Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyściec istnieje czy nie
Autor Wiadomość
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2011-05-11, 16:45   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Zanim zaczniesz przytaczać te wersy, to może przeczytaj sobie opis rozmowy między Saulem a duszą Samuela...

Masz na myśli nieśmiertelną, niezniszczalną, duszę Samuela? :-D
 
 
posłanniczka4 

Wiek: 45
Dołączyła: 29 Kwi 2011
Posty: 325
Wysłany: 2011-05-11, 17:47   

Henryk napisał/a:
No dobra.
Skoro już dziś nikt nie wierzy w miejsce zwane „czyściec” lub „piekło”, to siłą rzeczy i Niebo także jest stanem a nie miejscem. :!:
Ale co by nie pisać – po śmierci człowiek czy jego część musi być świadoma.
Zgadzasz się?
Pewnie tak!

Jednak śmierć to koniec świadomości i istnienia.
Rdz 3:19 Bw „W pocie oblicza twego będziesz jadł chleb, aż wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz.”Nic Bóg nie mówi o jakiejś niezniszczalnej części człowieka.
Koh 9:10 Bw „Na co natknie się twoja ręka, abyś to zrobił, to zrób według swojej możności, bo w krainie umarłych, do której idziesz, nie ma ani działania, ani zamysłów, ani poznania, ani mądrości.”
Dodałbym też: ani nawet cierpienia.
Koh 9:5 Bw „Wiedzą bowiem żywi, że muszą umrzeć, lecz umarli nic nie wiedzą i już nie ma dla nich żadnej zapłaty, gdyż ich imię idzie w zapomnienie.”
Nie mają świadomości.
Koh 12:7 Bw „Wróci się proch do ziemi, tak jak nim był, duch zaś wróci do Boga, który go dał.”
Duch (dech żywota), który ożywiał człowieka wrócił się.

Koh 3:19 Bw „Bo los synów ludzkich jest taki, jak los zwierząt, jednaki jest los obojga. Jak one umierają, tak umierają tamci; i wszyscy mają to samo tchnienie. Człowiek nie ma żadnej przewagi nad zwierzęciem. Bo wszystko jest marnością.”




A dlaczego tyle cytatów z Kohleta? Zauważyłes ile tam jest znaków zapytania? wątpliwości?Wątpi w zapłatę po śmierci gdyż nie zna objawienia Chrystusowego


Również saduceusze(którzy uważali że nie ma zmartwychwstania)za czasów Jezusa czerpali argumenty dla swej niewiary w w/w prawdy z pełnej wątpienia Księgi Koheleta


Henryku wiesz że szeol to nie grób tylko kraina śmierci? Grób jako pojedyńczy grobowiec to (hebr. kéwer ,kewuráh, ; gadísz)

Tak jak napisał YZ wierzono w duszę,mozliwość kontaktu ze zmarłymi (Saul-Samuel)


Henryk napisał/a:
Rdz 3:19 Bw „W pocie oblicza twego będziesz jadł chleb, aż wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz.”


ciało oczywiście

I pamiętaj Jezus objawił nam życie wieczne!!!!!!!!!!!

i jeszcze coś słowo psyche (dusza ) oznacza osobę,życie,tchnienie jak i duszę
oraz psychikę -jest to wyraz wieloznaczny

tak jak zamek(błyskawiczny) i zamek (budowla)
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2011-05-11, 18:05   

myślę, że Bóg w swojej mądrości da każdemu wedle jego wierzeń
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-05-11, 18:07   

Anowi napisał/a:
myślę, że Bóg w swojej mądrości da każdemu wedle jego wierzeń

Obawiam się, że jednak da według nauczania Chrystusa i Apostołów.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2011-05-11, 18:20   

Yarpen - nie chcesz iść do czyśćca?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-05-11, 18:21   

Nie. Ja chcę trafić do nieba.



Ps. Czyściec to tylko przystanek na drodze do nieba, a nie :miejsce docelowe".
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2011-05-11, 18:35   

dlaczego tak napisałam:

Cytat:
myślę, że Bóg w swojej mądrości da każdemu wedle jego wierzeń


Lk 19:22 Bw „Rzecze do niego: Na podstawie twoich słów osądzę cię, sługo zły. Wiedziałeś, że jestem człowiekiem surowym; biorę, czego nie położyłem, i żnę, czego nie posiałem.”
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2011-05-11, 19:16   

Anowi napisał/a:
dlaczego tak napisałam:
Cytat:
myślę, że Bóg w swojej mądrości da każdemu wedle jego wierzeń

Nie mów!
Nawet po śmierci nie spotkam się z Yarpenem? :aaa:
Musi szybko napisać, gdzie jest ten "przystanek" po śmierci... ;-)
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-05-11, 19:44   

Anowi napisał/a:
dlaczego tak napisałam:

Cytat:
myślę, że Bóg w swojej mądrości da każdemu wedle jego wierzeń


Lk 19:22 Bw „Rzecze do niego: Na podstawie twoich słów osądzę cię, sługo zły. Wiedziałeś, że jestem człowiekiem surowym; biorę, czego nie położyłem, i żnę, czego nie posiałem.”

Ekhem... Ten wers zaprzecza Twojej tezie.

Pomijam już fakt, że cała przypowieść jest na temat czynów, które dają nagrodę.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
posłanniczka4 

Wiek: 45
Dołączyła: 29 Kwi 2011
Posty: 325
Wysłany: 2011-05-11, 20:06   

"Bo każdy ogniem będzie posolony. :lol: :lol: Mk 9,49
 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2011-05-11, 20:53   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Obawiam się, że jednak da według nauczania Chrystusa i Apostołów.

A ja tam się nic a nic nie obawiam, jeśli tylko według nauczania CHRYSTUSA i APOSTOŁÓW, a nie... :roll:
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2011-05-11, 21:33   

posłanniczka4 napisał/a:
"Bo każdy ogniem będzie posolony. :lol: :lol: Mk 9,49


Solenie ogniem? A umiesz to wyłożyć na nasze pojecie?
O przypiekaniu,paleniu wiadomo,ale o soleniu? No jak to "zjeść? :-D
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
posłanniczka4 

Wiek: 45
Dołączyła: 29 Kwi 2011
Posty: 325
Wysłany: 2011-05-11, 21:44   

Jachu napisał/a:
Solenie ogniem? A umiesz to wyłożyć na nasze pojecie?
O przypiekaniu,paleniu wiadomo,ale o soleniu? No jak to "zjeść?


solenie ogniem czyli
dochodzenie duszy do absolutnie doskonałej miłości, koniecznej do osiągnięcia szczęścia Nieba.(tzwczysciec)

tak jak i tu
ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień. [ 1 KORYNTIAN 3,15 ]
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2011-05-12, 07:15   

Henryk napisał/a:
Henryk napisał/a:
posłanniczka4 napisał/a:
Henryku dobrze zauważyłeś takiego miejsca nie ma :lol: :lol: ale jest taki stan Jezus wielokrotnie mówił o takim "czymś" głównie w przypowieściach

No dobra.
Skoro już dziś nikt nie wierzy w miejsce zwane „czyściec” lub „piekło”, to siłą rzeczy i Niebo także jest stanem a nie miejscem. :!:
Ale co by nie pisać – po śmierci człowiek, czy jego część musi być świadoma.
Zgadzasz się?
Pewnie tak!

Jednak śmierć to koniec świadomości i istnienia.
Rdz 3:19 Bw „W pocie oblicza twego będziesz jadł chleb, aż wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz.”
Nic Bóg nie mówi o jakiejś niezniszczalnej części człowieka.
Koh 9:10 Bw „Na co natknie się twoja ręka, abyś to zrobił, to zrób według swojej możności, bo w krainie umarłych, do której idziesz, nie ma ani działania, ani zamysłów, ani poznania, ani mądrości.”
Dodałbym też: ani nawet cierpienia.
Koh 9:5 Bw „Wiedzą bowiem żywi, że muszą umrzeć, lecz umarli nic nie wiedzą i już nie ma dla nich żadnej zapłaty, gdyż ich imię idzie w zapomnienie.”
Nie mają świadomości.
Koh 12:7 Bw „Wróci się proch do ziemi, tak jak nim był, duch zaś wróci do Boga, który go dał.”
Duch (dech żywota), który ożywiał człowieka wrócił się.

Koh 3:19 Bw „Bo los synów ludzkich jest taki, jak los zwierząt, jednaki jest los obojga. Jak one umierają, tak umierają tamci; i wszyscy mają to samo tchnienie. Człowiek nie ma żadnej przewagi nad zwierzęciem. Bo wszystko jest marnością.”


Beznadziejna sprawa. Po co więc żyć?
Wynika z tego,że Biblia jest pełna sprzeczności.
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2011-05-12, 08:44   

Czyściec na własności kolejnych papieży KRK ewoluuje szybciej niż zmiany języka, kultury i świata. Na teorii wcześniej zbytnio rozwiniętej obecnie buduje się nowe podejście pełne znaków zapytania i niewiadomych. Limbus przepadł po wiekach, można jawnie o tych sprawach rozmawiać, co najwyżej przestając być członkiem danej organizacji. Luter sporo wniósł sprzeciwem reformatorskim, a przed nim Ockham przyłożył brzytwę do nadmiaru bytów, co nie oznacza iż problem człowieka po śmierci przestał istnieć. Przy okazji wiele osób zginęło w związku z ich poglądami co najsmutniejsze, a wiele też bywało wpędzanych w samooskarżenia przez manipulacje. Dzisiaj nadal istnieją niepisane reguły w Polsce ile dać na mszę za duszę już nieżyjącą w KRK. Odbywa się to pod publikę raczej niż pod pobożność. Natomiast o wiedzy nt. czyśćca szkoda gadać.
Gdzie w Biblii czyściec? Saul uczynił zaś to co nie powinien, czerpanie więc wiedzy z tego co zakazane przez Boga, nie rozwijane przez Niego, obrzydliwe, nie wnosi nic dobrego. Wierzono w istnienie świata zmarłych, dobrze z tym, że temat do zmartwychwstania Jezusa miał się nie rozwijać. Narrator nie rozwijał nauki nt. Samuela po. Narrator ewangelista podał jedynie wydarzenie na górze przemienienia i je opisał, czy też Mt o wyjściu ciał świętych z grobów do Jerozolimy i ukazaniu wielu. Jezus zaś nie potrzebował żadnego oczyszczenia, bo nawet na drzewie hańby pozostał czysty aż do zmartwychwstania, a o tym można rozmawiać, jak wygląda życie człowieka po śmierci w przypadku Jezusa. I to co robił w świecie zmarłych na pt. listu Piotra. To Jezus jest sprawcą oczyszczenia człowieka gdziekolwiek by to nie było, trzeba więc mu zaufać, i do niego kierować po wszystko w tej sprawie. Sami nic do tego nie wniesiemy, nie dano nam na ten temat ani rosnącej wiedzy ani zgody ani zdolności; co lubi szatan fabrykować na swój sposób: "czy napewno Bóg zakazał...".
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10