Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wewnętrzne rozterki.
Autor Wiadomość
limonka 

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Mar 2011
Posty: 8
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-03-20, 10:32   

Nie wiem, czy słusznie, czy nie, ale mam wrażenie, że się ze mnie nabijacie... Byłoby to dla mnie przykre tym bardziej, że jestem niezwykle szczęśliwa z tego, że chyba w końcu weszłam na właściwą drogę i czuję, że to jest dobre.
Przeglądam tematy na forum, ale wstydzę się zabierać głos (co jest nie do pomyślenia w moim przypadku tym bardziej, że prowadzę bardzo poczytny blog w sieci), bo wydaje mi się, że mam ku temu zbyt małą wiedzę.
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-20, 10:57   

Kochana Limonko
Nie nabijamy się z Ciebie ! Absolutnie !
Jesteś dla nas takim "Świeżym Promyczkiem" :-) i chętnie będziemy czytać Twoje przemyślenia, posty - może sama się czegoś od Ciebie nauczę ? - Serio.
Buziaczki :xcalus:
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
limonka 

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Mar 2011
Posty: 8
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-03-20, 11:04   

Raczej to ja mogę się od Was uczyć :)
Gdybym miała tyle wolnego czasu, ile bym chciała, nie robiłabym nic innego, prócz czytania (oczywiście w dużej mierze Pisma Świętego). Tyle dobrze, że istnieje weekend i można nadrobić wszelkie zaległości :)
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-03-20, 11:08   

Witaj Limonka :-) super podejście przedstawiasz,życzę Ci abyś osiągnęła to czego pragniesz.Wielu sił w czytaniu i poznawaniu Słowa Bożego.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2011-03-20, 11:15   

i...wszystko sprawdzaj, nie wierz człowiekowi nawet gdyby napisał tysiąc pięknych słów
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2011-03-20, 11:20   

limonka,
Jeżeli można twój blog czytaj daj nam namiary. :-D
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2011-03-20, 15:13   

limonka napisał/a:
Nie wiem, czy słusznie, czy nie, ale mam wrażenie, że się ze mnie nabijacie... Byłoby to dla mnie przykre tym bardziej, że jestem niezwykle szczęśliwa z tego, że chyba w końcu weszłam na właściwą drogę i czuję, że to jest dobre.
Przeglądam tematy na forum, ale wstydzę się zabierać głos (co jest nie do pomyślenia w moim przypadku tym bardziej, że prowadzę bardzo poczytny blog w sieci), bo wydaje mi się, że mam ku temu zbyt małą wiedzę.


Nikt się z ciebie nie nabija, skąd ci to do głowy przyszło, każdy chce ci pomóc. Zabieraj głos i się nie wstydź. :-D
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2011-03-20, 16:32   

Lomonko , nikt się z Ciebie nie nabija.
Wszyscy , którzy do Ciebie odpisaliśmy w tym temacie znamy się od lat. Każdy napisał szczerze i to co miał w sercu. Żadnych podtekstów itp. , zapewniam.
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
krecik 

Pomógł: 41 razy
Wiek: 59
Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1190
Skąd: Pszczółki
Wysłany: 2011-03-21, 15:11   

limonka napisał/a:
Zaczęłam mieć wątpliwości, czy w obecnym świecie jest w moim sercu miejsce dla Boga i czy mój umysł "pozwala mi wierzyć", przy całej wiedzy przeze mnie posiadanej.[...] Niemniej bywają momenty, w których dopadają mnie bardzo poważne wątpliwości - czy moja wiara jest na tyle silna, bym mogła pogodzić je z wiedzą, którą mam? [...] Czy mogę zaufać mojej wierze w Boga i temu, że będzie ona stanowić dla mnie oparcie?



Dobrze że zajrzałaś na to forum. Z pewnością nie ma przypadków...
Do poznawania Boga najistotniejsza jest WIARA i otwarte serce. Natomiast wiedza może być przeszkodą w relacji ze Stwórcą. Może lecz nie musi. Oczywiście dobrą i pożądaną rzeczą jest wiedza, lecz sama w sobie stanowi barierę przed poznaniem Boga.
Biblia przedstawia to następująco:
aby wiara wasza nie opierała się na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
[1 Kor 2;5 BW]
Twoja wiara, to co pojawia się w sercu tylko wówczas może stanowić jakiś wyznacznik, jeśli będziesz opierać ją o Słowo Boże. W takim rozumieniu to wtedy Twoja wiara jest oparta na Bogu. Tylko tak można podchodzić do tego zagadnienia.
_________________
Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. OBJ.19:9
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2011-03-22, 08:10   

Limonka
Cytat:

Wszyscy wierzymy w jednego Boga, więc to nas łączy i na to powinniśmy zwracać szczególną uwagę :)

Dla mnie tym jedynym Bogiem jest Bóg Ojciec-Matka.Męska energia jako Miłość i żeńska jako Mądrość,które tworzą Boga.Obecnie najwięcej mnie zajmuje ustalenie właściwego imienia Syna Bożego,czy jest nim Jestem,które np.Emetowi się nie podoba z powodu niewłaściwego tłumaczenia,czy jest jakieś inne?
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
limonka 

Wiek: 35
Dołączyła: 18 Mar 2011
Posty: 8
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-03-22, 14:42   

To wszystko jest dla mnie takie NOWE. Pierwszy raz, jako dorosła, świadoma osoba, czuję że doszłam do PRAWDY. Mam akurat trochę kłopotów, ale nie wydają mi się aż tak STRASZNE, bo wiem, że Bóg jest obok mnie i nade mną czuwa. Powtarzam kolejny raz: nie sądziłam, że kiedykolwiek napiszę coś takiego. Wreszcie czuję, że niczego mi nie brakuje pod względem duchowym... :))))

Jesteście cudni, nie spodziewałam się aż tak miłego powitania z Waszej strony. Dziękuję :)
 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2011-03-22, 15:33   

limonka napisał/a:
To wszystko jest dla mnie takie NOWE. Pierwszy raz, jako dorosła, świadoma osoba, czuję że doszłam do PRAWDY. Mam akurat trochę kłopotów, ale nie wydają mi się aż tak STRASZNE, bo wiem, że Bóg jest obok mnie i nade mną czuwa. Powtarzam kolejny raz: nie sądziłam, że kiedykolwiek napiszę coś takiego. Wreszcie czuję, że niczego mi nie brakuje pod względem duchowym... :))))

Jesteście cudni, nie spodziewałam się aż tak miłego powitania z Waszej strony. Dziękuję :)

Najwyraźniej posłuchałaś apelu Proroka :-D
Iz 55:6 napisał/a:
Szukajcie Pana, dopóki można Go znaleźć, wzywajcie go, dopóki jest blisko!

I Apostoła Pawła :-D
Dz. Ap 17 napisał/a:
24 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych
25 ani też nie służy mu się rękami ludzkimi, jak gdyby czego potrzebował, gdyż sam daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko.
26 Z jednego pnia wywiódł też wszystkie narody ludzkie, aby mieszkały na całym obszarze ziemi, ustanowiwszy dla nich wyznaczone okresy czasu i granice ich zamieszkania,
27 żeby szukały Boga, czy go może nie wyczują i nie znajdą, bo przecież nie jest On daleko od każdego z nas.
28 Albowiem w nim żyjemy i poruszamy się, i jesteśmy, jak to i niektórzy z waszych poetów powiedzieli: Z jego bowiem rodu jesteśmy.

Witaj Słoneczko na Forum :-D
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2011-03-22, 20:52   

Eutychus napisał/a:
Witaj Słoneczko na Forum :-D


Chwileczkę Eutychus, limonka tez słoneczko jest?:To ile jeszcze tych słoneczek masz za pazuchą co? :-D :-P
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2011-03-22, 21:19   

nike napisał/a:
Chwileczkę Eutychus, limonka tez słoneczko jest?:To ile jeszcze tych słoneczek masz za pazuchą co? :-D :-P

Ej... Zazdrośnica... :-P
 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2011-03-22, 21:48   

nike napisał/a:
Eutychus napisał/a:
Witaj Słoneczko na Forum :-D


Chwileczkę Eutychus, limonka tez słoneczko jest?:To ile jeszcze tych słoneczek masz za pazuchą co? :-D :-P

Eee Słoneeeczko, nie słyszałaś że jest gradacja nawet w określeniu Bóg i bóg? ;-)
Kocham Was Kobietki i wszystkie jesteście słoneczkami, wśród nich są Słoneczka, a na ich czele moje Ślubne Słoneczko :-D
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10