Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Anna01
2012-05-18, 17:06
Maryja pogańską boginią?
Autor Wiadomość
Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Wysłany: 2012-05-18, 16:55   Maryja pogańską boginią?

Maryja pogańską boginią?

Skrajni protestanci oraz Świadkowie Jehowy i adwentyści przyrównują biblijną Maryję do pogańskich bogiń.
Pomimo, że według tych pierwszych i drugich Jej dusza przebywa w niebie lub nawet jest Ona w niebie w „ciele duchowym” (wg ŚJ i badaczy Pisma Św.)

Jej kult wywodzą oni nie ze słów „oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia” (Łk 1:48, BT), ale ze czci dla bogiń, często wątpliwej reputacji (związane z prostytucją sakralną).

Mało tego, ci ze skrajnych protestantów, którzy jak Świadkowie Jehowy odrzucają kult Jezusa, również Chrystusa i Maryję ukazują na tle pogańskich bogiń i ich synów czy braci lub ‘mężów’.

Wspaniale wywiódł (i ukazał) kult Maryi z kultu Arki Przymierza jeden z apologetów katolickich.
Zestawił on w tabeli kwestie związane z Arka i Maryją.

http://www.piotrandryszczak.pl/17.html

W innym artykule wykazał absurd Świadków Jehowy, którzy wybrali aż co najmniej 30 bogiń, od których miałby być wzięty kult Maryi.

To wszystko skłania do refleksji i wielu pytań.
Czy rzeczywiście Maryja jest podobna do tych bogiń?
Czy Bóg ją rzeczywiście wybrał?
Czy jeśli ją wybrał, to się nie pomylił?
Czy zezwolił, aby ludzie okazywali Jej oddanie jakie okazują Jej Synowi?
Jeśli nie zezwolił, dlaczego nie zahamował tego kultu?
Dlaczego zestawił błogosławienie Jej w jednym wersecie razem z Jej Synem?

„Wydała ona okrzyk i powiedziała: Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona” (Łk 1:42).

Którzy to chrześcijanie dziś „błogosławią” (Łk 1:48) Maryi?
Czy ci, którzy zrównują Ją z pogańskimi boginiami?

Czy skrajni protestanci, według swego przekładu Biblii, powtórzą otwarcie za Maryją: „błogosławioną zwać mnie będą wszystkie pokolenia” (Łk 1:48, BW).

Oto artykuł, który ukazuje wierzenia tych, którzy Maryję utożsamiają z TRZYDZIESTOMA pogańskimi boginiami:

Trzydzieści bogiń i kult Maryi według Towarzystwa Strażnica

http://www.piotrandryszczak.pl/arty/aaBOGINIE.DOC

W innym artykule ten znany apologeta katolicki ukazuje kłamstwo tych, którzy mówią, że SZANUJĄ Maryję.
Pyta on, na czym ten szacunek polega, skoro zwalcza się Ją.
Czy szacunek to ośmieszanie Jej?
Czy szacunkiem jest nie mówienie nic o Maryi?
Czy szacunkiem jest atakowanie kultu Maryi?
Czy szacunkiem jest atakowanie katolików za oddanie Maryi?

„Szacunek” dla Maryi według Towarzystwa Strażnica

http://www.piotrandryszczak.pl/arty/aaSZACUN.DOC

W kolejnym artykule autor zawarł stosunek do Maryji wyrażony przez pisarzy wczesnochrzescijańskich. Zauważmy, jak on jest różny od tego, który reprezentują dzisiejsi protestanci, adwentyści i Świadkowie Jehowy:

Maryja w pismach wczesnochrześcijańskich

http://www.piotrandryszczak.pl/arty/aaMARYJA.DOC

Anna01 
Administrator

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 291 razy
Wysłany: 2012-05-18, 17:49   

Obserwator napisał/a:
Skrajni protestanci oraz Świadkowie Jehowy i adwentyści przyrównują biblijną Maryję do pogańskich bogiń.

Coś Ci się jednak pomyliło. Biblijna Maryja, jest Biblijną Maryją - matką Jezusa.
Jest wyznanie, które na wzór pogańskich bogiń uczyniło z Marii Najświętszą Pannę Dziewicę i na pewno nie są to protestanci, ani świadkowie Jehowy.

9RP 

Wyznanie: apostolic pentacostal
Wysłany: 2012-05-18, 17:54   

właśnie
nie Maryję się krytykuje
a to co z niej zrobiono
np królowa niebios
to był tytuł pogańskiej bogini
nazwanie tak Maryi
urąga wizerunkowi matki Zbawiciela który widzę na kartach Biblii
wiec nie z Maryją mam przynajmiej ja problem
ale w Posce problemem jest pogański wymiar jej kultu
pozdrawiam

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2012-05-18, 17:58   

Anna01 napisał/a:
Obserwator napisał/a:

Coś Ci się jednak pomyliło. Biblijna Maryja, jest Biblijną Maryją - matką Jezusa.
Jest wyznanie, które na wzór pogańskich bogiń uczyniło z Marii Najświętszą Pannę Dziewicę i na pewno nie są to protestanci, ani świadkowie Jehowy.

To przeczytaj cytowane przez autora fragmenty ze Strażnic.
Ja to wszystko znam, przerabiałem to.
Z protestantami też dużo o tym rozmawiałem więc nic mi się nie pomyliło.
Z nie jednego pieca jadłem. Zainteresuj się.
Bądź czasem incognito, pytając o Maryję, to zobaczysz jak Ją wszyscy kochają.

A jeszcze zapytaj ich np. "Jak myślisz bracie czy siostro, skąd się wywodzi katolickie oddanie Maryi?". To zobaczysz, że w przypływie szczerości powiedzą Ci że od diabła.
Robiłem już takie eksperymenty. :animrumru:

Przykro mówić, ale prawda jest taka. :-(

Berian 
Student Biblii

Wyznanie: Wierzę w Jezusa
Wysłany: 2012-05-18, 18:22   

Cytat:
Łuk. 11:27-28
27. A gdy On to mówił, pewna niewiasta z tłumu, podniósłszy swój głos, rzekła do niego: Błogosławione łono, które cię nosiło, i piersi, które ssałeś.
28. On zaś rzekł: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają Słowa Bożego i strzegą go.
(BW)

Cytat:

Mat. 12:47-49
47. I rzekł mu ktoś: Oto matka twoja i bracia twoi stoją na dworze i chcą z tobą mówić.
48. A On, odpowiadając, rzekł temu, co mu to powiedział: Któż jest moją matką? I kto to bracia moi?
49. I wyciągnąwszy rękę ku uczniom swoim, rzekł: Oto matka moja i bracia moi!
(BW)

Jezus o Marii:
Cytat:
Jan. 2:4
4. I rzekł do niej Jezus: Czego chcesz ode mnie, niewiasto? Jeszcze nie nadeszła godzina moja.
(BW)

Obserwator napisał/a:
Jak myślisz bracie czy siostro, skąd się wywodzi katolickie oddanie Maryi?

Ze ślepoty.

Cytat:
2 Kor. 4:4
4. W których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga(obrazem Boga, nie samym Bogiem Jahwe).
(BW)

Zamiast oddać cześć Bogu i Jezusowi to oddają "Czarnej Madonnie".

Cytat:
2 Tym. 4:3-4
3. Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce(poganie żądali królowej niebios to KK im zrobił),
4. I odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom;
(BW)
Mat. 5:44
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
(BW)
Gość miłujesz nieprzyjaciół?

kodak27 

Wysłany: 2012-05-18, 18:31   

Anna01 napisał/a:
Obserwator napisał/a:

W pełni podzielam twoje zdanie w tej materii. Zauważ, jak przekręcono nawet jej imię z Maria, na "Maryja", ciekawym kto dokonał takiego tłumaczenia tego imienia ? Przecież to zmienia całokształt tzw. NT. czyli Świętych Pism Greckich ! Dogmat WNMP
W dniu 1 listopada 1950 roku papież Pius XII w konstytucji apostolskiej "MUNIFICENTISSIMUS DEUS" ("Najszczodrobliwszy Bóg...") ogłosił dogmat Wniebowzięcia NMP. Najistotniejsza jego część brzmi: "... Na chwałę Wszechmocnego Boga, który specjalną łaskawością obdarzył Dziewicę Maryję, ku czci Syna Jego, nieśmiertelnego Króla wieków oraz Zwycięzcy grzechu i śmierci, dla powiększenia chwały jego Błogosławionej Matki, ku niewypowiedzianej radości całego Kościoła powagą Pana Naszego Jezusa Chrystusa, Świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą, ogłaszamy, oświadczamy i określamy jako dogmat prawdę przez Boga objawioną, że Niepokalana Bogarodzica zawsze Dziewica Maryja, po dopełnieniu życia ziemskiego z ciałem
i duszą została wzięta do nieba...". Pozwoliłem sobie wkleić ten dość obszerny fragment, aby zapytać jak dogmat może być prawdą ? Proszę znawców tematu, teologów o przekonanie mnie,że to co podaje najwyższy urzędnik Kk jest nie tylko zgodne z Biblią, ale
też zgodne z zasadami żelaznej logiki ! Anno01 życzę udanego weekendu 8-) k27

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2012-05-18, 18:40   

Dziękuję miłośnikom Maryi, za ciepłe słowa o Niej.
Jezus cieszy się z Waszych słów pełnych miłości do Maryi, katolików. ;-)

A termin Maryja jest też w PROTESTANCKIEJ Biblii Gdańskiej, np. Łk 2:5.
Także uwspółcześniony NT z Biblii Gdańskiej z roku 1881 ma nadal słowo Maryja (wydanie Trinitarian Bible Society, England). :!:

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2012-05-18, 18:43   

Berian napisał/a:
Cytat:
Łuk. 11:27-28
27. A gdy On to mówił, pewna niewiasta z tłumu, podniósłszy swój głos, rzekła do niego: Błogosławione łono, które cię nosiło, i piersi, które ssałeś.
28. On zaś rzekł: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają Słowa Bożego i strzegą go.
(BW)

Cytat:

Mat. 12:47-49
47. I rzekł mu ktoś: Oto matka twoja i bracia twoi stoją na dworze i chcą z tobą mówić.
48. A On, odpowiadając, rzekł temu, co mu to powiedział: Któż jest moją matką? I kto to bracia moi?
49. I wyciągnąwszy rękę ku uczniom swoim, rzekł: Oto matka moja i bracia moi!
(BW)

Jezus o Marii:
Cytat:
Jan. 2:4
4. I rzekł do niej Jezus: Czego chcesz ode mnie, niewiasto? Jeszcze nie nadeszła godzina moja.
(BW)

Obserwator napisał/a:
Jak myślisz bracie czy siostro, skąd się wywodzi katolickie oddanie Maryi?

Ze ślepoty.

Cytat:
2 Kor. 4:4
4. W których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga(obrazem Boga, nie samym Bogiem Jahwe).
(BW)

Zamiast oddać cześć Bogu i Jezusowi to oddają "Czarnej Madonnie".

Cytat:
2 Tym. 4:3-4
3. Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce(poganie żądali królowej niebios to KK im zrobił),
4. I odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom;
(BW)

Też bardzo miłujesz Maryje. Brawo. :lol:
Masz coś jeszcze do dodania?
Może Ona w gehennie jest co?
Skoro taka niewierna! :animrumru:

kodak27 

Wysłany: 2012-05-18, 18:47   

Maria, jest matką Jezusa, natomiast "Maryja" nie była, nie jest, i nijak nie będzie, bo w Biblii nawet nie ma takiego imienia jak "Maryja". Zatem nie muszę uznawać czegoś, czego nie ma, nawet Salomon jakby chciał z próżnego nalać, to nigdy nie naleje, coby miał nalać jak tam nic nie ma ? Ale niech tam, niech sobie udowadniają 'prześwietni apostołowie' jak nie mają nic innego do roboty.... . :wesoly:

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2012-05-18, 18:54   

kodak27 napisał/a:
Maria, jest matką Jezusa, natomiast "Maryja" nie była, nie jest, i nijak nie będzie, bo w Biblii nawet nie ma takiego imienia jak "Maryja". Zatem nie muszę uznawać czegoś, czego nie ma, nawet Salomon jakby chciał z próżnego nalać, to nigdy nie naleje, coby miał nalać jak tam nic nie ma ? Ale niech tam, niech sobie udowadniają 'prześwietni apostołowie' jak nie mają nic innego do roboty.... . :wesoly:

Dziękuje miłośniku Marii, a przeciwniku Maryi.
Wszak zrównujesz się z katolikami, bo oni też mówią często "Zdrowaś Mario...", a nie "Zdrowaś Maryjo...". :!:

bartek212701 

Wysłany: 2012-05-18, 18:59   

Obserwator, szkoda mi Ciebie :bardzo_smutny: na prawdę bardzo mi Ciebie szkoda nie umiesz życ w zgodzie i musisz co chwila walczyć a po co ?

David77 

Wysłany: 2012-05-18, 19:01   

„oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia” (Łk 1:48, BT),

οτι επεβλεψεν επι την ταπεινωσιν της δουλης αυτου ιδου γαρ απο του νυν μακαριουσιν με πασαι αι γενεαι

Bo popatrzył na uniżenie służki jego ( swojej) oto bowiem od teraz szczęśliwą zwać mnie będą wszystkie pokolenia

leksem μακαριοῦσίν tu: indicativus futurum activi 3 persona pluralis - czyli czas przyszły trybu oznajmującego w stronie czynnej od czasownika: μακαρίζω oznacza: uważać za szczęśliwego,błogosławionego

podobne zwroty występujące w greckiej Septuagincie (LXX) w następujących fragmentach: Rdz 30:13 oraz np. w Ml 3:12", gdzie czytamy :

καὶ εἶπεν Λεια Μακαρία ἐγώ, ὅτι μακαρίζουσίν με αἱ γυναῖκες·

I rzekła Leia: jestem szczęśliwa/błogosławiona, gdyż kobiety będą mnie nazywały szczęśliwą/błogosławioną.

Mal 3:12

καὶ μακαριοῦσιν ὑμᾶς πάντα τὰ ἔθνη, διότι ἔσεσθε ὑμεῖς γῆ θελητή, λέγει κύριος παντοκράτωρ.

I wszystkie narody nazywać was będą szczęśliwymi/błogosławionymi, ponieważ będziecie upragnioną ziemią, mówi Pan Wszechmogący.

W tekście hebrajskim W obu przypadkach mamy formę od czasownika: אשר (aszar) - w koniugacji piel oznaczającą: uważać za szczęśliwego, nazwać szczęśliwym;

Podobne sformułowanie ponadto widzimy w Jak 5:11, gdzie czytamy:

ἰδοὺ μακαρίζομεν τοὺς ὑπομείναντας· τὴν ὑπομονὴν Ἰὼβ ἠκούσατε καὶ τὸ τέλος κυρίου εἴδετε, ὅτι πολύσπλαγχνός ἐστιν ὁ κύριος καὶ οἰκτίρμων.

Oto za błogosławionych uważamy tych, którzy wytrwali. Słyszeliście o wytrwałości Joba i oglądaliście zakończenie, które zgotował Pan, bo wielce litościwy i miłosierny jest Pan.
Ostatnio zmieniony przez David77 2012-05-18, 19:04, w całości zmieniany 1 raz  

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2012-05-18, 19:01   

bartek212701 napisał/a:
Obserwator, szkoda mi Ciebie :bardzo_smutny: na prawdę bardzo mi Ciebie szkoda nie umiesz życ w zgodzie i musisz co chwila walczyć a po co ?

Ty też pędzisz jak ten ptak z Twego logo.
Sam wywołałeś wczoraj temat Maryi.
Niech do Ciebie mają pretensje.
Pisałeś, że wszyscy Ją kochają, no i rzeczywiście. :crazy:

bartek212701 

Wysłany: 2012-05-18, 19:31   

Obserwator, Nie pomawiaj mnie :-) nie mówiłem,że wszyscy kochają Maryję,nawet mówiłem,że Maryję to niektórzy zwalczają jako pogańską boginie bo matką Jezusa była Maria a nie Maryja.Ta Marię szanujemy i jest przykładem dla wszystkich kobiet.

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2012-05-18, 19:39   

bartek212701 napisał/a:
Obserwator, bo matką Jezusa była Maria a nie Maryja. Ta Marię szanujemy i jest przykładem dla wszystkich kobiet.

A ja słucham protestanckich Biblii.

Termin Maryja jest też w PROTESTANCKIEJ Biblii Gdańskiej, np. Łk 2:5.
Także uwspółcześniony NT z Biblii Gdańskiej z roku 1881 ma nadal słowo Maryja (wydanie Trinitarian Bible Society, England).

Odpowiedz do tematu