Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Piotr bez prymatu w NT?
Autor Wiadomość
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2012-06-23, 18:55   

Obserwator napisał/a:
To też są ładne teksty. Pewnie się Bobo i Emetowi spodobają:

„Wydaje się ponadto, iż Piotr miał większą moc uzdrawiania niż inni, gdyż czytamy, że nawet jego cień przyczyniał się do uleczenia” (Strażnica Nr 9, 1970 s. 23).

„Jego pierwszego wymieniono wśród tych, których Jezus powołał na pełnoczasowych uczniów...” (Strażnica Nr 9, 1970 s. 22).

„Piotr z własnej inicjatywy częściej zabierał głos niż pozostała jedenastka, przy czym przemawiał bądź tylko w swoim imieniu, bądź też w imieniu całego grona” (Strażnica Nr 9, 1970 s. 22).

EMET:
Co tak ad personam: co niby 'ma się mnie podobać' czy nie podobać?

Najlepiej unikać odosobistych i doosobistych odniesień tego rodzaju. :bardzo_smutny:

O tym, co mnie się ew. podoba czy nie podoba - decyduję ja sam bez tzw. "życzliwych" podpowiedzi.

'Strażnice' posiadam u siebie na półkach; jak zechcę, to po owe sięgam. ;-)
Podpowiedzi ze stron antyświadkowych uważam za swoiste ironizowanie.

Zatem, panie 'Obserwator': proszę powściągnąć swoją ekspresję - przynajmniej wobec mnie.
Najlepiej poruszać tematy bez "dobrodusznych" 'odniesień personalnych'; w tym i do mnie. :-/

Stephanos, ps. EMET

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Wysłany: 2012-06-23, 19:00   

Dobra Emecie, skoro takiś drażkliwy to nie istniejesz już dla mnie.
Może nawet włączę ignora aby Ciebie nie drażnić.
Coś widzę, że Świadowie tu bojaźliwi. Prawie że nie przyznają się kim są.
Ale katolików batem lubia smagać. :animrumru:

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2012-06-23, 19:03   

Bobo napisał/a:
Obserwator napisał/a:
Wszyscy protestanci, jak i wszystkie sekty wywodzące się z protestantyzmu uważają, że NT przeczy prymatowi Piotra.

No to zdecyduj się w końcu, albo wszystkie sekty zaprzeczają prymatowi Piotra w NT czy, wg. wlepionych przez Ciebie cytatów ze Strażnic, jednak SJ nie zaprzeczają.... :-D Ale gitara! :mrgreen:

Sam zaznaczasz, że prymat Piotra to nie to samo co temat Papiestwa ;-) Nie rób po raz setny wody z mózgu czytelników, bo... wychodzi na to, że temat, jaki założyłeś i założenia w pierwszym poście, teraz sam sobie obalasz... mądre to? :-)

Bobo nie napuszaj się, bo też Ci ignora włączę, a póxniej będziesz płakał, że Ci nie odpisuję.
Jeszcze trochę a poznasz nauki ŚJ z drugiej ręki. :crazy:

EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Wysłany: 2012-06-23, 19:10   

Obserwator napisał/a:
Dobra Emecie, skoro takiś drażkliwy to nie istniejesz już dla mnie.
Może nawet włączę ignora aby Ciebie nie drażnić.
Coś widzę, że Świadowie tu bojaźliwi. Prawie że nie przyznają się kim są.
Ale katolików batem lubia smagać. :animrumru:

EMET:
Proszę się odnosić do treści pomieszczonych w Kogoś post.
Proszę nie uprawiać stylu: "ja znam Was; ja znam kilku takich...; Świadkowie Jehowy potrafią katolików batem smagać;...".

Ja też znam kilku takich, ja też wiem co nieco [delikatnie pisząc] o katolikach, ja też...
Tyle tylko, że ja się tym nie zajmuję.

O mojej "bojaźliwości" świadczą np. moje post/y/. Jakoś odważnie w nich pisuję; nie przecząc, kim jestem, nie kryjąc się za jakąkolwiek 'fasadą'.

Ale: to Piszący na Forum wnioskują ew. o mnie i moim pisaniu; nie zaś misjonarz antyświadkowy - User 'Obserwator' :-/

Stephanos, ps. EMET

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2012-06-23, 19:12   

Bobo powiem Ci, że przed 1970 rokiem Towarzystwo zaprzeczało jakiemukolwiek pierwszeństwu Piotra, ale w roku 1971 wprowadziło rotacyjne przewodniczenie w Ciele Kierowniczym, więc wtedy poszło na kompromis i stwierdziło, ze Piotr rotacyjnie też rządził Ciałem.

Oto teksty związane z naszym tematem:

Dnia 6 września 1971 roku zdecydowano, że członkowie Ciała Kierowniczego będą co roku kolejno - według porządku alfabetycznego - obejmować przewodnictwo na zebraniach tego grona. Postanowienie to wprowadzono 1 października” („Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego” 1995 s. 234).

„Ze sprawozdania zamieszczonego w Dziejach Apostolskich wynika, że zapewne apostoł Piotr przewodniczył ciału kierowniczemu w świątecznym dniu Pięćdziesiątnicy roku 33 n.e., zaś w późniejszym okresie jako przewodniczący pewnego razu wystąpił uczeń Jakub, przyrodni brat Jezusa Chrystusa. Fakty te, jak również inne dostępne dziś źródła historyczne, narzucają wniosek, że przewodnictwo w ciele kierowniczym podlegało rotacji i przechodziło kolejno na następnych członków, tak samo jak przewodniczący prezbiterstwa, czyli »grona starszych« poszczególnych zborów chrześcijańskich, zmieniali się kolejno, ustępując miejsca innemu spośród starszych” (Strażnica Rok XCIII [1972] Nr 7 s. 18).

Ciekawe, że później te rotacyjne przewodniczenie w zborach zniesiono, ale w Ciele Kierowniczym nie.

„Poza tym mówca wyjaśnił, że od 1 października 1972 roku we wszystkich gronach starszych co roku będzie następować rotacja na stanowisku przewodniczącego. Postanowienie to zmieniono w roku 1983, gdy poproszono każde grono starszych o zalecenie nadzorcy przewodniczącego, który po zamianowaniu przez Towarzystwo służyłby w tym charakterze przez czas nieokreślony” (Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego 1995 s. 106).

Bobo 

Wysłany: 2012-06-23, 19:27   

Zmieniamy temat? Już nie o prymacie Piotra?
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2012-06-23, 19:39, w całości zmieniany 1 raz  

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2012-06-23, 19:48   

Bobo napisał/a:
Zmieniamy temat? Już nie o prymacie Piotra?

Po co?
Ty chciałeś o prymacie papieża, to ja o prymacie Ciała Kierowniczego.
No i spotkaliśmy się w pól drogi.

A tak było fajnie kiedyś. Prezes Towarzystwa miał prymat:

Przez wiele lat prezes korporacji pensylwańskiej był zarazem najważniejszym członkiem Ciała Kierowniczego” (Strażnica Nr 2, 2001 s. 29).

A teraz już nie ma prymatu prezesa, bo prezes z drugich owiec i nie należy do Ciała Kierowniczego!

To są ciekawe BIBLIJNE rozwiązania! :xhehe:
Ostatnio zmieniony przez Obserwator 2012-06-23, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  

Anna01 
Administrator

Wyznanie: Deizm
Pomogła: 291 razy
Wysłany: 2012-06-23, 19:48   

Obserwatorze
Zamknąć już temat ? Czy chcesz jeszcze trochę po promować Strażnicę ?
Rzym. 13:10

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2012-06-23, 19:51   

Anna01 napisał/a:
Obserwatorze
Zamknąć już temat ? Czy chcesz jeszcze trochę po promować Strażnicę ?

Miła Anno!
Ponieważ widzę, że nie jestem mile widziany przez innych, więc możesz zamknąć temat.
Napisałem co nieco. Dostałem troche bury od Ciebie, choć nie mam pretensji, bo za techniiczną stronę.

Bobo 

Wysłany: 2012-06-23, 20:14   

Obserwator napisał/a:
Ty chciałeś o prymacie papieża, to ja o prymacie Ciała Kierowniczego.

Czy ja coś chciałem??? Po prostu, zauważam, że zakładasz tematy niby biblijne ale skręcają one zawsze w kierunku anty-ŚJ. Zastanawiam się tylko: Po co? Wychodzi na to, ze zaczynasz coś innego ale chcesz skończyć na czymś innym.

Gdybym kupił książkę pt. Zrób to Sam (Adam Słodowy) i zaczął czytać o tym, jak zrobić silnik ze szpulki od nici i gumki ale w którymś momencie tekst zacząłby nawiązywać do problemów ideologicznych Manifestu K.Marksa to... poczułbym się zdegustowany. Nie o tym, nie na temat, tytuł okłamał czytelnika. Oszust. ;-)

Więc jeśli zakładasz temat w dziale: zagadnienia doktrynalne-Postacie-Piotr bez prymatu w NT? to... czytelnicy (nie tylko SJ) oczekują, że będziesz to omawiał w sensie ogólnym a nie w kontekście swojej wojenki anty-ŚJ.
Nie dezorientuj czytelników, bo... SJ już nie nabierzesz na takie chwyty.
Mogę założyć temat o Qumran a ty i tak skończysz na SJ z jakimś brudną insynuacją.

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2012-06-23, 20:29   

Wiem nie lubisz tematów świadkowych. Masz już dośc tego na zebraniach. Tu sobie oddychasz innym powietrzem. Więc dam sobie spokój z forum. Odetchniesz ode mnie. Cieszysz się co? No to żegnajcie na jakiś czas. A Anna miała zamknąć wątek a nie dotrzymuje słowa. :crazy:

Bobo 

Wysłany: 2012-06-23, 20:34   

Obserwator napisał/a:
Wiem nie lubisz tematów świadkowych. Masz już dośc tego na zebraniach. Tu sobie oddychasz innym powietrzem.

Kolejne brudne insynuacje? Mogę o ŚJ pisać i dyskutować, ale... nie na zasadach, jakie nam tu zaprezentowałeś. Tobie zresztą nie chodzi o dyskusję, ale o to bym przestał być SJ. Nawet nie wysilisz się, abym był katolikiem, czego tak bronisz, gdyż... to się na ogól nie udaje. Już szybciej zrobisz ze SJ ateistę udającego katolika... marne szansę.

Ale łzy nie uronię, gdy przestaniesz pisać... bo po czym? Kto żałuje złośliwego sąsiada, gdy się wyprowadzi? :-)

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2012-06-24, 08:21   

Bobo napisał/a:
Obserwator napisał/a:
Wiem nie lubisz tematów świadkowych. Masz już dośc tego na zebraniach. Tu sobie oddychasz innym powietrzem.

Kolejne brudne insynuacje? Mogę o ŚJ pisać i dyskutować, ale... nie na zasadach, jakie nam tu zaprezentowałeś. Tobie zresztą nie chodzi o dyskusję, ale o to bym przestał być SJ. Nawet nie wysilisz się, abym był katolikiem, czego tak bronisz, gdyż... to się na ogól nie udaje. Już szybciej zrobisz ze SJ ateistę udającego katolika... marne szansę.

Ale łzy nie uronię, gdy przestaniesz pisać... bo po czym? Kto żałuje złośliwego sąsiada, gdy się wyprowadzi? :-)

Wcale mi nie zależy byś przestał być ŚJ.
Z kim bym wtedy polemizował tu? Zależy mi bys poznał troszke nauki ŚJ od strony krytycznej. Bo tak siedzisz w jednym garnku i nie wiesz co w drugim gotują.
Po drugie nie nadajesz się na katolika ze swym krytycznym i ironicznym podejściem do KK. Nie chciałbym takiego katolika w KK. :crazy:
A ateizm? Jeśli taka jest dla Ciebie alternatywa: albo Śj albo ateista? Cóz Twój wybór.
Argumenty przeciw wielu naukom katolickim ateiści mają takie same jak ŚJ. Jedni od drugich czerpią argumenty. Wystarczy popatrzeć na strony ateistów lub na treści w Strażnicy, gdzie przewołuje sie ateistycznych fachowców od katolicyzmu.

Bobo 

Wysłany: 2012-06-24, 08:30   

Obserwator napisał/a:
Zależy mi bys poznał troszke nauki ŚJ od strony krytycznej. Bo tak siedzisz w jednym garnku i nie wiesz co w drugim gotują.

Kiepsko się orientujesz. Raczej Twoje argumenty krytyczne, wcale dla mnie nie są nowe i twoje cytaty ze Strażnicy wcale mnie nie zaskakują. Jak już, to poznaję raczej metody i podstępne działania anty-ŚJ a to czasem zaskakuje, jak daleko potrafią się posunąć. A to już zupełnie coś innego.

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2012-06-24, 10:49   

Ależ ja nie dawałem żadnych krtytcznych tekstów. Raczej pojednawcze, dotyczące pierwszenstwa Piotra.
Jakbym chciał dawać krytyczne, to bym napisał o zmianie kluczy Piotra z dwóch na trzy, o tym, że był w Rzymie później że nie był w Rzymie, a teraz że prawdopodobnie był w Rzymie.

No a w innych tematach to bym Cię zasypał. Niedawno wydano ksiązkę pt. "Zmienne nauki Świadków Jehowy. Najważniejsze zmiany w doktrynie Towarzystwa Strażnica w latach 1879-2011" W. Bednarski, Sz. Matusiak, 2012.
W niej jest 90 rozdziałów i setki podrozdziałów o zmianach doktrynalnych Towarzystwa Strażnica. Miałbym więc niezłą ściągawkę. Ale to już inne zagadnienie.
Sam zobacz sobie choć spis treści, to ci chyba wolno czytać (?):

http://www.piotrandryszcz...kow-jehowy.html

Odpowiedz do tematu