Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tajemnica tzw. 'imienia Bozego' wyjaśniona!
Autor Wiadomość
Bobo 

Wysłany: 2012-09-18, 21:36   

Jakiś dublet
Ostatnio zmieniony przez Bobo 2012-09-18, 22:28, w całości zmieniany 4 razy  

Bobo 

Wysłany: 2012-09-18, 21:38   

krystian napisał/a:
przecież Jezus był Synem Boga to jak miał się do Niego zwracać, po imieniu?
Ty do swojego ojca ziemskiego mówisz po imieniu?

A co to za argumenty?

krystianie, jak myślisz, czy syn-Jezus miał wyrażać szacunek Ojcu poprzez to, że nie zwracał się do niego po imieniu? Czy Ojcu się to spodobało?
A jak przyjąłby Ojciec, gdyby to nawet nie syn, ale zwracał się do Niego po... imieniu? Przyjąłby to? Czy uznał za brak szacunku?
Jak to jest, ze Syn nie powinien a od 'obcych' Ojciec akceptuje?
Czujesz, jak absurdalne są twoje argumenty?

Co powiesz na wypowiedź biblijną:

Wtedy Abram rzekł: „Wszechwładny Panie, Jehowo
(Rodz 15:2)

Skąd więc wniosek, że Jezus byłby źle potraktowany przez Ojca? ;-)

Jose.Pecador 
zbanowany

Wysłany: 2012-09-18, 22:20   

Bobo napisał/a:

Abraham nigdy takiej kompilacji słów nie wypowiedział. Zwykła, paskudna manipulacja.

Bobo 

Wysłany: 2012-09-18, 22:38   

Jose.Pecador napisał/a:
Abraham nigdy takiej kompilacji słów nie wypowiedział. Zwykła, paskudna manipulacja.

Nie wysilaj się. Ze 'spiskowcami' na ogół nie wchodzę w dyskusję...

bartek212701 

Wysłany: 2012-09-18, 22:50   

Jose.Pecador, tetragram jest w oryginale :-) co się upierać ? To jak mówić,że białe jest zielone,a czarne niebieskie

Jose.Pecador 
zbanowany

Wysłany: 2012-09-18, 22:57   

bartek212701 napisał/a:
tetragram jest w oryginale

Oryginale czego? Jeśli już to biblii szatana.

aras 

Wyznanie: Brak denominacji\kiedyś katolik
Wysłany: 2012-09-18, 23:08   

Imieniem Boga jest Jezus. To w tym imieniu jesteśmy zbawieni i w żadnym innym. Jezus jest Bogiem objawionym w ciele, wszystkie atrybuty odnoszące się do Ojca, odnoszą sie również do Niego. Ewangelia Jana dobitnie mówi o bóstwie Chrystusa.

Cały ST prorokuje o Jezusie. Jest wiele fragmentów mówiących dobitnie o tym kim jest Jezus. Trzeba być wyjątkowo zaślepiony ludzkimi naukami jak Strażnica czy innymi niebezpiecznymi organizacjami, żeby tego nie widzieć.

No chyba że się ma zrewidowany przekład...

David77 

Wysłany: 2012-09-18, 23:25   

aras,

Cytat:
Imieniem Boga jest Jezus. To w tym imieniu jesteśmy zbawieni i w żadnym innym. Jezus jest Bogiem objawionym w ciele, wszystkie atrybuty odnoszące się do Ojca, odnoszą sie również do Niego. Ewangelia Jana dobitnie mówi o bóstwie Chrystusa.

Cały ST prorokuje o Jezusie. Jest wiele fragmentów mówiących dobitnie o tym kim jest Jezus. Trzeba być wyjątkowo zaślepiony ludzkimi naukami jak Strażnica czy innymi niebezpiecznymi organizacjami, żeby tego nie widzieć.

Apostoł Jan pisze wyraźnie że Boga nikt nigdy nie widział Ty zaś piszesz że Bóg objawił się w ciele ? jest to niebiblijna nauka .

agnieszka 
zbanowana

Wyznanie: in Christ Alone who took on flesh
Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2012-09-19, 15:10   

aras napisał/a:

Amen!

Krystian 

Wyznanie: Chrystianin
Wysłany: 2012-09-19, 16:48   

Bobo napisał/a:
Skąd więc wniosek, że Jezus byłby źle potraktowany przez Ojca

Ja do takiego wniosku nie doszedłem. Jednak nie spotkałem się z wersetem, gdzie Jezus zwraca się bezpośrednio do swojego Ojca po imieniu

Ewangelia Jana 3:16

Krystian 

Wysłany: 2012-09-19, 17:11   

[quote="Bobo"]krystianie, jak myślisz, czy syn-Jezus miał wyrażać szacunek Ojcu poprzez to, że nie zwracał się do niego po imieniu? Czy Ojcu się to spodobało?
A jak przyjąłby Ojciec, gdyby to nawet nie syn, ale zwracał się do Niego po... imieniu? Przyjąłby to? Czy uznał za brak szacunku?
Jak to jest, ze Syn nie powinien a od 'obcych' Ojciec akceptuje?
Czujesz, jak absurdalne są twoje argumenty?

Co powiesz na wypowiedź biblijną:

Mój znajomy mówi do mojego ojca po imieniu,ponieważ jest z nim na ty.
Jednak on jest dla niego obcą osobą, więc czemu ja tego nie robię Bobo?
Ten przykład co podałeś chyba nie jest dobry, ponieważ z niego wynika, że Abram nie był z Bogiem na Ty
zwrócił się Panie, JHWH

aras 

Wyznanie: Brak denominacji\kiedyś katolik
Wysłany: 2012-09-19, 17:51   

David
Cytat:
Apostoł Jan pisze wyraźnie że Boga nikt nigdy nie widział Ty zaś piszesz że Bóg objawił się w ciele ? jest to niebiblijna nauka .

1 Tym rozdz 3

To ci piszę, mając nadzieję w pośpiechu przyjść do ciebie. 15 A jeślibym zwlekał, abyś wiedział, jak masz postępować w rodzinie * Boga, którą jest zgromadzenie wybranych Boga żyjącego, kolumna i podwalina prawdy. 16 Oczywiście, wielka jest tajemnica pobożności; Bóg został objawiony w cielesnej naturze, został uznany za sprawiedliwego w Duchu, został ukazany aniołom, został ogłoszony wśród pogan, dał ludziom na świecie uwierzyć, został wzięty do góry w chwale.

Poza tym proponuje przeczytać ewangelię jeszcze raz.

Bobo 

Wysłany: 2012-09-19, 18:05   

krystian napisał/a:
Mój znajomy mówi do mojego ojca po imieniu,ponieważ jest z nim na ty.
Jednak on jest dla niego obcą osobą, więc czemu ja tego nie robię Bobo?
Ten przykład co podałeś chyba nie jest dobry, ponieważ z niego wynika, że Abram nie był z Bogiem na Ty
zwrócił się Panie, JHWH

Im dalej w las, tym więcej... 'ciekawie' ;-)

Więc jak to jest, obcy mogą po imieniu do Boga ale synowi nie wypada? Jeśli tak, to... masz odpowiedź dlaczego w odróżnieniu od Jezusa, ŚJ używają imienia i zwracają się do Boga właśnie tak, jak ci się to nie podoba.

Z drugiej strony, poczytałbyś więcej wersetów o tym, jak różni ludzie w Biblii zwracali się do Boga, bo robili to raz z dodatkiem Wszechwładny Jehowo, raz z Panie Jehowo czasem Wszechwładny Panie Jehowo itp. A jakże często po prostu: Jehowo. Podaje kolejny przykład Abrahama:
I rzekł: „Jehowo, jeśli istotnie znalazłem łaskę w twoich oczach
(Rodz 18:3)

Mojżesz też po imieniu bez dodatków:

Wtedy Mojżesz powiedział do Jehowy: „Wybacz mi, Jehowo, ale ja nie jestem wymowny
(Wj 4:10)

Heli poucza Samuela (zbytniej poufałości?):

Heli rzekł zatem do Samuela: „Idź, połóż się, a jeżeli cię zawoła, powiedz: ‚Mów, Jehowo, bo sługa twój słucha’”. Samuel więc poszedł i położył się na swym miejscu.
(1 Sam 3:9)

Więc jak to jest, kto wg. Ciebie, krystianie, może bezkarnie zwracać się do Boga po imieniu bez dodatkowych tytułów? Dlaczego SJ nie mogą robić tego tak samo, jak setki razy podobnie zrobili wierni słudzy Boży opisani w Biblii?

bartek212701 

Wysłany: 2012-09-19, 20:38   

aras napisał/a:
Jezus jest Bogiem objawionym w ciele
Nie "Bóg objawiony w ciele" a "On objawiony w ciele" :-D tak poza tym to witaj po nieobecności Arasie :-)
Nie TEOS a OS
1 Tym. 3:16
16.
Bo bezsprzecznie wielka jest tajemnica pobożności: Ten, który objawił się w ciele, Został usprawiedliwiony w duchu, Ukazał się aniołom, Był zwiastowany między poganami, Uwierzono w niego na świecie, Wzięty został w górę do chwały.
(BW)
Ostatnio zmieniony przez bartek212701 2012-09-19, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  

Krystian 

Wysłany: 2012-09-19, 20:39   

Bobo napisał/a:
Wtedy Mojżesz powiedział do Jehowy: „Wybacz mi, Jehowo, ale ja nie jestem wymowny
(Wj 4:10)

przytoczyłeś mi PNŚ
w innych polskich przekładach Biblii Mojżesz nie zwraca się na Ty do Boga

Ewangelia Jana 3:16

Odpowiedz do tematu