala jako nauka Tory Nauka Pisma Śiętego?Coś nie cos Poznalam ,ale inni wiedza więcej.

Może od ciebie sie Wiecej dowiem :-)

Odpowiedz do tematu