Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hardi
2011-10-24, 14:32
Proroctwa i Prorocy ,Czasu końca
Autor Wiadomość
Bobo 

Wysłany: 2009-02-05, 09:15   

Adam7... pisz krótsze posty! Łatwiej się czyta i... w ogóle się wtedy czyta.
Bobo-modo

Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-05, 09:21   

Słuszna uwaga :) Jak tak dalej pójdzie to chyba dopiero na emeryturze zabiorę się do czytania :-|
w sumie już niedługo :-P

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-05, 09:45   

Axsanno
Ja już jestem na emeryturze tylko trochę dorabiam w szkole by nie narzekać na brak pieniędzy ale nie czytam i nie zamierzam tego czytać .
pozdrawiam

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2009-02-05, 09:48   

Adamie 7. Sprostowanie-ja poniższgo nie napisałem,nie przekłamuj więc:
Jachu napisal --???????
Proroctwa otrzymane przez Elisabeth sa zgodne z Biblia Swieta.

Powtarzam jeszcze raz,nie są zgodne z Biblią Święta.!!
Pośrednikiem między Bogiem,a Izraelem był Mojżesz,trwało to do czasu przyjścia Mesjasza
i złożenia przez niego okupu za grzech Adamowy.Izrael jako naród nadal uznaje Zakon.
W zakonie było możliwym,aby używane jako prorokinie były niewiasty-kobiety.
W wieku Ewangeli pośrednikiem między Bogiem,a ludżmi jest Jezus Chrystus,a skoro
On wybierał swoich apostołów i naśladowców,to też On określił sam i przez nich kryteria
które obowiązują Przytoczyłeś teksty o darach prorokowania,a czy zauważyłeś,że tam nie
ma mowy o prorokiniach,a tylko prorokach?.Prorok dawniej nazywany był "widzący",był
narżedziem bożym,a fałszywi byli demaskowani.Największym Prorokiem obecnego czasu,
od okupu jest sam Jezus,do niego należy wyrokowanie i pocieszanie przez Pocieszyciela-
Ducha Prawdy,po grecku ' parakletos".

Dz 3:22-26
22. Powiedział przecież Mojżesz: Proroka jak ja wzbudzi wam Pan, Bóg nasz, spośród braci waszych. Słuchajcie Go we wszystkim, co wam powie.
23. A każdy, kto nie posłucha tego Proroka, zostanie usunięty z ludu.
24. Zapowiadali te dni także pozostali prorocy, którzy przemawiali od czasów Samuela i jego następców.
25. Wy jesteście synami proroków i przymierza, które Bóg zawarł z waszymi ojcami, kiedy rzekł do Abrahama: Błogosławione będą w potomstwie twoim wszystkie narody ziemi.
26. Dla was w pierwszym rzędzie wskrzesił Bóg Sługę swego i posłał Go, aby błogosławił każdemu z was w odwracaniu się od grzechów.
(BT)
Pozdrawiam Jachu

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2009-02-05, 10:04   

[quote="Adam7"]:idea: Przyjemnie jest zobaczyc szereg dobrych pytan dotyczacych Proroctw i Pisma Swietego.

EMET napisal:
Jeśli już taką dałeś odpowiedź, to spytam: Czy "PAN BÓG" rozmawia z ową "prorokinią" bezpośrednio czy pośrednio, np. za pośrednictwem anioła? O ile, to w jakim się to odbywa języku?

Odp. Z tym pytaniem skierujmy sie do pani Elisabeth. Oto, co ona mowi w komentarzu przed zapisanym Proroctwem. Np. z Proroctwa 102
Cytat:
… Ja powiedzialam: Prosze pomodlmy sie o to, gdyz nie wiem co to oznacza i nie bede miec spokoju, az dowiem sie co ta Wizja oznacza. I jak rozpoczelismy sie modlic, jak ona zaczela sie modlic, to nagle zaczely plynac Slowa z taka latwoscia….

A w dalszej czesci

Cytat:
… W Imie JAHUSZUA HA MASZIJAH, ABBA JAHWEH ja ponownie prosze CIE o powtorzenie tych Slow, jesli to byles TY, ktory przemowiles, i powiedz mi, co oznaczaja te zelazne prety z Wizji, ktora widzialam? Dlaczego zostaly one usuniete i dlaczego tam stalo tych piec mocnych drzew, tych jodel? Elisabeth rozpoczyna mowic w Swietych Jezykach ……

EMET:
Nie wiem, może się nie doczytałem, ale:

Dalej nie wiem, jakie to konkretnie są języki - 'święte języki'?
Hebrajski, aramejski, grecki, angielski, niemiecki czy jakieś inne, a może przeplatanka w kilku językach?

Kwestia mówienia oraz wykładni jak wygląda?

Stephanos, ps. EMET

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-05, 11:05   

Adam7 napisał/a:

Odp. Czy mam rozumiec, ze wszystkie Proroctwa przeczytalas i z pelna wiedza sie wyrazasz, czy to prawda?

Oczywiście, że nie przeczytałam wszystkich, jedynie te fragmenty, które zostały tutaj zamieszczone w poszarpanych urywkach, dlatego ustosunkowuję się do tego, co zostało tutaj zamieszczone.
I dlatego staram się rozsądzić to co tutaj przeczytałam. Dlatego prosze uprzejmie nie zarzucać mi klamstwa, oskarżeń i przekręcania, poniewaz ja , w przeciwnieństwie do innych userów - po pierwsze nie podważam tego, ze kobieta moze prorokować, po drugie, nie wylewam dziecka z kąpielą, wykazując, ze to wszystko jest "od diabła", a po trzecie staram sie rozsądzić TO CO TUTAJ zostało w urywkach zamieszczone, co jest biblijnym obowiązkiem wierzącego.

Dlaczego mialabym czytać wszystkie?
Nie biegam po internecie i nie wyszukuje wszystkiego, co kto "wyprorokuje".
Podkreślam jeszcze raz:
Mam bezposredni przystęp do Boga, poniewaz żyje w Nowym Przymierzu i mogę w każdej chwili wejść w Bożą Obecność
2Kor 3:18 "My wszyscy tedy, z odsłoniętym obliczem, oglądając jak w zwierciadle chwałę Pana, zostajemy przemienieni w ten sam obraz, z chwały w chwałę, jak to sprawia Pan, który jest Duchem."
Hbr 10:19 "Mając więc, bracia, ufność, iż przez krew Jezusa mamy wstęp do świątyni"
2Kor 3:13 "a nie tak, jak Mojżesz, który kładł zasłonę na oblicze swoje, aby synowie izraelscy nie patrzyli na koniec tego, co miało ustać."
Hbr 4:16 "Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze."

Hbr 10:20 "drogą nową i żywą, którą otworzył dla nas poprzez zasłonę, to jest przez ciało swoje,"

adam napisał/a:

Poza tym dodane sa nagrania z momentow otrzymywania Proroctw, a wiec
kazdy moze sobie posluchac.
Nagrania sa na zywo z komentarzami nie czytanymi z kartki, nie cwiczonymi, ale wydaja sie byc spontaniczne, nie podrabiane, oddajace charakter kobiety w naturalny sposob.

w JAKIM JĘZYKU MÓWI Elizabet? Pytam o język oryginału, czy jest to język angielski, bo to co mozemy przeczytać na podanej stronie, jest karkołomnym, niegramatycznym tłumaczeniem czego - nie wiem czego?
Z tego co napisalęs, domyslam sie, ż e Elizabet otryzmuje przekaz w "innych językach" , a potem je wykłada, czyli tłumaczy na języki - pytam na jaki język: angielski, hebrajski.
I w jakim języku sa zapisane na kasetach te przekazy?

Skoro każdy moze sobie posłuchac - to gdzie moze posłuchac i w jakim jezyku - podaj namiary.

PS. Adamie 7, jeszcze mała uwaga do Ciebie.Pisząc tutaj w taki sposób, w jaki piszesz PRZYMUSZASZ innych do po pierwsze PRZECZYTANIA WSZYSTKIEGO, po drugie do przyjęcia tego, po trzecie z wyższością piszesz:

zostaliście ostrzeżeni

Po czwarte juz po raz kolejny bijesz pokłony przed kesją
:fiolki: :fiolki: - która nota bene juz tutaj raczej nic nie napisze, bo została zabanowana na tym forum i bynajmniej nie z powodu przesladowania za PRAWDE.

Więc moze trochę spuścisz z tonu, bo jeśli ludzie mająć Słowo Boze zapisane w Biblii, nie chcą Go przyjać, to tym bardziej niem przyjmą proroctwa przekazywanego przez kobietę.

Adam7

Wysłany: 2009-02-05, 15:59   

EMET napisal:

EMET:
Nie wiem, może się nie doczytałem, ale:
Hebrajski, aramejski, grecki, angielski, niemiecki czy jakieś inne, a może przeplatanka w kilku językach?
Kwestia mówienia oraz wykładni jak wygląda?

Odp. Zobaczmy najpierw, co biblia o tym mowi o mowieniu jezykami:
Dzieje Apostolskie 2:3
Cytat:
3 Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. 4 I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić.

Dzieje Apostolskie 19:6
Cytat:
6 A kiedy Paweł włożył na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich. Mówili też językami i prorokowali. 7 Wszystkich ich było około* dwunastu mężczyzn.

Pierwszy List do Koryntians, rozdz. 12
Cytat:
8 Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, 9 innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, 10 innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków. 11 Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce.

Pierwszy List do Koryntians, rozdz. 14
Cytat:
5 Chciałbym, żebyście wszyscy mówili językami, jeszcze bardziej jednak pragnąłbym, żebyście prorokowali. Większy jest bowiem ten, kto prorokuje, niż ten, kto mówi językami - chyba że jest ktoś, kto tłumaczy, aby to wyszło na zbudowanie Kościołowi. 6 Bo przypuśćmy, bracia, że przychodząc do was będę mówił językami: jakiż stąd pożytek dla was, jeżeli nie przemówię do was albo objawiając coś, albo przekazując jakąś wiedzę, albo prorokując, albo pouczając? 7 Podobnie jest z instrumentami martwymi, które dźwięki wydają, czy to będzie flet czy cytra: jeżeli nie można odróżnić poszczególnych dźwięków, to któż zdoła rozpoznać, co się gra na flecie lub na cytrze? 8 Albo jeśli trąba brzmi niepewnie, któż będzie się przygotowywał do bitwy?
9 Tak też i wy: jeśli pod wpływem daru języków nie wypowiadacie zrozumiałej mowy, któż pojmie to, co mówicie? Na wiatr będziecie mówili. 10 Na świecie jest takie mnóstwo dźwięków, ale żaden dźwięk nie jest bez znaczenia. 11 Jeżeli jednak nie będę rozumiał, co jakiś dźwięk znaczy, będę barbarzyńcą* dla przemawiającego, a przemawiający barbarzyńcą dla mnie. 12 Tak też i wy, skoro jesteście żądni darów duchowych, starajcie się posiąść w obfitości te z nich, które się przyczyniają do zbudowania Kościoła. 13 Jeśli więc ktoś korzysta z daru języków, niech się modli, aby potrafił to wytłumaczyć. 14 Jeśli bowiem modlę się pod wpływem daru języków, duch mój wprawdzie się modli, ale umysł nie odnosi żadnych korzyści. 15 Cóż przeto pozostaje? Będę się modlił duchem, ale będę się też modlił i umysłem, będę śpiewał duchem, będę też śpiewał i umysłem. 16 Bo jeśli będziesz błogosławił w duchu, jakże na twoje błogosławienie odpowie Amen ktoś nie wtajemniczony, skoro nie rozumie tego, co ty mówisz? 17 Ty wprawdzie pięknie dzięki czynisz, lecz drugi tym się nie buduje. 18 Dziękuję Bogu, że mówię językami lepiej od was wszystkich. 19 Lecz w Kościele wolę powiedzieć pięć słów według mego rozeznania, by pouczyć innych, zamiast dziesięć tysięcy wyrazów według daru języków. 20 Bracia, nie bądźcie dziećmi w swoim myśleniu, lecz bądźcie jak niemowlęta, gdy chodzi o rzeczy złe. W myślach waszych bądźcie dojrzali! 21 Napisane jest bowiem w Prawie: Przez ludzi obcych języków i ust obcych będę przemawiał do tego ludu, ale i tak Mnie nie usłuchają - mówi Pan. 22 Tak więc dar języków jest znakiem nie dla wierzących, lecz dla pogan, proroctwo zaś nie dla pogan, lecz dla wierzących.

:arrow: Mowienie jezykami to cudem, ktorego nauka ludzka nie moze pojac. Ale dla nas wierzacych Chrzescijan jest to wspaniale potwierdzenie obecnosci Mocy BOZEJ.

:idea: Ale tutaj ja tez jestem ostrozny, gdyz sa wypadki, ze rowniez i duchy nie od PANA BOGA przemowia przez nas, jesli tylko damy im pozwolenie i odwrocimy sie od PANA JAHUSZUA. Rowniez wazne jest aby sprawdzac ducha, ktory mowi. Jest to trudna dziedzina, ale z pomoca PANA oraz w wierze i posluszenstwu Slowu BOZEMU, my Chrzescijanie mozemy otrzymywac przekazy od PANA tak, jak to dzialo sie w przypadkow Apostolow z Ewangelii Swietej.

Zauwazylem, jak w swoich modlitwach, Elisabeth prosi PANA BOGA aby nie pozwolil innemu duchowi przemowic!

Jest to fascynujace!

Ja znalazlem w Proroctwa po angielsku nagranie z jezykami i otrzymywaniem Proroctwa przez Elisabeth. Pojdz do strony http://www.amightywind.com/prophecy/proph105.html i nacisnij odpowiedni przycisk.

To mowienie “Jezykami” jest naprawde niezrozumiale. Sam nie mam daru mowienia jezykami, ale bylem swiadkiem ludzi mowiacych jezykami na zywo. Z reguly ludzie pod Namaszczeniem nie kontroluja mowy wychodzacej z ich ust.

AgnesPavlovski napisala
Cytat:
Oczywiście, że nie przeczytałam wszystkich, jedynie te fragmenty, które zostały tutaj zamieszczone w poszarpanych urywkach, dlatego ustosunkowuję się do tego, co zostało tutaj zamieszczone. I dlatego staram się rozsądzić to co tutaj przeczytałam. Dlatego prosze uprzejmie nie zarzucać mi klamstwa, oskarżeń i przekręcania, poniewaz ja , w przeciwnieństwie do innych userów - po pierwsze nie podważam tego, ze kobieta moze prorokować, po drugie, nie wylewam dziecka z kąpielą, wykazując, ze to wszystko jest "od diabła", a po trzecie staram sie rozsądzić TO CO TUTAJ zostało w urywkach zamieszczone, co jest biblijnym obowiązkiem wierzącego.

Odp. Nigdzie nie napisalem, ze zarzucam ci klamstwo, a to, co napisalem to z uzasadnieniem. Nie jest to w zlej woli, ale do wykazania niesprawiedliwosci wpisu.

AgnesPavlovski napisala
Dlaczego mialabym czytać wszystkie?
Nie biegam po internecie i nie wyszukuje wszystkiego, co kto "wyprorokuje".

Odp. Wydajesz opinie o Elisabeth, ktore nie sa w pelni prawdziwe, dlatego zapytalem, czy przeczytalas wszystkie Proroctwa, albo na jakiej podstawie jest twoja opinia. Teraz, jak przyznalas, ze nie przeczytalas wszystkich, to forumowicze wlacznie ze mna wiemy, co sadzic o twej opinii. Znaczy to, ze moglas nie spostrzec wielu rzeczy w tych Proroctwach.

AgnesPavlovski napisala
Podkreślam jeszcze raz:
Mam bezposredni przystęp do Boga, poniewaz żyje w Nowym Przymierzu i mogę w każdej chwili wejść w Bożą Obecność
2Kor 3:18 "My wszyscy tedy, z odsłoniętym obliczem, oglądając jak w zwierciadle chwałę Pana, zostajemy przemienieni w ten sam obraz, z chwały w chwałę, jak to sprawia Pan, który jest Duchem."
Hbr 10:19 "Mając więc, bracia, ufność, iż przez krew Jezusa mamy wstęp do świątyni"
2Kor 3:13 "a nie tak, jak Mojżesz, który kładł zasłonę na oblicze swoje, aby synowie izraelscy nie patrzyli na koniec tego, co miało ustać."
Hbr 4:16 "Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze."

Hbr 10:20 "drogą nową i żywą, którą otworzył dla nas poprzez zasłonę, to jest przez ciało swoje,"

Odp. Jesli tak, to chwala PANU BOGU.

AgnesPavlovski napisala
w JAKIM JĘZYKU MÓWI Elizabet? Pytam o język oryginału, czy jest to język angielski, bo to co mozemy przeczytać na podanej stronie, jest karkołomnym, niegramatycznym tłumaczeniem czego - nie wiem czego?
Z tego co napisalęs, domyslam sie, ż e Elizabet otryzmuje przekaz w "innych językach" , a potem je wykłada, czyli tłumaczy na języki - pytam na jaki język: angielski, hebrajski.
I w jakim języku sa zapisane na kasetach te przekazy?

Skoro każdy moze sobie posłuchac - to gdzie moze posłuchac i w jakim jezyku - podaj namiary.

Odp. Tak, mozna je posluchac na stronach niektorych Proroctw, np. Proroctwo 105. Tam jest mowienie jezykami na calym nagraniu i jednoczesne tlumaczenie po angielsku. http://www.amightywind.com/prophecy/proph105.html

Dla ciekawosci podaje ci jeszcze jedno polaczenie, tym razem do Proroctwa 103, gdzie jest dlugi komentarz Elisabeth, ktora mowi, tlumaczy sen, modli sie a potem nagle zaczyna wychodzic z jej ust Slowo Proroctwa. Zobacz jaka jest roznica miedzy slowem Elisabeth, a Slowem Proroctwa. http://www.amightywind.com/prophecy/proph103.html

AgnesPavlovski napisala
PS. Adamie 7, jeszcze mała uwaga do Ciebie.Pisząc tutaj w taki sposób, w jaki piszesz PRZYMUSZASZ innych do po pierwsze PRZECZYTANIA WSZYSTKIEGO, po drugie do przyjęcia tego, po trzecie z wyższością piszesz:

Odp. Ja nie moge uwierzyc temu, co piszesz. Robisz wszystko, aby mnie obrazic. Prosze nie klam, nie przymuszam cie do niczego!

AgnesPavlovski napisala
Po czwarte juz po raz kolejny bijesz pokłony przed kesją
- która nota bene juz tutaj raczej nic nie napisze, bo została zabanowana na tym forum i bynajmniej nie z powodu przesladowania za PRAWDE.

Odp. Jestem bardzo wdzieczny Kesji za przedstawienie tych wartosciowych Proroctw! Nie jest to bicie poklonow, jak twierdzisz, bo poklony bije tylko przed PANEM BOGIEM, ale jestem gleboko wdzieczny za umozliwienie mi przeczytania Slow nadchodzacych z Niebios. :roll:

Dziekuje ci Kesjo za przedstawienie Proroctw Elisabeth Elijah Nikomia! Czytam je uwaznie! :fiolki:

AgnesPavlovski napisala
Więc moze trochę spuścisz z tonu, bo jeśli ludzie mająć Słowo Boze zapisane w Biblii, nie chcą Go przyjać, to tym bardziej niem przyjmą proroctwa przekazywanego przez kobietę.

Odp. Dziwny komentarz; przeciez jestesmy na forum biblijnym.

:arrow: Mam zapytanie do Kesji. Powiedz Kesjo, co ci sie podoba w tych Proroctwach? Czy przeczytalas juz wszystkie? Czy masz jeszcze inne ciekawe Proroctwa, ktore uwazasz, ze sa prawdziwe?

Chwala niech bedzie PANU BOGU JAHWEH, SYNOWI JAHUSZUA, DUCHOWI SWIETEMU RUACH HA KODESZ!
Ew. Sw. Jana 3:16...Tak bowiem BOG umilowal swiat, ze Syna SWEGO Jednorodzonego dal, aby kazdy kto w Niego uwierzy, mial zycie wieczne.

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-05, 19:27   

Cytat:
Ja znalazlem w Proroctwa po angielsku nagranie z jezykami i otrzymywaniem Proroctwa przez Elisabeth. Pojdz do strony http://www.amightywind.com/prophecy/proph105.html i nacisnij odpowiedni przycisk.

To mowienie “Jezykami” jest naprawde niezrozumiale.
Sam nie mam daru mowienia jezykami, ale bylem swiadkiem ludzi mowiacych jezykami na zywo. Z reguly ludzie pod Namaszczeniem nie kontroluja mowy wychodzacej z ich ust.

Adamie 7 - akurat ja mam ten dar i nie jest to prawdą co mówisz odnosnie niekontrolowania

Jeżeli człowiek nie jest w stanie czegoś "kontrolować" - to znaczy, że takiego człowieka posiadł inny duch.
Inaczej jest z Duchem Bozym. To człowiek MOWI - ale Duch poddaje słowa, podobnie jak z darem proroctwa, albo prostym prorokowaniu pod natchnieniem Ducha Bożego.

To zalezy od proroka, jego wiary i posłuszeństwa. Podobnie jest z tłumaczeniem języków.
Jest to interpretacja, a nie tłumaczenie, jak w przypadku tłumacza kabinowego, ktory musi co do przecinka przetłumaczyć wiernie - szczególnie , kiedy jest tłumaczem przysiegłym.
Napisane jest w Biblii:

1Kor 14:32 Bw "A duchy proroków są poddane prorokom;"

Człowiek usługujący darem proroctwa, mową proroczą, czy językami z ich wykladem, musi byc poddany Bogu, posłuszny i wrażliwy na prowadzenie - i to on decyduje czy, i ile powie. Zdarza się, że mówi, według swojego uznania.
Nie wszystko, co Bóg mówi osobie usługującej tym darem jest do publicznej wiadomości, często osoba powinna przekazac poselstwo w cztery oczy. Czasem jest to do wiadomości wylacznie osoby otrzymującej.
Aby budowac zbór słowem proroczym, ktore czesto zawiera elementy słowa wiedzy, czyli poznania nalezy miec mądrośc Bożą, kiedy, co , gdzie i komu mowic.
Z tego co piszesz Adamie 7 - wnioskuję, że jestes młodym wierzacym i dlatego tak zafascynowało Ciebie to, co usłyszałeś.
Aczkolwiek sa to sprawy nadprzyrodzone, jednak uważaj, aby nie przedkladac daru ponad DAWCE i naczynia ponad DUCHA PANA.
Poza tym, moja rada, czytaj także Biblię .

Adam7

Wysłany: 2009-02-05, 23:50   

Jachu napisal

Adamie 7. Sprostowanie-ja poniższgo nie napisałem,nie przekłamuj więc:
Jachu napisal --???????
Proroctwa otrzymane przez Elisabeth sa zgodne z Biblia Swieta.

Powtarzam jeszcze raz,nie są zgodne z Biblią Święta.!!

Odp. Przepraszam za moja pomylke. Ja zamierzalem tak napisac, ale pomylkowo dodalem ten wpis, ktory slusznie zauwazyles. Ty bylo niezamierzone! Przepraszam, przepraszam!

EMET napisal:

Odp. Przeczytaj wczesniejszy moj wpis. Z niego wynika, ze moga byc rozne jezyki w zaleznosci co nasz PAN BOG zadecyduje. Moze tez byc jezyk zypelnie niezrozumialy.

AgnesPavlovski napisala:
Adamie 7 - akurat ja mam ten dar i nie jest to prawdą co mówisz odnosnie niekontrolowania

Jeżeli człowiek nie jest w stanie czegoś "kontrolować" - to znaczy, że takiego człowieka posiadł inny duch.
Inaczej jest z Duchem Bozym. To człowiek MOWI - ale Duch poddaje słowa, podobnie jak z darem proroctwa, albo prostym prorokowaniu pod natchnieniem Ducha Bożego.

Odp. To wlasnie mialem na mysli, ze DUCH SWIETY daje Slowa.

:arrow: Prorok nie kontroluje tresci.

Jesli Prorok kontroluje tresc, to nie jest to proroctwo z natchnienia DUCHA SWIETEGO. To mialem na mysli i w tym znaczeniu jest prawda to, co napisalem. Czy sie zgadza?

A oto blogoslawione Slowa JAHUSZUA, naszego PANA! Niechaj poblogoslawia nasze serca.

Ew. Sw. Jana 14:1-6

Cytat:
1 Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie* w Boga? I we Mnie wierzcie! 2 W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. 3 A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. 4 Znacie drogę, dokąd Ja idę». 5 Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?» 6 Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem*. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. 7 Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście

:arrow: Przyjdz nasz ZBAWICIELU przyjdz!
Ew. Sw. Jana 3:16...Tak bowiem BOG umilowal swiat, ze Syna SWEGO Jednorodzonego dal, aby kazdy kto w Niego uwierzy, mial zycie wieczne.

AgnesPavlovski
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-06, 10:50   

Adam7 napisał/a:

Przyjdz nasz ZBAWICIELU przyjdz!

On przyjdzie - bo to obiecał :hehe:

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-07, 09:10   

No i mamy przerwę w tych tasiemcach.
Agnes Ty to umiesz grzecznie wypraszać ! no no !

kesja 
zbanowana

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2009-03-17, 18:09   cos do przesłania

Proroctwo 108

JA, JAHWEH, WKROTCE UWOLNIE NA ZIEMI DUCHA ZNISZCZENIA!

Powiedziane pod Namaszczeniem RUACH HA KODESZ (DUCHA SWIETEGO) poprzez Apostola Elisabeth Elijah Nikomia 9-go marca, 2009 roku.

Slownictwo:

JAHWEH / JAH – imie SWIETEGO BOGA OJCA w jezyku przekazanym prorokom w Biblii Swietej (Zapis fonetyczny). BOG OJCIEC jest rowniez nazwany w Biblii Swietej OJCEM (Ew. Sw. Mateusza 23:9) i OJCEM SWIETYM (Czytaj Ew. Sw. Jana 17:11).

(Znany w Polsce jako JEZUS CHRYSTUS z tlumaczenia greckiego)

JAHUSZUA HA MASZIJACH – JAHUSZUA MESJASZ.

JAHUSZUA – hebrajskie, prawdziwe imie SWIETEGO SYNA BOZEGO (Zapis fonetyczny, czyli wedlug brzmienia w otrzymanych Proroctwach). Tak GO nazywano na polecenie PANA BOGA w domu, w Nazarecie i w Izraelu. Oznacza: JAH zbawia, czyli BOG OJCIEC zbawia. Znany w Polsce z tlumaczenia greckiego jako JEZUS CHRYSTUS.

RUACH HA KODESZ – DUCH SWIETY po hebrajsku, czyli w oryginalnym jezyku (Zapis fonetyczny, czyli wedlug brzmienia). Hebrajskim okresleniem DUCHA SWIETEGO jest rowniez SZIKHAINJAH CHWALY, a z wczesniejszego Proroctwa: MAMA SZIKHAINJAH CHWALY, MADROSC i MAMA MADROSC, SWIETA MATKA, KROLOWA NIEBIOS, IMMAJAH – jest to Imie DUCHA SWIETEGO w brzmieniu hebrajskim, ktore zostalo objawione proroczyni Elisabeth Elijah Nikomia przez DUCHA SWIETEGO.

******* Proroctwo *******

JA ostrzeglem was dawno temu, Elisabeth, nawet zanim byla jeszcze ta Misja, aby nie nazwac tej Misji imieniem mezszczyzny lub kobiety! JA wlozylem to w twego ducha, gdyz nic z tego nie zostalo dokonane twoja reka; nic z tego nie wyszlo z twych ust!

To sie narodzilo z ust JAHWEH; to sie narodzilo z ust JAHUSZUA waszego MASZIJACH; to sie narodzilo z ust RUACH HA KODESZ, waszej IMMAJAH.

Gdyby to bylo tylko twoja reka, to dawno by juz upadlo. To jest dzieki Wiatrowi SZIKHAINJAH CHWALY, ktory dmucha poprzez ta Ziemie – Swiety Wiatr Odnowy! To nie jest przez twoj oddech, bo w przeciwnym razie by zawiodl. (Ksiega Izajasza 42:8)

Gdyz MOJE Slowa, ktore wypowiem, beda Ogniem! (Psalm 18:8-9, Jeremiasza 5:14)

Tylko wiedzcie to, ze skrzycie sie przede MNA – wszyscy z tych, ktorzy chodzicie w MOJEJ Swietosci i w Prawdzie, ktorzy naprawde wiecie co przedstawia Purim i czego dotyczy. Tylko wiedzcie to, ze wy skrzycie sie przede MNA! Wy nosicie najpiekniejsze szaty, gdyz nie moze byc piekniejszej szaty, anizeli Szata Sprawiedliwosci, ktora MOJ SYN JAHUSZUA wklada na was. (Ksiega Izajasza 61:10) Po prostu wiedzcie to, ze podczas, gdy wrogowie planuja zniszczenie swietobliwych, to i JA rowniez wiem jak bede niszczyl bezboznych!

Teraz jeszcze nie jest ten czas, MOJA corko, do wymowienia MOICH Slow Ognia!

Badz cierpliwa! JA tylko daje tobie tych pare Slow zachety, ze JA, ABBA JAHWEH, jestem zadowolony, jestem zadowolony z MOJEGO Duchowego Izraela (Rzymian 2:28-29, 9:6-10:13), z tych ktorzy chodza sciezkami, ktore JA powolalem dla nich, jako Swietych, ktorzy nadstawiaja ucha na kazde MOJE Slowo, ktore wymawiam.

MOJE dzieci, MOJE dzieciatka, MOJA Oblubienico, MOI wybrani i MOI wyselekcjonowani – wy, ktorzy nie jestescie dumni z tego kim jestescie, ani z tego co mozecie osiagnac, ale wasza duma jest w tym, co JA, JAHWEH, czynie, w tym, co JA, JAHWEH, osiagam poprzez MEGO SYNA JAHUSZUA, waszego MASZIJACH.

Tylko kontynuujcie sie modlic, aby podobnie jak JA dalem Mardocheuszowi (Ksiega Estery, Stary Testament) rozpoznanie by wiedzial, gdzie sa wrogowie i jakie poczynili plany zniszczenia swietych, tak modlcie sie o zdolnosc rozpoznawania, abym wam zawsze pokazal gdzie sie ukryl wrog, nawet jesli on jest pomiedzy wami.

Tylko wiedzcie to, ze kazdy, kto stara sie przeniknac i zdradzic kierownictwo tej Misji i tych, ktorzy naleza do tej Misji, kazdy ktory planuje zniszczenie tej Misji, ktory czyha na ta Misje i kazdy, ktory powstal przeciw tym, ktorych JA przedtem powolalem, aby im zapewnic bezpieczenstwo – to JA, mowi JAHWEH, MOJA wlasna reka zniszcze ich tak, jak zniszczylem Hamana i jego 10 synow! (Ksiega Estery 7:9-9:12)

Widzicie, w tych ostatecznych czasach JA juz wiem, bez wzgledu na to, co czyni wrog – JA juz z gory zadecydowalem kogo zachowam bezpiecznie na dloni MEJ Reki, skad zaden czlowiek nie moze ich wyrwac! I bedzie tak, jak za dawnych dni, kiedy JA juz wczesniej rozporzadzilem, ze zachowam bezpiecznie Mardocheusza i Estere. (Romans 8:28-30)

Nic sie nie zmienilo, ale badz przygotowana Elisabeth, gdyz inne Slowo ma sie jeszcze objawic i bedzie pelne MEGO Ognia, ale ponownie mowie – to nie jest czas na jego objawienie! Wiedz tylko to, ze JA, JAHWEH, nigdy nie bede przepraszal za to, co uczynilem Sodomie i Gomorze, i tym innym miastom, ktore szly za ich przykladem. (Ksiega Rodzaju 19:24-25)

I JA, JAHWEH, obiecuje to, ze JA mam wlasnie uwolnic na Ziemi ducha zniszczenia i wlasnie pozwalam na rzeczy o ogromnym znaczeniu – takie, jakie sie jeszcze nigdy nie wydarzyly! (Ksiega Apokalipsy, rozdz.6)

Ale wiedzcie to, ze JA nie mowie tego, aby was przestraszyc, ale zeby was zapewnic – tych ktorzy naprawde naleza do JAHUSZUA, tych ktorzy sa pokryci Krwia MEGO SYNA JAHUSZUA, waszego MASZIJACH, ktorzy naprawde poddaja swoja wole i ich zycia JEMU i daza do wykonania kazdego polecenia z Niebios – JA zachowam was w bezpieczenstwie! (Apokalipsy 3:10)

Tylko wytrwajcie w wierze, gdyz Szatan chce waszej wiary wiecej anizeli waszego zycia!

A wiec wytrwajcie w wierze i patrzcie, co JA uczynie waszym wrogom!

Patrzcie co JA uczynie tym, ktorzy chca zniszczyc wszystko, co jest swiete!

Patrzcie co JA, JAHWEH, uczynie!

Gdyz ich los bedzie znacznie gorszy od losu Hamana i jego dziesieciu synow!

Kazdy dzien zyjcie waszym zyciem i mowcie: “Jak moglbym CIEBIE wiecej zadowolic, ABBA JAHWEH? Jak moglbym CIEBIE wiecej zadowolic, JAHUSZUA, moj MASZIJACH? Jak moglbym CIEBIE wiecej zadowolic, moja IMMAJAH, moja MAMO MADROSC?” (Hebrajczykow 11:5)

I wasza MAMA MADROSC da wam madrosc, abyscie poznali odpowiedz.

Oh, jak bardzo was kocham! (Ew. Sw. Jana 3:16)

JA wiem, kto jest MOIM. JA znam imiona tych, ktorzy beda MOIMI podczas, gdy w koncu poddadza MI swoja wole i zaakceptuja przelana Krew JAHUSZUA, aby obmyla ich grzechy. Ale oni wiedza, ze to nie wystarczy; oni wiedza, ze musza uciekac od zla – JA wiem kim wy jestescie!

To sa te Slowa zachety, ktore JA mam wam do powiedzenia w ten dzien Purimu, 2009.

To nie jest wazne - nie spierajcie sie miedzy soba o to, czy to jest ten dzien, czy tamten dzien, gdyz czasy zostaly zmienione przez czlowieka, ale JA znam wasze serca. Oddajecie MI honor, gdy zblizacie sie do MEGO Tronu tak, jak Ester. I JA wyciagam MOJE Berlo, a JEGO Imie jest JAHUSZUA, MOJ Jednorodzony SYN i przyjmuje was. A wasze uwielbienie i wasze wychwalanie doszlo MNIE jak slodki aromat. A wiec skrzyjcie sie dla MNIE posrod tego stosu gnoju na Ziemi.

JA patrze z Niebios i widze was skrzacych sie i JA jestem uhonorowany! (Psalm 11:4)

******** Koniec Proroctwa ********

Komentarz Elisabeth:

Uwaga – Ostrzezenie:

To skrzenie sie, ktore widzi JAHWEH nie jest skrzeniem sie falszywego zlotego pylu, o ktorym jest ostrzezenie w Proroctwie 32.

To skrzenie sie o ktorym mowi JAHWEH w tym Proroctwie jest skrzeniem sie opisanym rowniez w Proroctwach 91 i 95.

Urywek z Proroctwa 91

Amerykanie i MOJE umilowane Skarby – tych niewielu, ktorych JA mam, ktorzy skrza sie jak drogocenne kamienie – JA patrze z MEGO Tronu w Niebiosach i widze odchody bezludzkosci, gdyz tak wygladaja dla MNIE dzieci Szatana, kupy odchodow. Smrod dosiega Niebios. Hollywood jest niczym wiecej anizeli szatanskim placem zabaw i naprawde Pieklo zatrzymuje tych z “Who’s Who of Hollywood” (Kto jest Kim w Hollywood). Ale widzicie, JA mam te male, skrzace sie drogocenne kamyki na calym swiecie, co przypominaja MI, nawet w chwilach MOJEGO wzburzenia i gniewu, JA widze ich skrzacych sie, osaczonych dookola przez te odchody – ale wy mienicie sie skrzac poniewaz MOJ cenny, cenny, cenny, umilowany DUCH jest wewnatrz i wy skrzycie sie.

Urywek Proroctwa 95

Teraz jest juz tak malo czasu! Male owieczki staja sie owcami poprzez noc. JA objawiam MOJA Prawde. JA daje im wzrost, albowiem nie ma na to czasu, aby pozostawac dzieckiem na dluzej. JA wymagam Swietosci wiecej niz kiedykolwiek, zanim zlo nie ogarnie wszystkiego wokolo. JA szukam iskrzenia sie klejnotow, gdy JA i MOJ OJCIEC patrzymy na Ziemie.

Widzicie, ci ktorzy naleza do MNIE, oni mienia sie jak najjasniej mieniace sie klejnoty, gdyz MOJE Swiatlo swieci na nie. Ale naprawde, wy jestescie zarowno otoczeni przez, jak i posrodku ludzkich wydalin. A JA rozgladam sie za iskrzeniem i klejnotami, i JA po prostu wiem, gdzie one sa, i nawet z Niebios, JA moge dostrzec te najbardziej cenne z MOICH klejnotow – to jest kazdy z was, ktorzy przedkladacie MNIE na pierwszym miejscu w waszym zyciu i w waszej milosci, ktorzy staracie sie byc poslusznymi za wszelka cene, ktorzy zganiacie Szatana i dajecie mu znac, ze on nie ma nic z wami. Wy jestescie MOIMI drogocennymi klejnotami.

Obrazajac niektorych i oswiecajac innych,

Dane waszej Siostrze w JAHUSZUA HA MASZIJACH dnia 9-go marca, 2009 roku.
Apostol Elisabeth Elijah Nikomia

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2009-03-18, 19:18   

Płaskowicki Rys napisał/a:
No i mamy przerwę w tych tasiemcach.
Agnes Ty to umiesz grzecznie wypraszać ! no no !

Rysiu! Przedwcześnie się cieszyłeś,demon tak łatwo nie odpuszcza,ale:

Jak. 4:7
7. Poddajcież się tedy Bogu, a dajcie odpór dyjabłu, a uciecze od was.
(BG)
oraz:1 Piotr. 5:8-9
8. Trzeźwymi bądźcie, czujcie; albowiem przeciwnik wasz dyjabeł, jako lew ryczący obchodzi, szukając kogo by pożarł.
9. Któremu dawajcie odpór, mocni będąc w wierze, wiedząc, iż się takoweż ucierpienia nad braterstwem waszem, które jest na świecie, wykonywają.
(BG)
Tak więc nie bójmy sie złowieszczego,przeciwnego Bogu i Chrystusowi szerzeniu strachu,
to końcowe podrygi złego-tego złego

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2009-03-18, 19:36   

Jeremiasz przestrzega zwodzicieli:

Jer. 23:19-33
19. Oto zawierucha Pana zrywa się i huragan unosi się kłębami, nad głowami bezbożnych się kłębi.
20. Nie uśmierzy się żar gniewu Pana, aż spełni i urzeczywistni zamysły jego serca; w dniach ostatecznych dokładnie to zrozumiecie.
21. Nie posyłałem proroków, a oni jednak biegną; nie mówiłem do nich, a oni jednak prorokują.
22. Jeżeli uczestniczyli w mojej radzie, to niech zwiastują mojemu ludowi moje słowa i odwracają ich od ich złej drogi i ich złych uczynków.
23. Czy jestem Bogiem tylko z bliska - mówi Pan - a nie także Bogiem z daleka?
24. Czy zdoła się kto ukryć w kryjówkach, abym Ja go nie widział? - mówi Pan. Czy to nie Ja wypełniam niebo i ziemię? - mówi Pan.
25. Słyszałem, co mówią prorocy prorokujący kłamliwie w moim imieniu, mówiąc: Miałem sen, miałem sen.
26. Jak długo to trwać będzie? Czy Ja jestem w sercu proroków prorokujących kłamliwie, prorokujących oszukańczo, według upodobania własnego serca,
27. Którzy zmierzają do tego, by zatrzeć w pamięci mojego ludu moje imię przez swoje sny, jakie sobie wzajemnie opowiadają, tak jak ich ojcowie dla Baala zapomnieli o moim imieniu?
28. Prorok, który ma sen, niech opowiada sen, ale ten, który ma moje słowo, niech wiernie zwiastuje moje słowo! Cóż plewie do ziarna? - mówi Pan.
29. Czy moje słowo nie jest jak ogień - mówi Pan - i jak młot, który kruszy skałę?
30. Dlatego Ja wystąpię przeciwko tym prorokom - mówi Pan - którzy sobie nawzajem wykradają moje słowa.
31. Oto Ja wystąpię przeciwko prorokom - mówi Pan - którzy używają swojego języka i mówią, że to "wyrocznia".
32.. Oto Ja wystąpię przeciwko prorokom, którzy za proroctwa podają sny kłamliwe - mówi Pan - a opowiadając je, zwodzą mój lud swoimi kłamstwami i przechwałkami. A przecież Ja ich nie posłałem ani im niczego nie nakazałem, oni zaś temu ludowi zgoła nic nie pomagają Oto Ja wystąpię przeciwko prorokom, którzy za proroctwa podają sny kłamliwe - mówi Pan - a opowiadając je, zwodzą mój lud swoimi kłamstwami i przechwałkami. A przecież Ja ich nie posłałem ani im niczego nie nakazałem, oni zaś temu ludowi zgoła nic nie pomagają - mówi Pan.
33. A gdy pytać się będzie ciebie ten lud albo prorok, albo kapłan, mówiąc: Jakie brzemię zapowiada Pan? Wtedy im odpowiedz: Wy jesteście moim brzemieniem, lecz Ja was zrzucę - mówi Pan,
(BW)
Ostatnio zmieniony przez Jachu 2009-03-18, 20:03, w całości zmieniany 1 raz  

Axanna
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-18, 19:47   

Jachu napisał/a:
Tak więc nie bójmy sie złowieszczego,przeciwnego Bogu i Chrystusowi szerzeniu strachu,
to końcowe podrygi złego-tego złego

I chciało ci się to czytać, Jachu? :)

Odpowiedz do tematu