Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Istota Trójcy
Autor Wiadomość
Pati 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-04-30, 11:06   

David77 napisał/a:
Pati, Udowodnij że człowiek jest innym Obrazem Boga niż Jezus :-D

Kol 1:15 On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,

David, ja powiem szczerze...denerwuje sie i" gryze", ze wlasnie TY tego nie widzisz.
Podjales trud studiowania obcych jezykow, aby poznac Boga, a tu wystarczy prostota serca, a nie wycwiczony umysl, prosta wiara w slowa Pana Jezusa.
Udowodnic....przeciez o tym wlasnie pisalam, CALY werset cytowany do Kolosan swiadczy o tym-masz zrzucic stara nature i oblec sie na wzor tego, ktory ciebie stworzyl....masz oblec sie w niego-Pana Jezusa Chrystusa, wowczas jestes obrazem Boga-Chrystusa Pana, ktory stal sie WIDZIALNYM DUCHEM SWIETYM, wtedy nosisz jego OBRAZ.

Tu masz odpowiedz
na czerwono czlowiek ziemski, proch ziemi, obraz smierci
na zielono OBRAZ Boga-NASZEGO Stworzyciela, Pana Jezusa, ktory to mamy na sobie nosic, czy jak to Pawel mowi...przyoblec sie w niego-naszego Stworce. Wowczas to jestesmy stworzeni na jego OBRAZ.... a raczej ZRODZENI....

Kol.3

(5) Umartwiajcie tedy to, co w waszych członkach jest ziemskiego: wszeteczeństwo, nieczystość, namiętność, złą pożądliwość i chciwość, która jest bałwochwalstwem, (6) z powodu których przychodzi gniew Boży.
dlaczego objawia sie gniew Bozy...czy taki obraz jest obrazem czystosci i swietosci Bozej? To czemu objawia sie gniew Bozy?

(7) Niegdyś i wy postępowaliście podobnie, kiedy im się oddawaliście; (8) ale teraz odrzućcie i wy to wszystko: gniew, zapalczywość, złość, bluźnierstwo i nieprzyzwoite słowa z ust waszych; (9) nie okłamujcie się nawzajem, skoro zewlekliście z siebie starego człowieka wraz z uczynkami jego, (10) a przyoblekli nowego, który się odnawia ustawicznie ku poznaniu na obraz tego, który go stworzył. (11) W odnowieniu tym nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, cudzoziemca, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz Chrystus jest wszystkim i we wszystkich. (12) Przeto przyobleczcie się jako wybrani Boży, święci i umiłowani, w serdeczne współczucie, w dobroć, pokorę, łagodność i cierpliwość, (13) znosząc jedni drugich i przebaczając sobie nawzajem, jeśli kto ma powód do skargi przeciw komu: Jak Chrystus odpuścił wam, tak i wy

Rzym.13

(12) Noc przeminęła, a dzień się przybliżył. Odrzućmy tedy uczynki ciemności, a obleczmy się w zbroję światłości. (13) Postępujmy przystojnie jak za dnia, nie w biesiadach i pijaństwach, nie w rozpustach i rozwiązłości, nie w swarach i zazdrości; (14) ale obleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa i nie czyńcie starania o ciało, by zaspokajać pożądliwości.

Gal. 2

(20) Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele [b]jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie[/b]

UDOWODNILAM...nawet wiecej-fakt, ze to on jest TYM OBRAZEM, ktory w sobie nosimy, czyli naszym jedynym Stworca, Bogiem Wszechmogacym, jedynym Panem i Wladca...naszym Ojcem...ale czy to przyjmniesz David?

David77 

Wysłany: 2012-04-30, 11:44   

Pati,
Cytat:
UDOWODNILAM...nawet wiecej-fakt, ze to on jest TYM OBRAZEM, ktory w sobie nosimy, czyli naszym jedynym Stworca, Bogiem Wszechmogacym, jedynym Panem i Wladca...naszym Ojcem...ale czy to przyjmniesz

Pati nic nie udowodniłaś wyszłaś z założenia że skoro Jezus jest nazwany Obrazem Boga to musi być tym Bogiem więc zadałem ci pytanie Czy człowiek który taj jak Jezus jest nazwany Obrazem Boga czy również jest Bogiem . Więc proszę obyś odpowiedział na moje pytanie .

kesja 
zbanowana

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2012-04-30, 12:10   

David77 napisał/a:
Pati,
Cytat:
UDOWODNILAM...nawet wiecej-fakt, ze to on jest TYM OBRAZEM, ktory w sobie nosimy, czyli naszym jedynym Stworca, Bogiem Wszechmogacym, jedynym Panem i Wladca...naszym Ojcem...ale czy to przyjmniesz

Pati nic nie udowodniłaś wyszłaś z założenia że skoro Jezus jest nazwany Obrazem Boga to musi być tym Bogiem więc zadałem ci pytanie Czy człowiek który taj jak Jezus jest nazwany Obrazem Boga czy również jest Bogiem . Więc proszę obyś odpowiedział na moje pytanie .

A co dla ciebie znaczy - OBRAZ - czym OBRAZ jest w twoim mniemaniu .

janowski
zbanowany

Wysłany: 2012-04-30, 12:12   

Ponawiam;
Cytat:
I jeszcze takie pytanie do ciebie za dużo punktów?

Masz jakąś myśl i wyrażasz ją w postaci słowa, pisanego lub mówionego.
Czy to słowo jest oryginałem?

Pati 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-04-30, 12:13   

Odnawia sie ustawicznie ku poznaniu na obraz tego, który go stworzył.
Wiec pytam sie?..... na czyj OBRAZ odnawia sie czlowiek?...PAWEL MOWI-SWOJEGO STWORCY, czyli Pana Jezusa Chrystusa. Chrystus nie nosi obrazu...ON JEST TYM OBRAZEM-widzisz to, zauwazasz roznice?
Mojzesz potwierdza- przed upadkiem czlowiek zostal stworzony na obraz Boga, po upadku musi na nowo oblec sie w ten nieskazony , wiesz o kim pisal Pawel do Kolosan? OBLECZCIE SIE W CHRYSTUSA-GDYZ NA JEGO PODOBIENSTWO; podobienstwo Boga zostalismy stworzeni...

My nosimy obraz obleczony, ON JEST TYM OBRAZEM..... chyba dostrzegasz?

kesja 
zbanowana

Wysłany: 2012-04-30, 12:48   

David77 napisał/a:
kesja,
Cytat:
Jeszua GLOSIL SWOJA NAUKE , dla SWOICH

Czyli nie wierzysz słowom Jezusa i uważasz że kiedy Jezus powiedział że to Bóg go posłał to według ciebie Jezus celowo wprowadzał ludzi w błąd :-D Czy tak ?

Powiedz co znaczą SŁOWA Pana , kiedy mówi - nie od siebie wyszedłem ,ale ojciec mnie posłał .
Co znaczy kiedy mówi ;

J 5:30 bp "Sam z siebie nic uczynić nie mogę. Osądzam według tego, co słyszę, a wyrok mój jest sprawiedliwy, bo nie szukam swojej woli, ale woli Tego, który Mnie posłał."
.
J 15:5 bg "Jam jest winna macica, a wyście latorośle; kto mieszka we mnie, a ja w nim, ten przynosi wiele owocu; bo beze mnie nic uczynić nie możecie."

J 10:36 bp "wy zaś do Mnie, którego Ojciec uświęcił i posłał na świat, mówicie: Bluźnisz, bo powiedziałem: Jestem Synem Bożym."

J 12:49 bp "Bo Ja nie mówiłem sam z siebie, ale Ojciec, który Mnie posłał, nakazał Mi, co mam mówić i głosić."

J 16:28 bg "Wyszedłem Od Ojca, a przyszedłem Do świata; i opuszczam świat, a idę do Ojca."

dlaczego nie wyszedł OD Siebie ?

David77 

Wysłany: 2012-04-30, 13:03   

kesja,
Cytat:
Powiedz co znaczą SŁOWA Pana , kiedy mówi - nie od siebie wyszedłem ,ale ojciec mnie posłał .
Co znaczy kiedy mówi ;

J 5:30 bp "Sam z siebie nic uczynić nie mogę. Osądzam według tego, co słyszę, a wyrok mój jest sprawiedliwy, bo nie szukam swojej woli, ale woli Tego, który Mnie posłał."
.
J 15:5 bg "Jam jest winna macica, a wyście latorośle; kto mieszka we mnie, a ja w nim, ten przynosi wiele owocu; bo beze mnie nic uczynić nie możecie."

J 10:36 bp "wy zaś do Mnie, którego Ojciec uświęcił i posłał na świat, mówicie: Bluźnisz, bo powiedziałem: Jestem Synem Bożym."

J 12:49 bp "Bo Ja nie mówiłem sam z siebie, ale Ojciec, który Mnie posłał, nakazał Mi, co mam mówić i głosić."

J 16:28 bg "Wyszedłem Od Ojca, a przyszedłem Do świata; i opuszczam świat, a idę do Ojca."

dlaczego nie wyszedł OD Siebie ?

Kesja ty tak poważnie pytasz :-D

Patrz jak słowa Jezusa pojmowali apostołowie i na nich się wzoruj .

Ew Mat 3:16 A gdy Jezus został ochrzczony, wnet wystąpił z wody, i oto otworzyły się niebiosa, i ujrzał Ducha Bożego, który zstąpił w postaci gołębicy i spoczął na nim. (17) I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.

Jak myślisz kto wypowiedział owe słowa ?

Apostoł Piotr jak i trzech pozostałych apostołów przy innej okazji również słyszał głos z nieba .

2 Piotr 1:17,18 Wziął On bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy taki go doszedł głos od Majestatu chwały: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem. (18) A my, będąc z nim na świętej górze, usłyszeliśmy ten głos, który pochodził z nieba.

Jak widzisz nauka apostołów bardzo różni się od twego zrozumienia .

Kesjo nie odpowiadałaś na moje pytanie : Skoro twierdzisz że Jezus to sam Bóg JHWH to czy Jezus powiedział prawdę że ,, nie sam od siebie przyszedł ale posłał go Bóg '' ?

kesja 
zbanowana

Wysłany: 2012-04-30, 13:08   

Dlatego ciebie pytam -poważnie

Odpowiedz DLACZEGO nie sam od siebie przyszedł ?
Dlaczego tak mówi ?

David77 

Wysłany: 2012-04-30, 13:18   

kesja,
Cytat:
Dlaczego tak mówi ?

PONIEWAŻ POSŁAŁ GO BÓG dlatego nie sam od siebie przyszedł ,gdyby jednak Jezus był Bogiem JHWH wówczas przyszedł by sam od siebie czyż nie tak ? :-D

Ew Jan 3:16

Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

kesja 
zbanowana

Wysłany: 2012-04-30, 13:39   

David77 napisał/a:
kesja,
Cytat:
Dlaczego tak mówi ?

PONIEWAŻ POSŁAŁ GO BÓG dlatego nie sam od siebie przyszedł ,gdyby jednak Jezus był Bogiem JHWH wówczas przyszedł by sam od siebie czyż nie tak ? :-D

Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Wyszedł Od ... i przyszedł Do świata - DLACZEGO nie mógł przyjsć Od siebie na co wskazuje ,że ?

kesja 
zbanowana

Wysłany: 2012-04-30, 13:45   

David77 napisał/a:
kesja,
Cytat:
Dlaczego tak mówi ?

NIE -
Dlaczego wyszedł od Boga ?

Henryk 

Wysłany: 2012-04-30, 14:30   

kesja napisał/a:
Wyszedł Od ... i przyszedł Do świata - DLACZEGO nie mógł przyjsć Od siebie na co wskazuje ,że ?

I to jest konkretna odpowiedź na pytanie "kto wysłał Jezusa" :lol:
Chyba muszę doznać jakiegoś objawienia, aby to zrozumieć... :-(

Queza 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2012-04-30, 14:51   

kesja napisał/a:
Duch ŚWIĘTY - MIŁOŚĆ I MĄDROSĆ ROZLANA JEST w kazdym człowieku ? ale ani Jeszuah tak nie mówił ani listy Posłanców na to nie wskazują .

Ja to wiem z TAROTA; MIŁOŚĆ i MĄDROŚĆ to atrybuty KAPŁANKI, natomiast WIEDZA i WIARA - KAPŁANA, jest jeszcze np. PUSTELNIK, którego atrybutem jest ROZSĄDEK.

Bobo 

Wysłany: 2012-04-30, 15:00   

Qeza30 napisał/a:
Ja to wiem z TAROTA; MIŁOŚĆ i MĄDROŚĆ to atrybuty KAPŁANKI, natomiast WIEDZA i WIARA - KAPŁANA, jest jeszcze np. PUSTELNIK, którego atrybutem jest ROZSĄDEK.

Zapomniałaś o WIZJONERZE, którego atrybutem jest obłąkanie i bełkot...

Queza 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2012-04-30, 15:05   

Bobo napisał/a:
Qeza30 napisał/a:

Zapomniałaś o WIZJONERZE, którego atrybutem jest obłąkanie i bełkot...

Ja mówię bardzo wyraźnie, nie chodź za mną do tematów i śledź ich to ci nie zaszkodzą.

Odpowiedz do tematu