Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W ilu Bogów wierzą śJ?
Autor Wiadomość
Wojtek37 

Wiek: 59
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 686
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-07-25, 10:57   

Androidzie - to jakaś "nowo mowa" z której nic nie wynika. Znasz przykład z kamieniem, którego Bóg nie mógł by podnieść, lubicie stosować - co wskazuje na przykład braku logiki w myśleniu i nieznajomości zagadnien, które się porusza.
_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan
 
 
 
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-25, 11:07   

Tak sobie czytałem ten wątek i doszedłem do wniosku, że takim sposobem myślenia Świadkowie Jehowy spadają z deszczu pod rynnę. Rozpatrzmy może ten sam dylemat z innej strony. Otóż Pismo Święte nazywa Boga Ojca zarówno Bogiem jak i Panem. Również to samo Pismo Święte nazywa Jezusa też Bogiem jak i Panem. Świadkowie Jehowy jednak twierdzą, że Bogiem jest tylko Jehowa, czyli tym samym nie uważają Jezusa za tego samego Boga co Ojciec. A ja chciałbym wobec tego zapytac ich, w ilu oni wierzą Panów. Ale może po kolei:

Otóż Biblia nazywa Boga Ojca wielokrotnie Panem. Oto jeden z wybranych wersetów:

Ps 8:1 NS "Jehowo, nasz Panie, jakże majestatyczne jest twe imię na całej ziemi, ty, którego dostojeństwo jest wychwalane nad niebiosa!"

Również Jezus nazywany jest w Pismie Świętym wielokrotnie Panem:

J 20:28 NS „Odpowiadając, Tomasz rzekł do niego: "Mój Pan i mój Bóg!"”

I oto okazuje sie, że Pismo Święte mówi o dwóch Panach: Bogu Ojcu i Jezusie Chrystusie. Jednak Biblia twierdzi, iż istnieje tylko JEDEN Pan:

Ef 4:5 NS "jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest;"

Kieruję wobec tego pytanie do ŚJ, które brzmi: w ilu tak naprawdę Panów wierzą ŚJ? Czy Jezus jest jakimś większym Panem od Boga Ojca? Czy może Bóg Ojciec przestał już być naszym Panem? A może ŚJ służą dwóm Panom?

Mt 6:24 NS ""Nikt nie może być niewolnikiem dwóch panów; bo albo jednego będzie nienawidzić, a drugiego miłować, albo do jednego przylgnie, a drugim wzgardzi. nie możecie być niewolnikami Boga i Bogactwa."

Na marginesie pragnę zaznaczyć, że dylemat ten nie istnieje dla trynitarystów, dla których po prostu zarówno Bóg Ojciec jak i Jezus Chrystus są tym samym Panem.
Ostatnio zmieniony przez mirek 2007-10-06, 09:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
diakonos 


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 567
Wysłany: 2006-07-25, 12:11   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Diakonos, czy wiesz co to jest "normalna odpowiedz na pytanie"? To taka odpowiedz, gdzie nie zadajesz "pytan retorycznych", nie "zmuszasz do myślenia", tylko normalnie i jasno piszesz odpowiedź.
Inaczej mówiąc: Ciebie proszę o udzielenie odpowiedzi, a nie o naprowadzanie mnie, abym sobie sam odpowiedział.
Większość takich osób jak Ty mówi 'tylko głupcy odpowiadają pytaniem na pytanie', ale kto tu jest głupcem? Jezus dziesiątki razy właśnie w ten sposób odpowiadał swoim słuchaczom, czy Jezusa też można nazwać głupcem, bo odpowiada tak ja i ja, pytaniem na pytanie? Yarpen zastanów się...
Yarpen Zirgin napisał/a:
a czy ja prosiłem o "charakteryzowanie"? Ja prosiłem o jasne i jednoznaczne stwierdzenie, czy można te słowa stosować zamiennie. Spełniając jednak twoją prośbę zakładam, że wypowiedz z dnia 2006-07-17, 17:02 oznacza, iż nie mozna stosować tych dwóch określen zamiennie.
I znów źle odczytałeś moje jasne wypowiedzi.
Yarpen Zirgin napisał/a:
Czyli tak:
Jezus nie jest Bogiem.
Aniołowie nie są Bogami.
Szatan też nie jest Bogiem.
No i widzisz, udało się do właściwych wniosków dojść.
Yarpen Zirgin napisał/a:
To dlaczego wcześnie upierałeś się, ze Jezus jest Bogiem, skoro teraz mówisz, że nie jest?
Wyraźnie mówiłem na temat określenia pozycyjnego, i bycia Bogiem, poczytaj dokładnie moje wyjaśnienie widniejące w poście wyżej.

mirek napisał/a:
Otóż Pismo Święte nazywa Boga Ojca zarówno Bogiem jak i Panem. Również to samo Pismo Święte nazywa Jezusa też Bogiem jak i Panem. Świadkowie Jehowy jednak twierdzą, że Bogiem jest tylko Jehowa, czyli tym samym nie uważają Jezusa za tego samego Boga co Ojciec.
Czy określenie Bóg, to, to samo co Pan? Zatem dobrze wierzą. Bóg jest jeden, ale określenie Pan to nie Bóg.
mirek napisał/a:
Kieruję wobec tego pytanie do ŚJ, które brzmi: w ilu tak naprawdę Panów wierzą ŚJ? Czy Jezus jest jakimś większym Panem od Boga Ojca? Czy może Bóg Ojciec przestał już być naszym Panem? A może ŚJ służą dwóm Panom?
Skoro nam przedstawiłeś wykładnię Pisma Świętego, że Jezus i Jehowa są Panami, to by się składało, że w dwóch, a werset z Mateusza 6:24, mówi o "niewoli" wobec dwóch Panów, a nie zaprzecza istnieniu ich dwóch. Zważ na to Mirku, że "Bóg i Bogactwo", o których mowa w wersecie stoją wobec siebie w konflikcie, sprzeczności. Inaczej jednak jest z Jezusem, który, wykonuje wolę swego Ojca, bowiem wielokrotnie nam mówi:

Jana 14:9,10:
Cytat:
Jezus powiedział do niego: „Tyle czasu jestem z wami, a nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie ujrzał, ujrzał też Ojca. Jakże to mówisz: ‚Pokaż nam Ojca’? Czy nie wierzysz, że ja jestem w jedności z Ojcem, a Ojciec jest w jedności ze mną? Tego, co do was mówię, nie mówię sam z siebie; lecz Ojciec, który pozostaje w jedności ze mną, dokonuje swych dzieł.

Zatem Jezus i jego Ojciec mają ten sam tok myśli, wykonują tę samą pracę, nie mogą być ze sobą sprzeczni tak jak bogactwo do Boga. Widzisz Mirku, że ten werset zupełnie Ci się nie powiódł.
_________________
Ty jesteś ATEISTĄ!, wszak nie wierzysz w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti.
Ja po prostu poszedłem o jednego boga dalej.
 
 
android

Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 353
Wysłany: 2006-07-25, 12:58   

Znów zero odpowiedzi na moje posty, jedynie Mirek z "nowomową" odpowiedzial - aczkowleik nie wiem gdzie tutaj brak logiki.. to ze ktoś jest pod ta samą postacią duchową - oznacza ze musi mieć tą samą moc? komu brak logiki wojtku...

dam ci 10zł a ty mi daj 100zł.. i to papierek i to, i to kwadratowe ito.. nawet to jest zielonkawe i tamto tez.. wieć co za roznica.. mahniom ? :crazy:
 
 
Marcion
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-25, 15:26   

Diakonos ale Tu jesteś naprawdę lekkomyślny...NIczego nie bedziemy czytać żadnych Twoich wyjasnien Bo Biblia nam mówi Kto jest Bogiem i jakim Bogiem. JEśli chodzi o JEzusa
czytaj 1 jana 5:20
1 Jn 5:20
20. Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym.
(BT)
1 Jan. 5:20
20. Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.
(BW)
1 Jan. 5:20
20. A wiemy, iż Syn Boży przyszedł i dał nam zmysł, abyśmy poznali onego prawdziwego Boga, i jesteśmy w onym prawdziwym, to jest w Synu jego, Jezusie Chrystusie; tenci jest prawdziwy Bóg i żywot wieczny.
(BG)
oraz Rzymian 9:5
Rzym. 9:5
5. Których są ojcowie i z których poszedł Chrystus ile według ciała, który jest nad wszystkimi Bóg błogosławiony na wieki. Amen.
(BG)
A jesli chodzi o jego wszechmoc
Objawienia 22:13 jesli nie wierzysz że to mówi JEzus czytaj obj 22:20 modlitwę Jana
Obj. 22:20
20. Tak mówi ten, który świadectwo daje o tych rzeczach: Zaiste, przyjdę rychło. Amen. I owszem przyjdź, Panie Jezusie!
(BG)
I Tutaj sam Jezus mówi obj 22:12
Obj. 22:12
12. A oto przychodzę rychło, a zapłata moja jest ze mną, abym oddał każdemu według uczynków jego.
(BG)
i ta Sama osoba mówi w 22:13
Obj. 22:13
13. Jam jest Alfa i Omega, początek i koniec, pierwszy i ostateczny.
(BG)
a skoro nadal nie wierzysz ze to JEzus czytaj sobie dalej do 22:16
Obj. 22:16
16. Ja Jezus posłałem Anioła mojego, aby wam świadczył o tych rzeczach we zborach. Jam jest korzeń i rodzaj on Dawidowy, gwiazda jasna i poranna.
(BG)
Wiec? jeszcze jedno nie był niższy JEzus ponieważ BYł w postaci Bozej(BYł Bogiem) ale stał się człowiekiem sługą..Na ziemi
Flp 2:1-8
1. Jeśli więc jest jakieś napomnienie w Chrystusie, jeśli - jakaś moc przekonująca Miłości, jeśli jakiś udział w Duchu, jeśli jakieś serdeczne współczucie -
2. dopełnijcie mojej radości przez to, że będziecie mieli te same dążenia: tę samą miłość i wspólnego ducha, pragnąc tylko jednego,
3. a niczego nie pragnąc dla niewłaściwego współzawodnictwa ani dla próżnej chwały, lecz w pokorze oceniając jedni drugich za wyżej stojących od siebie.
4. Niech każdy ma na oku nie tylko swoje własne sprawy, ale też i drugich!
5. To dążenie niech was ożywia; ono też było w Chrystusie Jezusie.
6. On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem,
7. lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,
8. uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej.
(BT)
CZytaj sobie wszystko i analizuj drogi diakonosie niechcemy Twojego zdania lecz biblii..
 
 
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-25, 16:19   

diakonos w ogóle nie zrozumiał problemu. Może powtórzę jeszcze raz pytaniami:

O ilu Panach mówi Pismo Święte?
Czy Jezus jest dla Ciebie Panem?
Czy Bóg Ojciec jest dla Ciebie Panem?
W ilu więc wierzysz Panów?
Czy Jezus jest jakimś większym Panem od Boga Ojca?
Czy może Bóg Ojciec przestał już być naszym Panem?
A może służysz dwóm Panom?

Jak odpowiesz na te pytania (popierając oczywiście biblią), to może zrozumiesz o co mi chodzi!
Ostatnio zmieniony przez mirek 2007-10-06, 09:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
diakonos 


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 567
Wysłany: 2006-07-25, 18:09   

Marcion napisał/a:
Diakonos ale Tu jesteś naprawdę lekkomyślny...NIczego nie bedziemy czytać żadnych Twoich wyjasnien Bo Biblia nam mówi Kto jest Bogiem i jakim Bogiem. JEśli chodzi o JEzusa
Ja nie zmuszam Ciebie do czytania moich postów, ale jeśli ktoś nie chce przejrzeć na oczy i ujrzeć argumenty, które cytuję, bo kują Ciebie w oczy to Twoja sprawa. I jak tu nazywasz mnie lekkomyślnym.
_________________
Ty jesteś ATEISTĄ!, wszak nie wierzysz w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti.
Ja po prostu poszedłem o jednego boga dalej.
 
 
Wojtek37 

Wiek: 59
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 686
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-07-25, 19:17   

android napisał/a:
Znów zero odpowiedzi na moje posty, jedynie Mirek z "nowomową" odpowiedzial - aczkowleik nie wiem gdzie tutaj brak logiki.. to ze ktoś jest pod ta samą postacią duchową - oznacza ze musi mieć tą samą moc? komu brak logiki wojtku...

dam ci 10zł a ty mi daj 100zł.. i to papierek i to, i to kwadratowe ito.. nawet to jest zielonkawe i tamto tez.. wieć co za roznica.. mahniom ? :crazy:


Kiedyś posiłkowaliście, się kretynistycznym porwnaniem, co każdy logik, nawet nie będzie odpowiadał na taki bzdet, miało to udowodniś iż Bóg nie jest Wszechwałdny, czy Wszechmogący - a brzmiał, on...

"Czy Bóg mógłby stworzyć taki kamien, którego nie mógłby stworyć?." :crazy:

No i co jak wytłumaczycie ten bzdet logicznego :lol: :mrgreen: waszym zdaniem przykładu?.
_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan
 
 
 
android

Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 353
Wysłany: 2006-07-26, 15:53   

Znów nie odpowiedzialeś na moje pytanie..
wysmiewaniem się ze mnie sprawisz swojemu sumieniu sprawiedliwienie
dlaczego twoja logika się kupy nie trzyma?
A moze moj post zniknie jak dobrze bedziesz się nabijał?

Co machniemy sie na pieniąchy?
w koncu jestem taki glupi....
 
 
Wojtek37 

Wiek: 59
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 686
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-07-26, 18:51   

android napisał/a:
Znów nie odpowiedzialeś na moje pytanie..
wysmiewaniem się ze mnie sprawisz swojemu sumieniu sprawiedliwienie
dlaczego twoja logika się kupy nie trzyma?
A moze moj post zniknie jak dobrze bedziesz się nabijał?

Co machniemy sie na pieniąchy?
w koncu jestem taki glupi....


A zemy mamy się "machniąć" ?.
_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan
 
 
 
Marcion
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-27, 14:12   

DIAKONOS PRZECZYTALEM JE I ODPOWIEDZIALEM CI SWOIMI CYTATAMI Z BIBLII moze bylbys na tyle odwazny i je przeczytal oraz zrozumial..?
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2006-07-27, 17:28   

diakonos napisał/a:
Większość takich osób jak Ty mówi 'tylko głupcy odpowiadają pytaniem na pytanie', ale kto tu jest głupcem? Jezus dziesiątki razy właśnie w ten sposób odpowiadał swoim słuchaczom, czy Jezusa też można nazwać głupcem, bo odpowiada tak ja i ja, pytaniem na pytanie? Yarpen zastanów się...


Nie filozuj i nie porównuj się do Jezusa. Ani filozofem, ani Jezusem nie jesteś. Z tego co zauważyłem, większość takich jak Ty "zmusza" pytających do odpowiadania na własne pytania, a potem stwierdza, gdy się ich przyciśnie, że to przecież nie oni udzielili takiej a nie innej odpowiedzi...

Cytat:
I znów źle odczytałeś moje jasne wypowiedzi.


Widać nie takie jasne, skoro mając 1/2 szans zdołałem się pomylić. Zatem korygując:

Słowa "Bóg" i "bóg" można stosować zamiennie. Są sobie równoważne i mają takie samo znaczenie.

Teraz dobrze zrozumiałem twoje słowa?

Cytat:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Czyli tak:
Jezus nie jest Bogiem.
Aniołowie nie są Bogami.
Szatan też nie jest Bogiem.
No i widzisz, udało się do właściwych wniosków dojść.


Tak ci spieszno do ogłoszenia, że przyznałem ci rację, iż przegapiłeś drobny szczegół:
Moje powyższe słowa do podsumowanie twoich wypowiedzi, a nie wnioski z niej wypływajace dla mnie. Widać to, kiedy nie oderwie się ich od pytania zadanego tuż po nich...

Cytat:
Yarpen Zirgin napisał/a:

To dlaczego wcześnie upierałeś się, ze Jezus jest Bogiem, skoro teraz mówisz, że nie jest?
Wyraźnie mówiłem na temat określenia pozycyjnego, i bycia Bogiem, poczytaj dokładnie moje wyjaśnienie widniejące w poście wyżej.


"określenie pozycyjne" - Czytałem twoje teksty. Nic z nich nie wynika poza próbą udowodnienia, że Jezus nie jest Bogiem. Wyjaśnij to jeszcze raz, tylko jakoś normalniej..

I wyjaśnij mi, dlaczego śJ, z którymi rozmawiałem, mówili mi, że Jezus jest Bogiem. Nic o jakimś "określeniu pozycyjnym" nie mówili. Nie spotkałem sie też z takim sformułowaniem w waszej literaturze, dlatego też prosiłbym, abyś mi ładnie napisał, co mówi wasze oficjalne nauczanie o tej kwestii...
 
 
diakonos 


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 567
Wysłany: 2006-07-27, 22:12   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Nie filozuj i nie porównuj się do Jezusa. Ani filozofem, ani Jezusem nie jesteś. Z tego co zauważyłem, większość takich jak Ty "zmusza" pytających do odpowiadania na własne pytania, a potem stwierdza, gdy się ich przyciśnie, że to przecież nie oni udzielili takiej a nie innej odpowiedzi...
Tak jak Jezus czyni mnóstwo osób, tak czyni tysiące nauczycieli, zarówno akademickich jak i szkolnych (ja tez tak czynię, jest to widoczne w metodzie "burza mózgów")

Yarpen Zirgin napisał/a:
Słowa "Bóg" i "bóg" można stosować zamiennie. Są sobie równoważne i mają takie samo znaczenie.

Teraz dobrze zrozumiałem twoje słowa?
I znów nie tak.

Yarpen Zirgin napisał/a:
Tak ci spieszno do ogłoszenia, że przyznałem ci rację, iż przegapiłeś drobny szczegół:
Moje powyższe słowa do podsumowanie twoich wypowiedzi, a nie wnioski z niej wypływajace dla mnie. Widać to, kiedy nie oderwie się ich od pytania zadanego tuż po nich...
Zatem udało Ci się dobrze mnie zrozumieć, gratulacje.

Yarpen Zirgin napisał/a:
"określenie pozycyjne" - Czytałem twoje teksty. Nic z nich nie wynika poza próbą udowodnienia, że Jezus nie jest Bogiem. Wyjaśnij to jeszcze raz, tylko jakoś normalniej..
Normalnie? Starałem się najprościej jak się to tylko da. Zatem użyte określenie w Izajasza, 1) podaje wszystkie określenia co do Jezusa wielkimi literami, zatem pisarz nie chciał złamać tej konwencji, 2) pozycjonalne, gdyż Jezus jak Syn Boży - osoba wzniosła (omawiają to te określenia tam użyte). Jezus jest drugą osobą bo Bogu Jehowie, jest tez dowódcą wojsk Jehowy. Jego pozycja jest na tyle wzniosła, że określenia tu użyte podkreśla jego boska naturę i pisane jest z wielkiej litery.
_________________
Ty jesteś ATEISTĄ!, wszak nie wierzysz w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti.
Ja po prostu poszedłem o jednego boga dalej.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2006-07-28, 17:02   

diakonos napisał/a:

Yarpen Zirgin napisał/a:
Słowa "Bóg" i "bóg" można stosować zamiennie. Są sobie równoważne i mają takie samo znaczenie.

Teraz dobrze zrozumiałem twoje słowa?
I znów nie tak.


Więc napisz mi jakie jest trzecia odpowiedź na pytanie, gdzie mozliwe są tylko dwie:
1. Słowa "Bóg" i "bóg" można stosować zamiennie.
2. Słów "Bóg" i "bóg" nie mozna stosować zamiennie.
3. ... - wpisz tutaj tą swoja wersję.

Cytat:
Zatem udało Ci się dobrze mnie zrozumieć, gratulacje.


Szkoda tylko, że jakoś inni śJ mówili mi, ze Jezus jest Bogiem. Nic jednak nie wspominali o "określeniu pozycyjnym".

Ktogo powinienem wobec tego słuchac? Kto opowiada mi prawdziwe nauczanie ŚJ?

Cytat:
Normalnie? Starałem się najprościej jak się to tylko da.


No to ci nie wyszło...

Cytat:
Zatem użyte określenie w Izajasza, 1) podaje wszystkie określenia co do Jezusa wielkimi literami, zatem pisarz nie chciał złamać tej konwencji,


Nie wymyślaj. Autor księgi nie używał wielkich liter, bo ich alfabet hebrajski nie przewidywał. Możesz sobie teoretyzować conajwyżej, dlaczego w przekładzie zapisano te słowa dużymi literami. Jednakże wyjaśnienie jest dużo prostsze: imiona pisze się z dużej litery.

Cytat:
2) pozycjonalne, gdyż Jezus jak Syn Boży - osoba wzniosła (omawiają to te określenia tam użyte).


:?: Imiona, Diakonosie, a nie określenia... Poza tym: co znaczy zlepek "osoba wzniosła"?


Cytat:
Jezus jest drugą osobą bo Bogu Jehowie, jest tez dowódcą wojsk Jehowy.


Ciekawe teorie. Tak pierwsza, jak i druga.

Cytat:
Jego pozycja jest na tyle wzniosła, że określenia tu użyte podkreśla jego boska naturę i pisane jest z wielkiej litery.


"Jego pozycja jest na tyle wysoka"- tak będzie poprawniej gramatycznie, stylistycznie i znaczeniowo.
Jednakże, jeśli o Jezusie mówicie "Bóg" ze względu na jego "boską naturę", to tak samo powinniscie mówić "Bóg" o szatanie czy aniołach.
 
 
android

Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 353
Wysłany: 2006-07-28, 17:33   

Yarpen odsylam do traktatów filozoficznych twojego koscioła z początków jego istnienia tz 300-400rok ne..
Doczytaj kochaniutki o LOGOS, i wtedy sie wypowiadaj...
nikt nie jest ze stworzeń równy Jezusowi..
Najpierw Był Bóg, Potem Słowo, a dzięki Słowu wszystko zaistniało..
nie ma tutaj po drodze szatana, aniołów i innych stworzeń..
Jelsi nie rozumiesz co to znaczy natura Boska - to twój problem..
Przez nascie postów z diakonosem Ci tlumaczymy, a ty w kolko swoje.
Ok mozesz sie nie zgadzać .. ale przestan zgrywac teletubisia ze nie rozumiesz podstawowych słów, zwlaszcza ze siliś się na Miodka, i poprawiasz diakonosa jak male dziecko..
Zastanów sie czy jestes pan psor czy uczniak... :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11