Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szatan
Autor Wiadomość
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2014-01-21, 19:39   

Niedawno katolicy podpisali petycję w sprawie pewnej marki reklamującej napój energetyczny.
Chodzi o to, że pojawia się słowo "demon" i rzekomo ma to wzbudzać zainteresowanie satanizmem. Tak więc określenie "demoniczne spojrzenie" pewnie też by wzbudzało jak mniemam.
Dziwne, że nie dali petycji przeciw Biblii, bowiem dość często pojawia się tam słowo "diabeł".
;-)

Co Wy na to?
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2014-01-21, 19:43   

krecik napisał/a:
Myślę iż wielu ludzi (w tym też wierzący) nie traktuje dosłownie Jego istnienia.


Prawdziwie wierzący traktują bardzo poważnie jego istnienie. :-)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
siloam 
Katolik


Wyznanie: katolicyzm
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 526
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2014-01-21, 20:10   

Dżej napisał/a:
Co Wy na to?


W Biblii diabeł występuje w jednoznacznie negatywnym kontekście. A autorzy tej marka chcą demonom nadać kontekst pozytywny. Niewłaściwość takiego postępowania jest oczywista.
_________________
Herezje i oszustwa Towarzystwa Strażnica
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2014-01-21, 21:31   

Demoniczna prędkość, raczej nie spotkałem się z powiedzeniem - boska prędkość.
;-)
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2015-09-15, 10:33   

Inne imie Szatana to Lucyfer-niosacy swiatlo.Przyniosl ludziom swiatlo tak jak Prometeusz.I zostal potraktowany jak Prometeusz.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2015-09-15, 22:32   

Lucyfer nie jest imieniem szatana.
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2015-09-16, 09:14   

Biblia Krola Jakuba,Ksiega Izajasza 14:12 How art thou fallen from heaven, O Lucifer, son of the morning! [how] art thou cut down to the ground, which didst weaken the nations!
Biblia Webstera-ta sama ksiega i rozdzial:How art thou fallen from heaven, O Lucifer, son of the morning! [how] art thou cut down to the ground, which didst weaken the nations!
Wulgata: quomodo cecidisti de caelo lucifer qui mane oriebaris corruisti in terram qui vulnerabas gentes
Czyli jednak cos w tym musi byc.Nie bede sie spieral,czy to jest imie czy nie.Na pewno jest to jeden z przydomkow lub tytulow Szatana.wystarczy uzyc slowa-Lucyfer i juz wszyscy wiedza o kogo chodzi.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2015-09-16, 09:40   

Wlasnie znalazlem przed chwila jeszcze cos takiego:
"W niektórych przekładach Pisma Świętego zwrot helel ben szachar jest tłumaczony po prostu jako imię Lucyfer. Przykładem może być angielska Biblia Króla Jakuba (How are thou fallen from heaven, O Lucifer, son of the morning!), czy polska Biblia Wujka (Jako żeś spadł z nieba, Lucyferze, któryś rano wschodził)."
http://www.katolik.pl/toz...739,416,cz.html
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
ShadowLady86 
Administrator


Wyznanie: Chrześcijanin
Pomogła: 273 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 14 Sty 2012
Posty: 4440
Wysłany: 2015-09-16, 10:37   

Helel ben-szachar oznacza gwiazdę poranną (Wenus)/ jutrzenkę (a właściwie ich syna). Hieronim tworząc Wulgatę przełożył to hebrajskie słowo na łacińskie lucifer i niektórzy wzięli to za jakieś rzekome imię szatana. Zresztą cały rozdział jest satyrą na króla babilońskiego Nabuchodonozora, a nie jakąś opowieścią o upadku szatana. Katolicki Komentarz Biblijny podaje informację, że w czasach tworzenia rozdziału istniał nieizraelski mit o niejakim synu Jutrzenki, który to chciał wstąpić na górę bogów i stać się im równym. Za karę został strącony do podziemnego świata. Więcej pisał o tym Blyy w TYM poście.

Dokładnie takie same słowo co w Iz 14: 12 jest w Wulgacie w 2 P 1: 19

(19) Mamy jednak mocniejszą, prorocką mowę, a dobrze zrobicie, jeżeli będziecie przy niej trwali jak przy lampie, która świeci w ciemnym miejscu, aż dzień zaświta, a gwiazda poranna wzejdzie w waszych sercach. [2 P 1: 19]

et habemus firmiorem propheticum sermonem cui bene facitis adtendentes quasi lucernae lucenti in caliginoso loco donec dies inlucescat et lucifer oriatur in cordibus vestris

Raczej autorowi 2 Listu Piotra nie chodziło o to, by w sercach Chrześcijan wschodził szatan :-D
 
 
kiga 

Wiek: 39
Dołączyła: 10 Wrz 2015
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-16, 16:44   

Jeśli ktoś jest głęboko wierzący to wierzy w istnienie Szatana. Demon wg Biblii jest wcieleniem zła :->
 
 
booris

Wyznanie: Dub & Motocykl
Pomógł: 180 razy
Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 3027
Skąd: Amsterdam,Londyn,Barcelona
Wysłany: 2015-09-16, 23:45   

ShadowLady86 napisał/a:
Helel ben-szachar oznacza gwiazdę poranną (Wenus)/ jutrzenkę (a właściwie ich syna). Hieronim tworząc Wulgatę przełożył to hebrajskie słowo na łacińskie lucifer i niektórzy wzięli to za jakieś rzekome imię szatana. Zresztą cały rozdział jest satyrą na króla babilońskiego Nabuchodonozora, a nie jakąś opowieścią o upadku szatana. Katolicki Komentarz Biblijny podaje informację, że w czasach tworzenia rozdziału istniał nieizraelski mit o niejakim synu Jutrzenki, który to chciał wstąpić na górę bogów i stać się im równym. Za karę został strącony do podziemnego świata. Więcej pisał o tym Blyy w TYM poście.

Dokładnie takie same słowo co w Iz 14: 12 jest w Wulgacie w 2 P 1: 19

(19) Mamy jednak mocniejszą, prorocką mowę, a dobrze zrobicie, jeżeli będziecie przy niej trwali jak przy lampie, która świeci w ciemnym miejscu, aż dzień zaświta, a gwiazda poranna wzejdzie w waszych sercach. [2 P 1: 19]

et habemus firmiorem propheticum sermonem cui bene facitis adtendentes quasi lucernae lucenti in caliginoso loco donec dies inlucescat et lucifer oriatur in cordibus vestris

Raczej autorowi 2 Listu Piotra nie chodziło o to, by w sercach Chrześcijan wschodził szatan :-D

Wiem o co chodzi,bo znalem to juz wczesniej-taka mala prowokacja ;-) .Szatan to dosc ciekawa osoba.Bardzo enigmatyczna.Duzo sie o nim w Biblii pisze,ale on sam nie bardzo.I nawet nikogo specjalnie nie meczy.Hioba potraktowal jak polski komornik rolnika.A jednak przypisuje mu sie cale zlo.Zastanawiajacy jest tez ten Syn Jutrzenki,Pan Swiatla-jak dla mnie jest to baardzo prometejskie.
_________________
Mówię tylko do tych którzy chcą mnie słuchać
Ci którzy nie chcą nie obchodzą mnie
Po co mam czas tracić na mówienie do ściany
Ściana i tak zawsze swoje wie

https://www.youtube.com/watch?v=Hbq5UyaM8sk
 
 
KobietaZMagdali 


Wyznanie: katoliczka
Pomogła: 235 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Sty 2014
Posty: 2125
Skąd: ze wsi :)
Wysłany: 2015-09-17, 13:21   

Określenie niosący światło (lucis ferre) stosowano w pierwszych wiekach do Jezusa, dopiero potem jednoznacznie skojarzyło się z szatanem. Pisałam o tym TUTAJ
_________________
„Odpędzanie wilków, zagrażających Bożej owczarni, jest na pewno czymś chwalebnym, ale czyni się to modlitwą, przykładem życia, głoszeniem słowa Bożego i przekonywaniem -- a nie poprzez zadawanie gwałtu. Gwałt zadawany w obronie prawdy nie tylko krzywdzi konkretnych ludzi, ale kompromituje prawdę, ci zaś, którzy się do niego uciekają, choć ich intencją było odpędzenie wilków, sami się w wilków przemieniają.”

http://www.youtube.com/watch?v=l_lp-owKS6E
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2016-02-11, 22:14   

Gen 3:15 pau "(15) Wprowadzam nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem. Ono zdepcze ci głowę, a ty zranisz mu piętę"."

Płodząc potomka człowiek spełnia główny wymóg Boży, jak czytamy w księdze Rodzaju Bóg również Wężowi zapowiedział potomstwo. Jezus uczy, że Ojciec jest większy niż Syn. Wąż mając potomstwo jest większy od Syna Człowieczego. W przypadku gdy następuje Niepokalane Poczęcie uzyskany jest dowód Świętości Związku, Jest to zwieńczenie wypełniania Woli Bożej przez Mężczyznę i Kobietę z tego związku. Ciekawe jest, że Bóg zapowiedział potomstwo Wężowi.

Rev 12:5-10 pau "(5) I urodziła syna - mężczyznę, który będzie pasł wszystkie narody laską żelazną. Jej dziecko zostało porwane do Boga, przed Jego tron. (6) Kobieta zaś uciekła na pustynię, gdzie Bóg przygotował jej miejsce, aby ją tam żywiono przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni. (7) W niebie rozpętała się walka. Michał i jego aniołowie walczyli ze smokiem. Walczył też smok i jego aniołowie, (8) ale nie zwyciężyli i nie było już dla nich miejsca w niebie. (9) Zrzucono więc wielkiego smoka, dawnego węża, nazywanego diabłem i szatanem. Ten, który zwodzi cały świat, został zrzucony na ziemię, a razem z nim zrzucono jego aniołów. (10) I usłyszałem potężny głos mówiący w niebie: „Te raz nadeszło zbawienie, moc królowanie naszego Boga, i panowanie Jego Chrystusa, bo został zrzucony oskarżyciel naszych braci. On oskarżał ich przed naszym Bogiem w dzień i w nocy,"

Jako, że nastąpiło niepokalane poczęcie u Niewiasty, a Bóg zapowiedział potomstwo również Wężowi, więc podczas walki w niebie smok spłodził potomka zgodnie ze słowem Bożym. 1260 dni(lat)+30(dodane przez Gabriela, aby przywrócić życie Jezusowi), to okres od Ramzesa I do narodzin Jezusa. Wszystko wskazuje na to, że osoba, która miała we władzy smoka poleciła Gabrielowi wyjaśnienie wizji Daniela.

Dn 8:16 pau "I usłyszałem głos człowieka, który wołał nad kanałem Ulaj: „Gabrielu, objaśnij mu widzenie!"."

Najprawdopodobniej o ocaleniu życia Izaakowi zadecydował Szatan, a Jezus jest potomkiem Szatana:

Mat 12:24-27 pau "(24) Gdy to usłyszeli faryzeusze, mówili: „On może wyrzucać demony tylko dzięki mocy ich przywódcy, Belzebuba". (25) Jezus, znając ich myśli, powiedział: „Każde królestwo wewnętrznie skłócone staje się pustkowiem. Nie przetrwa też żadne miasto ani dom, gdzie panuje niezgoda. (26) Jeśli więc szatan wyrzuca szatana, to znaczy, że jest ze sobą skłócony. Jak więc przetrwa jego królestwo? (27) A jeżeli Ja mocą Belzebuba wyrzucam demony, to czyją mocą wyrzucają je wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami."
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
radek 
mężczyzna


Pomógł: 284 razy
Wiek: 40
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 2998
Skąd: Choszczno
Wysłany: 2016-03-22, 15:51   

Kwestia Szatana jest związana z potrzebą udowodnienia, że to Boże słowo daje życie. Kiedy Niewiasta z Ap 12:1-2 w związku ze słowem stała się brzemienna Smok był uzurpatorem do tego słowa. Siedem głów Smoka to siedmiu królów, dziesięć rogów to dziesięciu książąt. Różnica pomiędzy siódemką i dziesiątką to trzy okresy po upływie, których Skończyły się argumenty Smoka. 1260 dni czyli ponad trzy okresy słoneczne Niewiasta spędziła w miejscu przygotowanym przez Boga, a Michał pokonał Smoka

Rev 12:10 pau
"(10) I usłyszałem potężny głos mówiący w niebie: „Te raz nadeszło zbawienie, moc królowanie naszego Boga, i panowanie Jego Chrystusa, bo został zrzucony oskarżyciel naszych braci. On oskarżał ich przed naszym Bogiem w dzień i w nocy,"
_________________
Lewa szala już nie wzbiera, Prawa decyduje teraz
Mat 3:2 eib "(2) (...) Królestwo Niebios jest blisko."
 
 
 
BoaDusiciel 

Wyznanie: Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
Pomógł: 216 razy
Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 5384
Wysłany: 2016-03-25, 10:29   

Radku - odnoszę nieodparte wrażenie, że wykazujesz duże ( choć niestandardowe )zainteresowanie niewiastami.
Nie ma za co :->
_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11