Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
anioł śmierci - kim jest?

anioł śmierci - kim jest?
aniołem ciemności
75%
 75%  [ 3 ]
aniołem światłości
0%
 0%  [ 0 ]
nie wiem
25%
 25%  [ 1 ]
Głosowań: 4
Wszystkich Głosów: 4

Autor Wiadomość
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
  Wysłany: 2011-03-17, 00:51   anioł śmierci - kim jest?

Czy anioł śmierci jest aniołem ciemności czy światłości :?: Uzasadnijcie swoją odpowiedź :s_haha:

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2011-03-17, 01:46   Re: anioł śmierci - kim jest?

Hardi napisał/a:
Czy anioł śmierci jest aniołem ciemności czy światłości :?: Uzasadnijcie swoją odpowiedź :s_haha:

A o jakiego anioła chodzi? Warto by podać tekst biblijny.

dako 

Wysłany: 2011-03-17, 08:15   

Cytat:

może o anioła otchłani chodzi ..

więc pytanie powinno brzmieć prawidłowo czy czy anioł otchłani.. jest aniołem od Boga czy demonem od Szatana .. lub nim samym ..

a tak to mamy zmanipulowane pytanie typu czy czy anioł-czarny jest czarny czy biały ..
gdzie w pytanie wmontowana jest odpowiedz według zamierzenia pytającego ..
(Jan 4:23)

Dymensja 
Dymensja

Wysłany: 2011-03-17, 08:51   Re: anioł śmierci - kim jest?

Hardi napisał/a:

Ten co przechodził przez Egipt ?

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2011-03-17, 11:12   

Właśnie, który anioł?

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wysłany: 2011-03-17, 13:36   

dako napisał/a:
Cytat:

może o anioła otchłani chodzi ..

przecież napisałem wyraźnie, że o anioła śmierci 8-)

Bobo 

Wysłany: 2011-03-17, 13:47   

Jak zwykle Hardi powoduje bałagan. Pyta o anioła śmierci ale... którego Biblia tak nazywa? Założył ankietę i jak na razie to chyba sam zagłosował :-D

Hardi... pokaż paluszkiem, gdzie masz w Biblii tego ANIOŁA ŚMIERCI.

Księga, rozdział, werset...

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wysłany: 2011-03-17, 14:00   

czy ja gdzieś napisałem że biblia kogoś tak nazywa? chodzi m i o to, że baaaaaaaaaaardzo wielu ludzi mówi na temat anioła śmierci traktując tą postać jak biblijną, chciałbym o tym porozmawiać jeśli kogoś to interesuje... nie którzy widzą anioła śmierci w Egipcie z czym ja się np. nie zgadzam

to nie temat o biblijnej postaci aniele otchłani, więc Bobo nie pisz o dublu i nie musisz niczego się obawiać bo z ust ŚJ raczej nie słyszy się o aniele śmierci, wyloozoooj :->

Bobo 

Wysłany: 2011-03-17, 14:11   

Więc musisz dalej doprecyzować, co to znaczy: anioł śmierci. Chodzi o to, że... ten anioł uśmierca? A jeśli tak, to czy uśmierca z wyroku Bożego? Biblia wspomina o takich aniołach, np. jednej nocy jeden anioł zabił 185 000 Asyryjczyków. To prawdziwy anioł śmierci. Też Egiptu też. Tylko, że to były wyroki Boże.
Natomiast może komuś chodzi o... tzw. demony? Dlaczego je nazywać aniołami śmierci? Bo też zabijają? Być może. O szatanie czytamy, że ma środki powodujące śmierć:

Skoro więc „dziecięta” są współuczestnikami krwi i ciała, to i on podobnie miał udział w tym samym, żeby przez swą śmierć unicestwić tego, który ma środki do powodowania śmierci, to jest Diabła
(Hebr 2:14).

Więc... w zależności o jakim wyroku śmierci mówimy, tak jeden okaże się aniołem ciemności a drugi światłości.

Choć i o szatanie mowa, że udaje 'anioła światłości'... ;-)

Jak widzisz... sam zwrot: anioł śmierci - niewiele wyjaśnia.

Sprecyzuj Hardi... bo będzie trudno 'ci dogodzić' :-P

Bobo 

Wysłany: 2011-03-17, 14:13   

Hardi napisał/a:
to nie temat o biblijnej postaci aniele otchłani, więc Bobo nie pisz o dublu i nie musisz niczego się obawiać bo z ust ŚJ raczej nie słyszy się o aniele śmierci, wyloozoooj :->

No widzisz, jak reagujesz? MÓJ POST się zdublował i dlatego po edytowaniu go (skasowałem treść) zawarłem wskazówkę dla modów, gdyż sam nie mogę go skasować. A ty od razu... huzia! na SJ! :mrgreen:

bartek212701 

Wysłany: 2011-03-17, 16:50   

Zaznaczyłem nie wiem,bo nie wiem :-/ troche ankieta mnie zgubiła,jakby pisało szatan to bym zaznaczył szatan.Anioł światłości,to nie musi być szatan,Anioł ciemności pasuje ok,ale to nie musi być szatan,to może być każdy inny anioł,który się zbuntował jak szatan.Ankieta jest źle zrobiona :-)
Przez Egipt przechodził ten co zabijał pierworodnych,o niego tu chodzi ? Jestem zdezorientowany.

Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wysłany: 2011-03-17, 17:04   

Bobo napisał/a:
Sprecyzuj Hardi... bo będzie trudno 'ci dogodzić' :-P

hmmm bardziej chodzi mi o wypowiedzi ludzi, ktorzy wierza w aniola smierci, bo ja tez nie do konca nie wiem z czym to sie je... ale z tego co zauwazylem to aniol smierci jest takim szpecem od mokrej roboty, dlatego sie pytam czy to aniol ciemnosci czy swiatlosci

Bobo napisał/a:
No widzisz, jak reagujesz? MÓJ POST się zdublował i dlatego po edytowaniu go (skasowałem treść) zawarłem wskazówkę dla modów, gdyż sam nie mogę go skasować. A ty od razu... huzia! na SJ! :mrgreen:

to przepraszam najmocniej... dlaczego nie mogles skasowac :?: nie dalo sie :?:

bartek212701 

Wysłany: 2011-03-17, 17:09   

Hardi, Kiedy zdubluje się post,nie można wtedy skasować tego postu ;-)

Bobo 

Wysłany: 2011-03-17, 17:49   

Hardi napisał/a:
to przepraszam najmocniej...

OK. Żeby mi to było ostatni raz! :-D

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2011-03-20, 22:44   

Bobo napisał/a:
Więc musisz dalej doprecyzować, co to znaczy: anioł śmierci. Chodzi o to, że... ten anioł uśmierca? A jeśli tak, to czy uśmierca z wyroku Bożego? Biblia wspomina o takich aniołach, np. jednej nocy jeden anioł zabił 185 000 Asyryjczyków. To prawdziwy anioł śmierci. Też Egiptu też. Tylko, że to były wyroki Boże.

wyrok nieodwracalny
Cytat:
Natomiast może komuś chodzi o... tzw. demony? Dlaczego je nazywać aniołami śmierci? Bo też zabijają? Być może. O szatanie czytamy, że ma środki powodujące śmierć:

Skoro więc „dziecięta” są współuczestnikami krwi i ciała, to i on podobnie miał udział w tym samym, żeby przez swą śmierć unicestwić tego, który ma środki do powodowania śmierci, to jest Diabła
(Hebr 2:14).

Więc... w zależności o jakim wyroku śmierci mówimy, tak jeden okaże się aniołem ciemności a drugi światłości.

Choć i o szatanie mowa, że udaje 'anioła światłości'... ;-)

Jak widzisz... sam zwrot: anioł śmierci - niewiele wyjaśnia.

tutaj mają zastosowanie słowa "nie bójcie się tych co zabijają ciało"

Odpowiedz do tematu