Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Małżeństwo i jego ważność
Autor Wiadomość
Luba 

Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2018-04-28, 11:35   

rol23 napisał/a:

Moje zdanie się tutaj nie liczy. Ważne jest co o tym sądzi Bóg, a tu sprawa jest jednoznaczna:

(3) Chciałbym, żebyście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, mężczyzna zaś jest głową kobiety, a głową Chrystusa - Bóg. (1 Kor 11)

(22) Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, (23) bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus - Głową Kościoła: On - Zbawca Ciała. (24) Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom - we wszystkim. (Ef 5).

Jak wymyśliłaś swojego boga, to możesz w niego wierzyć, ale to jest forum biblijne i dla nas podstawą jest Pismo Święte.

Roll 23, ty mi tu cytujesz Pawla a nie Boga :->

Wbrew temu ,co mi zarzucasz, nie wymyslilam sobie Boga.

To raczej ty ostatnie slowo w sprawie poddanstwa kobiet oddajesz Pawlowi a nie Bogu.

Zastanow sie nad tym.

rol23 

Wyznanie: Bóg YHWH i Syn Boży Jezus
Wysłany: 2018-04-28, 16:26   

Jeśli nie uznajesz tego co napisał Paweł jako objawienie słowa Bożego, to ja nie mam więcej pytań.

Luba 

Wysłany: 2018-04-28, 17:09   

rol23 napisał/a:
Jeśli nie uznajesz tego co napisał Paweł jako objawienie słowa Bożego, to ja nie mam więcej pytań.

No nie uznaje, jak widzisz :->

Pawel to czlowiek...taki jak ja i ty.

Ja uznaje Istote Wyzsza, Boga, ktory zaprojektowal czlowieka i miejsce, w ktorym tego czlowieka umiescil, wypisujac mu jednoczesnie swoje prawa na "tablicy serca".

Zyjac zgodnie z tymi prawami, zyje sie na "chwale Boga".

Wierze, ze za tak naturalna postawe bedziemy w jakis sposob wynagrodzeni.

Dla mnie priorytetem jest MILOSC i wydawane przez NIA "owoce".

A jesli chodzi o to, ze" nie masz wiecej pytan", to zwracam ci uwage, ze organizacja religijna, z ktora jestes zwiazany , zabrania dociekan i dlatego krecisz sie w kolko i powtarzasz cudze "interpretacje" ludzi, ktorzy cie kontroluja, nie majac do tego prawa...tzn. nie maja, dopoki ty sam im takiego prawa nie dasz.

A wracajac do tematu watku, to byloby fajnie (dla nas wszystkich) uswiadomic sobie na poczatku XXI wieku, ze czlowiek podlega bezwzglednie tylko i wylacznie prawom NATURY stworzonej przez niepojetego Boga , a nie organizacjom religijnym, powstalym z zamyslu żądnego wladzy i kasy upadlego czlowieka.

rol23 

Wysłany: 2018-04-28, 19:00   

Luba napisał/a:

A jesli chodzi o to, ze" nie masz wiecej pytan", to zwracam ci uwage, ze organizacja religijna, z ktora jestes zwiazany , zabrania dociekan i dlatego krecisz sie w kolko i powtarzasz cudze "interpretacje" ludzi, ktorzy cie kontroluja, nie majac do tego prawa...tzn. nie maja, dopoki ty sam im takiego prawa nie dasz.

Czy sugerujesz, że jestem kontrolowany przez Pawła i powtarzam Jego słowa? :shock:

Luba 

Wysłany: 2018-04-29, 00:07   

rol23 napisał/a:

Czy sugerujesz, że jestem kontrolowany przez Pawła i powtarzam Jego słowa? :shock:

A jednak masz pytania.

Rol23, jestes kontrolowany i manipulowany przez swoja organizacje, ktora zaprogramowala cie na bezkrytycznego glosiciela staznicowych interpretacjii Biblii.

Mam nadzieje, ze kiedys sie ockniesz i zrozumiesz, ze czas ze Straznica to byl stracony czas.

A Pawel nie jest autorytetem w sprawach malzenstwa. On nawet nie byl zonaty. Podobnie jak ksieza katoliccy, pouczajacy kandydatow na malzonkow i rodziny z dziecmi.

rol23 

Wysłany: 2018-04-29, 07:27   

Luba ja nie znam żadnej Strażnicy, nie wiem nawet co to jest. Co Ty mi imputujesz? :crazy:

Oczywiście, że Paweł nie był żadnym autorytetem, On tylko przekazywał Słowo Boże, którego Ty nie chcesz przyjąć do wiadomości.

Luba 

Wysłany: 2018-04-29, 08:40   

rol23 napisał/a:
Luba ja nie znam żadnej Strażnicy, nie wiem nawet co to jest. Co Ty mi imputujesz? :crazy:

Jesli nie jestes SJ to sorry.

Jednak komunikaty, ktore tu wysylasz, swiadcza o twoim bezkrytycznym przyjmowaniu tresci biblijnych jako Slowa Bozego, mimo , ze Biblia zostala napisana przez niedoskonalych ludzi i odzwierciedla wszedzie te niedoskonalosc.

Przypisywanie Bogu ludzkiego, ograniczonego toku myslenia i nieograniczonych fantazji jest dla mnie nie do przyjecia.

Cytat:
Oczywiście, że Paweł nie był żadnym autorytetem, On tylko przekazywał Słowo Boże, którego Ty nie chcesz przyjąć do wiadomości.

Jest wiele glebokich tresci, ktore przekazal Pawel. Byl przeciez wyksztalconym Zydem i uduchowionym czlowiekiem.
Jednak byl rowniez czlowiekiem niedoskonalym, prawdopodobnie cierpiacym z powodu depresji i Bog wie, czego jeszcze, i jego stany psychiczne znajduja odzwierciedlenie w tekstach, ktore pisze.

Przypisywanie Bogu tego typu niedoskonalosci i niekonsekwencji w slowie, uwazam za szalenstwo, nie mowiac juz o skutkach jakie powoduje religia oparta na nauce Pawla.

Najlepszym przykladem jest tutaj KRK ze swoimi dogmatami, ktore czesciowo przejeli protestanci, mimo, ze tak zazarcie obie strony sie zwalczaja.

Rol23, moim zamiarem nie jest walka z twoimi uczuciami religijnymi ani ich obrazanie.

Wiem dobrze, jak to jest, kiedy wiara zdominuje ludzkie zycie.

Piszac tutaj, probuje jedynie zwrocic ci uwage na spustoszenia, jakie w efekcie powoduje brak swiadomego dystansu wobec roznych , sprzecznych ze soba "nauk" ,opartych na tzw. "pismach swietych"...oczywiscie takze na chrzescijanskim "Pismie Swietym"

Ja nie jestem :crazy: , rol23.

Ja bylam kiedys :crazy: ...i tak samo jak ty przyjmowalam bezkrytycznie teksty Biblii ,widzac demona w kazdym myslacym logicznie i samodzielnie czlowieku.

rol23 

Wysłany: 2018-04-29, 10:18   

No to masz problem, bo wybierasz ze Słowa Bożego co Tobie pasuje. A to co nie jest zgodne z Twoją ideologią odrzucasz. Popełniasz ogromny błąd. To droga donikąd, to droga do samozagłady.
Ja nie widzę żadnych niedoskonałości i niekonsekwencji w Słowie Bożym.

Luba 

Wysłany: 2018-04-29, 12:23   

rol23 napisał/a:

Ja nie widzę żadnych niedoskonałości i niekonsekwencji w Słowie Bożym.

Rol23, a skad dowiedziales sie , ze Biblia jest Slowem Bozym ?

rol23 

Wysłany: 2018-04-29, 20:34   

Z Pisma Świętego, widać od razu że nie czytałaś.

Luba 

Wysłany: 2018-04-29, 20:42   

rol23 napisał/a:
Z Pisma Świętego, widać od razu że nie czytałaś.

Moglbys cos zacytowac ?

rol23 

Wysłany: 2018-04-29, 22:32   

Wszelkie Pismo od Boga natchnione [jest] i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu

Henryk 

Wysłany: 2018-04-30, 08:14   

Luba napisał/a:
A Pawel nie jest autorytetem w sprawach malzenstwa. On nawet nie byl zonaty.

Mogła byś zacytować? :-D

Henryk 

Wysłany: 2018-04-30, 10:33   

Luba napisał/a:
No nie uznaje, jak widzisz :->

Pawel to czlowiek...taki jak ja i ty.

Cóż... Jezus to tez człowiek taki jak Ty.
Dorównujesz Jemu?
Cytat:
A wracajac do tematu watku, to byloby fajnie (dla nas wszystkich) uswiadomic sobie na poczatku XXI wieku, ze czlowiek podlega bezwzglednie tylko i wylacznie prawom NATURY stworzonej przez niepojetego Boga ...

To jest właśnie ten „nowoczesny człowiek”, uważający, że prawie dorównał Bogu.
„Będę równy Najwyższemu...” - Wiesz kto to powiedział?
Cytat:
[...] czlowiek podlega bezwzglednie tylko i wylacznie prawom NATURY stworzonej przez niepojetego Boga ...

Prawa natury, które widzisz i znasz, nie są tymi stworzonymi przez Boga.
Obserwujesz jedynie skutek przeklęcia Ziemi i tego co na niej.
Żyć zgodnie z nimi, to żyć zgodnie z prawem boga tego świata.

Luba 

Wysłany: 2018-04-30, 11:31   

rol23 napisał/a:
Wszelkie Pismo od Boga natchnione [jest] (...)

Znowu cytujesz Pawla :->

Odpowiedz do tematu