Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hardi
2011-10-24, 15:32
Proroctwa i Prorocy ,Czasu końca
Autor Wiadomość
CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-14, 13:10   

Kesja
jasne, że nie mam zamiaru osądzać proroctwa na podstawie przynalezności denominacyjnej.
Nigdy tak nie robie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozsądzam tylko przez Ducha.
Kabała - nigdy jako wróżba. Czary są grzechem.
A o denominacje pytałam przez ciekawość :crazy:
Ostatnio zmieniony przez CZEK0LADA 2007-02-02, 20:42, w całości zmieniany 1 raz  

kesja 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-01-31, 17:56   

I cóż czekoladko

Nic nie piszesz? :-D

CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-02, 20:40   

Kesja napisz do mnie na gg - to popiszemy, :s_luzak:

Na razie cieszę sie, ze "faryzeusze" sobie mnie odpuścili, ale nie wiem na jak długo :evil:
Szykuje byc może jakiś post demaskujący Faryzeuszy XXI wieku :crazy:

Ps. Co do tego proroctwa, to przeczytałam troszke, bo sporo napisała kobieta, ale jest tam wiele rzeczy, które mi się nie podobają i nie sądze, żeby była to kwestia złego tłumaczenia.

Powiem Ci do jakich wspołczesnych proroków mam zaufanie:

John Paul Jakson

Rick Joyner

Derek Prince ( chociaz funkcjonował głównie jako nauczyciel Słowa) jednak w jego nauczaniach było wiele natchnienia proroczego szczegolnie odniośnie kościoła i Izraela

Ja wiem i jestem o tym głęboko przekonana na podstwaie Słowa Bożego z Nowego Testamentyu, że dary prorocze nie ustały i każdy wierzący, który ma ducha Chrystusowego może prorokować. Jest to świadectwem Jezusa.
Oczywiście kazde proroctwo powinno byc rozsądzone zgodnie ze Słowem Bożym.
Obecnie w Ciele Chrystusa jest wiele opozycji wobec tego daru , a to dlatego, że prawdziwe proroctwo buduje ciało. Ma budować, tak jak inne dary służb, aż wszyscy dojdziemy do pełni wymiarow Chrystusowych.
Piec darów służ zostało danych kościołowi w celu przygotowania świetyuch do dzieła posługiwania.
Jezlei ktoś jest na tyle dojrzały w poznaniu Słowa i przede wszystkim otwarty na Ducha Swietego, nie będzie lekceważył tego, co powiedzail Duch przez usta Pawła w listach do Koryntian.
Bogu nie podoba się ignorancja, to zasmuca Ducha Bożego. Kościoł nie powinien byc jak Żydzi w Berei.
Proroctwo powinno budować i prowadzic do wyzwolenia wiary i posłuszeństwu Bogu.
Takie nowotestamentowe proroctwo ma za zadanie korygowanie i pocieszanie i budzenie wiary. Obnaża skrytości serca, ludzie maja wtedy szanse prostowac swoje ścieżki.
Wiem z wlasnego doświadczenia, ze duch proroczy zawsze funkcjonuje w miłości Chrystusowej, Jesli ktoś prorokuje z potepienia i z "litery, ktora zabija" - nie przyjmuje tego. To zwykły smród cielesności.
Dlatego nie podobaja mi sie pewne rzeczy w proroctwch owej kobiety.

Ps.
kobieta może prorokować jak i głosic Słowo, Boże.
Kobieta moze funkcjonowac w urzędzie pastora, nauczyciela, ewangelisty, proroka i apostoła. Ponieważ w Chrystusie nie ma mężczyzny, ani kobiety i jest to służba ducha, a nie człowieka.
A duch jest i bedzie wylany na wszelkie ciało.

Moja córka prorokowała (JAK MIAŁA 6 LAT) do swojego tatusia, mojego meża. Była napełniona Duchem Świetym.
Powiedziała tak:

"Pewnego dnia Bóg dotknie mojego tatę. Tata się zapyta, kto mnie dotknął? A to Bóg i tata sie nawróci."

Pismo mówi, ze Pan zgotował sobie chwałę z ust niemowląt i ssących. A jesli my nie będziemy mówić -- kamienie krzyczeć będą.

Proroctwo zawsze musi być zgodne ze Słowem Bozym, zarówno z jego literą jak i duchem.
Proroctwo, które "kojarzy małżeństwa"jest z miejsca do odrzucenia!!!
Proroctwo, które manipuluje ludżmi, poniża ich, wysmiewa, szydzi - nie ma nic wspólnego z Duchem Bożym.

Jęsli ktoś jest sercem blisko Pana - nie będzie maił trudności ze zrozumieniem tego co napisałam.

Kesja pozdrawiam

kesja 

Wysłany: 2007-02-03, 20:16   

Cytat:
"CZEK0LADA"]Kesja napisz do mnie na gg - to popiszemy, :s_luzak:

Na razie cieszę sie, ze "faryzeusze" sobie mnie odpuścili, ale nie wiem na jak długo :evil:
Szykuje byc może jakiś post demaskujący Faryzeuszy XXI wieku :crazy:

napisze ,napisze , co do faryzeuszy - nie wiem co masz na mysli?
Cytat:

Ps. Co do tego proroctwa, to przeczytałam troszke, bo sporo napisała kobieta, ale jest tam wiele rzeczy, które mi się nie podobają i nie sądze, żeby była to kwestia złego tłumaczenia
.

Fak wiele pisala , a co ci sie nie podoba mysle ze warto o tym mówic bo ,jesli inni czytaja to albo rozważaja albo bedzie to przestrogą.
Cytat:

Powiem Ci do jakich wspołczesnych proroków mam zaufanie:

John Paul Jakson

Rick Joyner

Derek Prince ( chociaz funkcjonował głównie jako nauczyciel Słowa) jednak w jego nauczaniach było wiele natchnienia proroczego szczegolnie odniośnie kościoła i Izraela

Dwuch pierwszych ,nie znam. :idea:
Cytat:

Takie nowotestamentowe proroctwo ma za zadanie korygowanie i pocieszanie i budzenie wiary. Obnaża skrytości serca, ludzie maja wtedy szanse prostowac swoje ścieżki.
Wiem z wlasnego doświadczenia, ze duch proroczy zawsze funkcjonuje w miłości Chrystusowej, Jesli ktoś prorokuje z potepienia i z "litery, ktora zabija" - nie przyjmuje tego. To zwykły smród cielesności.
Dlatego nie podobaja mi sie pewne rzeczy w proroctwch owej kobiety.

Duch proroczy funkcjonuje z Ducha Mesjasza i ma wiele do zaoferowania ,co masz na mysli mówiac o potępieniu ?
Jesli sie nawoluje do upamietania - jak Jan Zanurzyciel-- czesto nie przebiera się w slowach , litera jesli zabija jesli nie ma nawrócenia Duch daje życie.
Smród cielesnosci?

CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-03, 22:59   

Miła Kesjo,

Mówiąc o "faryzeuszach" nie miałam na mysli w żadnym wypadku Ciebie :-D

Dalej, Jan Chrzciciel był prorokiem czasu przełomu pomiędzy Starym a Nowym Przymierzem. Jezus powiedział o nim, że z pośród narodzonych z niewiast nie było nikogo bardziej pokornego (większego) od niego, ale każdy kto narodził się z ducha jest większy niz Jan Chrzciciel ( czy tez Zanurzyciel). On funkcjonował w "duchu Eliaszowym" charakterystycznym dla Starego Przymierza.
On także przygotowywał drogę Panu. Był głosem wołającego na pustyni.
Na nim zamyka się praktycznie ST a zaczyna się NT od przyjścia Mesjasza.
Jan mówił tak, jak miał mówić.

Służba nowotestamentowa jest słuzbą miłosierdzia, które góruje nad sądem, ponieważ na Golgocie "wykonało się".

Resztę sama będziesz wiedziała.
Pozdrawiam serdecznie

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2007-02-04, 08:57   

Osobiście mam zaufanie tylko do proroków biblijnych, takich jak Izajasz, Jeremiasz, Ezechiel, Daniel itd. oraz do apostołów biblijnych, takich jak Paweł, Piotr, Jan itp.

Szanowne niewiasty, polecam Wam dogłębne przeanalizowanie następujących fragmentów Pisma Świętego: Jeremiasza 23:16-18,21,22,25-28,31,32 oraz 2 Korytnian 11:3-5,13-15,19,20 abyście już nie były dziećmi miotanymi i unoszonymi lada wiatrem nauki przez oszustwo ludzkie i przez podstęp, prowadzący na bezdroża błędu. :->

Pozdrawiam.

orzel158
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-04, 09:12   

Miły wicie!

Tylko człowiek, który ma ducha "pionierskiego" jest w stanie nalezycie zrozumieć Słowo Boże, czego i Tobie życzę.

Niewiasty, jak powiedziałes, staraja się zbadac WSZYSTKO JAK NALEZY. I to jest bardzo dobre.

Pamiętaj wicie, że w "miłości nie ma lęku, gdyz prawdziwa miłość usuwa strach."
a "kto sie boi (herezji) nie wydoskonalił sie w miłości".

Ku rozważeniu.

kesja 

Wysłany: 2007-02-04, 16:06   

wit
Co chcesz przez o powiedzieć ,ze

Jer23/

16 To mówi Pan Zastępów:
«Nie słuchajcie proroków, którzy wam przepowiadają:
wprowadzają was w błąd;
zwiastują wam urojenia swego serca,
nie zaś to, co pochodzi z ust Pańskich.
17 Mówią stale tym, co uwłaczają słowu Pana:
"Będziecie zażywać pomyślności".
Wszystkich zaś tych, co idą za popędem swego serca, zapewniają:
"Nie spotka was nieszczęście".
18 8 Kto bowiem stał w radzie YHVH,
widział i słyszał Jego słowo?
Kto nadsłuchiwał Jego słowa i usłyszał je?
19 Oto nawałnica YHVH, gniew powstaje,
burza szaleje,
spada na głowę niegodziwych.
20 Nie ustanie gniew YHVH
dopóki nie wykona On i nie urzeczywistni
zamiarów swego serca.
Przy końcu dni zrozumiecie to w pełni.
21 Nie posłałem tych proroków,
lecz oni biegają;
nie mówiłem do nich,
lecz oni prorokują.

22 Gdyby stali w mojej radzie9,
głosiliby moje słowa mojemu narodowi
i nawróciliby ich ze złej drogi
oraz z przewrotnego postępowania.

Nadużycia fałszywych proroków i kara za nie

23 Czy jestem Bogiem [tylko] z bliska - wyrocznia YHVH -
a z daleka [już] nie jestem Bogiem?10
24 Czy może się człowiek ukryć w zakamarkach,
tak bym go nie widział? - wyrocznia Pana.
Czy nie wypełniam nieba i ziemi?
25 Słyszałem to, co mówią prorocy,
którzy prorokują fałszywie w moim imieniu:
"Miałem sen, miałem sen!"
26 Dokądże będzie tak w sercu proroków,
przepowiadających kłamliwie
i przepowiadających złudy swego własnego serca?
27 Zmierzają ku temu, by przez sny swoje,
które jeden drugiemu opowiada,
poszło w niepamięć moje Imię u mojego ludu,
podobnie jak zapomnieli mego Imienia dla Baala ich przodkowie.
28 Prorok, który miał sen,
niech opowiada swój sen!
Kto miał moje słowo,
niech wiernie opowiada moje słowo!
Co ma wspólnego słoma z ziarnem11 - wyrocznia YHVH.

31 Oto się zwrócę przeciw prorokom - wyrocznia YHVH - którzy używają swego własnego języka, by wypowiadać wyrocznie. 32 Oto się zwrócę przeciw tym, którzy prorokują sny kłamliwe - wyroczniaYHVH - opowiadają je i zwodzą mój lud kłamstwami i chełpliwością. Nie posłałem ich ani nie dawałem polecenia; w niczym też nie są użyteczni dla tego narodu - wyrocznia YHVH
>>>>
Dlaczego uważasz ,że o sie odnosi do dzisiejszych proroków ,a moze uważasz ,ze dzisiaj nie ma proroków?
Duch Mesjasza Jezusa jest Duchem prorocwa i to jes ZNAK ,kto ma Jego Ducha .
Myslisz ,że strach ludzki jest dobrym wyjściem ,zamknac usta ?

kesja 

Wysłany: 2007-02-04, 16:16   

CZEK0LADA napisał/a:
Miła Kesjo,

Mówiąc o "faryzeuszach" nie miałam na mysli w żadnym wypadku Ciebie :-D

Dalej, Jan Chrzciciel był prorokiem czasu przełomu pomiędzy Starym a Nowym Przymierzem. Jezus powiedział o nim, że z pośród narodzonych z niewiast nie było nikogo bardziej pokornego (większego) od niego, ale każdy kto narodził się z ducha jest większy niz Jan Chrzciciel ( czy tez Zanurzyciel). On funkcjonował w "duchu Eliaszowym" charakterystycznym dla Starego Przymierza.
On także przygotowywał drogę Panu. Był głosem wołającego na pustyni.
Na nim zamyka się praktycznie ST a zaczyna się NT od przyjścia Mesjasza.
Jan mówił tak, jak miał mówić.

Służba nowotestamentowa jest słuzbą miłosierdzia, które góruje nad sądem, ponieważ na Golgocie "wykonało się".

Resztę sama będziesz wiedziała.
Pozdrawiam serdecznie

Chyba nie zabardzo mogę zalapac ;-)
Tak jest slużbą milosierdzia ,ale prorok wie ,ze Czas milosierdzia dobiegl konca ,dlatego nawolywanie proroka jest poza Czasem - teraz-
Prorok wola ze Sąd czeka każdego ,kto pokpi milosierdzie ,prorok nie moze byc lagodny musi wskazywac to co nadchodzi.
Jan mówil jak mial i wcale nie byl lagodny w nawolywaniu - upamieajcie sie-

CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-04, 16:57   

kesja!

Zgadzam się, że czas łaski dobiega końca. Zdecydowanie - tak.
Dlatego też głos proroczy musi być jednoznaczny. Życie, albo śmierć.

Ja badam każde proroctwo i nie potrafię ci wytłumaczyć jak to jest, ale kiedy coś śmierdzi, to wiem, że śmierdzi i wiem, że albo duch nie ten, albo naczynie jest brudne.
Może jest to dar rozróżniania, albo poznanie co do danej sytuacji.
Wielokrotnie przekonałam się, że ktoś może mówic do mnie "łagodnie", a ja wiem, że diabła ma za skórą i potem się okazuje, że to prawda, bo na przyklad wychodzą jakieś matactwa finansowe, albo moralne.

Innym razem, ktos może grzmieć, a ja wiem, ze za tym stoi czyste serce.

"Kto brudny, niech dalej się brudzi,
kto sprawiedliwy, niech czyni sprawiedliwość,
kto świety, niech sie uświęca,
oto przyjdę wkrótce....."

Objawienie Jana

kesja 

Wysłany: 2007-02-05, 10:18   

"CZEK0LADA"]kesja!
Cytat:

Zgadzam się, że czas łaski dobiega końca. Zdecydowanie - tak.
Dlatego też głos proroczy musi być jednoznaczny. Życie, albo śmierć
.
życie ,albo śmierć i tak to widzę w głoszeniu Elizabeth
Cytat:

Ja badam każde proroctwo i nie potrafię ci wytłumaczyć jak to jest, ale kiedy coś śmierdzi, to wiem, że śmierdzi i wiem, że albo duch nie ten, albo naczynie jest brudne.
Może jest to dar rozróżniania, albo poznanie co do danej sytuacji.

I ja sobie nie odmawiam badania ,bywa ,że przyjmuje tylko część a nie całość
Zatem ,co jest nie tak w jej słowie czy w naczyniu?

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2007-02-05, 16:03   

orzel158 napisał/a:

Tylko człowiek, który ma ducha "pionierskiego" jest w stanie nalezycie zrozumieć Słowo Boże, czego i Tobie życzę.

Nie bardzo rozumiem czym jest duch "pionierski".

Cytat:

Niewiasty, jak powiedziałes, staraja się zbadac WSZYSTKO JAK NALEZY. I to jest bardzo dobre.

Jeżeli badają to jest w porządku; tylko aby tego nie robiły na podstawie własnych odczuć (niestety tak robią - patrz powyżej wypowiedź Czekolady). :-?

Cytat:

Pamiętaj wicie, że w "miłości nie ma lęku, gdyz prawdziwa miłość usuwa strach."
a "kto sie boi (herezji) nie wydoskonalił sie w miłości".

Samych herezji się nie boję, tylko efektów tych herezji się obawiam!

kesja napisał/a:

Dlaczego uważasz ,że o sie odnosi do dzisiejszych proroków ,a moze uważasz ,ze dzisiaj nie ma proroków?

Bo takie osoby prorokują widzenia własnego serca, a nie na podstawie Słowa Bożego, czyli Biblii. :-/

CZEKOLADA napisał/a:

Innym razem, ktos może grzmieć, a ja wiem, ze za tym stoi czyste serce.

Cieszę się Czekolado, że w końcu mnie zrozumiałaś. :-P

Pozdrawiam.

CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-05, 18:54   

wit - twoje przekonanie o swojej wlasnej niepowtarzalnosci jest niezwykle urokliwe - ale nie dla mnie, chociaz lubię Cię.
Ostatnio zmieniony przez CZEK0LADA 2007-02-06, 21:04, w całości zmieniany 1 raz  

wit
Wyznawca Istniejącego

Wysłany: 2007-02-06, 08:43   

CZEK0LADA napisał/a:
wit - twoje przekonanie o swojej wlasnej niepowtarzalnosci jest niezwykle urokliwe - ale nie dla mnie, chociaz lubię Cię. :zakochany:

Jednak się nie rozumiemy Czekolado. Nie masz zwracać uwagi na moją osobę, bo jestem takim samym człowiekiem, jak Ty, jak inni, nie zaś kimś niepowtarzalnym, dlatego też błędnie mnie oceniasz; staraj się raczej skupić na tym co mówię. No chyba, że wolisz być wpatrzona w tych gości z Ameryki... :-/

CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-06, 21:01   

wit!
Co za mniemanie o sobie. Jak moge byc wpatrzona w Ciebie, skoro w ogóle Cie nie widziałam.
Ostatnio zmieniony przez wit 2007-02-06, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu