Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hardi
2011-10-24, 15:32
Proroctwa i Prorocy ,Czasu końca
Autor Wiadomość
Adam7

Wysłany: 2009-02-03, 20:39   

Jachu napisal:
Apostoł Paweł napisał:
1 Tym. 2:10-13
10. Ale (jako przystoi niewiastom, które się ozywają do pobożności), dobremi uczynkami.
11. Niewiasta niech się uczy w milczeniu ze wszelkiem poddaństwem.
12. Bo niewieście nie pozwalam uczyć, ani władzy mieć nad mężem, ale aby była w milczeniu.
13. Bo Adam pierwszy stworzony jest, potem Ewa.
(BG)

Miał rację

Odp. Rowniez i Prorok Debora miala racje. Przeczytaj co pisze w Pismie na ten temat. Na przyklad w Ksiedze Sedziow 4:4-5 pisze:
Cytat:
4 W tym czasie sprawowała sądy nad Izraelem Debora, prorokini, żona Lappidota. 5 Zasiadała ona pod Palmą Debory, między Rama i Betel w górach Efraima, dokąd przybywali Izraelici, aby rozsądzać swoje sprawy.

AgnesPavlovski napisala:
A ja czytam w Biblii, że ludzie nie są naszymi wrogami i że nie walczymy z ciałem i z krwią.
Nasi najbliżsi, to ludzie, za których zmarł Jezus Chrystus i my dla tych ludzi mamy być światłem , a nie wrogami. Mamy się za nich modlić i kochac ich, nawet, gdyby byli wrogo usposobieni, mamy za nich modlić się, pościć, zwiastowac im Słowo Życia i Ewangelię Zbawienia, mamy za nich stanąć w wyłomie i nosić ich w modlitwach, aby
CAŁY NASZ DOM - BYŁ ZAWIONY!!!

Odp. Prosze Cie abys czytala dalej a zobaczyc wiecej pouczen przedstawiajacych szerzej nasze zagrozenia. Na przyklad przeczytaj pouczenia z Ewagelii Sw. Lukasza, rozdzial 12. Pouczenia odzwierciedlaja realnosc, ze walka z silami duchowymi, jak przedstawiona w Liscie do Efezjan, rozdz.6
...12 Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich.

...to ta walka uwidaczniac sie bedzie wyraziscie rowniez poprzez ludzi w rodzinach. Rowniez dzisiaj widac te zmagania w rodzinach, gdzie czlonkowie rodzin wezma Pismo Swiete do reki i zaczna kwestionowac religijne, niezgodne z Biblia pouczenia, i bywa, ze rodziny sie rozpadaja. Czy zgadza sie? A w czasie Wielkiego Ucisku, zdrady w rodzinach beda konczyc sie utrata zycia. Jest to bardzo powazny problem dla wierzacych. :idea:

Zapowiedzial to juz JAHUSZUA w Ewangelii, np.

Ew. Sw. Lukasza, rozdzial 12

Cytat:
49 Przyszedłem rzucić ogień* na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął 50 Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie. 51 * Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. 52 Odtąd bowiem pięcioro będzie rozdwojonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; 53 ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej.

Jak widzisz powyzszy cytat z Ewangelii potwierdza cytat z Proroctwa otrzymanego przez Siostre Elisabeth Elijah Nikomia. :roll:

:arrow: Proroctwa otrzymane przez Elisabeth sa zgodne z Biblia Swieta.
Ew. Sw. Jana 3:16...Tak bowiem BOG umilowal swiat, ze Syna SWEGO Jednorodzonego dal, aby kazdy kto w Niego uwierzy, mial zycie wieczne.

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-03, 20:40   

do pani "proroczki '
Miłujcie nieprzyjaciół waszych .
Moim prorokiem jest Duch Sw a ten nie przeinacza Słowa Bożego jak ta pani to czyni.
Prorocy prorokowali aż do Jana a tu więcej niż prorok.Duch Sw daje dary w tym dar prorokowania -istnieje służba proroków w zborach ale nie ma proroków ponadczasowych ci są w Biblii a ich poselstwa zostały spisane.Ta pani nie jest w moim zborze więc nie mam powodu uważać ją za proroka i nie uznaję ,a jej pohukiwania na mnie wrażenia nie robią .
Ostatni raz poświęcam moją uwagę temu tz objawieniu.

Adam7

Wysłany: 2009-02-03, 21:04   

P Rys napisal
Moim prorokiem jest Duch Sw a ten nie przeinacza Słowa Bożego jak ta pani to czyni.

Odp. A oto odpowiedni cytat z Proroctwa 102:

Cytat:
A wiec, gdy slyszycie wypowiedziane klamstwa, bluzniercze klamstwa przeciw temu Prorokowi i tej Misji, rozroznijcie owoce i skad one nadchodza, a zobaczycie, ze JA je przeklalem

Chwala niech bedzie PANU BOGU JAHWEH, SYNOWI JAHUSZUA, DUCHOWI SWIETEMU RUACH HA KODESZ!
Ew. Sw. Jana 3:16...Tak bowiem BOG umilowal swiat, ze Syna SWEGO Jednorodzonego dal, aby kazdy kto w Niego uwierzy, mial zycie wieczne.

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2009-02-03, 21:16   

Adam7 napisał/a:
P Rys napisal

Odp. A oto odpowiedni cytat z Proroctwa 102:

Cytat:
A wiec, gdy slyszycie wypowiedziane klamstwa, bluzniercze klamstwa przeciw temu Prorokowi i tej Misji, rozroznijcie owoce i skad one nadchodza, a zobaczycie, ze JA je przeklalem

Chwala niech bedzie PANU BOGU JAHWEH, SYNOWI JAHUSZUA, DUCHOWI SWIETEMU RUACH HA KODESZ!

EMET:
Czemu akurat formy: "JAHWEH" oraz "JAHUSZUA"? Owe "H" na końcu [w tzw. wygłosie] nie jest przecież wymawialne [pełni jedynie... funkcję gramatyczną].

Dlaczego taka [a nie inna?] forma brzmieniowa Imienia Bożego oraz taka [a nie inna?] forma brzmieniowa imienia Syna Bożego?

A cóż to za epatowanie owym "RUACH HA KODESZ"? Toż to zapis po hebrajsku frazy: "duch święty" [inni: "Duch Święty"], chociaż dokładnie ściśle to powinno być: < ruach haqqodesz >; nie jednak w rozumieniu takim, że jest to imię ducha świętego na wzór Imion Ojca i Syna.

Stephanos, ps. EMET

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-03, 22:04   

Adamie 7

Moze przedstawię się Tobie, bo akurat ja , nie myslę do końca tak, jak inni, którzy odsadzaję od czci i wiary siostrę Elizabet. Ja badam duchy i rozsadzam proroctwa.
Oczywiście inni też to robią a poniewaz kazdy czyni to poprzez wlasne poznanie i zrozumienie Słowa Bozego, dlatego widzisz tutaj rozne opiniie.

Jestem osobą, która nawróciła się 21 lat temu. Byłam juz wtedy dorosłą osobą. Mam troje dzieci i prawie 30 lat malżeństwa z męzem, który był nominalnym katolikiem, niepraktykującym. Mialam to szczescie, ze mój mąż jest dobrym ojcem, odpowiedzialnym człowiekiem, chociaż nigdy nie podzielał mojego zapału dla Słowa Bożego. Był czas, ze mnie przesladował, drwił, dokuczał. Kiedy moj najstarszy syn, nie poszedł na lekcje religii i była to jego decyzja - mój mąż wyprowadzil się z domu. I była to manifestaia jego bezaprobaty dla mojej "nowej fanaberii", jak to powiedział, że zdradziłam wiarę przodków.
Moja mama była katoliczką, ale na szczeście nie z rodzaju mocherowych beretów. Jednak miala wpojony jeszcze przez swoją matke ( moją bacię) kult Maryjny, wiec była na pielgrzymce w Częstochowie.
Kiedy ja przystępowalam do chrztu wodnego, moja mama była bardzo zasmucona. Przyszła na mój chrzest i powiedziała, ze ma nadzieję, iz "Matka Boska" mi wybaczy to co robię.
Dwa lata póżniej - moja mama sama opuściła KRK i ochrzciła się w wodzie na świadectwo swojej żywej wiary w Chrystusa.
Jednak moj mąż ciągle krytykował mnie i nagle zaczął chodzic na msze do KRK.
Z całą pewnością mogę powiedzieć, że w tamtym czasie, a takze jeszcze wiele lat potem, moja wiara i aktywność ewangelizacyjna dzieliła nas.
Jednak ja gorliwie modliłam się za cała moją rodzinę. Byłam bardzo zdeterminowana.
Moi rodzice rozwiedli się kiedy byłam malę dziewczynką, wiec z ojcem miałam słaby kontakt. Mój tata był chory na schizofrenię i cierpiał przez wiele lat. Miał ciezki typ schizofrenii paranoidalnej. Wierzyłam w jego uzdrowienie. Ponadto miałam przekonanie, że jego choroba miała podłoże demoniczne, tym bardziej, że towarzyszyły jej urojenia religijne na zminę z obsesjami erotycznymi.
Podjęłam zdecydowaną walkę duchową o niego. Modlilam się i pościłam. Wierzyłam w jego zbawienie i zbawienie calego mojego domu stojąc na Bozej obietnicy:

"Uwierz, a bedziesz zbawiony ty i twój dom"

Działałam w posłuszeństwie Słowu Bozemu i prostej wierze. Pewnego dnia po 3 dniowym poście - kiedy modliłam sie z moim tatą, został w ponadnaturalny sposób uwolniony od demonicznej obecności i powierzył swoje zycie Bogu uznajac Jezusa Chrystusa swoim Zbawicielem i wyrzekajac się wszelkiej fałszwywej religii.
Urojenia ustąpiły a on został całkowicie uzdrowiony.

Moj mąz zgodził się na spotkania grupy domowej w naszym mieszkaniu. Bywało, ze przychodziło ok 20 kobiet.
Któregoś dnia pewna Żydówka była u mnie na spotkaniu i uznała Jezusa jako swojego Mesjasza. Kilka tygodni póżniej, kiedy modliłyśmy sie o nią została natychmiast uzdrowiona z raka piersi. Guz na jej piersi zniknał na naszych oczach.
Jej świadectwo uzdrowienia zostało potwierdzone w Instytucie Onkologii w Warszawie.
Zawsze byłam otwarta na ducha proroczego i Bóg czesto mówil do mnie poprzez sny i wizje.
Wiele z nich dotyczyło mojego osbistego życia oraz spraw dotyczacych moich najbliższych. Wszystkie się sprawdziły w 100 procentach i wiele jescze czeka na wypełnienie. Bóg odsłania mi moją przyszłość.

Dlatego powiem tak:

1.Wiem, co to jest prześladowanie i odrzucenie ze względu za Prawdę , Słowo i Chrystusa zarówno poprzez najblizszych, jak i poprzez innych wierzących w zborze;

2.Wiem, w jakim kierunku prowadzi Duch Boży, jeżeli chodzi o ewangelizację, wstawiennictwo i uwalnianie ludzi;

3. Znam wolę Bożą odnośnie zbawienia najbliższych i wiem, jaka mam przyszłość w Bogu.

Wszystko jest mozliwe dla wierzącego, a jeśli drogi człowieka podobaja sie Panu, wtedy godzi On z nim, nawet jego nieprzyjaciół. - Przypowieści Salomona.

Oczywiście jest podział, jest miecz, jest przesladowanie - ale są też OBIETNICE BOZE, a my nie mamy głosic sądu, ale Życie i Zbawienie.

Takie w każdym razie jest moje powołanie.

Moze siostra Elizabet - ma inne powołanie. Dla mnie to co ona mówi - nie stanowi niczego szczególnego, poniewaz o tym wszystkim co nadchodzi mozemy przeczytac w Biblii, bez dodatkowych prywatnych objawień.
I mam zamiar mówić o moim ZBAWICIELU - PAN JEZUS CHRYSTUS mówić w polskim języku - poniewaz jestem Polką. Języki mogą byc różne - ale PAN JEZUS - jest JEDEN.
Bóg nie jest religijny, Bóg jest normalny, poznawalny i mozna Go znaleźć w prostocie wiary. Uczniowie byli prostymi ludźmi, nie potrzebowali specjalnego poziomu gnozy, żeby poznac Pana i JEGO Zbawienie.
Dzieci rozumieją Jezusa. A Takie chłostanie - jest dla FARYZEUSZY, nie dla owiec.
W miłości nie ma lęku, gdyz prawdziwa miłość usuwa strach.
Ostatnio zmieniony przez AgnesPavlovski 2009-02-03, 22:38, w całości zmieniany 1 raz  

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-03, 22:28   

Płaskowicki Rys napisał/a:
do pani "proroczki '
Miłujcie nieprzyjaciół waszych .
Prorocy prorokowali aż do Jana a tu więcej niż prorok.Duch Sw daje dary w tym dar prorokowania -istnieje służba proroków w zborach ale nie ma proroków ponadczasowych ci są w Biblii a ich poselstwa zostały spisane.Ta pani nie jest w moim zborze więc nie mam powodu uważać ją za proroka i nie uznaję ,a jej pohukiwania na mnie wrażenia nie robią .
Ostatni raz poświęcam moją uwagę temu tz objawieniu.

Rysiu. mozesz zawsze zamknać temat, tym bardziej, ze został wielokrotnie podany link do strony na ktorej są jej proroctwa w zwiazku z tym ciekawi - mogą sobie tam zaglądac i sycic sie tym, co ona pisze.

Nie jestem wprawdzie moderatorem, ale gdybym nim była - zamknęłabym ten temat, gdyz wydaje mi sie, że został wyczerpany, jeśli chodzi o Elizabet Nikomia. Nie ma takze potrzeby przepisywania tych proroctw tutaj. Wystraczy że został podany link. :!: Adamie 7 - wyraziłeś juz swój entuzjazm i wystraczy.

Ryś, jeśli nie wiesz, jak zamknać temat - machu Ci powie. ;-)

Pozdrawiam.

Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-03, 23:42   

Prosiłabym nie zamykać na razie... bo i po co...
Jeszcze nie czytałam, a może co skrobnę, jak przeczytam, kto wie... :mrgreen:

Adam7

Wysłany: 2009-02-03, 23:52   

Patrzac na niektore odpowiedzi uczestnikow forum i innych dyskusyjnych zebran, ludzi lekcewazacych Proroctwa, zastanawiam sie, dlaczego niektorzy ludzie nie sluchaja Prawdziwych Proroctw i nie chca sluchac nawet jesli nie znaja ich tresci?

Duzo tlumaczy nam pouczenie JAHUSZUA z Ewangelii Sw. Jana, rozdz. 8

Cytat:
43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. 46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? 47 Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście.

Czyli czesc z ludzi, ktorzy lekcewaza Proroctwa, wysmiewaja sie, odrzucaja je, ci ludzie po prostu nie naleza do JAHUSZUA! Ale oni naleza do diabla! Natomiast kto jest z JAHUSZUA, to Slow BOZYCH slucha! Nie znaczy to ze ja chce wskazywac to do uczestnikow forum. Ale prosze zauwazyc, ze PAN JAHUSZUA odniosl to do faryzeuszow, ludzi bardzo religijnych, ktorzy studiowali pisma i chodzili do swiatyni!

Zobaczmy na inne pouczenie JAHUSZUA, ktore potwierdza to powyzsze pouczenie.

Ew. Sw. Jana, rozdz. 8

Cytat:
14 Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, 15 podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. 16 Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.

Widzimy wiec, ze owieczek BOZE znaja glos JAHUSZUA, rozpoznaja ten Glos i sluchaja!

Ale nie wszyscy naleza do diabla. Jest wiele ludzi, ktorzy po prostu lekcewaza Slowa prawdziwych Proroctw, czyli Slowa nadchodzace z Nieba, z braku wiedzy, ignoranctwa, czy tez z innych pobudek. Niektorym wydaje sie, ze wszystko wiedza i niepotrzebuja nowych Proroctw. Czy to jest dzisiejszy fenomen, czy tez bylo tak i w czasach biblijnych?

Zobaczmy jak traktowali prorokow dawniej, kiedy zyli jeszcze ci oddani PANU BOGU JAHWEH Prorocy tacy jak Izajasz, Jeremiasz I Ezechiel.

Ksiega Ezechiela, rozdzial 33

Cytat:
30 Synu człowieczy, twoi rodacy opowiadają o tobie przy murach i bramach swych domów i mówią jeden do drugiego: "Pójdźcież i posłuchajcie, co też to za słowo, które wychodzi od Pana". 31 I przychodzą do ciebie jak na zebranie ludowe, siadają przed tobą i słuchają twoich słów; jednakże według nich nie postępują, bo kłamstwa są w ich ustach, według nich oni postępują, a serce ich ciągnie ich do zysku. 32 Oto jesteś dla nich jak ten, co śpiewa o miłości, ma piękny głos i doskonały instrument: słuchają oni twoich słów, jednakże według nich nie postępują. 33 Kiedy jednak wszystko się wypełni - oto już się spełnia - wtedy poznają, że pośród nich był prorok.

:arrow: Wniosek - wielu poslucha proroctw, ale nie zamierzaja przyjac ich do serca i postepowac jak PAN BOG JAHWEH nakazuje! Dzisiaj jest tak samo, jak to bylo w przeszlosci. Jest to przykre, ze widac to rowniez wsrod wielu naszych rodakow. I tu okaze sie prawdziwym znane przyslowie: Polak madry po szkodzie! A szkoda!

Wiele ludzi bylo zniszczonych i bedzie umierac z braku wiedzy. :idea:

Przeczytajmy o tym w Pismie Swietym. Na przyklad:

Ksiega Ozeasza, rozdz. 4
Cytat:
6 Naród mój ginie z powodu braku nauki: ponieważ i ty odrzuciłeś wiedzę, Ja cię odrzucę od mego kapłaństwa. O prawie Boga twego zapomniałeś, więc Ja zapomnę też o synach twoich.

:arrow: PAN BOG potwierdza wiec, ze z braku wiedzy ludzie gina! A przeciez wiedze biblijna mamy poprzez Prorokow, wiec dlaczego tylu z nas nie zwaza na Prorokow i odrzuca Slowo Proroctw nie fatygujac sie nawet, aby go przeczytac? A ilu z blahych powodow odrzuca prawdziwe Proroctwa?

:arrow: Historia uczy nas, ze odrzucanie Prorokow BOZYCH konczy sie kleska, tragedia!

Zobaczmy, co pisze w Slowie BOZYM nadanym nam przez Prorokow.

Druga Ksiega Kronik, rozdzial 36:
Cytat:
15 Pan, Bóg ich ojców, bez wytchnienia wysyłał do nich swoich posłańców, albowiem litował się nad swym ludem i nad swym mieszkaniem. 16 Oni jednak szydzili z Bożych wysłanników, lekceważyli ich słowa i wyśmiewali się z Jego proroków, aż wzmógł się gniew Pana na swój naród do tego stopnia, iż nie było już ocalenia.

Niektorzy wypowiadaja klamstwa i oszczerstwa na temat Prorokow, nie zwazajac, ze PAN BOG JAHWEH slucha i za atakowanie Prorokow beda ukarani srogo. Zobaczmy ponownie, co Pismo mowi na ten temat:

Psalm 11
Cytat:
4 Pan w świętym swoim przybytku, Pan ma tron swój na niebiosach.
Oczy Jego patrzą, powieki Jego badają synów ludzkich.
5 Pan bada sprawiedliwego i występnego, nie cierpi Jego dusza tego, kto kocha nieprawość.
6 On sprawi, że węgle ogniste i siarka będą padać na grzeszników; wiatr palący będzie udziałem ich kielicha.
7 Bo Pan jest sprawiedliwy, kocha sprawiedliwość; ludzie prawi zobaczą Jego oblicze.

Psalm 105:15
Cytat:
15 Nie dotykajcie moich pomazańców i prorokom moim nie czyńcie krzywdy!

:arrow: Wymagany jest szacunek i pomoc prawdziwym Prorokom, gdyz oni przekazuja Slowo PANA BOGA, ktore ksztaltuje cale narody i jest lampa dla naszych stop.
A oto co pisze w Ksiedze Ozeasza.

Ksiega Ozeasza 6:5

Cytat:
5 Dlatego ciosałem ich przez proroków, słowami ust mych zabijałem, a Prawo moje zabłysło jak światło.

Psalm 119
Cytat:
105 Twoje słowo jest lampą dla moich stóp i światłem na mojej ścieżce

:arrow: Nieposluszenstwo, lekcewazenie prawdziwych Proroctw konczy sie zawsze tragedia! W Pismie Swietym mamy wiele tego przykladow. Zobaczmy na przyklad z Ksiegi Zachariasza.

Ksiega Zachariasza, rozdzial 7

Cytat:
12 Serca ich stały się twarde jak diament - nie zwracali uwagi na Prawo i na słowa Pana Zastępów, którymi napominał przez Ducha swojego za pośrednictwem dawnych proroków. I Pan Zastępów zapłonął wielkim gniewem. 13 I tak się stało: Ponieważ oni nie słuchali, kiedy wołałem - i Ja nie wysłucham, kiedy oni wołać będą - mówi Pan Zastępów. 14 I rozproszyłem ich po wszystkich narodach, których dotychczas nie znali. Kraj zaś po nich pozostaje pustynny, bez przechodnia. Tak doprowadzili kwitnący kraj do ruiny

EMET napisal:
Czemu akurat formy: "JAHWEH" oraz "JAHUSZUA"? Owe "H" na końcu [w tzw. wygłosie] nie jest przecież wymawialne [pełni jedynie... funkcję gramatyczną].

Dlaczego taka [a nie inna?] forma brzmieniowa Imienia Bożego oraz taka [a nie inna?] forma brzmieniowa imienia Syna Bożego?

A cóż to za epatowanie owym "RUACH HA KODESZ"? Toż to zapis po hebrajsku frazy: "duch święty" [inni: "Duch Święty"], chociaż dokładnie ściśle to powinno być: < ruach haqqodesz >; nie jednak w rozumieniu takim, że jest to imię ducha świętego na wzór Imion Ojca i Syna.

Odp. Takie formy uzywa Proroczyni za zgoda PANA BOGA, ktory przemawia do niej.

AgnesPavlovski napisala:
Nie jestem wprawdzie moderatorem, ale gdybym nim była - zamknęłabym ten temat, gdyz wydaje mi sie, że został wyczerpany, jeśli chodzi o Elizabet Nikomia. Nie ma takze potrzeby przepisywania tych proroctw tutaj. Wystraczy że został podany link. Adamie 7 - wyraziłeś juz swój entuzjazm i wystraczy.

Odp. Z uwagi na nakazy PANA w Pismie Swietym i dzisiaj przez Prorokow, zapraszam do biblijnego podejscia do Proroctw ukazujacych sie dzisiaj, Proroctw o ktorych mamy podstawy, aby powiedziec, ze sa prawdziwe jak na przyklad znakomite Proroctwa otrzymywane przez Elisabeth Elijah Nikomia.

Jednoczesnie sugeruje, aby skonczyc z negatywnymi opiniami osobistymi. Jesli ktos nie lubi Proroctw, to sugeruje, niech nie bierze udzialu w dyskusji. Po co sie denerwowac? Niechaj tez znajdzie sie tu miejsce na roznorodne opinie i ciekawe Proroctwa. :idea:

:arrow: Temat jest szeroki i warty dyskusji. Jesli ktos ma Proroctwa prawdziwe i istotne takie jak na przyklad Proroctwa otrzymywane przez Siostre Proroka Elisabeth, to prosze przedstawic je. W przeciwnym razie cieszmy sie tym, co mamy i rozpatrujmy, co otrzymala Elisabeth, bo te Proroctwa sa wybitne!

:arrow: Proroctwa Elisabeth ze strony internetowej amightywind sa DUCHA biblijnego i daja nam bogactwo informacji zwiazanych z biblijnymi Proroctwami, informacji ktorych wierzacy tak poszukuja w tych ostatnich latach, np wytlumaczenie Przypowiesci JAHUSZUA, w tym Przypowiesci o Dziesieciu Pannach z Ew. Sw. Mateusza, rozdz. 25. Proroctwa tez daja nam bardzo duzo objasnien biblijnych opisow Wyrokow BOZYCH. Proroctwa te nie sa wypowiedziami Proroka Elisabeth ale sa wypowiedziami ustami samego PANA BOGA. Zapraszam wszystkich najpierw do przeczytania ich, a potem do dyskusji na temat ich tresci.

:arrow: Jesli ktos ma inne Prawdziwe Proroctwa, to przedstawcie je tutaj do przestudiowania i rozwazenia ich. Zapraszam wszystkich do kontynuowania dyskusji. Slowo PANA BOGA jest bardzo, bardzo wazne! :idea:

Chwala niech bedzie PANU BOGU JAHWEH, SYNOWI JAHUSZUA, DUCHOWI SWIETEMU RUACH HA KODESH. Amen.

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2009-02-04, 00:49   

Adam7:

EMET napisal:

Odp. Takie formy uzywa Proroczyni za zgoda PANA BOGA, ktory przemawia do niej.

EMET:
Jeśli już taką dałeś odpowiedź, to spytam: Czy "PAN BÓG" rozmawia z ową "prorokinią" bezpośrednio czy pośrednio, np. za pośrednictwem anioła? O ile, to w jakim się to odbywa języku?

Adam7:
Chwala niech bedzie PANU BOGU JAHWEH, SYNOWI JAHUSZUA, DUCHOWI SWIETEMU RUACH HA KODESH. Amen.[/quote]

EMET:
Tak jakbym czytał i słyszał "psalmy" śpiewane na katolickich 'Nieszporach'.
Po prostu wyraźna wiara w Boga w Trójcy; czy mylę się?

Stephanos, ps. EMET

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2009-02-04, 08:30   

Adam7 napisał/a:
Jachu napisal:
Apostoł Paweł napisał:
1 Tym. 2:10-13
10. Ale (jako przystoi niewiastom, które się ozywają do pobożności), dobremi uczynkami.
11. Niewiasta niech się uczy w milczeniu ze wszelkiem poddaństwem.
12. Bo niewieście nie pozwalam uczyć, ani władzy mieć nad mężem, ale aby była w milczeniu.
13. Bo Adam pierwszy stworzony jest, potem Ewa.
(BG)

Miał rację

Odp. Rowniez i Prorok Debora miala racje. Przeczytaj co pisze w Pismie na ten temat. Na przyklad w Ksiedze Sedziow 4:4-5 pisze:
Cytat:
4 W tym czasie sprawowała sądy nad Izraelem Debora, prorokini, żona Lappidota. 5 Zasiadała ona pod Palmą Debory, między Rama i Betel w górach Efraima, dokąd przybywali Izraelici, aby rozsądzać swoje sprawy.

AgnesPavlovski napisala:
A ja czytam w Biblii, że ludzie nie są naszymi wrogami i że nie walczymy z ciałem i z krwią.
Nasi najbliżsi, to ludzie, za których zmarł Jezus Chrystus i my dla tych ludzi mamy być światłem , a nie wrogami. Mamy się za nich modlić i kochac ich, nawet, gdyby byli wrogo usposobieni, mamy za nich modlić się, pościć, zwiastowac im Słowo Życia i Ewangelię Zbawienia, mamy za nich stanąć w wyłomie i nosić ich w modlitwach, aby
CAŁY NASZ DOM - BYŁ ZAWIONY!!!

Odp. Prosze Cie abys czytala dalej a zobaczyc wiecej pouczen przedstawiajacych szerzej nasze zagrozenia. Na przyklad przeczytaj pouczenia z Ewagelii Sw. Lukasza, rozdzial 12. Pouczenia odzwierciedlaja realnosc, ze walka z silami duchowymi, jak przedstawiona w Liscie do Efezjan, rozdz.6
...12 Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich.

...to ta walka uwidaczniac sie bedzie wyraziscie rowniez poprzez ludzi w rodzinach. Rowniez dzisiaj widac te zmagania w rodzinach, gdzie czlonkowie rodzin wezma Pismo Swiete do reki i zaczna kwestionowac religijne, niezgodne z Biblia pouczenia, i bywa, ze rodziny sie rozpadaja. Czy zgadza sie? A w czasie Wielkiego Ucisku, zdrady w rodzinach beda konczyc sie utrata zycia. Jest to bardzo powazny problem dla wierzacych. :idea:

Zapowiedzial to juz JAHUSZUA w Ewangelii, np.

Ew. Sw. Lukasza, rozdzial 12

Cytat:
49 Przyszedłem rzucić ogień* na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął 50 Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie. 51 * Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. 52 Odtąd bowiem pięcioro będzie rozdwojonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; 53 ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej.

Jak widzisz powyzszy cytat z Ewangelii potwierdza cytat z Proroctwa otrzymanego przez Siostre Elisabeth Elijah Nikomia. :roll:

:arrow: Proroctwa otrzymane przez Elisabeth sa zgodne z Biblia Swieta.

Jachu:
Drogi Adamie7--nie są zgodne z Biblią i proszę nie mieszaj tego co było w Sarym Testamencie z tym co Pan ustanowił w Nowym.Apostoł Paweł-wybrane "narzędzie"
dla pogan nauczał będąc prowadzony Duchem Św..Pan postanowił Apostołów,aby byli
przewodnikami dla wybieranej Oblubienicy,będąc jednocześnie jej pierwszymi członkami.
Jeżeli zatem dany jest zakaz nauczania przez miewiastę,to on obowiązuje dla Chrystian,racz
zobaczyć wszystkie przestrogi i pouczenia Pana do 7 Aniołów 7 zborów(okresów Kościoła
w wieku ewangelii)-tam nie ma niewiasty wśród nich.Większośc denominacji przestrzega
tego polecenia. Głównie jednak ten zakaz obowiązuje wobec tych niewiast-organizacji religijnych
które nie są Panną czystą,czekającą na Oblubieńca,a wobec tych,które pannami nie są,są jak
Pismo pokazuje wszetecznicami babilońskimi ("śiedzę jak królowa,a wdową nie jestem"),
o tym pisali też prorocy ST dając proroczą wizję odstępstwa.
Dość jest zapisów biblijnych,gdzie jest wszystko co trzeba,aby człowiek poszukujący znalazł
Prawdę i wzór na pobożne i rozumne życie,oraz naśladownictwo Pana,nie potrzeba innych
"pośredniczek"dla rzekomego podłączenia się do nurtu.
Pozdrawiam ciepło Jachu

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-04, 09:56   

Przestrzegałabym przed kolejnym kultem dla osoby człowieka ( tym razem kobiety).

Oczywiście kobieta moze prorokowac. Paweł apostoł pisał, ze chce ,aby każdy prorokował
Swiadectwem bowiem Jezusa jest duch proroctwa
Wierzący mają starać się o dary łaski, a najbardziej o to aby prorokowac - pisze apostoł Paweł do Koryntian. Kto bowiem prorokuje ZBOR - BUDUJE!
Watpię, czy s łuchanie o czyichś grzechach - publiczne słuchanie - kogoś buduje. Może takich, ktorzy poprzez porównanie "nie jestem taki, jak ten celnik są zbudowani :xble:

Czy ktoś został zbudowany przez te proroctwa? Ja nie. Moze ci, do których te słowa zostały skierowane - zostali zbudowani. Do mnie te słowa nie sa skierowane, nie dlatego, ze nie wierze w proroctwa, ale dlatego, że jeśli Bóg chce mi coś powiedzieć, to mi mówi.

Jachu, ja nie widze w tym co pisze Elizabet - nauczania, to jest raczej poselstwo do pewnej grupy ludzi, raz tej, raz innej i jako takie mieszczą się w ogólnym poselstwie

nawoływania do nawrócenia wszystkich narodów.

Nawróccie sie i wierzcie EWANGELII

Adamie 7

Smuci mnie fakt, że pewni ludzie nie zachwycaja się tak JEZUSEM CHRYSTUSEM i nie korzystają z Jego DOKONAŁEJ OFIARY POJEDNANIA - a wynajdują sobie inne obiekty uwielbienia.

Z Bożym proroctwem jest tak, że jeśli skierowane do konkretnego człowieka, zboru, czy innej grupy ludzi, to powinno byc wypowiedziane do tych osób personalnie i konkretnie.

Jeśli Bóg mówi coś na przyklad do Jana Kowalskiego, to głupotą byłoby, publikowanie tego np na Forum i nakazywanie innym zastosowanie sie do tego.

Jeżeli Jan Kowalski ma porzucić np wszeteczeństwo, zostawic kochanke, wrócic do żony, oddac co ukradł, przeprosic szefa i tym podobne, to nie znaczy, że to samo ma zrobic na przyklad Adam Nowak.
Moliwe, że Nowak, też cudzołoży, ale i dla Kowalskiego i dla Nowaka jest jedno słowo obligatoryjne:

Nawróćcie sie i wierzcie ewangelii ...

Kto kradnie, niech kraść przestanie...

Elizabet pisze, ze to BOG każe rozwieść sie męzowi z żoną. Interesujące.
Jak to się ma do Pisma:

Lk 16:18 Bw "Każdy, kto opuszcza żonę swoją, a pojmuje inną, cudzołoży, a kto opuszczoną przez męża poślubia, cudzołoży."

1Kor 7:20 Bw "Niech każdy pozostanie w tym stanie, w jakim został powołany."

1Kor 7:11 Bw "a jeśliby opuściła, niech pozostanie niezamężna albo niech się z mężem pojedna; niech też mąż z żoną się nie rozwodzi."
1Kor 7:12 Bw "Pozostałym zaś mówię ja, nie Pan: Jeśli jakiś brat ma żonę pogankę, a ta zgadza się na współżycie z nim, niech się z nią nie rozwodzi;"

1Kor 7:13 Bw "i żona, która ma męża poganina, a ten zgadza się na współżycie z nią, niech się z nim nie rozwodzi.

Oczywiście każdy moze sie rozwieść z własnej woli, jeśli tego chce - ale niech nie mówi, ze to Pan mu kazał.
Pan Jahszua. :-|

W innym proroctwie numer 91 Elizabet pisze o pewnych publicznych osobach w Ameryce, że są potępieni na zawsze.
Zastanawiam się, kto daje takie prawo człowiekowi, żeby w ten sposób wyrokować.
Dotyczy to niejakiego ( przyjaciela Beny Hinna) - Johna Hagee'a - nie ważne , ja nie znam człowieka, ani tego czego on naucza. Mimo wszystko - o tym decyduje Bóg, czy ktos jest potępiony na zawsze, czy nie.
Jeszcze nie było Sądu Ostatecznego,a Elizabet już mówi : "Ty "panie X" jestes potępiony na zawsze Ostroznie z takimi tekstami.
Siostra Elizabet w tym samym proroctwie pisze także o Benym Hinnie, że ( jak wyraża sie Duch Jahuszua), Benny Hin - działa
w dziwnym ogniu obcych przybyszów.

To Duch Bozy wierzy w obcych przybyszów, kosmitów? I nazywa to "dziwnym ogniem"?
Jezus jasno mówi i niczemu sie nie dziwił raczej.

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-04, 14:20   

Agnes
ni zamknę tego tematu bo w dyskusji z taką opcją nie należy być radykalnym.
Już w czasach Jezusa było wielu ,którzy pyszniąc się swymi objawieniami próbowali podawać się za proroków lub zgoła mesjaszy.
Ta pani nie jest pierwsza ani ostatnia.
Ja jak napisałem nie zamierzam z jej poglądami dyskutować bo ten typ sprawowania daru prorokowania jest sprzeczny z Biblią,a Bóg nie objawia Siebie/moim zdaniem/w sposób sprzeczny ze Swoim Słowem,ale inni mogą.
Jeżeli ja się mylę i jest to z Boga ostoi się a jak nie minie jak wiele podobnych przedtem.
pozdrawiam

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-04, 14:36   

Dobrze, Rysiu, niech ludzie dyskutują.

Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-04, 14:47   

A ja wciąż jeszcze nie przeczytałam, bo jakoś nie do tego było, jednak nadal mam taki zamiar :-D

Ale póki co takie pytanie - a skąd, za przeproszeniem, wiadomo, że to są właśnie "słowa Boże", jak tu jest sugerowane?
Czy są do takiego twierdzenia jakieś większe podstawy, czy po prostu wystarczy, że ktoś sam o sobie to stwierdził - w danym wypadku owa pani, będąca podmiotem niniejszej dyskusji?
Wszak w Piśmie są pewne wskazówki, mówiące o potwierdzeniu poselstwa nie tylko apostołów, ale i samego Pana - przez Boga. Są i inne różne takie info, typu że "nie ten, kto sam siebie zaleca, jest wypróbowany, ale ten, kogo Pan poleca" i podobne, więc czy można wiedzieć, jak to się ma w danym wypadku - w jaki sposób "Pan poleca" ową pani i jak potwierdza jej poselstwo?

Adam7

Wysłany: 2009-02-05, 03:38   

:idea: Przyjemnie jest zobaczyc szereg dobrych pytan dotyczacych Proroctw i Pisma Swietego.

EMET napisal:
Jeśli już taką dałeś odpowiedź, to spytam: Czy "PAN BÓG" rozmawia z ową "prorokinią" bezpośrednio czy pośrednio, np. za pośrednictwem anioła? O ile, to w jakim się to odbywa języku?

Odp. Z tym pytaniem skierujmy sie do pani Elisabeth. Oto, co ona mowi w komentarzu przed zapisanym Proroctwem. Np. z Proroctwa 102
Cytat:
… Ja powiedzialam: Prosze pomodlmy sie o to, gdyz nie wiem co to oznacza i nie bede miec spokoju, az dowiem sie co ta Wizja oznacza. I jak rozpoczelismy sie modlic, jak ona zaczela sie modlic, to nagle zaczely plynac Slowa z taka latwoscia….

A w dalszej czesci

Cytat:
… W Imie JAHUSZUA HA MASZIJAH, ABBA JAHWEH ja ponownie prosze CIE o powtorzenie tych Slow, jesli to byles TY, ktory przemowiles, i powiedz mi, co oznaczaja te zelazne prety z Wizji, ktora widzialam? Dlaczego zostaly one usuniete i dlaczego tam stalo tych piec mocnych drzew, tych jodel? Elisabeth rozpoczyna mowic w Swietych Jezykach ……

Interesujacy komentarz z Proroctwa 66

Cytat:
… Kiedy obudzilam sie ze snu rano w Niedziele, powiedzialam memu mezowi ten sen. Potem modlilismy sie razem. Najpierw modlilismy sie o wyjasnienie znaczenia wybuchajacych gwiazd. Ja powiedzialam: "Ja nie rozumiem, co oznaczaja te wybuchajace gwiazdy." I natychmiast JAHWEH odpowiedzial mi: "Co jest na waszej fladze?" Odpowiedzialam: "Gwiazdy" JAHWEH odpowiedzial: "A co te gwiazdy reprezentuja?" Odpowiedzialam: "Stany" JAHWEH odpowiedzial: "Modl sie, by te pociski rakietowe, ktore spadna na te Stany, reprezentowane przez wybuchajace gwiazdy w twoim snie, byly niewypalami." JAHWEH rowniez dodal: "Zadmij w trabe i ostrzez, ze JAHUSZUA nie przychodzi po Kosciol, lecz po Oblubienice!"

Wniosek: Z przykladow wynika, ze Prorok Elisabet ma bezposredni kontakt z PANEM BOGIEM bez posrednikow.

EMET napisal
Chwala niech bedzie PANU BOGU JAHWEH, SYNOWI JAHUSZUA, DUCHOWI SWIETEMU RUACH HA KODESH. Amen.
EMET:
Tak jakbym czytał i słyszał "psalmy" śpiewane na katolickich 'Nieszporach'.
Po prostu wyraźna wiara w Boga w Trójcy; czy mylę się?

Odp. Mowie to, co mi mowi Ewangelia z oryginalnymi Imionami. Ale temat Proroctw to temat oddzielny od osobistych wierzen. Moje wierzenia nie maja wplyw na to, co otrzymuje Prorok. Tutaj rozpatrujemy Proroctwa i dobrze jest nie mieszac osobistej wiary. Osobista wiara, to moze byc odrebny przedmiot dyskusji.

Jachu napisal
Proroctwa otrzymane przez Elisabeth sa zgodne z Biblia Swieta.

Jachu:
Drogi Adamie7--nie są zgodne z Biblią i

Odp. Jesli nie sa zgodne, to daj nam przyklady niezgodnosci.

Jachu napisal
proszę nie mieszaj tego co było w Sarym Testamencie z tym co Pan ustanowił w Nowym. Apostoł Paweł-wybrane "narzędzie"
dla pogan nauczał będąc prowadzony Duchem Św..Pan postanowił Apostołów,aby byli
przewodnikami dla wybieranej Oblubienicy,będąc jednocześnie jej pierwszymi członkami.
Jeżeli zatem dany jest zakaz nauczania przez miewiastę,to on obowiązuje dla Chrystian,racz
zobaczyć wszystkie przestrogi i pouczenia Pana do 7 Aniołów 7 zborów(okresów Kościoła
w wieku ewangelii)-tam nie ma niewiasty wśród nich.

Odp. Co chcesz przez to wyrazic? Co uwazasz za mieszanie? Gdzie widzisz mnie mieszajacego?

Zobaczmy na ten werset do ktorego ty sie prawdopodobnie odnosisz.
Pierwszy List do Tymoteusza, rozdz. 2
Cytat:
12 Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości. 13 Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem - Ewa. 14 I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo.

A takze w innym Liscie czytamy

Pierwszy List do Koryntians, rozdz. 14
Cytat:
29 Prorocy niech przemawiają po dwóch albo po trzech, a inni niech to roztrząsają! 30 Gdy zaś komuś innemu z siedzących dane będzie objawienie, pierwszy niech zamilknie. 31 Możecie bowiem w ten sposób prorokować wszyscy, jeden po drugim, aby wszyscy byli pouczeni i podniesieni na duchu.
32 A dary duchowe proroków niechaj zależą od proroków! 33 Bóg bowiem nie jest Bogiem zamieszania, lecz pokoju. Tak jak to jest we wszystkich zgromadzeniach świętych, 34 kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje.

Apostol Pawel powiedzial
1 Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam, a takze... kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje.
2 ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości.

Przyklad 1
Apostol zakazal kobietom pouczac na zgromadzeniach. Prawdopodobnie z wyjatkiem Prorokowania i mowienia w DUCHU SWIETYM, na co wskazuja pouczenia z Pierwszego Listu do Koryntians 14:29, oraz z Pierwszego Listu do Tesaloniczan, rozdz. 5, wiersze 19-20. Jesli prorokowanie nie byloby wlaczone, to nakaz milczenia bylby sprzeczny z nakazem prorokowania! Ale sprzecznosci nie ma, a tylko niedomowienie.

Przyklad 2
W calej Biblii jednolite pouczania dotyczace porzadku w rodzinie. Mamy ustalony porzadek w rodzinie wyrazony rowniez w innych listach, np. w Liscie do &#8230[u]Efezjan, rozdz 5[/u]
Cytat:
21 Bądźcie sobie wzajemnie poddani w bojaźni Chrystusowej! 22 Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, 23 bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus - Głową Kościoła: On - Zbawca Ciała. 24 Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom - we wszystkim. 25 Mężowie miłujcie żony, bo i Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie, 26 aby go uświęcić, oczyściwszy obmyciem wodą, któremu towarzyszy słowo*, 27 aby osobiście stawić przed sobą Kościół jako chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany*. 28 Mężowie powinni miłować swoje żony, tak jak własne ciało. Kto miłuje swoją żonę, siebie samego miłuje. 29 Przecież nigdy nikt nie odnosił się z nienawiścią do własnego ciała, lecz [każdy] je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus - Kościół, 30 bo jesteśmy członkami Jego Ciała. 31 Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, a połączy się z żoną swoją, i będą dwoje jednym ciałem. 32 Tajemnica to wielka, a ja mówię: w odniesieniu do Chrystusa i do Kościoła. 33 W końcu więc niechaj także każdy z was tak miłuje swą żonę jak siebie samego! A żona niechaj się odnosi ze czcią do swojego męża!

Taki jest porzadek w BOZEJ rodzinie i jest w zgodzie z pouczeniami w Proroctwach otrzymanych przez Siostre Elisabeth. Ale kto mowi Slowa od PANA ten musi byc wysluchany bez wzgledu na wszystko i jesli PAN nakazuje przez zone, to maz musi wysluchac pokornie, co PAN mowi! Czy sie zgadzasz?

Mamy to dodatkowe objasnienie w Biblii wskazujace na fakt, ze nie wolno zabraniac kobietom, czy dzieciom mowienia Slow PANA BOGA, pouczen, ktore PAN BOG nakazal im pouczac wszystkich, wlaczaja mezszczyzn! Popatrzmy na pare przykladow z Biblii, ktore wskazuja na to.
1. Pierwszy List do Tesaloniczan, rozdz 5
Cytat:
19 Ducha nie gaście, 20 proroctwa nie lekceważcie!

:arrow: Prosze zauwazyc, ze nie ma tu ograniczenia dla nikogo, wlaczajac kobiety! Z tego nakazu wynika dla nas nakaz, aby nie gasic DUCHA w kobietach, pozwolic im prorokowac, mowic jezykami, przemawiac w natchnieniu DUCHA SWIETEGO RUACH HA KODESZ! Podobnie jak i prorokowac i nie lekcewazyc Proroctw otrzymanych przez kobiety! Czy widzisz to?

Popatrzmy na prorokinie Anne z Ew. Sw. Lukasza, rozdz. 2
Cytat:
36 Była tam również prorokini Anna, córka Fanuela z pokolenia Asera, bardzo podeszła w latach. Od swego panieństwa siedem lat żyła z mężem 37 i pozostała wdową. Liczyła już osiemdziesiąty czwarty rok życia. Nie rozstawała się ze świątynią, służąc Bogu w postach i modlitwach dniem i nocą. 38 Przyszedłszy w tej właśnie chwili, sławiła Boga i mówiła o Nim wszystkim, którzy oczekiwali wyzwolenia Jerozolimy.

:arrow: Widzisz, ta prorokini slawila BOGA i mowila wszystkim o NIM . Czy wiesz jak mowila? ... Przemawiala a wszyscy sluchali! Sluchali i Maria i Jozef i inni obecni w swiatyni, bo wiedzieli, ze to jest Proroczyni! Nie pisze, ze ...zakazywali jej mowic, bo kobieta nie ma zabierac glosu w kosciele! Czy zgadza sie?

A oto jeszcze inny przyklad:
Ew. Sw. Mateusza rozdz. 21
Cytat:
15 Lecz arcykapłani i uczeni w Piśmie - widząc cuda, które uczynił, i dzieci wołające w świątyni: «Hosanna Synowi Dawida» - oburzyli się 16 i rzekli do Niego: Słyszysz, co one mówią? A Jezus im odpowiedział: Tak jest. Czy nigdy nie czytaliście: Z ust niemowląt i ssących zgotowałeś sobie chwałę? 17 Z tym ich zostawił, wyszedł poza miasto do Betanii i tam zanocował.

:arrow: Jaki wniosek z tego przykladu? Dzieci wolajce na glos w swiatyni zostaly pochwalone przez JAHUSZUA! Nie bylo to w zwyczaju swiatynnym i dlatego arcykaplani i uczeni w Pismie oburzali sie.

A jak myslisz, co mowili by pouczajacy w kosciolach dzisiaj, gdyby dzieci nagle poruszone DUCHEM SWIETYM zaczely na glos wolac ku chwale JAHUSZUA? Prawdowpodobnie bylyby szybko uciszone przez starszych, ktorzy tym samym by grzeszyli. :idea:

:arrow: A wiec wniosek jest taki, ze proroczynie sa prowadzone Glosem PANA BOGA i kazdy powinien ich sluchac.

A zobaczmy, co pisze w urywku z Proroctw otrzymanych przez proroka Elisabeth Elijah Nikomia

Proroctwo 66
Cytat:
Jesli maz nie slucha JAHWEH i JAHUSZUA w Swietosci i prawdzie i domaga sie, by zona nie przestrzegala Torah, wliczajac wszystkie Dziesiec Przykazan, i przeszkadzaja MOIM Namaszczonym kobietom stawiac JAHWEH i JAHUSZUA na pierwszym miejscu w ich zyciu, JA, JAHWEH, nie nazywam tych malzenstw rowno sprzezonymi! I JA, JAHWEH, rozdziele te malzenstwa, gdzie czlowiek odmawia kobiecie lub mezszczyznie, by byli wszystkim tym, czym JA powolalem ich i wybralem ich, by byli! JA uczynie to, o co ten maz lub zona modlili sie bezustannie i z wiara. Jesli oni sa poslusznymi i Swietymi, to JA nie pozwole niczemu i nikomu stanac pomiedzy nimi, a JA, JAHWEH, OJCEM i STWORCA, i JAHUSZUA (JEZUSEM) MESJASZEM.
Jesli maz lub zona nie przeszkadzaja w sposobie, w jaki maz lub zona czci ich STWORCE i MESJASZA, w prawdzie i posluszenstwie, i jest otwartym na Zbawienie, to JA bede mial wiecej tolerancji i cierpliwosci w stosunku do niego lub do niej. Zona bedzie ciagle tak, jak Deborah z dawnych czasow i JA uzyje jej poteznie, podczas gdy ona bedzie wstawiac sie za jej mezem tak dlugo, jak on nie czyni jej nic zlego w zaden sposob, ani tez nie zabrania jej sluchania MOICH Przykazan, oraz powolania jakie JA, JAHWEH, mam dla niej w jej zyciu!
JA oznajmiam to: Razem bedziecie uczestniczyc w walce duchowej i modlitwach, w wstawianiu sie za narody i ludzi wszystkich ras, narodowosci i jezykow, by osiagnac to do czego was wyznaczylem. Z tym, ze przypominam wam, iz wielu jest wzywanych, lecz malo wybranych (Ewangelia Sw. Mateusza 22:14), w zaleznosci od tego jak bardzo pragniecie wzrosnac duchowo. Tutaj macie do wyboru: Bedziecie milowac i sluchac drog tego swiata, czy tez bedziecie sluchac MNIE, JAHWEH, i MEGO SYNA JAHUSZUA? Do was nalezy wybor.
Juz przed stworzeniem tego swiata JA, JAHWEH, wiedzialem kogo imiona sa w Ksiedze Zycia BARANKA!

Ciekawe wyjasnienie, nieprawda?

A zobaczmy jak nas widzi nasz PAN JAHUSZUA
Galatow 3:28
Cytat:
28 Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie.

:arrow: Wniosek jest jeden, ze jestesmy jednoscia w CHRYSTUSIE, naszym MASZIJACH! I mamy sie tak wzajemnie respektowac w porzadku rodzinnym ustalonych przez PANA BOGA JAHWEH.

Twoja uwaga, ze w Ksiedze Objawien Apostola Jana, w Slowie dla Siedmiu Kosciolow nie ma kobiet i jak napisales
racz zobaczyć wszystkie przestrogi i pouczenia Pana do 7 Aniołów 7 zborów(okresów Kościoła
w wieku ewangelii)-tam nie ma niewiasty wśród nich.

Odp. To nie jest argument. Wiele rzeczy nie ma w tym krotkim Slowie.

:arrow: W sumie, nie wchodze tutaj w pozycje nauczyciela w kosciele, czy to jest dozwolone czy nie – Apostol Pawel zakazal pouczac kobietom i wiekszosc kosciolow tego przestrzega, ale cala Biblia Swieta wskazuje, ze ktokolwiek ma Slowo BOZE powinien dzielic sie Nim, a wszyscy powinni sluchac, czy to Slowo przez natchnionego mezszczyzne, czy kobiete, czy dziecko!

Ja osobiscie ciesze sie bardzo jesli ktokolwiek mi powie madre slowo, a tym bardziej Natchnione DUCHEM SWIETYM. I bardzo powazam kobiety sluzace PANU BOGU i prorokujace! Slucham ich bardzo uwaznie! Kobiety podejmuja sie pracy, ktorej nie chca podjac mezszczyzni!

Dzieki tutaj dla Kesji za przedstawienie tych Proroctw! :fiolki:

Przeto Twoje, Jachu, pouczenie, ze Proroctwa Elisabeth Elijah Nikomia nie jest zgodne z Biblia, jest klamliwe.

Jachu napisal
Większośc denominacji przestrzega
tego polecenia. Głównie jednak ten zakaz obowiązuje wobec tych niewiast-organizacji religijnych
które nie są Panną czystą,czekającą na Oblubieńca,a wobec tych,które pannami nie są,są jak
Pismo pokazuje wszetecznicami babilońskimi ("śiedzę jak królowa,a wdową nie jestem"),
o tym pisali też prorocy ST dając proroczą wizję odstępstwa.

Odp. Tutaj wprowadzasz nowe pojecie kobiet, jako organizacje religijne, nazywajac je nie czysta Panna. Tak, Biblia mowi o tym, ale co to ma wspolnego z naszym tematem?

Jahu napisal
Dość jest zapisów biblijnych,gdzie jest wszystko co trzeba,aby człowiek poszukujący znalazł
Prawdę i wzór na pobożne i rozumne życie,

Odp. Jesli ty masz wszystko, co potrzebujesz, to co tutaj robisz w tym temacie? My dyskutujemy Prorokow i Proroctwa Czasu Konca. A skoro ty nie masz nic do wniesienia, ani nic do skorzystania, bo juz wszystko masz, to po co tracisz czas w tym temacie?

Jahu napisal
oraz naśladownictwo Pana,nie potrzeba innych "pośredniczek"dla rzekomego podłączenia się do nurtu.

Odp. Prawdziwy prorok nie jest posrednikiem ale oglaszajacym Slowa PANA ADONAI. My, Chrzescijanie, mamy jedynego Posrednika JAHUSZUA HA MASZIJACH, znanego w Polsce jako JEZUS CHRYSTUS.

AgnesPavlovski napisala
Przestrzegałabym przed kolejnym kultem dla osoby człowieka ( tym razem kobiety).
Odp. Dziekuje za przestroge, ale przed kim jest ta przestroga? Czy przeczytalas wszystkie Proroctwa?

AgnesPavlovski napisala
Czy ktoś został zbudowany przez te proroctwa? Ja nie. Moze ci, do których te słowa zostały skierowane - zostali zbudowani. Do mnie te słowa nie sa skierowane, nie dlatego, ze nie wierze w proroctwa, ale dlatego, że jeśli Bóg chce mi coś powiedzieć, to mi mówi.

Odp. Czy mam rozumiec, ze wszystkie Proroctwa przeczytalas i z pelna wiedza sie wyrazasz, czy to prawda?

AgnesPavlovski napisala
Jachu, ja nie widze w tym co pisze Elizabet - nauczania, to jest raczej poselstwo do pewnej grupy ludzi, raz tej, raz innej i jako takie mieszczą się w ogólnym poselstwie nawoływania do nawrócenia wszystkich narodów.

Odp. Niezgadzam sie z ta opinia. Ta opinia jest nieprawdziwa. Jest to poselstwo zarowno do grup jak i do calej ludzkosci. :idea:

Na przyklad w Proroctwie 51 czytamy
Cytat:
Goliaci tego swiata zostana na wiecznosc powaleni wylacznie Reka JAHWEH!
Ci, ktorych JA nazywam dozorcami tajemnic zla, ktorzy staraja sie uzyc te kultowe tajemnice, demonizm, naukowe, wiedzy politycznej i praw ustanowionych przez czlowieka, aby zniszczyc MOJE dzieci i zabrac im wolnosci, ktore JA dalem MOIM dzieciom, JA, JAHWEH, bede mial niespodzianke dla nich w zanadrzu, co pomiesza szyki tym zloczyncom, ktorzy mysla o sobie, ze sa madrzy. Oni staraja sie skrzywdzic MOJE dzieci. JA, JAHWEH, i MOJ SYN JAHUSZUA przyrzekamy, ze zabezpieczymy tych, ktorzy sa powolani i Namaszczeni na ta godzine!
Ci, ktorzy staraja sie uslyszec MOJ Glos wyrazniej anizeli jakikolwiek inny glos, ci sa MOIMI prawdziwymi bogactwami na Ziemi. Wszyscy, ktorzy wolaja do JAHWEH i JAHUSZUA i polegaja na RUACH HA KODESZ, aby prowadzil ich poprzez najbardziej unikalne Namaszczenie, niepodobne do niczego dotychczas widzianego, musza sobie zdac sprawe, ze JA teraz przycinam ich, usuwajac w ich zyciu wszystko, co musi byc usuniete. Tak, nawet wasi umilowani musza byc przycieci, lub usunieci Reka JAHWEH, gdyz JA musze ochraniac MOICH umilowanych. Jesli oni nie sa pomoca dla was, lecz zamiast byc pomoca sa przeszkoda, to wiedzcie, ze JA usune ich, gdyz oni zdradza was na smierc, jesli JAHWEH nie podzieli to, co nigdy nie mialo byc polaczone. Modlcie sie i wstawiajcie sie za waszymi umilowanymi, ale kiedy JA mowie wam, abyscie sie przeniesli, a pomimo to nie mowie wam, abyscie wzieli waszych niezbawionych umilowanych ze soba, wtedy to bedzie testem waszej milosci do JAHWEH. Czy porzucicie wszystko dla MNIE, podobnie jak Lot, gdy mial powiedziane, aby uciekac? On nie mial wyboru, aby oddzielic sie od jego zony; JA zmienilem ja w slup soli. JA musialem pokazac mu i jego corkom ta trudna droge. JA wymagam posluszenstwa, zwlaszcza kiedy JA posylam Aniola, aby ostrzegl: "Wyjdzcie! Uciekajcie! To miejsce bedzie wkrotce zniszczone!" Zona Lota uciekla, ale odwrocila swoja glowe, aby popatrzec poza siebie i ubolewac strate wszystkich jej posiadlosci, domu i przyjaciol w miescie. To jest lekcja – kiedy JA mowie wam, abyscie uciekali, to bez wzgledu na wszystko, posluchajcie! Bo jak nie, to los zony Lota bedzie nawet losem MOICH dzieci!
Wierzcie MI i wiedzcie, ze plany, ktore mam dla was sa na dobre, a nie na zle. JA smieje sie, gdy slysze spiskowanie wrogow, mowiacych, ze wszyscy Chrzescijanie i Zydzi umrza. Czyz ci wrogowie nie rozumieja jeszcze? Chociaz oni probowali surowo eksterminowac MOICH ludzi, tak jak to uczynilo Rzymskie Imperium i jak Hitler uczynil, to tym wiecej powstalo! Krew swietobliwych, ktorzy padaja ofiarami przynosi tylko wiecej swietobliwych do Krolestwa Niebios! Szawlowie stana sie Pawlami!
Wrogowie sa tacy glupi. Czy oni nie zdaja sobie sprawy, ze samo Niebo bedzie sie uskarzac na tych demonicznych wrogow i same niebiosa wyleja MOJ Gniew na MOICH wrogow, ktorzy daza do uzycia maszyny, ktora zabawia sie w BOGA? JA nawet teraz wprawiam w zaklopotanie MOICH wrogow sposobami, ktorych nieznacie. Uwazajcie, oh MOI wrogowie, gdyz JA zwroce wasze wlasne stwory przeciw wam i przeciw waszym umilowanym! MOJE dzieci beda zaoszczedzone!
Te powyzsze Slowa odnosza sie do wszystkich.

AgnesPavlovski napisal
Nawróccie sie i wierzcie EWANGELII

Odp. Kto?

AgnesPavlovski napisala
Adamie 7
Smuci mnie fakt, że pewni ludzie nie zachwycaja się tak JEZUSEM CHRYSTUSEM i nie korzystają z Jego DOKONAŁEJ OFIARY POJEDNANIA - a wynajdują sobie inne obiekty uwielbienia.

Odp. Ktorzy ludzie, dlaczego o tym mowisz tutaj w tym temacie?

AgnesPavlovski napisala
Z Bożym proroctwem jest tak, że jeśli skierowane do konkretnego człowieka, zboru, czy innej grupy ludzi, to powinno byc wypowiedziane do tych osób personalnie i konkretnie.

Odp. Prawdziwe Proroctwa sa od PANA BOGA. Czy masz porade dla PANA BOGA?

Jeśli Bóg mówi coś na przyklad do Jana Kowalskiego, to głupotą byłoby, publikowanie tego np na Forum i nakazywanie innym zastosowanie sie do tego.

Jeżeli Jan Kowalski ma porzucić np wszeteczeństwo, zostawic kochanke, wrócic do żony, oddac co ukradł, przeprosic szefa i tym podobne, to nie znaczy, że to samo ma zrobic na przyklad Adam Nowak.
Moliwe, że Nowak, też cudzołoży, ale i dla Kowalskiego i dla Nowaka jest jedno słowo obligatoryjne

Odp. Prawdopodobnie masz racje.

AgnesPavlovski napisala
Elizabet pisze, ze to BOG każe rozwieść sie męzowi z żoną.

Odp. Czy tak to pisze, czy tez troche inaczej? Zobaczmy na urywki z Proroctw.

Urywek z Proroctwa 102

Cytat:
Wy narzekacie, poniewaz JA rozbijam malzenstwa, ale to sa malzenstwa, ktorych JA nie zarzadzilem. To bylo wasze cialo, ktore polaczylo was razem. I dla bezpieczenstwa, dla bezpieczenstwa MOJEJ Oblubienicy, dla bezpieczenstwa nawet Gosci JA biore MOJ dzielacy Miecz i dziele matke i ojca i dzieci tych, ktorzy nazywaja sie mezami i zonami, siostrami i bracmi, czlonkami rodziny i przyjaciolmi. (Ew. Sw. Lukasza 12:51-53, Ew. Sw. Mateusza 10:34-39) JA dziele tych, ktorzy sa nierowno sprzezeni w biznesie…. w kazdy sposob!
Wy mozecie tylko wierzyc tym, ktorzy wolaja na MOJE Imie!

:arrow: Widzisz, ze w Proroctwach Slowo PANA mowi ktore mazenstwa maja sie rozdzielic i dlaczego. Jestesmy przed Wielkim Uciskiem i bedzie uciski i zabijanie wierzacych w JAHUSZUA. ABBA JAHWEH przestrzega przed terrorem i dla bezpieczenstwa Oblubienicy, kaze sie oddzielic od niewierzacych.

A wiec Twoje slowa:... Elizabet pisze, ze to BOG każe rozwieść sie męzowi z żoną. Interesujące. Nie mowia objasnien PANA BOGA, dlaczego wydal takie zarzadzenie i dla jakich malzenstw, bo na pewno nie wszystkich.

Jak to się ma do Pisma:

Lk 16:18 Bw "Każdy, kto opuszcza żonę swoją, a pojmuje inną, cudzołoży, a kto opuszczoną przez męża poślubia, cudzołoży."

1Kor 7:20 Bw "Niech każdy pozostanie w tym stanie, w jakim został powołany."

1Kor 7:11 Bw "a jeśliby opuściła, niech pozostanie niezamężna albo niech się z mężem pojedna; niech też mąż z żoną się nie rozwodzi."
1Kor 7:12 Bw "Pozostałym zaś mówię ja, nie Pan: Jeśli jakiś brat ma żonę pogankę, a ta zgadza się na współżycie z nim, niech się z nią nie rozwodzi;"

1Kor 7:13 Bw "i żona, która ma męża poganina, a ten zgadza się na współżycie z nią, niech się z nim nie rozwodzi.

Odp. Jest to wytlumaczone w Biblii Swietej w innych miejscach, anizeli te, ktore wskazalas. Przeczytaj uwaznie Ksiege Jeremiasza a znajdziesz te pouczenia. Na przyklad
Ksiega Jeremiasza, rozdzial 8
Cytat:
9 Mędrcy będą zawstydzeni, zatrwożą się i zostaną pojmani. Istotnie, odrzucili słowo Pańskie, a mądrość na co im się przyda?
10 Dlatego dam ich żony innym, ich pola zdobywcom. Albowiem od najmniejszego do największego wszyscy są chciwi zysku. Od proroka do kapłana - wszyscy hołdują kłamstwu.

AgnesPavlovski napisala
W innym proroctwie numer 91 Elizabet pisze o pewnych publicznych osobach w Ameryce, że są potępieni na zawsze.
Zastanawiam się, kto daje takie prawo człowiekowi, żeby w ten sposób wyrokować.
Dotyczy to niejakiego ( przyjaciela Beny Hinna) - Johna Hagee'a - nie ważne , ja nie znam człowieka, ani tego czego on naucza. Mimo wszystko - o tym decyduje Bóg, czy ktos jest potępiony na zawsze, czy nie.
Jeszcze nie było Sądu Ostatecznego,a Elizabet już mówi : "Ty "panie X" jestes potępiony na zawsze Ostroznie z takimi tekstami.
Siostra Elizabet w tym samym proroctwie pisze także o Benym Hinnie, że ( jak wyraża sie Duch Jahuszua), Benny Hin - działa
w dziwnym ogniu obcych przybyszów.

Odp. Czy to jest tak jak to przedstawiasz? Zobaczmy, co to Proroctwo mowi

Urywek Proroctwa 91

Cytat:
Hagee, ty nadajesz sie na Ogien MEGO zniszczenia! Ty zapierasz sie MEGO SYNA JAHUSZUA HA MASZIJACH jako MESJASZA! Ty wykladasz swoje kieszenie zlotem dla slawy i fortuny. Ty sprzedales swoja dusze, gdyz to bylo zdecydowane dawno temu. John Hagee, JA prorokuje teraz poprzez MOJA Panne Obwieszczajaca: Ty jestes potepiony na zawsze!
Gdyz ty nie tylko klamiesz chrzescijanom, tworzacym olbrzymi kosciol na calym swiecie, ale ty zapierasz sie MEGO SYNA JAHUSZUA przed Zydami wiedzac, ze nawet dzieci Szatana nie mogly usunac to, co bylo napisane ponad palem, gdzie JAHUSZUA zostal ukrzyzowany: “KROL ZYDOWSKI”.
Ty jestes tak napuszony duma. Czy myslisz, ze ukryjesz swoja nikczemnosc przede MNA? Ty sie zadlawisz swoimi wlasnymi slowami! Gdyz ty masz ducha antychrysta! Ty mowisz Zydom, ze jeszcze inny ma przyjsc. Przygotowujesz ich na przyjscie tego, ktory przychodzi jako oszust, syna Szatana!

Odp. Ty mowisz, ze Elisabeth go potepia, a w Proroctwie pisze, ze to BOG JAHWEH mowi, iz potepia Johna Hagee. Elisabeth komentuje na podstawie, co uslyszala od PANA BOGA. To nie Elisabeth potepia Johna Hagee, ale PAN BOG.

Twoj komentarz jest przekrecony. Ty napisalas Jeszcze nie było Sądu Ostatecznego,a Elizabet już mówi : "Ty "panie X" jestes potępiony na zawsze Ostroznie z takimi tekstami.

Dlaczego przekrecilas! Ty oskarzasz niesprawiedliwie!

AgnesPavlovski napisala
To Duch Bozy wierzy w obcych przybyszów, kosmitów? I nazywa to "dziwnym ogniem"?
Jezus jasno mówi i niczemu sie nie dziwił raczej.

Odp. Dziwne wnioski. Jak mozna pytac – Czy Duch BOZY wierzy w obcych przybyszow? PAN BOG wyjasnia nam, ze tak jest, a wiara nalezy do nas, a nie do PANA BOGA. Ja nie mialem takich pytan, bo uwaznie czytajac te Proroctwa mozna doczytac sie wytlumaczenia wszystkiego najwazniejszego zagadnienia.

A oto, co pisze w Proroctwie.

Proroctwo 91

Cytat:
Benny Hinn dziala pod dziwnym ogniem obcych przybyszow. Slowo dla madrych: Trzymajcie sie z dala od niego. JA czynie was wszystkich, ktorzy sluchacie, odpowiedzialnych za to gdzie zasialiscie finansowe nasienie. Niechaj lepiej to bedzie praca, o ktorej wiecie iz pochodzi ode MNIE.

Jak pamietam, ze w poprzednich Proroctwach jest wiecej powiedziane o Benny Hinn. Zachecam wiec do przeczytania ich.

:arrow: O obcych przybyszach tez jest wiecej powiedziane. Jest to fascynujace. :idea:

Płaskowicki Rys napisal
Agnes
ni zamknę tego tematu bo w dyskusji z taką opcją nie należy być radykalnym.
Już w czasach Jezusa było wielu ,którzy pyszniąc się swymi objawieniami próbowali podawać się za proroków lub zgoła mesjaszy.
Ta pani nie jest pierwsza ani ostatnia.

Odp. Co wskazuje na pyszalstwo i klamanie, i kogo to dotyczy?

Płaskowicki Rys napisal
Ja jak napisałem nie zamierzam z jej poglądami dyskutować bo ten typ sprawowania daru prorokowania jest sprzeczny z Biblią,a Bóg nie objawia Siebie/moim zdaniem/w sposób sprzeczny ze Swoim Słowem,ale inni mogą.

Odp. Niezgadzam sie z twoja opinia.

Płaskowicki Rys Napisal
Jeżeli ja się mylę i jest to z Boga ostoi się a jak nie minie jak wiele podobnych przedtem.

Odp. To ma sens. :roll:

Axanna napisala:
Ale póki co takie pytanie - a skąd, za przeproszeniem, wiadomo, że to są właśnie "słowa Boże", jak tu jest sugerowane?
Czy są do takiego twierdzenia jakieś większe podstawy, czy po prostu wystarczy, że ktoś sam o sobie to stwierdził - w danym wypadku owa pani, będąca podmiotem niniejszej dyskusji?
Wszak w Piśmie są pewne wskazówki, mówiące o potwierdzeniu poselstwa nie tylko apostołów, ale i samego Pana - przez Boga. Są i inne różne takie info, typu że "nie ten, kto sam siebie zaleca, jest wypróbowany, ale ten, kogo Pan poleca" i podobne, więc czy można wiedzieć, jak to się ma w danym wypadku - w jaki sposób "Pan poleca" ową pani i jak potwierdza jej poselstwo?

Odp. Dobre pytanie.

:arrow: Przeczytanie wszystkich Proroctw i komentarzy doprowadzilo mnie do pewnosci, ze to nie jest ludzka mowa w Proroctwach, ale mowa Tego samego Wladzcy co mowi w Biblii Swietej.

:arrow: Zgodnosc z Biblia Swieta, sposob wyrazania mysli, trafne Proroctwa, ktore sie spelniaja, Namaszczenie od Slow odczuwalne w duchu, swiadectwa Elisabeth i jej przezycia oraz komentarze, to wszystko sklonilo mnie do przekonania o prawdziwosci.

:arrow: Jest duza roznica pomiedzy wlasnymi komentarzami Elisabeth i Slowem Proroctwa. Elisabeth nie potrafila by mowic tego. Poza tym dodane sa nagrania z momentow otrzymywania Proroctw, a wiec kazdy moze sobie posluchac. Nagrania sa na zywo z komentarzami nie czytanymi z kartki, nie cwiczonymi, ale wydaja sie byc spontaniczne, nie podrabiane, oddajace charakter kobiety w naturalny sposob.

:arrow: Natomiast Proroctwa mowia o wielkich rzeczach, maja ciaglosc mysli, podaja nam duzo istotnych ostrzezen o nadchodzacym Wielkim Ucisku, o Wniebowstapieniach, o tym jak PAN BOG nas ocenia itd.

W sumie, jest to fascynujace i niezwykle. Nie napotkalem niczego podobnego w moim zyciu. Warto je przeczytac!

Chwala niech bedzie PANU BOGU JAHWEH, SYNOWI JAHUSZUA, DUCHOWI SWIETEMU RUACH HA KODESZ. Amen.

Odpowiedz do tematu