Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Świadectwem Jezusa jest duch proroctwa!
Autor Wiadomość
bhakta Jezusa 
zbanowany


Wyznanie: chrześcijanin
Wiek: 68
Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 265
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-03-22, 18:12   Świadectwem Jezusa jest duch proroctwa!

Po przeglądzie w biblijnej wyszukiwarce internetowej, stwierdzam, że zdanie z Objawienia 19:10, a które brzmi: "Świadectwem Jezusa jest Duch proroctwa", spośród wszystkich tam dostępnych przekładów katolickich i protestanckich, najgorzej przetłumaczyła organizacja Jehowy, która w tym miejscu, w swoim Przekładzie Nowego Świata podaje następująco:
"bo właśnie świadczenie o Jezusie jest natchnieniem do prorokowania".
Grecki tekst brzmi następująco:
"he gar martyria Iesou estin to pneuma tes profetaias".
W zdaniu tym jest użyte wyrażenie "świadectwo Jezusa" a nie "świadczenie o Jezusie".
Oprócz tego zamiast wyrażenia "natchnieniem do prorokowania" jest "Duch proroctwa".
Tak mogła przetłumaczyć ten fragment jedynie taka organizacja która neguje występowanie darów Ducha oraz chrzest w Duchu oraz w ogóle jakiekolwiek aspekty nadprzyrodzone.
Jak wobec tego należy rozumieć to zdanie?
Uważam, że przy pobieżnym i nieuważnym tego przeczytani, nadgorliwi charyzmatycy mogli by opacznie zinterpretować, że świadectwo Jezusa mają w zgromadzeniu Jezusa wyłącznie prorocy, pomijając osoby wyposażone w inne dary Ducha. Taka interpretacja byłaby nawet szkodliwa. Otóż świadectwem Jezusa jest Duch Święty, który przede wszystkim aktywny jest w prorokach, ale nie wyłącznie...
_________________
stałe pozbawienie prawa do pisania na forum
 
 
piotrz 

Wiek: 63
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 108
Wysłany: 2012-03-24, 08:46   

W głównej części Twojego postu zgoda, jest to oczywiście wielkie oszustwo na Słowie Bożym; dalej trochę uprościłeś sprawę, ponieważ "wszyscy możecie kolejno prorokować". Dar prorokowania jest dostępny dla wszystkich narodzonych na nowo i ochrzczonych Duchem Świętym dzieci Bożych, dlatego też Paweł mówi do wszystkich "starajcie się o większe dary, a najbardziej o to, aby prorokować"...
Otóż nie każdy kto prorokuje jest prorokiem, to oczywiste skoro wszyscy mogą prorokować, ale tylko niektórych Bóg powołał na proroków. Prorok niesie na sobie o wiele większą odpowiedzialność oraz musi funkcjonować w więcej niż tylko jednym darze prorokowania. Paweł mówi, że są prorocy "a w zborze ... prorokami byli" ale też "córki, ..., które prorokowały". Rzeczywiście świadectwem Chrystusa jest duch proroczy, co można, myślę uogólnić, na wszystkie dziewięć darów Ducha (1Kor. 12). Nie licząc innych darów posługiwania czy służby, jak administracji/ zarządzania, miłosierdzia, obdarowywania, itd...
Ponieważ Paweł pisze, że te pierwsze dary sprawia jeden i ten sam Ducha, ku wspólnemu pożytkowi. Skoro dar prorokowania jest uznany za największy, więc do tego odnosi się apostoł Jan w cytowanym fragmencie. Jeśli nie ma tych darów w ogóle to trudno mówić o jakimkolwiek świadectwie poza ludzkimi wysiłkami, które są nazywane "martwymi uczynkami".

Do funkcjonowania w darach Ducha konieczne jest prawdziwe nowe narodzenie, czyli odrodzenie duchowe, a nie zwykła 'przemiana umysłu, która jest konsekwencją odrodzenia. Można przemiany dokonywać cieleśnie, tzn, usilnie starając sie dostosować do tego czy innego prawa i na zewnątrz żyć bardzo porządnie, ale to prowadzi do licznych problemów psychicznych, co jest u świadków powszechne, ponieważ każde prawo/zakon stosowany w ciele jest ciężarem, o czym Piotr mówi do Żydów, którzy dobrze wiedzieli, co to znaczy "Dlaczego chcecie nałożyć na pogan jarzmo/ciężar, którego ani my, ani nasi ojcowie nie mogliśmy unieść".
 
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2012-03-24, 11:07   

piotrz napisał/a:
Do funkcjonowania w darach Ducha konieczne jest prawdziwe nowe narodzenie, czyli odrodzenie duchowe, a nie zwykła 'przemiana umysłu, która jest konsekwencją odrodzenia. Można przemiany dokonywać cieleśnie, tzn, usilnie starając sie dostosować do tego czy innego prawa i na zewnątrz żyć bardzo porządnie, ale to prowadzi do licznych problemów psychicznych, co jest u świadków powszechne, ponieważ każde prawo/zakon stosowany w ciele jest ciężarem, o czym Piotr mówi do Żydów, którzy dobrze wiedzieli, co to znaczy "Dlaczego chcecie nałożyć na pogan jarzmo/ciężar, którego ani my, ani nasi ojcowie nie mogliśmy unieść".


Piotr ja nie mam darów Ducha Świętego, ale z tym co napisałeś powyżej się zgadzam
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
piotrz 

Wiek: 63
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 108
Wysłany: 2012-03-24, 21:19   

krystian napisał/a:
Piotr ja nie mam darów Ducha Świętego, ale z tym co napisałeś powyżej się zgadzam
Krystian, myślę, że bardziej wiarygodne jest świadectwo słowa, które mówi, że
"Duch w każdym działa ku wspólnemu pożytkowi",.. jeśli narodziłeś sie na nowo i masz Ducha to masz również jakieś przejawy Jego działania[/quote] :-D
 
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2012-03-25, 23:18   

bhakta Jezusa,
Cytat:
Grecki tekst brzmi następująco:
"he gar martyria Iesou estin to pneuma tes profetaias".
W zdaniu tym jest użyte wyrażenie "świadectwo Jezusa" a nie "świadczenie o Jezusie".
Oprócz tego zamiast wyrażenia "natchnieniem do prorokowania" jest "Duch proroctwa".
Tak mogła przetłumaczyć ten fragment jedynie taka organizacja która neguje występowanie darów Ducha oraz chrzest w Duchu oraz w ogóle jakiekolwiek aspekty nadprzyrodzone.
Jak wobec tego należy rozumieć to zdanie?


Mam do ciebie pytanie jak wobec tego będzie po grecku świadczyć o Jezusie ?
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2012-03-26, 12:24   

Cytat:
Piotr ja nie mam darów Ducha Świętego, ale z tym co napisałeś powyżej się zgadzam

Ja też nie mam żadnych darów. Wątpię też czy jestem ochrzczona Duchem św. /bierzmowanie??-o to chodzi?/, cokolwiek to znaczy, bo widzę,że dla różnych wyznawców znaczy co innego.
Często mam poważne wątpliwości czy w ogóle jestem "chrystusowa".Wprawdzie czytam Biblię, cały dzień właściwie coś tam w myślach mamroczę do Jezusa, Boga i właściwie zasypuję Ich pytaniami..., słucham kazań,czytam wykłady i słucham je, ale czy nie są to martwe, cielesne uczynki?
Natomiast bardzo źle oceniam swoją społeczność i chęć bezpośrednich kontaktów z wierzącymi. Był czas, w innym miejscu zamieszkania,że kontakt ten był żywy i szczery; przyjaciółka i moja "mentorka",niestety umarła.
Ja chruję i nie wiem czy ta niechęć nie wynika z stanu psychicznego,braku środków materialnych na wyjazdy do zboru,czy może po prostu "odpadłam".
Być może warunki życiowe doprowadziły mnie do takiego stanu "zimnego serca, goryczy itp.", ale jak mam szczerze kochać Boga skoro już zapomniałam co to miłość.
Raczej boję się Go. A przecież w miłości nie ma bojaźni.
Ufam Mu, bo nie mogę polegać na nikim i na niczym.
Wiele razy w takich ekstremalnie trudnych zakrętach życiowych Bóg mnie wyprowadzał na prostą /może raczej na prostą-łamaną/, pomagał mi i nie da się zaprzeczyć,że czasami w sposób ponadnaturalny.?Nie mówię o cudach w zrozumieniu krk/.
Czuję do Niego wielką wdzięczność.
Tylko dlaczego nie mam tego czegoś, co powoduje, że "po trupach"chciałabym dotrzeć do grup biblijnych, do zborów? Czy to lęk przed kolejnymi zranieniami przez ludzi i zupełny brak zaufania do nich powoduje moje wycofanie?
Nie wiem,czy powinnam na forum pisać takie rzeczy.Ale chciałam się z wami podzielić moimi rozterkami, bo gadanie do klawiatury i ekaranu jest do przyjęcia dla mnie.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-03-26, 12:31   

wiesia,
Cytat:
Tylko dlaczego nie mam tego czegoś, co powoduje, że "po trupach"chciałabym dotrzeć do grup biblijnych, do zborów? Czy to lęk przed kolejnymi zranieniami przez ludzi i zupełny brak zaufania do nich powoduje moje wycofanie?
Ja wiesiu mam to samo,ale na razie wysatrczają mi spotkania i rozmowy właśnie tu :-) tu mam swoich kompanów,z którymi zawsze mogę o sprawach duchowych porozmawiać hehe
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
piotrz 

Wiek: 63
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 108
Wysłany: 2012-03-26, 15:19   

Może zróbmy z tego osobny temat.
Wiesiu i Bartku, niestety jest to wina tego, to kościół odpadł od apostolskiego wzoru. Pisałem o tym w temacie, gdzie jest kwiestia tego, że to Paweł założył nową religię (nie pamietam tytułu).
Szybko powstały struktury, hierarchie i samonapędzająca się machina, która tak naprawdę Ducha Świętego już nie potrzebuje. Są programy, plany, rozliczenia, (przepisy, przepisy, przepisy...) ale życia rodzinnego niestety nie ma, bądź bardzo rzadko gdzie i kiedy.


Istotą kościoła miały być relacje, kościół miał być relacyjny, a nie zorganizowany. Stąd i całkowicie nieprzypadkowo te wszystkie rodzinne odniesienia, bracia, siostry itd.. z czego zostały bardzo często tylko puste nazwy. Takich ludzi jak Wy jest mnóstwo, sam jestem w podobnej mając chorych w domu. Obecnie na całym świecie ludzie masowo odchodzą od tradycyjnych kościołów, i to często liderzy, pastorzy i starsi (w USA szacuje się ich na 1 milion rocznie), i zaczynają gormadzić się w domach, gdzie nawiązuje się relacje bezpośrednie. Jak przyjrzysz się wszystkim poleceniom Pawła dotyczącym prowadzenia zgromadzenia to zawsze dotyczy to małych grup. Mam mnóstwo materiału na ten temat u siebie na stronie, jak i wiem, gdzie znaleźć, Chętnie usłuże linkami, bądź bezpośrednio.
Chętnie podejmę też rozmowę na priv. czy to GG, Skype. FB, kom..
 
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2012-03-26, 18:54   

piotrz napisał/a:
Może zróbmy z tego osobny temat.
Wiesiu i Bartku, niestety jest to wina tego, to kościół odpadł od apostolskiego wzoru. Pisałem o tym w temacie, gdzie jest kwiestia tego, że to Paweł założył nową religię (nie pamietam tytułu).
Szybko powstały struktury, hierarchie i samonapędzająca się machina, która tak naprawdę Ducha Świętego już nie potrzebuje. Są programy, plany, rozliczenia, (przepisy, przepisy, przepisy...) ale życia rodzinnego niestety nie ma, bądź bardzo rzadko gdzie i kiedy.

Zgadzam się z tobą.Kiedyś też pisałam,że mam wrażenie iż Paweł szedł w innym kierunku i nasze kościoły są inne. No a teraz co się porobiło to po prostu odrzuca. Samemu naprawdę trudno "walczyć".Wkradają się wątpliwości /diabelskie działanie/,niepewność,samoobwinianie itp.
W dodatku jak człowiek ma do dyspozycji wyłącznie newsy /nawet kościelne-zborowe/ w Internecie, to sam już nie wie co dobre a co złe. Nieby zbory deklarują to samo, zawsze tzw.biblijne nauczanie, ale jak się posłucha kazań to czasami uszy więdną a włosy dęda stają. ;-)
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-03-30, 12:06   

Tylko do dyskusji, to jeszcze trzeba dorosnąć. I jezeli nie znamy dokładnie danego ugrupowania, to z góry się do niego nie uprzedzajmy, bo nigdy Prawdy nie znajdziemy.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2012-03-30, 17:45   

Masz rację,nike. Ja do tego forum nie dorosłam. Albo odwrotnie-tematy i klimat jaki ostatnio tu panują mnie przerosły.
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-31, 20:07   Re: Świadectwem Jezusa jest duch proroctwa!

bhakta Jezusa napisał/a:
Po przeglądzie w biblijnej wyszukiwarce internetowej, stwierdzam, że zdanie z Objawienia 19:10, a które brzmi: "Świadectwem Jezusa jest Duch proroctwa", Otóż świadectwem Jezusa jest Duch Święty, który przede wszystkim aktywny jest w prorokach, ale nie wyłącznie...

Obj. 19:10
10. I upadłem mu do nóg, by mu oddać pokłon. A on rzecze do mnie: Nie czyń tego! Jam współsługa twój i braci twoich, którzy mają świadectwo Jezusa, Bogu oddaj pokłon! A świadectwem Jezusa jest duch proroctwa.
(BW)1 Kor. 14:29-32
29. A co do proroków, to niech mówią dwaj albo trzej, a inni niech osądzają;
30. Lecz jeśliby ktoś inny z siedzących otrzymał objawienie, pierwszy niech milczy.
31. Możecie bowiem kolejno wszyscy prorokować, aby się wszyscy czegoś nauczyli i wszyscy zachęty doznali.
32. A duchy proroków są poddane prorokom;
(BW)

Jezus daje ducha prorokowania prorokom, wtedy kiedy chce i tyle ile chce. W tej chwili Jezus przygotowuje dwóch proroków do prorokowania i nadejdzie taki dzień gdy do tego celu da im swoją moc. To będzie świadectwo Jezusa.
Obj. 11:3-4
3. I dam dwom moim świadkom moc, i będą, odziani w wory, prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
4. Oni to są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, które stoją przed Panem ziemi,
(BW)Zach. 4:14
14. A on odrzekł: To są dwaj pomazańcy, którzy stoją przed Panem całej ziemi.
(BW)

 
 
piotrz 

Wiek: 63
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 108
Wysłany: 2012-04-02, 22:01   Re: Świadectwem Jezusa jest duch proroctwa!

Lucyfer napisał/a:

Obj. 19:10
10. I upadłem mu do nóg, by mu oddać pokłon. A on rzecze do mnie: Nie czyń tego! Jam współsługa twój i braci twoich, którzy mają świadectwo Jezusa, Bogu oddaj pokłon! A świadectwem Jezusa jest duch proroctwa.
(BW)1 Kor. 14:29-32
29. A co do proroków, to niech mówią dwaj albo trzej, a inni niech osądzają;
30. Lecz jeśliby ktoś inny z siedzących otrzymał objawienie, pierwszy niech milczy.
31. Możecie bowiem kolejno wszyscy prorokować, aby się wszyscy czegoś nauczyli i wszyscy zachęty doznali.
32. A duchy proroków są poddane prorokom;
(BW)

Jezus daje ducha prorokowania prorokom, wtedy kiedy chce i tyle ile chce. W tej chwili Jezus przygotowuje dwóch proroków do prorokowania i nadejdzie taki dzień gdy do tego celu da im swoją moc. To będzie świadectwo Jezusa.

Oba teksty, które zacytowałeś przeczą obu zdaniom, które napisałeś.

1) Jezus udziela Ducha Świętego wszystkim, a nie tylko prorokom, bo "wszyscy możecie kolejno prorokować", a prorokowanie, uzdrawianie, rozeznawanie duchów itd.. "sprawia jeden i ten sam Duch, jak chce". Skoro wszyscy mogą prorokować, to nie wszyscy są prorokami, bo Jezus "wyznaczył proroków". Prorocy funkcjonują w dziejszym kościele, podobnie jak dar prorokowania. To dwie zupełnie inne dziedziny funkcjonowania Ducha Świętego, czy jak wolisz ducha prorokowania. Jezus udzielał przez stulecia i udziela również dziś prorokom mocy do czynienia nadzwyczajnych rzeczy - to JEST świadectwo Chrystusa, które nie wygasło od zesłania Ducha Świętego.

wersy 29 i 32 należy połączyć, bo odnosza sie do proroków - duchy proroków są im poddane,.. prorok faktycznie jest na tyle 'wyćwiczony' w duchowych sprawach, że nie musi powiedzieć tego, co otrzymał natychmiast. Natomiast ten "inny, z siedzących" (nie prorok, ale proroctwo otrzymał), który "otrzymał objawienie" będzie chciał powiedzieć jak najszybciej, żeby mu nie uciekło, wyleciało z głowy czy coś w tym rodzaju, dlatego ma pierwszeństwo.
Zatem duch prorokowania jest udzielany KAŻDEMU, oczywiście jak Duch Święty/ Bóg chce.

Lucyfer napisał/a:

W tej chwili Jezus przygotowuje dwóch proroków do prorokowania i nadejdzie taki dzień gdy do tego celu da im swoją moc. To będzie świadectwo Jezusa.
Obj. 11:3-4
3. I dam dwom moim świadkom moc, i będą, odziani w wory, prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
4. Oni to są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, które stoją przed Panem ziemi, (BW)Zach. 4:14
14. A on odrzekł: To są dwaj pomazańcy, którzy stoją przed Panem całej ziemi.
(BW)


2) To by znaczyło, że "w tej chwili" trwa już dobre 2000 lat.
3) Tam jest napisane, że "duch proroczy JEST świadectwem Chrystusa" a nie że BĘDZIE, jak Ty napisałeś. Nie mam wątpliwości, kto ma rację.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12