Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
transseksualizm
Autor Wiadomość
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-07-29, 08:28   

No myślę, że źle robili.
Faktem jest, że urodziła mnie mama, co do Boga nie byłbym już taki pewien.

Jeśli ten Stwórca uczy miłości to dobry Stwórca.
;-)
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Manna z nieba 


Wyznanie: Deizm.Baczna obserwatorka życia.
Pomogła: 304 razy
Dołączyła: 28 Mar 2013
Posty: 3454
Wysłany: 2013-07-30, 14:46   

Krystian napisał/a:
znasz mnie ja też nie jestem w żadnej religii, ale w mojego Stwórcę, wierzę


To tak, jak ja.
_________________
Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające.
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-07-30, 23:39   

Krystian napisał/a:
znasz mnie ja też nie jestem w żadnej religii, ale w mojego Stwórcę, wierzę


ale mam nadzieje..Krystianie..ze wierzysz w Stworce,, ale nie li tylko dlatego..ze jest Stworca..poniewaz Stworca moze byc nie tylko uosobienie dobra..ale i uosobieniem zla..
i co wtedy..?
dasz sie kupic za zycie wieczne..?

ja wierze w mojego stworce dlatego..ze jest Miloscia..jest DOBREM..jest zrodlem zycia (w interpretacji brata RM-a) dla mnie i dla calej ludzkosci..
nie wierze wiec slepo..ale moja wiara wynika z poznania co jest natura..i wynikajaca z niej motywacja stworzenia.. ;-)
wierze i kocham dlatego..iz nie wierze..( ;-) ) aby Bog ,,ktory mnie stworzyl..kierowal sie szantazem i przemoca.. :-D
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2013-07-31, 01:12   

ata333 napisał/a:
ale mam nadzieje..Krystianie..ze wierzysz w Stworce,, ale nie li tylko dlatego..ze jest Stworca..poniewaz Stworca moze byc nie tylko uosobienie dobra..ale i uosobieniem zla..
i co wtedy..?
dasz sie kupic za zycie wieczne..?


Wierzę w Boga JHWH i Jego Syna Jezusa
do religii, żadnej nie należę, ponieważ uważam, że obecnie nie ma tej prawdziwej
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-07-31, 08:16   

Krystian napisał/a:

Wierzę w Boga JHWH i Jego Syna Jezusa
do religii, żadnej nie należę, ponieważ uważam, że obecnie nie ma tej prawdziwej

to tak jak my wszyscy..
ale moje pytanie dotyczylo dlaczego wierzysz..?

piszac wierzysz..mam na mysli nie tylko oczywiscie wiare..dla wiary..jak to czynia demony..
ale wiare jako oczekiwanie spelnienia pewnych nadziei.. :-D
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2013-07-31, 23:28   

ata333 napisał/a:
piszac wierzysz..mam na mysli nie tylko oczywiscie wiare..dla wiary..jak to czynia demony..
ale wiare jako oczekiwanie spelnienia pewnych nadziei..


wierzę, że jak przyjdzie nasz Pan Jezus nastanie Królestwo Niebieskie i sprawiedliwe rządy
na ziemi
ja się do nieba nie wybieram, ponieważ dla ludzi Bóg stworzył ziemię
niebo jest tylko dla tych ludzi, którzy są dziedzicami Jezusa, aby razem z Nim królować nad rajską ziemią
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
ata333

Pomógł: 331 razy
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 7729
Wysłany: 2013-08-01, 00:04   

Krystian napisał/a:
ata333 napisał/a:
piszac wierzysz..mam na mysli nie tylko oczywiscie wiare..dla wiary..jak to czynia demony..
ale wiare jako oczekiwanie spelnienia pewnych nadziei..


wierzę, że jak przyjdzie nasz Pan Jezus nastanie Królestwo Niebieskie i sprawiedliwe rządy
na ziemi
ja się do nieba nie wybieram, ponieważ dla ludzi Bóg stworzył ziemię
niebo jest tylko dla tych ludzi, którzy są dziedzicami Jezusa, aby razem z Nim królować nad rajską ziemią



no wlasnie.. ;-)
dzieki za odpowiedz..

nie chodzilo tu o Ciebie konkretnie..a raczej pytanie odnioslam do czlonkow denominacji,,ktorzy ucza,,ze Stworcy trzeba byc poslusznym li tylko z przyczyny,,iz jest stworca..
z tego tez faktu ma wyplywac wniosek o koniecznosci bycia lojalnym wobec kazdego SZEFA,,z racji tylko tego,,ze jest szefem..
nawet szefa,,ktory jest (jak to dobitnie okreslil jeden z czlonkow takowej denominacji..) szefem-szuja.. ;-)
ja bym nie chciala z takim typem dzielic zycia wiecznego..tym samym uczestniczac w jego "szujostwie" :-P
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2013-08-01, 00:39   

ata333 napisał/a:
nie chodzilo tu o Ciebie konkretnie..a raczej pytanie odnioslam do czlonkow denominacji,,ktorzy ucza,,ze Stworcy trzeba byc poslusznym li tylko z przyczyny,,iz jest stworca..
z tego tez faktu ma wyplywac wniosek o koniecznosci bycia lojalnym wobec kazdego SZEFA,,z racji tylko tego,,ze jest szefem..
nawet szefa,,ktory jest (jak to dobitnie okreslil jeden z czlonkow takowej denominacji..) szefem-szuja..
ja bym nie chciala z takim typem dzielic zycia wiecznego..tym samym uczestniczac w jego "szujostwie"


mocno napisałaś, ale fakt wiara ma wynikać z nadzei
a nadzieja i wiara z miłości
podstawą jest miłość do naszego Stwórcy
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-08-01, 01:50   

A czymże ona ma się objawiać?
Gdyż mam dziwne skojarzenia jakoby stwórca miał kompleksy niższości i wymagał czczenia i pokłonów.
Czy na tym polega miłość?
Na pokłonach?
A jeżeli jest jednostronna to wręcz przykra.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2013-08-01, 13:09   

Dżej napisał/a:
A czymże ona ma się objawiać?
Gdyż mam dziwne skojarzenia jakoby stwórca miał kompleksy niższości i wymagał czczenia i pokłonów.
Czy na tym polega miłość?
Na pokłonach?
A jeżeli jest jednostronna to wręcz przykra.


dlaczego jednostronna ?
przeczytaj co mam napisane w stopce
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-08-01, 13:23   

No, ale na tym koniec objawów miłości.
A człowiek ma wciąż i nieustannie udowadniać, że kocha.
I po co udowadniać, skoro Bóg rzekomo jest wszechwiedzący?
Wielu ludzi poświęciło życie w imię Boga, myślę, że jesteśmy kwita i nie ma nic nowego.
Żadnej dalszej wymiany uczuć, zwłaszcza od strony Boga.
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2013-08-01, 19:13   

Dżej napisał/a:
Wielu ludzi poświęciło życie w imię Boga, myślę, że jesteśmy kwita i nie ma nic nowego.


jak myślisz, dlaczego pierwsi chrześcijanie oddawali swoje życie na arenach rzymskich?
dla jakiejś złudnej nadziei ?
masz prawo wierzyć, że Bóg nie istnieje, ale napisz w takim razie jak świat powstał
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-08-01, 19:25   

Swój świat kreuję ja sam.
Świat człowieka on sam wykreował.
Świat mody, świat motoryzacji, fotografii...
Świat przyrody to efekt ewolucji, doboru naturalnego - eksperymentów, którego zalążkiem z tego co mi wiadomo była pradawna tak zwana "zupa".
Ponieważ wiele rzeczy na tym świecie to efekt przypadku, łącznie z życiem na tej planecie nie wykluczam, że zapoczątkował też...uwaga, uwaga - "wszech-świat".
Bardziej prawdopodobna teoria od Boga to tenże wybuch, nawet są po nim jakieś empirycznie weryfikowalne pozostałości.
Po Bogach/Bogu zostały tylko pomniki i jakieś księgi - raczej na Jego cześć niż Jego ręką czynione.
Oczywiście wszędzie można się dopatrywać działań bożych, w całym otaczającym nas świecie.
Lecz to nie Jemu zawdzięczamy np. centralne ogrzewanie, szpitale, darmowe posiłki dla bezdomnych i wiele wiele innych rzeczy, które pomagają żyć chociażby w zdrowiu.
Co jak co Czarna Dżuma to nie efekt działań człowieka a ilu ludzi wymarło?
Wielu pewnie się też do niego modliło w komorach gazowych.
Lecz to raczej strach przed śmiercią niż wiara.
Wielu ludzi boi się nicości, jaką mogą zastać po śmierci.
Chociaż nie wiem czego się bać, przynajmniej nikogo nie czeka piekło.
No, lecz ludzie chcą żyć wiecznie więc sobie tak wymyślają a ile to jest zgodne z prawdą martwi tylko wiedzą.
Puki co jeszcze nikt nie udowodnił empirycznie istnienia duchów czy demonów.
Chociaż nie, wśród samochodów znajdują się demony szybkości.
Niemniej możemy się też upierać, że istnieją różowe jednorożce bo nikt nie udowodnił ich istnienia.
Jakaś bzdura.
;-)
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Krystian 


Wyznanie: Chrystianin
Pomógł: 106 razy
Wiek: 51
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4197
Wysłany: 2013-08-01, 19:53   

Dżej,

już nie raz z sobą pisaliśmy, widzę, że to samo
jesteś z osób, które uważam, że lepiej zna Biblię niż wielu katolików
ale jesteś niedowiarkiem jak Tomasz
Ty musisz zobaczyć naocznie Jezusa, aby w Niego uwierzyć
pozdrawiam
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.

Ewangelia Jana 3:16
 
 
Dżej 
Niosący światło.


Wyznanie: brak
Pomógł: 97 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 2148
Skąd: Warszawa a potem tu i tam.
Wysłany: 2013-08-02, 02:55   

Jeśli się mówi, że Jezus jest miłością to można by stwierdzić, że jest symbolem.
Symbol miłości.
Miłość to jedna z tych rzeczy jakiej można doświadczyć - nieraz wręcz namacalnie.
Sęk w tym, że są różne stopnie i sfery tejże miłości a wielu ludzi nieraz się w tym gubi.
Co innego jest miłość zwana koleżeństwem, przyjaźnią(nieco wyżej w hierarchii niż koleżeństwo), co innego miłość do rodziców(teoretycznie bliższa niż koleżeństwo czy przyjaźń) a jeszcze co innego miłość niespokrewnionych dwojga dorosłych ludzi np. damsko - męska(z jednej strony niby tak bliska jak do rodziców a z drugiej strony rozszerzona o kontakt cielesny i bynajmniej nie chodzi o przytulanki czy karmienie piersią).
To wszystko jest pod nazwą "miłość" co czyni nieraz kłopotliwym wypowiadanie się.
Pod tym względem o ile wiem Francuzi nie mają problemów - mają wiele określeń na miłość - tak dużo, że w wielu przypadkach nie sposób przetłumaczyć na język polski.
Jezus...symbol miłości Boga do ludzi uczący miłości wśród ludzi - do bliźniego jak siebie samego.
Czyli nie jak kumpla, nie jak rodzica ani ukochaną osobę w sensie związku.
To można zrozumieć jako największą miłość - no może w przypadku wierzących zaraz za tą do Boga.
Nikt raczej nie jest tak blisko nas jak my sami i nikt nas lepiej nie zrozumie.
Jeśli kochać innego człowieka jak siebie samego to znaczy bezgranicznie, całym sobą.
I tu wpadamy w grząski grunt.
Czy to znaczy kochać każdego człowieka bardziej niż np. żonę?
Ale jak każdego to każdego, czyli żonę, rodzica...
No bynajmniej nie jest to chyba zezwolenie np. na spanie z każdym a nawet najlepszy kumpel może się okazać fałszywy i zdradzić, ba..przyjaciel.
Nie mówiąc o rodzicach czy ukochanej osobie w związku.
Każdy może oszukać.
No, ale każdego należy...kochać jak siebie samego.
Bywa, że człowiek sam siebie okłamuje czy nawet rani.
Niemniej zawsze znajdzie wymówkę, usprawiedliwienie.
No właśnie i tu można się tak przyjrzeć sobie - czy jak ktoś nas zawiedzie itp. to go będziemy usprawiedliwiać czy tępić?
A może unikać?
Samego siebie nie da się uniknąć a trzeba innych właśnie tak traktować - jak siebie.
Bóg z kolei postępuje inaczej, przynajmniej ten biblijny.
Nikogo nie usprawiedliwia chociaż...jak sądzisz tak będziesz sądzony.
No i powiedzmy pojawia się taki człowiek co traktuje innych jak siebie samego.
Wszystkich usprawiedliwia, chociaż wg Boga parę grzechów już tam mimo wszystko narobił.
Powinien zatem usprawiedliwić tego człowieka - sądzić tak jak on innych.
Zdarzyło się to kiedykolwiek w historii?
No Jezus powiedział - wybacz bo nie wiedzą co czynią.
Tylko czy Jezus to Bóg?
Mówił do ojca.
I tu z kolei mamy problem z trójcą świętą.
Skoro to jedność - Bóg, to w takim razie nie powinno być Sodomy i Gomory - zwłaszcza jeśli uznać to co słyszałem kiedyś na katechezie z prawdziwe - miłość boska przekracza niewyobrażalnie miłość ludzką.
To człowiek sam sobie może wybaczyć a zatem tak powinien innym i niektórym się to udaje a Bóg nie jest w stanie?
Bóg wszechmogący?
Nawet na tym prostym przykładzie wydaje się to niewiarygodne.
Skoro nie może - nie jest wszechmocny, skoro nie potrafi wybaczyć - nie kocha.
Zatem z atrybutów boskości pozostała jedynie wszechwiedza.
Bowiem co to za doskonała istota skoro nie może przekonać istoty niedoskonałej?
Tak więc u mnie już w logice ciężko o dowód a co dopiero mówić o dotknięciu.
Dotknąć bowiem mogę i swetra a nadal nie znaczyć to będzie, że żyje i je oraz śpi...ten sweter.

Pozdrawiam
_________________
Biblia...czemu słowem a nie wykładem bożym? Wszak zawiera więcej niż jedno słowo i nie jest tak klarowna.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11