Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Parmenides
2012-07-27, 21:37
jak antychryst oszuka świat
Autor Wiadomość
meritus 
meritus

Wysłany: 2012-08-23, 08:07   

Bariel napisał/a:
Dlaczego po prostu nie pomodlisz się do Boga, zamiast do świętych?

Bo nie modli się do świętych zamiast do Boga.

Ciekawe zjawisko - jak się nie ma argumentów, przeprowadza się atak z drugiej strony. Niektórzy nie mogli się wybronić w sprawie swojej niewiary co do Chrystusa Pana, to zaatakowali świętych. Z tym że, akurat święci są naszymi sojusznikami:

Ap 8:3
I przyszedł inny anioł, i stanął przy ołtarzu, mając złote naczynie na żar, i dano mu wiele kadzideł, aby dał je w ofierze jako modlitwy wszystkich świętych, na złoty ołtarz, który jest przed tronem.

Nie widzę powodu, by tak wściekle atakować świętych tylko za to, że się wstawiają za nami.

mateush998 

Wysłany: 2012-08-23, 12:14   

Meritus, chyba muszę Ci postawić jakieś piwko :-D

Berian 
Student Biblii

Wyznanie: Wierzę w Jezusa
Wysłany: 2012-08-23, 13:41   

KK jest piękny :-> Wierni w KK nie są święci czyli nie są kościołem Boga żywego tylko się modlą do tych świętych, tylko po co ? 8-)

Cytat:
1 Kor. 6:2-3
2. Azaż nie wiecie, iż święci będą sądzili świat? A jeźli świat od was będzie sądzony, czyliście niegodni, abyście sądy mniejsze odprawiali?
3. Azaż nie wiecie, iż Anioły sądzić będziemy? A cóż tych doczesnych rzeczy?
(BG)
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
Gość miłujesz nieprzyjaciół?

bartek212701 

Wysłany: 2012-08-23, 15:33   

meritus napisał/a:

I przyszedł inny anioł, i stanął przy ołtarzu, mając złote naczynie na żar, i dano mu wiele kadzideł, aby dał je w ofierze jako modlitwy wszystkich świętych, na złoty ołtarz, który jest przed tronem.
To nie są modlitwy świetych waszych katolickich :-) to "Jego błogosławionych świętych" z ziemi :-)

Bariel 
Wolnomyśliciel

Wyznanie: Kalwiński Unitarianin
Wysłany: 2012-08-23, 16:20   

Ano właśnie. Biblia nazywa świętymi także osoby nawrócone, wciąż żyjące na tym świecie a nie tylko jakieś mgliste postacie siedzące przy tronie Boga. Zobacz, jak nazywani są adresaci listów pawłowych:
Paweł, powołany z woli Bożej na apostoła Chrystusa Jezusa, i Sostenes, brat, zborowi Bożemu, który jest w Koryncie, poświęconym w Chrystusie Jezusie, powołanym świętym, wraz ze wszystkimi, którzy wzywają imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa na każdym miejscu, ich i naszym

Paweł, z woli Bożej apostoł Chrystusa Jezusa, do świętych w Efezie i wierzących w Chrystusa Jezusa

Paweł i Tymoteusz, słudzy Chrystusa Jezusa, do wszystkich świętych w Chrystusie Jezusie, którzy są w Filippi wraz z biskupami i z diakonami

Sama idea wstawiennictwa świętych nie wydaje się może zła sama w sobie, ale problem zaczyna się w momencie, gdy ci święci urastają w oczach wyznawców do rangi co najmniej jakichś półbogów i przysłaniają postacie Jezusa i Boga. Nota bene, ciekawe dane, do kogo modlą się najczęściej Włosi http://wyborcza.pl/dzienn...j_krypcie.html. Jeżeli do czegoś takiego ma prowadzić kult świętych, to ja podziękuję, tym bardziej, skoro Paweł pisał unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła.

mateush998 

Wysłany: 2012-08-23, 16:28   

Ale Panowie sobie dyskutują... Jeden drugiego popiera w tłamszeniu trzeciego, no, no...

mateush998 

Wysłany: 2012-08-23, 16:33   

Do Bariela, po raz setny,

Szufladkowanie osób to grzech! Co mnie obchodzi, że jakiś fircyk z Włoch modli się nie do Boga, a do czerwonego kapturka? Ja się modlę do Chrystusa, ale ty już sobie utworzyłeś stereotyp. Po za tym dlaczego czytasz czysto żydowską gazetę, przesiąknięta nienawiścią? Po drugie, tu chodzi o wstawiennictwo Świętych, a nie o modlitwę do Świętych, czy to tak ciężko zrozumieć?! I po trzecie, to link nie działa :roll:

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2012-08-23, 16:36   

mateush998 napisał/a:
Ale Panowie sobie dyskutują... Jeden drugiego popiera w tłamszeniu trzeciego, no, no...

EMET:
Zechciej zatem wesprzeć - o ile masz argumenty(?) - owego 'tłamszonego trzeciego'.

Jeśli DYSKUSJĘ na Forum - wszak dyskusyjne owe mamy tutaj - zowiesz 'tłamszeniem', to no, no... :?:

W zgodzie z Regulaminem: Ty też możesz Kogoś 'zacząć tłamsić'; o ile...

Zatem...???

Stephanos, ps. EMET

Parmenides

Wysłany: 2012-08-23, 16:50   

bartek212701 napisał/a:
Cytat:
Planeta Kolob?!
Tak podobno wierzą Mormoni,ja nie wiem za bardzo czy to prawda no ale mozliwe.

Gdyby przedstawiciel tej wiary zechciał się do tego ustosunkować, a jeśli tak jest - przedstawić uzasadnienie (np. oparte na Biblii, ale niekoniecznie), to by było miło...

Bariel 
Wolnomyśliciel

Wyznanie: Kalwiński Unitarianin
Wysłany: 2012-08-23, 19:04   

mateush998 napisał/a:
Szufladkowanie osób to grzech!
Cytat:
Po za tym dlaczego czytasz czysto żydowską gazetę, przesiąknięta nienawiścią?
I kto tu kogo (albo co) szufladkuje? :-)
Cytat:
Po drugie, tu chodzi o wstawiennictwo Świętych, a nie o modlitwę do Świętych, czy to tak ciężko zrozumieć?!

A jak się do (czy tam przez) tych świętych modlisz? Klepiesz zdrowaśki, czy próbujęsz mówić własnymi słowami ,,święty/a X, proszę cię o wstawiennictwo w sprawie..."? Bo to jednak dwie różne rzeczy. Nie mówiąc o tym, że nigdzie w Biblii nie jest napisane, aby zbawieni mieli słyszeć nasze modlitwy i mogli nam jakoś szczególnie pomóc.
Cytat:
I po trzecie, to link nie działa :roll:

Faktycznie, wrzucam jeszcze raz:
http://wyborcza.pl/dzienn...ej_krypcie.html

mateush998 

Wysłany: 2012-08-23, 19:29   

A jak się modlisz do Boga, w stylu: "Boże dzisiaj chcę to i to..." ? Jak sam widzisz, to nie jest tak jak Ci się wydaję... Po drugie, na serio poczytujesz sobię Gazetę Zaborczą???

Henryk 

Wysłany: 2012-08-23, 19:56   

meritus napisał/a:

Nie widzę powodu, by tak wściekle atakować świętych tylko za to, że się wstawiają za nami.

Przykro mi ogromnie. :-(
Święci, do których zanosicie modły są... martwi.
A jak są martwi, to i nie przedłożą próśb wyższej instancji... :roll:

Co do kadzidła i miłej woni:
2Co 2:15-16 bt " Jesteśmy bowiem miłą Bogu wonnością Chrystusa zarówno dla tych, którzy dostępują zbawienia, jak i dla tych, którzy idą na zatracenie; (16) dla jednych jest to zapach śmiercionośny - na śmierć, dla drugich zapach ożywiający - na życie. A któż temu sprosta?"
Ap 5:8 bt "A kiedy wziął księgę, czworo Zwierząt i dwudziestu czterech Starców upadło przed Barankiem, każdy mając harfę i złote czasze pełne kadzideł, którymi są modlitwy świętych."
To nie Twoi święci wstawiają się u Boga.
Jest całkiem... odwrotnie. :xhehe:
Rz 8:27 bw "A Ten, który bada serca, wie, jaki jest zamysł Ducha, bo zgodnie z myślą Bożą wstawia się za świętymi."
Co Ty na to?

meritus 
meritus

Wysłany: 2012-08-23, 21:05   

Cytat:
Przykro mi ogromnie. :-(
Święci, do których zanosicie modły są... martwi.
A jak są martwi, to i nie przedłożą próśb wyższej instancji... :roll:

Spoko... jakoś Apokalipsa wskazuje, że tak do końca martwi nie są.

Ap 7:9-10
Potem ujrzałem: a oto wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy. I głosem donośnym tak wołają: Zbawienie u Boga naszego, Zasiadającego na tronie i u Baranka.

poza tym Heniu, nie rozumiem dlaczego wybierasz sobie świętych, którym pozwalasz się modlić, skoro Pismo wyraźnie mówi o WSZYSTKICH świętych. To ucina wszelkie wybiórcze dywagacje na ten temat.

Cytat:
przedstawić uzasadnienie (np. oparte na Bib

Parmenidesie - te nauki mormońskie zaczerpnięte są z Księgi Mormona (spisanej przez Johna Smitha) i z książek Johna Smitha. Opracowania te są uznawane przez nich za równorzędne z Pismem Świętym.

Eutychus 
Rzymian 14:4

Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Wysłany: 2012-08-23, 21:06   

mateush998 napisał/a:
Do Bariela, po raz setny,

Szufladkowanie osób to grzech! Co mnie obchodzi, że jakiś fircyk z Włoch modli się nie do Boga, a do czerwonego kapturka? Ja się modlę do Chrystusa, ale ty już sobie utworzyłeś stereotyp. Po za tym dlaczego czytasz czysto żydowską gazetę, przesiąknięta nienawiścią? Po drugie, tu chodzi o wstawiennictwo Świętych, a nie o modlitwę do Świętych, czy to tak ciężko zrozumieć?! I po trzecie, to link nie działa :roll:

Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie tym stwierdzeniem całkowicie się obnażyłeś...
Chrześcijanin :?: Wierzący :?: W Pana Jezusa :?:
A kim był (jako Syn Człowieczy), Pan Jezus :?: Do kogo został posłany :?: Kim była Jego Matka (w twoim nazewnictwie "Maryja") :?: etc, etc.
A idź że sobie ty "chrześcijaninie" bić Żydów na fora, których w necie mnóstwo, a nie pluj jadem na Forum Biblijnym - BIBLIJNYM, a nie wydumanej "tradycji" wiadomego wyznania... :roll:
IGNOR :!:
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)

Eutychus 
Rzymian 14:4

Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Wysłany: 2012-08-23, 21:15   

meritus napisał/a:
poza tym Heniu

"Świnie z Henrykiem pasałeś" :?:
Komentujesz się takimi odzywkami lepiej, niż ktokolwiek mógłby to w odniesieniu do ciebie zrobić.
Ale coż, "tonący brzydko się chwyta"... :roll:
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2012-08-23, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu