Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niewłaściwa forma imienia boskiego
Autor Wiadomość
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-04-06, 17:58   

Anna01 napisał/a:
Al, wierząc, że Jezus Chrystus jest Bogiem Wcielonym, to imię Boga będzie brzmiało Jezus.


Prawidłowe imię to JESZUA, które dosłownie oznacza: ZBAWIENIE. :-)

Pełna wersja tego imienia to Jehoszua – czyli: JHWH (יהוה) zbawia.
 
 
janowski
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-06, 18:10   

BÓG jest Duch Święty
Duch Święty nie jest poznany z IMIENIA
-trudno uważać iż ŚWIĘTY DUCH posiada OSOBISTE IMIĘ-
jednakowoż
DUCH ŚWIĘTY Objawił Siebie w SYNU CZŁOWIECZYM
stąd
Objawione IMIĘ BOGA jest CHRYSTUS JEZUS

BÓG Objawił również Mojżeszowi IMIĘ
JESTEM KTÓRY JESTEM
które przede wszystkim odnosi się do JESTESTWA DUCH ŚWIĘTEGO
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-04-06, 19:27   

Nie krzycz do mnie, ja się tu kłócić nie przyszłam.

Bóg przykłada do imion dużą wagę, świadczy o tym fakt, iż zmienił On imię Abrama na Abraham, natomiast imię Jakuba na Izrael. Zatem imię ישוע - Jeszua ma określone znaczenie tylko w języku hebrajskim. Przetłumaczone z języka greckiego imię: Jezus nie ma żadnego specyficznego znaczenia, dlatego bardziej stosowne wydaje się używanie oryginalnego brzmienia imienia Mesjasza - Jeszua. Kwestia używania w mowie codziennej imienia 'Jezus' lub 'Jeszua' jest indywidualną sprawą, najważniejsze jest jednak, aby pamiętać o tym, jak ważne przesłanie zawarte jest w tym imieniu.

Jezus Chrystus to tłumaczenie z greckiego: Iesous (Ιησούς) Christós (Χριστός), czyli Namaszczony, Pomazaniec - w języku hebrajskim HaMasziach (משיח), czyli Mesjasz.

Duch Święty w religii chrześcijańskiej to trzecia osoba Trójcy Świętej, a dokładnie mówiąc jest to według objawień maryjnych i według Kościoła Katolickiego nikt inny jak tylko Maria.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-04-06, 19:39   

janowski napisał/a:
BÓG jest Duch Święty


Podaj werset Biblijny,który to potwierdza,jeśli znasz.
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
janowski
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-06, 19:45   

Podam tobie wersety które dobrze znasz a i które wielokrotnie były już podawane;
Jana 4:24, 2Kor 3:17

Pozdrawiam cię.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-04-06, 19:53   

Jan. 4:24
24. Bo i Ojciec takowych szuka, którzy by go chwalili. Bóg jest duch, a ci, którzy go chwalą, powinni go chwalić w duchu i w prawdzie.
(BG)
2 Kor. 3:17
17. Aleć Pan jest tym Duchem; a gdzie jest ten Duch Pański, tam i wolność.
(BG)

No ale tu nie pisze o Duchu Świętym.

też pozdrawiam :-D
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-04-06, 19:57   

Powiedzcie mi, co Jezus miał na myśli mówiąć:

"A gdy was poprowadzą, żeby was wydać,
nie martwcie się przedtem, co macie mówić;
ale mówcie to, co wam w owej chwili będzie dane.
Bo nie wy będziecie mówić, ale Duch Święty."

Mk 13,5-11

"Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi,
poruszyło się dzieciątko w jej łonie,
a Duch Święty napełnił Elżbietę."

Łk 1,39-41

"Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga
i że Duch Boży mieszka w was?
Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg.
Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście."

1 Kor 3,16-17

"Kiedy Piotr jeszcze mówił o tym,
Duch Święty zstąpił na wszystkich, którzy słuchali nauki.
I zdumieli się wierni pochodzenia żydowskiego,
którzy przybyli z Piotrem,
że dar Ducha Świętego wylany został także na pogan.
Słyszeli bowiem, że mówią językami i wielbią Boga.
Wtedy odezwał się Piotr:
Któż może odmówić chrztu tym,
którzy otrzymali Ducha Świętego tak samo jak my?
I rozkazał ochrzcić ich w imię Jezusa Chrystusa.
Potem uprosili go, aby zabawił (u nich) jeszcze kilka dni."

Dz 10,44-48
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2012-04-06, 20:02   

Qeza30 napisał/a:
Anna01 napisał/a:
Al, wierząc, że Jezus Chrystus jest Bogiem Wcielonym, to imię Boga będzie brzmiało Jezus.


Prawidłowe imię to JESZUA, które dosłownie oznacza: ZBAWIENIE. :-)

Pełna wersja tego imienia to Jehoszua – czyli: JHWH (יהוה) zbawia.



EMET:
Tak drobna, lecz istotna uwaga... ;-)

Imię Syna Bożego -- "Jezus" [wersja spolszczona] - to w zapisie po hebrajsku -- יֵשׁוּעַ -- < jēszûă´ >. W Biblii Hebrajskiej, mamy w Ks. Ks. Ezdrasza i Nehemiasza w 19 miejscach.
Co się zaś tyczy formy -- יְשׁוּעָה -- < jəszû´ā(h) >, to nietrudno dostrzec "ździebko inny" zapis... Owa forma jest objaśniana: "pomoc; obrona; ratunek; zbawienie." - 'Podręczny Słownik Briksa', Vocatio, strona 156.

Zaś forma < jēszûă´ > -- jedynie jako imię własne.
Podobnie, o czym było już pisane: forma < jəhôszûā´ > [ew.: < jəhôszŭā´ >] - również nie ma "h" na końcu, czyli: "Jehoszua", nie "Jehoszuah".

Mamy też formę rdzenną -- < jēsză´ > [wg rdzenia -- [< j sz ´ >] -- יֵשַׁע -- rdzeń -- ישׁע -- objaśnianą wg rdzenia, jako: "być uratowanym; doznać pomocy; dać sobie pomóc; uratować; uwolnić; pomóc; zbawić; przyjść na pomoc.". W zapisie < jēsză´ > jako: "pomoc; ratunek; zbawienie; szczęście." - 'Briks', str. 157.

Jak piszę, kwestie te były już na Forum omawiane... ;-)

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
Ostatnio zmieniony przez EMET 2012-04-06, 20:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-04-06, 20:07   

janowski napisał/a:
BÓG jest Duch Święty


Duch jest Ożywicielem, dzięki Duchowi żyjemy, Duch jest 5-tym żywiołem, który utrzymuje pozostale 4-ry przy życiu, ciało się rozkłada gdy Ducha w nim nie ma, natomiast Pan BÓG jest OGNIEM, jest energią ŚWIATŁA i MIŁOŚCI.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-04-06, 20:17   

Można i tu poczytać,jak i w przypisach,kto ciekawy poznania:

http://www.nastrazy.pl/he...moc_najwyzszego
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-04-06, 20:19   

EMET napisał/a:

Jak piszę, kwestie te były już na Forum omawiane... ;-)

Stephanos, ps. EMET


Ważniejsze jest doświadczać czy omawiać?
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2012-04-06, 20:36   

Qeza30 napisał/a:
EMET napisał/a:

Jak piszę, kwestie te były już na Forum omawiane... ;-)

Stephanos, ps. EMET


Ważniejsze jest doświadczać czy omawiać?



EMET:
Co Kto ewentualnie doświadcza /czy nie doświadcza/, to... są owe sprawy nieweryfikowalne.
Nie przeczę, iż owymi dzielić się można na Forum, jednak... są to sprawy wysoce subiektywne.

Raczej w dowodzeniu wobec Forum nie mają rangi dowodzenia, lecz jedynie jako... wymiana doświadczeń, właśnie.
Jednak w stylu: "Ja mam Ducha, Ty nie masz Ducha; mnie Duch..." itp. - są to sprawy pozamerytoryczne.

Skąd można wiedzieć o Kimś: czy i jakiego Ducha dany ktoś posiada? Polegać na samej Kogoś deklaracji jedynie? :-/
Inaczej sprawy się mają przy wykazywaniu racji tekstami Biblii: są to sprawy bardziej 'namacalne'. ;-)


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Queza 
The Morning Star


Pomogła: 155 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Mar 2012
Posty: 4680
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2012-04-06, 20:58   

Masz racje, kobieta teraz też nie wierzy po samych deklaracjach od mężczyzny, który mówi, że ją kocha, potrzebuje dowodu miłości, a jak mężczyzna nie poznał dobrze swojej wybranki to niedomyśli się co tym dowodem może być. Nie znam tak dobrze Pisma Świętego jak Wy tutaj, ale zdaje mi się, że Wy opieracie swoją wiedzę tylko na Biblii, czy znacie inne proroctwa oprócz zamieszczonych w Piśmie ? Czy raczej uważacie, że na przestrzeni 2000 lat nikt nie był natchnionym przez Boga lub Ducha Świętego ?
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2012-04-07, 00:14   

Qeza30 napisał/a:
Masz racje, kobieta teraz też nie wierzy po samych deklaracjach od mężczyzny, który mówi, że ją kocha, potrzebuje dowodu miłości, a jak mężczyzna nie poznał dobrze swojej wybranki to niedomyśli się co tym dowodem może być. Nie znam tak dobrze Pisma Świętego jak Wy tutaj, ale zdaje mi się, że Wy opieracie swoją wiedzę tylko na Biblii, czy znacie inne proroctwa oprócz zamieszczonych w Piśmie ? Czy raczej uważacie, że na przestrzeni 2000 lat nikt nie był natchnionym przez Boga lub Ducha Świętego ?

Na forum są głównie osoby związane z wyznaniami,dla których Biblia uważana jest błędnie za Słowo Boże mimo,że pisze w niej,że to Jestem Chrystus jest tym jedynym i prawdziwym Słowem Bożym.Osobiście nie jestem ograniczony żadnym oficjalnym wyznaniem i korzystam z różnych źródeł,a nie tylko z Biblii,która była świadomie i nieświadomie zmieniana i zawiera sprzeczności.Nie doprowadziła ona wierzących do Boga i Chrystusa obecnych w nich przez Ducha Bożego i Ducha Świętego.Z Biblii wynika,że osoba,którą określa się jako Jehowa,JHWH,Jahwe, to jest Jestem,który wypełniał rolę Chrystusa w Starym i Nowym Przymierzu.Są inne proroctwa ciekawsze nawet od Biblii i zawierające więcej prawdy.To tylko ludzie chcą ograniczyć Boga twierdząc,że to tylko Biblia jest z Jego woli,co jest nieprawdą.Zgodnie z Nowym Przymierzem Ducha,Bóg nie zostawił nam Biblii,ale Ducha Świętego,przez którego Chrystus jest w nas wszystkich obecny jako jedyny Zbawiciel i źródło prawdy,a z tego faktu dla chrześcijan nic nie wynika.

Czytałem,że E.Cayce wspominał w swoich reidingach o hybrydach żyjących przed potopem.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Pati 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 1906
Wysłany: 2012-04-10, 10:52   

janowski napisał/a:
BÓG jest Duch Święty
Duch Święty nie jest poznany z IMIENIA
-trudno uważać iż ŚWIĘTY DUCH posiada OSOBISTE IMIĘ-
jednakowoż
DUCH ŚWIĘTY Objawił Siebie w SYNU CZŁOWIECZYM
stąd
Objawione IMIĘ BOGA jest CHRYSTUS JEZUS

BÓG Objawił również Mojżeszowi IMIĘ
JESTEM KTÓRY JESTEM
które przede wszystkim odnosi się do JESTESTWA DUCH ŚWIĘTEGO


Amen!
Queza, janowski nie krzyczy ;-) , sama mam taki zwyczaj zapisywania najwazniejszego info w CAPS LOCKu, taki nawyk, zwlaszcza gdy nie chce uzyc funkcji-b-.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11