Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: nike
2012-04-11, 18:16
Pamiątka 2012
Autor Wiadomość
and 

Wiek: 73
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 774
Skąd: Toruń
Wysłany: 2012-03-06, 21:54   Pamiątka 2012

Zbliża się "pamiątka" warto przypomnieć temat.

Zacznijmy od tego dlaczego wszyscy świadkowie mają być głosicielami.
Świadkowie twierdzą, że wszyscy powinni być głosicielami, czyli wykonywać wolę ...
Mat 28:16 Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił.
17 A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili.
18 Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi.
19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
20 Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

I jeszcze:
Mar 16:14 W końcu ukazał się samym Jedenastu, gdy siedzieli za stołem, i wyrzucał im brak wiary i upór, że nie wierzyli tym, którzy widzieli Go zmartwychwstałego.
15 I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!
16 Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.

Czy Pan Jezus powiedział idźcie wszyscy głosić? czy powiedziało to do jedenastu apostołów?
1 Kor 12:29 Czyż wszyscy są apostołami? Czy wszyscy prorokują? Czy wszyscy są nauczycielami? Czy wszyscy mają dar czynienia cudów?
List do Efezjan 4:11 I On ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami
Głosić mieli apostołowie, a nie wszyscy, apostołowie mieli czynić uczniów nie nauczycieli.
Widzimy więc, że nie wszyscy mają być nauczycielami, jak chce towarzystwo strażnica. Tutaj, chociaż nie jest powiedziane, że głosić mają wszyscy to świadkowie mówią, że wszyscy.

Wyjaśnijmy dlaczego świadkowie głoszą. Towarzystwo strażnica powołuje się na werset;
Mat 24:14 A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.
Świadkowie twierdzą, że to ich organizacja właśnie wykonuje to głoszenie. Pan Jezus mówi, że Ewangelia będzie głoszona po całej ziemi i nie mówi kto będzie głosił, jednak możemy to wyczytać w Objawieniu św Jana
Przeczytajmy, co ma do powiedzenia na to Biblia?
Ap 14:6 Potem ujrzałem innego anioła lecącego przez środek nieba, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia wśród tych, którzy siedzą na ziemi, wśród każdego narodu, szczepu, języka i ludu.
Widać tutaj, że nie ma mowy o jakiejś organizacji.

Ustanawiając "pamiątkę" Pan Jezus powiedział do dwunastu apostołów
Mat 26:20 Z nastaniem wieczoru zajął miejsce u stołu razem z dwunastu <uczniami>.
(...)
26 A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje.
27 Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy,
28 bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów.


Mar 14:17 Z nastaniem wieczoru przyszedł tam razem z Dwunastoma.
(...)
22 A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał im mówiąc: Bierzcie, to jest Ciało moje.
23 Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie dał im, i pili z niego wszyscy.
24 I rzekł do nich: To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana.


Łuk 22:14 A gdy nadeszła pora, zajął miejsce u stołu i Apostołowie z Nim.
(...)
17 Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie rzekł: Weźcie go i podzielcie między siebie;
18 albowiem powiadam wam: odtąd nie będę już pił z owocu winnego krzewu, aż przyjdzie królestwo Boże.
19 Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!
20 Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana.


Tutaj strażnica twierdzi, że nie wszyscy mają spożywać Ciało i pić Krew Pana Jezusa. Ten przywilej zarezerwowali dla tzw. "pomazańców".
Można się zgodzić, że mówił to do dwunastu Apostołów i powiedział to czyńcie na moją pamiątkę.
Ale czy powiedział, że mają tylko spożywać tylko wybrańcy?
Tak samo jak powiedział idźcie i nauczajcie, tak samo powiedział Apostołom, to czyńcie na moją pamiątkę. Co mieli czynić Apostołowie? mieli jeść? nie, mieli wziąć chleb i kielich błogosławić i dawać swoim uczniom; Bierzcie i jedzcie oraz Pijcie z niego wszyscy, a nie podawajcie.

Ewangelia Jana 6:50 To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze.
51 Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata.
52 Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: Jak On może nam dać [swoje] ciało do spożycia?
53 Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.
54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem.
56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.
57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie.

Cały rozdział Ewangelii Jana mówi o spożywaniu chleba i krwi przez wszystkich.


Jak wykonywali polecenie Pana Jezus Apostołowie

Dz Ap 2:42 Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwie.
Dz Ap 20:7 W pierwszym dniu po szabacie, kiedy zebraliśmy się na łamanie chleba, Paweł, który nazajutrz zamierzał odjechać, przemawiał do nich i przedłużył mowę aż do północy. (...) 11 I wszedł na górę, łamał chleb i spożywał, a mówił jeszcze długo, bo aż do świtania.

1 Kor 11:23 Ja bowiem otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, kiedy został wydany, wziął chleb
24 i dzięki uczyniwszy połamał i rzekł: To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę!
25 Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę!
26 Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie.




Byłem kilka lat temu na tzw. 'pamiątce" i usłyszałem tylko kilka okrojonych wersetów na które powoływał się mówca udowadniając słuszność nauczania strażnicy.
Zapraszam, więc zainteresowanych do pójścia na "Pamiątkę", lecz zanim pójdziecie poczytajcie Biblię i porównajcie później z tym co usłyszycie na wykładzie pamiątkowym.


* cytaty z Biblii Tysiąclecia.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-03-06, 22:27   

Ja się w tym roku na Pamiątke Świadków Jehowy udam a co ;-) posłucham sobie,nie zabiją mnie przecież :-) Oni krwi nie piją heh
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2012-03-06, 22:40   

bartek212701 napisał/a:
Ja się w tym roku na Pamiątke Świadków Jehowy udam a co ;-) posłucham sobie,nie zabiją mnie przecież :-) Oni krwi nie piją heh


I bardzo serdecznie zapraszam! :-)

A 'pro po'... przeczytał artykuł podesłany na PW? Jakieś przemyślenia? Możesz też na PW do Bobo... ;-)
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-03-06, 22:43   

and napisał/a:
Tutaj strażnica twierdzi, że nie wszyscy mają spożywać Ciało i pić Krew Pana Jezusa. Ten przywilej zarezerwowali dla tzw. "pomazańców".

W Egipcie nie tylko pierworodni spożywali baranka.

and napisał/a:
Można się zgodzić, że mówił to do dwunastu Apostołów i powiedział to czyńcie na moją pamiątkę.
Ale czy powiedział, że mają tylko spożywać tylko wybrańcy?


Nie. nie powiedział, bo oprócz dwunastu nikogo więcej nie było.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-03-06, 22:50   

bartek212701, Ja ciebie zapraszam do naszego Zboru, będziesz miał pewne rozeznanie.
U nas Wieczerza Pańska jest w Wtorek 3.Kwietnia po godzinie 18-tej. W Krakowie jest nasz Zbór, wystarczy spojrzeć na naszą stronkę.
Chcę powiedzieć,że nie jest moją intencją wyrywać członków.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
Ostatnio zmieniony przez nike 2012-03-06, 23:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-06, 22:56   Re: Pamiątka 2012

and napisał/a:
Zbliża się "pamiątka" warto przypomnieć temat.

Wyjaśnijmy dlaczego świadkowie głoszą. Towarzystwo strażnica powołuje się na werset;
Mat 24:14 A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.
Świadkowie twierdzą, że to ich organizacja właśnie wykonuje to głoszenie. Pan Jezus mówi, że Ewangelia będzie głoszona po całej ziemi i nie mówi kto będzie głosił, jednak możemy to wyczytać w Objawieniu św Jana
Przeczytajmy, co ma do powiedzenia na to Biblia?
Ap 14:6 Potem ujrzałem innego anioła lecącego przez środek nieba, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia wśród tych, którzy siedzą na ziemi, wśród każdego narodu, szczepu, języka i ludu.
Widać tutaj, że nie ma mowy o jakiejś organizacji.
.
Ewangelia wieczna będzie głoszona gdy nadejdzie żniwo świata, a żeńcy to aniołowie tak jak to przytoczyłeś z Apokalipsy. Żeńców czyli aniołów z sierpami jest dwóch.
Mat. 13:39-41
39. A nieprzyjaciel, który go posiał, to diabeł, a żniwo, to koniec świata, żeńcy zaś, to aniołowie.
40. Jak tedy zbiera się kąkol i pali w ogniu, tak będzie przy końcu świata.
41. Syn Człowieczy pośle swoich aniołów i zbiorą z Królestwa jego wszystkie zgorszenia, i tych, którzy popełniają nieprawość,
(BW)

Dwóch żeńców z sierpami.
Obj. 14:14-19
14. I widziałem, a oto biały obłok, a na obłoku siedział ktoś podobny do Syna Człowieczego, mający na głowie swojej złotą koronę, a w ręku swym ostry sierp.
15. A inny anioł wyszedł ze świątyni, wołając donośnym głosem na tego, który siedział na obłoku: Zapuść sierp swój i żnij, gdyż nastała pora żniwa i dojrzało żniwo ziemi.
16. I zapuścił Ten, który siedział na obłoku, sierp swój na ziemi, i ziemia została zżęta,
17. I wyszedł inny anioł ze świątyni, która jest w niebie, mając również ostry sierp.
18. I jeszcze inny anioł wyszedł z ołtarza, a ten miał władzę nad ogniem; i zawołał donośnie na tego, który miał ostry sierp, mówiąc: Zapuść swój ostry sierp i obetnij kiście winogron z winorośli ziemi, gdyż dojrzały jej grona.
19. I zapuścił anioł sierp swój na ziemi, i poobcinał grona winne na ziemi, i wrzucił je do wielkiej tłoczni gniewu Bożego.
(BW)

Mamy tu dwóch aniołów z sierpami, oni dokonają żniwa świata bo Jezus ich pośle i da im moc. Po wykonaniu misji pójdą do nieba.
Dwa kombajny wymłócą ten świat i wytrząsną z niego pszenicę a resztę wrzuca w ogień na spalenie i tak zakończy się ten świat.


Pamiątka w tym roku 2012 przypada w dniu 5 kwietnia po zachodzie słońca.
Mam nadzieję że to będzie ostatnia Pamiątka przed przyjściem Chrystusa.
Czyli jest to ostatnia szansa by wejść do świątyni, do nowego Jeruzalem.
Z chwilą przyjścia Chrystusa drzwi będą zamknięte i nikt nie wejdzie do świątyni.
Obj. 15:8
8. I napełniła się świątynia dymem od chwały Bożej i mocy jego, i nikt nie mógł wejść do świątyni, dopóki nie dopełni się siedem plag siedmiu aniołów.
(BW)

Ofiara ustawiczna będzie wstrzymana przez 1290 dni.
Dan. 12:11
11. Od czasu zniesienia stałej ofiary codziennej i postawienia obrzydliwości spustoszenia upłynie tysiąc dwieście dziewięćdziesiąt dni.
(BW)
Ostatnio zmieniony przez Lucyfer 2012-03-06, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2012-03-06, 23:00   

and napisał/a:
Świadkowie twierdzą, że to ich organizacja właśnie wykonuje to głoszenie. Pan Jezus mówi, że Ewangelia będzie głoszona po całej ziemi i nie mówi kto będzie głosił, jednak możemy to wyczytać w Objawieniu św Jana
Przeczytajmy, co ma do powiedzenia na to Biblia?
Ap 14:6 Potem ujrzałem innego anioła lecącego przez środek nieba, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia wśród tych, którzy siedzą na ziemi, wśród każdego narodu, szczepu, języka i ludu.
Widać tutaj, że nie ma mowy o jakiejś organizacji.


and, a Tobie anioł obwieścił dobrą nowinę? ;-)


nike napisał/a:
bartek212701, Ja ciebie zapraszam do naszego Zboru, będziesz miał pewne rozeznanie.
U nas Wieczerza Pańska jest w Środę 3.Kwietnia po godzinie 18-tej. W Krakowie jest nasz Zbór, wystarczy spojrzeć na naszą stronkę.
Chcę powiedzieć,że nie jest moją intencją wyrywać członków.


nike, 3 kwietnia wypada we wtorek ;-)
Chyba chodziło Ci o 4 kwietnia... :?:
Ciekawe, bo u nas Pamiątka odbędzie się 5 kwietnia w czwartek...
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-03-06, 23:05   

Pomyliłam się Wtorek 3 Kwietnia. :-D
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Eliot 


Pomógł: 360 razy
Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 4174
Wysłany: 2012-03-06, 23:09   

nike napisał/a:
Pomyliłam się Wtorek 3 Kwietnia. :-D


Hm... ciekawe dlaczego u Was 3 a u nas 5 kwietnia?
_________________
"Sławiłem więc radość, bo nic dla człowieka lepszego pod słońcem, niż żeby jadł, pił i doznawał radości, i by to go cieszyło w jego trudzie za dni jego życia, które pod słońcem daje mu Bóg." (Ecc 8:15 bt)
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-06, 23:10   

Eliot napisał/a:
nike napisał/a:
bartek212701, Ja ciebie zapraszam do naszego Zboru, będziesz miał pewne rozeznanie.
U nas Wieczerza Pańska jest w Środę 3.Kwietnia po godzinie 18-tej. W Krakowie jest nasz Zbór, wystarczy spojrzeć na naszą stronkę.
Chcę powiedzieć,że nie jest moją intencją wyrywać członków.


nike, 3 kwietnia wypada we wtorek ;-)
Chyba chodziło Ci o 4 kwietnia... :?:
Ciekawe, bo u nas Pamiątka odbędzie się 5 kwietnia w czwartek...
Tak, 5 kwietnia jest 14 Nisan.
Nów jest 22 marca o godź 14;37.
Sierp jest widziany następnego dnia wieczorem i wtedy jest 1 Nisan

23 marca = 1 Nisan
24 marca = 2 Nisan
25 marca = 3 Nisan
26 marca = 4 Nisan
27 marca = 5 Nisan
28 marca = 6 Nisan
29 marca = 7 Nisan
30 marca = 8 Nisan
31 marca = 9 Nisan
1 kwietnia =10 Nisan
2 kwietnia =11 Nisan
3 kwietnia =12 Nisan
4 kwietnia =13 Nisan
5 kwietnia =14 Nisan.
Pełnia księżyca jest w dniu 6 kwietnia godź 19;18
Pełnia w maju jest w dniu 6 maja godź 3;35.

5 Moj. 16:6
6. Tylko na miejscu, które Pan, Bóg twój, wybierze na mieszkanie dla swego imienia, składać będziesz ofiarę paschalną wieczorem po zachodzie słońca, o tym samym czasie, kiedy wychodziłeś z Egiptu,
(BW)
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-03-06, 23:16   

Eliot napisał/a:
Hm... ciekawe dlaczego u Was 3 a u nas 5 kwietnia?

kiedy ś było miesiąc różnicy. Wy chyba liczycie od pełni my od nowiu, tak myslę
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-06, 23:31   

nike napisał/a:
Eliot napisał/a:
Hm... ciekawe dlaczego u Was 3 a u nas 5 kwietnia?

kiedy ś było miesiąc różnicy. Wy chyba liczycie od pełni my od nowiu, tak myslę

Kalendarz księżycowy jest według wskazań księżyca i liczy się od ukazania sierpa księżyca na ciemnym niebie a w tym roku można będzie obserwować w dniu 23 marca po zachodzie słońca czy ujrzymy sierp księżyca. Księżyc wzejdzie o godź 5;21 i będzie w dzień niewidoczny ale wieczorem przed godź 19;16 można go zobaczyć jak nie będzie chmur, nisko nad ziemią bo będzie zachodził do 19;16, potem już będzie u nas niewidoczny.
Zwykle księżyc jest widoczny po 18 godzinach od astronomicznego nowiu, czyli będzie już widoczny przyrządami w dniu 23 marca o godź 13;16. Ale będzie za jasno by ujrzeć go okiem, dlatego trzeba go oglądać jak się ściemni godź 17:56 wtedy zachodzi słońce. Czyli będzie 1 godź i 20 minut na jego oglądanie.

Cytat:
Kalendarz księżycowy (lunarny) – kalendarz oparty na fazach Księżyca. Rok księżycowy ma 354 dni i dzielony był na 12 miesięcy synodycznych (po 29 lub 31 dni). Różnica około 11,25 dni w stosunku do roku słonecznego powodowała przesuwanie się pór roku w stosunku do miesięcy roku kalendarzowego.

Znany był wszystkim ludom starożytnym. Konsekwencją stosowania tego kalendarza była pogłębiającą się różnica między czasem mierzonym ruchem Księżyca a czasem mierzonym ruchem Słońca. Większość ludów starożytnych była świadoma tego problemu. Babilończycy używali kalendarza, który składał się z 12 miesięcy liczących na przemian 29 i 30 dni, a więc w sumie 354 dni. Przy takim sposobie odmierzania czasu, po trzech latach brakuje mniej więcej 3 razy 11, czyli 33 dni w stosunku do kalendarza zwrotnikowego. Różnica ta stale wzrasta, po prostu dlatego, że rok słoneczny liczy 12 miesięcy księżycowych plus około 11 dni. Aby rozwiązać tę kwestię, każdy miesiąc został przypisany do określonej grupy gwiazd. Kiedy więc jakaś gwiazda nie pojawiła się w danym miesiącu, wtedy władca podejmował decyzję o dodaniu 13 miesiąca.
http://pl.wikipedia.org/w...4%99%C5%BCycowy
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2012-03-06, 23:39   

My sugerujemy się księżycem w Jeruzalem.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-06, 23:55   

nike napisał/a:
My sugerujemy się księżycem w Jeruzalem.
Polska leży w tej samej strefie co Izrael jeśli chodzi o obrót ziemi i księżyca, różnice są minimalne.
 
 
Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-07, 00:12   



Na pamiątce ostatniej Wieczerzy jak sama nazwa wskazuje spożywa się chleb i wino. Na ostatniej Wieczerzy Chrystusa wszyscy spożywali, nie było gapiów, obserwatorów którzy by się temu przyglądali.
Apostoł Paweł który nie był na tej wieczerzy też zachęcał do właściwego spożywania.
1 Kor. 11:23-26
23. Albowiem ja przejąłem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, której był wydany, wziął chleb,
24. A podziękowawszy, złamał i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje za was wydane; to czyńcie na pamiątkę moją.
25. Podobnie i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to nowe przymierze we krwi mojej; to czyńcie, ilekroć pić będziecie, na pamiątkę moją.

26. Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie.
(BW)

Apostoł Paweł również nie pisał o gapiach, czyli o obserwatorach tylko pisał o uczestnikach wieczerzy. Ponieważ za jego czasów niektórzy upijali się na wieczerzy dlatego napomniał ich by spożywali godnie a nie po pijanemu.
1 Kor. 11:33-34
33. A tak, bracia moi, gdy się schodzicie, aby jeść, czekajcie jedni na drugich.
34. Jeśli kto głodny, niech je w domu, abyście się na sąd nie schodzili. A zarządzenie co do pozostałych spraw wydam, gdy przyjdę.
(BW)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12