Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hardi
2011-10-24, 15:32
Proroctwa i Prorocy ,Czasu końca
Autor Wiadomość
AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-30, 19:36   

EMET napisał/a:

EMET:
Że spytam, Agnes --

Czy nie możesz po prostu zapytać na owej stronie o tłumaczenie Tobie tych 'wzniosłości', co do których mnie pytałaś?
Znający język, mogliby Tobie odpowiedzieć; nie to co ja, domorosły "znawca"...

Stephanos, ps. EMET

EMET, dziękuję, że się przyłozyłeś do odpowiedzi. Mnie ona całkowicie zadawala.
Odnośnie strony, na której są zamieszczone owe proroctwa, nie ma ich w wersji angielskiej na przyklad, co mnie dziwi, bo wiele proroctw odnosi się do Ameryki i konkretnych osób publicznych w USA.
Nie wiem też, jaki jest język oryginału i nie wiem także , dokąd wyemigrowała siostra Elizabet, ani gdzie naucza, ani gdzie ma swój kosciół. Jako osoba "wyświecona" na wielebną, powinna gdzieś zamieścić takie dane, żeby mozna było to zweryfikować.

Niemniej jednak, nie jest to dla mnie istotne, poniewaz mam poglad na zamieszczone proroctwa i moja dotychczasowa wiedza w tej dziedzinie mi całkowicie wystarczy.
Pozdrawiam
PS. Na marginesie dodam, dla zainteresowanych, że niejaki Benny Hinn miał byc w Polsce w tym roku latem, jednak dzięki poznaniu duchowemu odnośnie jego służby - NIE BEDZIE, co mnie cieszy.
Nie cieszy mnie jednak, że z nim jest coś nie tak :-(

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2009-01-30, 20:09   

AgnesPavlovski napisał/a:
EMET napisał/a:

EMET:
Że spytam, Agnes --

Czy nie możesz po prostu zapytać na owej stronie o tłumaczenie Tobie tych 'wzniosłości', co do których mnie pytałaś?
Znający język, mogliby Tobie odpowiedzieć; nie to co ja, domorosły "znawca"...

Stephanos, ps. EMET

EMET, dziękuję, że się przyłozyłeś do odpowiedzi. Mnie ona całkowicie zadawala.
Odnośnie strony, na której są zamieszczone owe proroctwa, nie ma ich w wersji angielskiej na przyklad, co mnie dziwi, bo wiele proroctw odnosi się do Ameryki i konkretnych osób publicznych w USA.
Nie wiem też, jaki jest język oryginału i nie wiem także , dokąd wyemigrowała siostra Elizabet, ani gdzie naucza, ani gdzie ma swój kosciół. Jako osoba "wyświecona" na wielebną, powinna gdzieś zamieścić takie dane, żeby mozna było to zweryfikować.

Niemniej jednak, nie jest to dla mnie istotne, poniewaz mam poglad na zamieszczone proroctwa i moja dotychczasowa wiedza w tej dziedzinie mi całkowicie wystarczy.
Pozdrawiam
PS. Na marginesie dodam, dla zainteresowanych, że niejaki Benny Hinn miał byc w Polsce w tym roku latem, jednak dzięki poznaniu duchowemu odnośnie jego służby - NIE BEDZIE, co mnie cieszy.
Nie cieszy mnie jednak, że z nim jest coś nie tak :-(

EMET:
Uważam, że dla kogoś, kto nie zna języków oryginału Biblii [też komentarzy w języku aramejskim], epatowanie pewnymi wyrażeniami może się wydawać czymś wręcz olśniewającym w stylu: "jakież to wspaniałe objawienie miała ta siostra...!". Jednak - przy bliższym zbadaniu - takowym się nie okazuje. Są rzucane pewne zbitki słowne itp.

A jakże frapująco ma brzmieć owe "imię" ducha świętego [inni: Ducha Świętego]...
Nikt tego "imienia" nie zna, a tu jakaś "siostra" miała 'objawienie' i...
Ba, spotkałem się już z taką egzotyczną wykładnią, że --
Pytanie: "Jak ma na imię Duch Święty?". Odpowiedź: "Duch Święty, Parakletos, Ruach Haqqodesz" itp.

"Dowiedziałem się", ale dużo...

Podobnie te - na modłę Żydów talmudycznych - epatowanie 'Szechiną' i co się z tym terminem wiąże.

Także: swojego rodzaju "gra" na gramatycznych subtelnościach typu: rodzaj męski czy rodzaj żeński.; też owe wploty o 'matce', 'królowej' itp.

Po co daleko sięgać -- Wystarczy czytać apokryficzną 'Księgę Henocha' i tam mamy całe mnóstwo różnych imion i określeń; faktycznie brzmią wręcz ezoterycznie, tajemniczo i intrygująco...

Stephanos, ps. EMET

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-30, 20:21   

EMET -
1. Fajnie byłoby, gdybyś cytował selektywnie ( zaoszczedzimy miejsce na serwerze) ;-) To proste jest, ja się wszystkiego sama nauczyłam;
2. Ciągle nie mam czasu na poczytanie apokryfow, a w ogóle, to nie wiem, gdzie można znaleźć Ks. Henocha?
Ostatnio zmieniony przez AgnesPavlovski 2009-01-30, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  

EMET 

Wysłany: 2009-01-30, 20:28   

AgnesPavlovski napisał/a:
EMET -
1. Fajnie byłoby, gdybyś cytował selektywnie ( zaoszczedzimy miejsce na serwerze) ;-) To proste jest, ja się wszystkiego sama nauczyłam;
2. Ciągle nie mam czasu na poczytanie apokryfow, a w ogóle, to nie wiem, gdzie można zlaźć Ks. Henocha?

EMET:
Oficyna Vocatio, "Apokryfy Starego Testamentu".
http://www.vocatio.com.pl...testamentu.html

Cytować 'selektywnie', jak to określiłaś, nie umiem.

Stephanos, ps. EMET

kesja 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2009-01-30, 20:32   

Stefanos :-)
ależ sie zepatowałeś :-)
czy warto az tak sie ...epatować ?
Pytasz jak ma Imie Duch świety ... a jak ma ?
Przecież musi mieć Imie .

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-30, 20:36   

EMET napisał/a:

Cytować 'selektywnie', jak to określiłaś, nie umiem.

Ja , chcąc zacytować wybraną cześć czyjegoś postu, po prostu go najpierw cytuję i na podglądzie wybieram ten fragment tylko, do którego chcę się odnieść w swoim poście, Inne fragmenty kasuję najeżdzajac kursorem i używając klawisza albo: "Delate", albo ""Backspace". Przed wysłaniem obejrzyj post na podglądzie. Kiedys usłyszałam takie zdanie: "Jeśli umiesz czytać, to wszystkiego możesz się nauczyć" :usmieszek:
Pozdrawiam nie selektywnie.

EMET 

Wysłany: 2009-01-30, 20:49   

kesja napisał/a:
Stefanos :-)
ależ sie zepatowałeś :-)
czy warto az tak sie ...epatować ?
Pytasz jak ma Imie Duch świety ... a jak ma ?
Przecież musi mieć Imie .

EMET:
No to proszę, bez epatowania, ale tak zwyczajnie --

Jak ma na imię duch święty [inni: Duch Święty]. Kesjo?
Jeśli wiesz, powiedz nam, prosimy.

Ja mam na imię Stephanos, a Duch Święty [inni: duch święty] jak...???

Stephanos, ps. EMET

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-30, 20:55   

Podejrzane u egzorcysty.

Egzorcysta pyta demona:
-Jak ci na imię?
- Janek - odpowiada egzorcyzmowany.
- Wyjdź, w imieniu Jezusa ! - woła egzorcysta.
Janek wychodzi.
- nie ty ! - woła egzorcysta.
:crazy:

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-31, 09:50   

Emet
Nie "znęcaj się nad Kesją .
Ona tak wiele różnych rzeczy czyta że jej się nieco miesza.
Na równi traktuje np Branhama -monoteistę trochę modalizującego z tą Elisabeth typową wyznawczynią poglądu trynitarialnego.
To powoduje że wypowiada się o imieniu w miejscu gdzie takowego nie ma.
Stanie w rozkroku jest niewygodne-ja juz tego nie robię bo zdaje sobie sprawę że jestem na taką gimnastykę za stary i wyglądałbym śmiesznie.
Ale by dostrzec własną śmieszność trzeba trochę choć trochę pokory a taką trudno
pozdrawiam

EMET 

Wysłany: 2009-01-31, 11:14   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Emet
Na równi traktuje np Branhama -monoteistę trochę modalizującego z tą Elisabeth typową wyznawczynią poglądu trynitarialnego.
Stanie w rozkroku jest niewygodne-ja juz tego nie robię bo zdaje sobie sprawę że jestem na taką gimnastykę za stary i wyglądałbym śmiesznie.
Ale by dostrzec własną śmieszność trzeba trochę choć trochę pokory a taką trudno
pozdrawiam

EMET:
Zapewniam Cie, Rysiu, że i tak piszę z umiarem.

Tylko mnie dziwi u Kesji, co też Jej pisuję - że taka pryncypialna wobec języka hebrajskiego, a tu taki szkopuł.
Skoro tak, to i wobec kanonu Biblii hebrajskiej, gdzie próżno szukać pewnych Ksiąg...
Ale: nie moja to rzecz...

O innych sprawach pisałem w innych post/ach/ i nie będę "się znęcał" nad Kesją.

Stephanos, ps. EMET

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-31, 12:30   

Emet

O innych sprawach pisałem w innych post/ach/ i nie będę "się znęcał" nad Kesją.

Stephanos, ps. EMET

kesja napisał/a:
niech odrzucają - ich strata

Mnie Duch Mesajsza prowadzi SWOIMI DROGAMI .

ezoteryczna dyplomacja
prowadzi w maliny. :ph34r:

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-31, 14:57   

Agnes
Ja bardzo lubię maliny -a sprzeczanie się z Kesją nic nie wnosi ani dla niej wszak ona jest jaka jest ,i dla nas .
Staram się unikać z nią sporów a to nie wynika z dyplomacji czy jej braku, a z mojego dobrze pojętego interesu -jej nie przekonam do niczego a zacietrzewiając się w dyskusji z jej argumentami wskazuję że takowe mogą mieć jakaś wartość.
Muszę uważać by nie robić marketingu dla tych poglądów bo ktoś je jeszcze przyjmie i nieświadomie skrzywdzę kogoś-przez to .
pozdrawiam

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-31, 16:08   

Cokolwiek powiesz - i tak powiesz na swoją zgubę, albo usłyszysz "odpowiedz" w formie pytania. Juz przeczytałam w temacie " Madrość Boża" o Tobie, że szydzisz. Wszyscy zatem szydzimy, jeśli mówi, ze szydzimy - znaczy, ze szydzimy.
Cokolwiek powiesz - źle.
Nie baw się Rysiu w zbawianie kesji, bo ona jest najlepiej zbawiona z nas wszystkich, na lepszych zasadach.
Dowiedziałęs się juz, ze jesteś złym pasterzem, siebie pasiesz, owcom rzucasz ochłapy, szydzisz. Wkrótce dowiesz sie, że jesteś Antychrystem i że sąd nad Tobą się już dokonał.

Teraz to ja sobie zaszydzę:
wszak - wszystko jest możliwe dla wierzącego
Powiem jedno;
Kiedy Jezus do mnie mówi, to ja Go rozumiem i głos Jego znam, nie pomylę Jego głosu z głosem obcego.
Kiedy kesja mówi - to kesja mówi .

kesja 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2009-01-31, 16:16   

Emet
pozdrawiam

Masz racje znecacie sie nademna ,ale zapłate tez otrzymacie stosowna do tego co robicie .
Tak na równi traktuje bo oboje sa jednakowo PONIZANI , zniesłąwiani i dobrze wiesz ze i na tym forum Branham nie ma , przychylności jest zwodzicielem w ich oczach tak samo jak Elizabeth.
Dlatego nie robie miedzy nimi różnicy , i wole byc po ich stronie niz np po twojej.
Dziwi tylko bo , piszesz

><><

Cytat:
Dzisiaj 11:29] Płaskowicki Rys: do mnie nikt nie przychodzi
[Dzisiaj 11:30] Płaskowicki Rys: z moich byłych bracii z Anastasis wszyscy jak są pojedynczo to kłaniają mi się i pozdrawiają
[Dzisiaj 11:30] Płaskowicki Rys: le gdt są razem z innymi to unikają wzroku.
[Dzisiaj 11:31] Płaskowicki Rys: Kiedyś jak byłem w poselstwie Branhama prowadzili ewangelizację w parku -około 20 osób
[Dzisiaj 11:33] Płaskowicki Rys: gdy przyszedłem na miejsce usługi cała ewangelizacja zwinęła się 20 pełnych Ducha " zwiało" przed jednym "heretykiem "
[Dzisiaj 11:39] machabeusz: To musiało być przykre , Rysiu...
[Dzisiaj 11:45] Płaskowicki Rys: Było ale czegoś nauczyło -nie na próżno śpiewamy -chociaż samotny tą drogą idę

><><

Przedstawiasz siebie jako cierpiętnika za wiare , a co z nimi ?
czy oni nie ida samotnie JA tez ide samotnie wytykana , ba nawet kasyhenek
stwierdził ze trzeba mnie z tego forum .....tylko za co ?

za który punkt regulaminu - czy nazwałam kogoś WIEdźma ?

[Wczoraj 22:27] kansyheniek: Poza tym uważam,że Kesjię należy stąd usunąć...

Jak myslisz dlaczego ?
Nie ide razem nie pasuje do ogółu , za bardzo staje w swojej obronie ?
uzywam słów jak ...
Tak mowa o rozkroku jest akuratna w twoich ustach , i ma wiele wspólnego z Poselstwem .
A co do Pokory , to masz racje troche miec trzeba, bo bez tego nie widzi sie smiesznsci
w rozkroku i pomiedzy .

Ile masz jeszcze kamieni ?

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-31, 16:19   

kesja napisał/a:

Nie ide razem nie pasuje do ogółu , za bardzo staje w swojej obronie ?

A kto powiedział, że my sami mamy stawać we własnej obronie, kesjo?
Mamy obrońcę w Niebie.
Samoobrona - to inna partia.

Odpowiedz do tematu