Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Abiszag
Autor Wiadomość
Bilberry 

Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 398
Wysłany: 2011-11-04, 22:10   Abiszag

Bardzo ciekawa postać. Niewiele Biblia o niej mówi, ale pokazuje jak wyglądała sytuacja kobiet w tamtych czasach. Wszystko wskazuje na to, że Salomon odziedziczył ją po Dawidzie. A Adoniasz chciał chyba ją wziąść dla siebie, aby urodziła mu syna, który mógłby zostać uznany za pogrobowca Dawida.
Abiszag - podkast
_________________
Audycja biblijna (podkast biblijny)
http://dziennytekst.podbean.com/
 
 
Pamfilek 
Witam wszystkich

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 115
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-12-26, 18:08   

Nie slyszalem
 
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2011-12-26, 18:25   

Trochę dziwne zwyczaje, były w dawnych czasach w tamtych rejonach, ale tak było i musimy się z tym pogodzić. Osobiście mnie to gorszy, żeby młoda dziewczyna ogrzewała starca swoim ciałem. Dobrze,ze nie żyłam w tamtych czasach, bo nie wiem, czy z moim charakterem poszłabym na silę ze starym dziadem do łóżka,żeby go ogrzać. :-D

Przy okazji, chcę nadmienić,że Biblia jest księgą prawdziwą i sprawiedliwą w porównaniu np. z książka Żywoty Świętych Biblia opisuje, złe postępki i dobre postępki ludzi znaczących w tamtych czasach i nic nie ukrywa pisze po prostu prawdę.
Natomiast Żywoty Świętych czytałam, to ci ludzie byli po prostu od kołyski świętymi, cudownymi, cuda czynili i nawet jako dzieci się nie pobili, co po prostu nie może być prawdą. to tak na marginesie o tych żywotach napisałam.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2011-12-26, 19:08   

nike napisał/a:
Trochę dziwne zwyczaje, były w dawnych czasach w tamtych rejonach, ale tak było i musimy się z tym pogodzić. Osobiście mnie to gorszy, żeby młoda dziewczyna ogrzewała starca swoim ciałem. Dobrze,ze nie żyłam w tamtych czasach, bo nie wiem, czy z moim charakterem poszłabym na silę ze starym dziadem do łóżka,żeby go ogrzać. :-D


Nike, Dawid żył 70 lat, był zaprawionym w bojach mężczyzną, no wiesz i był ... królem, nie byle jakim starcem. I jeśli dobrze się wczytamy w Słowo Boże to przeczytamy:

(1 Kl 1:1) Z biegiem czasu sędziwy król Dawid tak się posunął w latach, że nie mógł się rozgrzać, choć okrywano go kocami. (2) Wówczas powiedzieli mu jego słudzy: Trzeba, aby wyszukano panu memu, królowi, młodą dziewicę, a ona będzie przy królu czuwać i mieć o niego staranie. I będzie spała na twym łonie, a przez to ogrzewała pana mego, króla. (3) Szukano więc pięknej dziewczyny w całym kraju izraelskim, aż wreszcie znaleziono Szunemitkę Abiszag i przyprowadzono ją do króla. (4) Dziewczyna ta była nadzwyczaj piękna. Choć miała staranie o króla i obsługiwała go, król się do niej nie zbliżył.

jeśli król się do niej nie zbliżył tzn, że o inne"ogrzewanie" tu chodziło - serce rozgrzane czyjąś miłością i ciało rozgrzewa.

(Lb 11:12) Czy to ja począłem ten lud w łonie albo ja go zrodziłem, żeś mi powiedział: Noś go na łonie swoim, jak nosi piastunka dziecię, i zanieś go do ziemi, którą poprzysiągłem dać ich przodkom?

piastunka nosi dziecko przytulone do piersi

(Pwt 13:7) Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: Chodźmy, służmy bogom obcym, bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi -

na łonie twym spoczywa - mieszka w twoim domu
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2011-12-26, 19:18   

Anowi napisał/a:
Szukano więc pięknej dziewczyny

A brzydka by go nie ogrzała? toć chyba już prawie ślepy był, bo zaćmy wtedy nie zdejmowali heheh
Anowi napisał/a:
serce rozgrzane czyjąś miłością i ciało rozgrzewa.

Uważasz,ze ona go kochała? Ja tak nie uważam.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2011-12-26, 19:24   

Baranek składany Bogu również miał być nieskalany, nic więc dziwnego, że królowi podawano najlepsze potrawy, oraz znaleziono na opiekunkę najładniejszą dziewicę w Izraelu
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2011-12-26, 20:44   

Anowi napisał/a:
Baranek składany Bogu również miał być nieskalany, nic więc dziwnego, że królowi podawano najlepsze potrawy, oraz znaleziono na opiekunkę najładniejszą dziewicę w Izraelu


A co ma piernik do wiatraka?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2011-12-26, 22:02   

(Rdz 43:11) Izrael rzekł do swych synów: Jeżeli tak być musi, uczyńcie tak. Zabierzcie jednak w wasze wory to, co w naszym kraju jest najcenniejszego, i zanieście owemu człowiekowi w darze: nieco wonnej żywicy, nieco miodu, wonnych korzeni, olejków, owoców, pistacji i migdałów.

nike napisał/a:
A co ma piernik do wiatraka?


pracodawca gdy szuka pracowników wśród bezrobotnych wybiera - najlepszych
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2012-01-09, 01:53   

nike napisał/a:
Anowi napisał/a:
Baranek składany Bogu również miał być nieskalany, nic więc dziwnego, że królowi podawano najlepsze potrawy, oraz znaleziono na opiekunkę najładniejszą dziewicę w Izraelu


A co ma piernik do wiatraka?

nike masz 100% racji, bo w Izajasza 53.2 czytamy "Bo wyrósł przed Nim jak różdżka i jak korzeń ze spierzchłej ziemi; nie miał postawy, ani urody; widzieliśmy go, ale nie w tej postaci, byśmy go sobie upodobali" a to opis Baranka Bożego.
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11