Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Główne prawdy wiary KK - polemiki...
Autor Wiadomość
kato

Wysłany: 2006-07-11, 07:32   

Nie żebym się czepiał, ale wychodzi mi, że jest jeden Bóg, a potem trzy kolejne osoby boskie (niższego rzędu?).

ogon__ 
Jedyny prawdziwy

Wysłany: 2006-07-11, 08:16   

Jakby to było proste, to połowy dyskusji na tym forum by nie było.

android

Wysłany: 2006-07-11, 09:30   

1+1+1=1 Rzeczywiste trudne.. jakie te motody logiki matematycznej was skusiły do wywnioskowania takich tez?

Czy dusza ludzka jest niesmiertelna na sposób grecki czy zydowski?
Bo jesli na sposób grecki - jak przeciez wierzycie - to niezgadza sie to z biblią. gdyz biblia mówi ze nie ma po smierci nic..

Dusza na sposób zydowski to czynnosc zycia, i pamięc u Boga, a takze mozliwosc dostapienia zaszczytu pojscia do nieba... "dusza któa grzeszy" - ta umrze..

Warto zastanowc się na konwersją nauk biblii na sposób myslenia greków ... czy to wogole miało sens ?

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2006-07-12, 22:44   

kato napisał/a:
Nie żebym się czepiał, ale wychodzi mi, że jest jeden Bóg, a potem trzy kolejne osoby boskie (niższego rzędu?).

Tak to jest, kiedy ktoś traktuje Główne Prawdy Wiary jako wyczerpujacy opis nauczania...

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2006-07-12, 22:49   

android napisał/a:
1+1+1=1 Rzeczywiste trudne.. jakie te motody logiki matematycznej was skusiły do wywnioskowania takich tez?

Ano takie, ze ludzka logika się do opisu Boga nie nadaje, dla którego "nie ma nic niemożliwego"... A moze ty uważasz, ze jednak Bóg nie może być jeden w trzech Osobach? Ale to już trzeba rozstrząsac w wątku na temat wszechmocy Boga.

Cytat:
Czy dusza ludzka jest niesmiertelna na sposób grecki czy zydowski?

Żydowski z którego okresu?

Cytat:
Bo jesli na sposób grecki - jak przeciez wierzycie - to niezgadza sie to z biblią. gdyz biblia mówi ze nie ma po smierci nic..

Stary Testament tak mówi, a to też nie w każdym miejscu... Szkoda, ze zapomniałeś, iż Objawienie się na ST nie skończyło.

Cytat:
Dusza na sposób zydowski to czynnosc zycia, i pamięc u Boga, a takze mozliwosc dostapienia zaszczytu pojscia do nieba... "dusza któa grzeszy" - ta umrze..

Nie. To jest dusza na sposób świadków Jehowy.
Mógłbyś mi wskazać teksty Żydów, które mówią, że dusza to "czynnosc zycia, i pamięc u Boga, a takze mozliwosc dostapienia zaszczytu pojscia do nieba"?

Cytat:
Warto zastanowc się na konwersją nauk biblii na sposób myslenia greków ... czy to wogole miało sens ?

Zdecydowanie miało sens.:-)

kato

Wysłany: 2006-07-13, 07:19   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Tak to jest, kiedy ktoś traktuje Główne Prawdy Wiary jako wyczerpujacy opis nauczania...

Tak to jest, jak sie podaje coś "po łebkach".

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2006-07-13, 08:19   

kato napisał/a:

Tak to jest, jak sie podaje coś "po łebkach".

Zerknij do tytułu. To sa główne prawdy wiary, a nie "Katechizm Kościoła Katolickiego".:)

android

Wysłany: 2006-07-13, 10:07   

Więc wdł Ciebie Yarpen ST na przestrzeni wieków zmieniał swoje dogmaty o duszy, przy czym NT to juz wogole co innego?
Czyli gdy umierali pierwszi ludzie - nie szli do niebka lub do piekiełka?
Za jakiś czas snuli sie po ziemi, a potem nagle Jezus wynalazł niebko i piekiełko?

Tak sie sklada ze pojmowanie słowa dusza na sposób zydowski rózni sie znacznie od greckiego..
Chociazby ze słowo dusza w języku zydowskim wskazywalo na czynnosc oddychania.
Nie bylo greckim słowem okreslającym posiadanie czegoś blizej nie okreslonego, co po smierci idzie dalej. tych dwóch znaczen językowych NIE DA SIE uwspolnić. gdyz mówią o innych rzeczach.

Chcialem zauwazyc ze biblia wyraznie mówi ze dusza grzeszników umiera - i po smierci nie ma nic.. Tak mówi ST.
Jednakze ST mówi tez ze za wybitne osiagniecia niektorzy poszli do nieba.
Zastanawia mnie fakt - dlaczego ty probojesz udowodnic fakt istnienia nauki o piekle i niebie w wydaniu greckim - poprzez naukę która mówi ze NIEKTÓRZY mogą isc do Nieba..

kato

Wysłany: 2006-07-14, 07:23   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Zerknij do tytułu. To sa główne prawdy wiary, a nie "Katechizm Kościoła Katolickiego".:)

Strach się brać za Katechizm, jak główne prawdy są tak sformułowane.

A tak poza wątkiem. Chce ktoś muzułmańskie wyznanie wiary? Mogę wysłać dopiero 24.07 do jadę na zasłużony urlop. :-P
Wiadomości proszę na kato_starszy@poczta.onet.pl

Gwardian
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-04, 22:07   

kato napisał/a:

Oj chyba się czepiasz.
Powiadasz że jest jeden Bóg Ojciec Stworca Adonai-Jahwe, a potem trzy kolejne osoby boskie - i to niższego rzędu?
Czyli:
- syn boży
- duch święty

a kto trzeci niższego rzędu?

kato

Wysłany: 2007-06-05, 09:05   

Być może ten jeden Bóg, jako dodatkową funkcję na etat "Ojciec"?

Gwardian
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-05, 12:00   

Cytat:
Witaj Gwardian,
Twój Post napisany przez Ciebie na: "Forum biblijne", został usunięty przez Administratora lub Moderatora.
Powód: Post sprzeczny z regulaminem

Słusznie! WPROWADZAM AUTOCENZURĘ.
=====================
kato napisał/a:
Być może ten jeden Bóg, jako dodatkową funkcję na etat "Ojciec"?

A już myslałem że zaaspiruje u Ciebie Niepokalana Dziewica - jako Współodkupicielka . Świat rzyzmsko-katolicki za sprawą tego od Totus Tuus dostał na Jej tle świętobliwego "p......a"* i cała Trójca Przenajświętsza poszła na bok - a tylko słychać pienie maryjne. Obrazki, fugurki, litanie, paciorki, majowe, malowana deska na Jasnej Górze i pielgrzymki - a Bog Ojciec tylko na to patrzy i nawet nie grzmi...
A przecie dał ludowi swemu przykazanie: nie będziesz miał innych bogów przede mną - ani przede, ani za ani obok.
Cytat:
[...] kult Maryi [...] to powstała z ludzkiej bezradności i potrzeby oparcia, z jezuickiego sprytu i kościelnej żądzy władzy historia zgoła infantylnego zabobonu, bezwstydnych fałszerstw, przeinaczeń, arbitralnych interpretacji, omamień i manipulacji; widowisko do płaczu i do śmiechu - prawdziwa boska komedia.
ARTHUR DREWS

No i mamy nawiedzonych maniaków od Czwórcy Przenajświętszej:
Petycja do papieża w sprawie ogłoszenia nowego dogmatu
„Z synowską miłością zwracamy się do Waszej świątobliwości jako do naszego Ojca i Namiestnika Chrystusowego, z pokorną prośbą o uroczystą proklamację stałej nauki Kościoła dotyczącej współudziału Maryi w dziele odkupienia ludzkości, jako chrześcijańskiego dogmatu. Przekonani jesteśmy, że taka formalna proklamacja ukaże w całej pełni prawdę o Maryi, Córce Ojca, Matce Syna, Oblubienicy Ducha Świętego i Matce Kościoła. W naszych modlitwach gorąco błagamy, aby Duch Święty skłonił Ciebie, Ojcze Święty, do uroczystej proklamacji o Maryi Współodkupicielce, Pośredniczce wszystkich łask i Orędowniczce Ludu Bożego”.
http://www.p-w-n.de/strona%20startowa.htm
---------------------
PS. "p......a"* - słowo nieprzyzwoite na forum biblijnym. Zainteresowanym ujawnię jego brzmienie na ucho albo na priva.

kato

Wysłany: 2007-06-05, 12:02   

Cytat:
A już myslałem że zaaspiruje u Ciebie Niepokalana Dziewica - jako Współodkupicielka

Właściwie masz rację. Wielka Bogini powinna mnie inspirować ;-)

Gwardian
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-05, 12:20   

kato napisał/a:
Cytat:
A już myslałem że zaaspiruje u Ciebie Niepokalana Dziewica - jako Współodkupicielka

Właściwie masz rację. Wielka Bogini powinna mnie inspirować ;-)

No znów dałeś plamę.
Nie inspirować tylko aspirować czyli ubiegać się o coś, starać się o coś, pretendować do czegoś, konkurować...
Czyli Niepokalana aspiruje do miana-funkcji-statusu bóstwa w "czwórcy", natomiast inspirować Cię ona może - jeżeli w ogóle jakaś martwota czy przedmiot kultu mogą czynnie inspirować. Tylko jak i do czego?

kato

Wysłany: 2007-06-05, 13:46   

Nie dałem żadnej plamy i wiem co znaczy "inspirować". Mnie inspiruje Wielka Bogini mająca np. swoją świątynie w Efezie. Całkiem "przypadkowo" jest tam domek, w którym rzekomo zasnęła na wieczność Maria.
Ciekawe rondo.

Odpowiedz do tematu