Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Piotr i Rzym
Autor Wiadomość
benpo 
benpo

Wysłany: 2014-02-15, 21:10   

Obserwator napisał/a:
benpo napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:
Ciemności Egipskie panowały na tym forum i panują dalej !!!!
Pod tym względem masz rację, ale powiedz mi,jak to jest z tobą osobiście, czy uczyniłeś tak, jak jest napisane w Dziejach Ap. 2: 38?. A co do Wojtyły, to nie tylko on był pod wpływem ducha antychrysta,ale także każdy jeden z istniejących dawniej począwszy od 325 r po Chrystusie, aż do dziś papieży i kler katolicki i pozostałych wyznań protestanckich. Tak więc nie tylko Wojtyła ale cała ta grupa. czekam na odpowiedż.

Rozumiem że ty jeden pozostałeś bez ducha antychrysta. :crazy:
A czemu dopiero po 325? Może od I wieku, jak głoszą ŚJ.
Podaj sobie z nimi łapkę. :animrumru:
Czytać nie umiesz, czy co? przed 325 r. powstał ruch nazwany Nikolaityzmem, co nie chcieli być równi plebsowi, takiemu jak np. prosty ludek katolicki obecnie, łapiesz mądralo?, ja tylko napomknąłem tę sprawę, ale mogę to podać w szczegółach. To jednak nie zmienia twojej sytuacji, że wierzysz ludziom posłusznych demonom. A ja do organizacji świadków J. i do zadnej nie należę i z żadną religią się nie identyfikuję. Wierzę tylko temu co jest napisane w Biblii, takich jak ja na całym świecie są tysiące i jesteśmy własnością Pana Jezusa Chrystusa i ON jest naszą Głową a nie Papiez co pozwala się nazywać Ojcem Świętym, przecież to człowiek który stosuje nauki demonów. Więc jest nieczysty, a nie święty. A kto go tak nazywa, ten blużni Bogu, bo tylko Bóg jest Ojcem Świętym a nie grzesznik ubrany na biało. Czy zrozumiałeś biedny okłamany człowieku?

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Wysłany: 2014-02-15, 21:13   

Jakoś ni łapię twojej wymyślnej i sofistycznej logiki. :crazy:

Jaki kościółek proponujesz dla mnie?
Podaj mi najlepiej swój.

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2014-02-15, 21:17   

benpo napisał/a:
A ja do organizacji świadków J. i do zadnej nie należę i z żadną religią się nie identyfikuję. Wierzę tylko temu co jest napisane w Biblii,

No a Biblia mówi, że Jezus założył Kościół.
Jest on opisany w całych Dziejach Apostolskich.

A ten twój Kościół gdzie jest?
U ciebie w głowie czy w komputerze na klawiaturze? :crazy:

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2014-02-15, 21:21   

benpo napisał/a:
Papiez co pozwala się nazywać Ojcem Świętym

A tobie też pozwala?
Pewnie tak, skoro piszesz papież dużą literą.
To twój papież?
A tak bluźnisz na niego?
Co ci zrobił skoro ty w niego nie wierzysz.

Mi na razie krzywdy nie zrobił.
Za to ty wyzywasz mnie. :bardzo_smutny:

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2014-02-15, 21:23   

benpo napisał/a:
1 Tm 4,03 Zabraniaja oni wchodzic w zwiazki małzenskie, [nakazuja] powstrzymywac
sie od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziekczynieniem
wierzacy i ci, którzy poznali prawde.

Ale mi nikt nie zabrania wchodzić w związki małżeńskie.
Nikt mi tez nie nakazuje powstrzymywać się od jedzenia.

Chyba kłamiesz, co? :-(

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2014-02-15, 21:26   

benpo napisał/a:
co w 325 r. po Chrystusie zostali spędzeni na sobór nicejski przez pogańskiego cesarza Konstantyna.

A jak on ich "spędzał"?
Batogiem? Koniami ciągnął? :?:
Ja słyszałem, że wielu biskupów nie przyjechało, więc coś kiepsko ich "spędzał". :crazy:

Głowa żadna nie poleciała, co? :animrumru:

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2014-02-15, 21:30   

benpo napisał/a:
Słowo na temat ludzi stosujący ,,celibat"(1079 r). jest druzgocący i nad wyraz jednoznaczny..

A tobie przeszkadza czyiś celibat?
Jeśli tak, to Panu Jezusowi postaw zarzut celibatu i tuzinowi innych postaci z Biblii.

Mi nie przeszkadza niczyj celibat. :!:
A ty drwisz z KK i ci przeszkadza celibat w KK? :lol:
Coś chyba ci się pomieszało, co? :animrumru:

Dezerter 

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2014-02-15, 21:46   

benpo- współczuje ci, że już 30 lat błąkasz się po manowcach, polnych drogach i ugorach, zamiast iść drogą Jezusa, apostołów i ich następców czyli Kościoła
a gdzie cię to błąkanie bez Kościoła zaprowadziło, to dałeś właśnie świadectwo :-(
osądzając braci w wierze i zarzucając im , że są pod "wpływem ducha antychrysta"
zastanawiam się, czy jest z tobą w ogóle sens próbować merytoryczne dyskutować...
a niech tam w końcu Pismo każe "błądzących z miłością napominać" więc spróbujmy, czy logika i fakty do ciebie przemawiają ...
Cytat:
A co do Wojtyły, to nie tylko on był pod wpływem ducha antychrysta,ale także każdy jeden z istniejących dawniej począwszy od 325 r po Chrystusie, aż do dziś papieży

Pomijam absurdalność oskarżeń tak miłujących Boga i powszechnie szanowanych, nawet przez wyznawców innych wyznań JP II, czy Franciszka, ale spytam a co z
Sylwester I, – papież w okresie od 31 stycznia 314 do 31 grudnia 335[1], święty Kościoła katolickiego i prawosławnego
czyżby został opętany dopiero po 11 latach papieżowania w magicznym 325 roku :-P
Wytłumacz nam dlaczego Jezus i Duch Św nagle opuścił/zdradził Swój Kościół w tym magicznym roku i złamał swoją własną obietnicę , że "bramy piekielne go nie przemogą"

Cytat:
ludzi co w 325 r. po Chrystusie zostali spędzeni na sobór nicejski przez pogańskiego cesarza Konstantyna,i utworzyli pierwszą kościelną organizację.

nikt nie został "spędzony" - Konstantyn jako Cesarz i "naczelny/najwyższy kapłan" wszystkich religii w Cesarstwie a więc i chrześcijańskiej (przynajmniej on tak uważał) - aby zakończyć spory na temat Jezusa i umożliwić chrześcijanom, ze wszystkich krańców cesarstwa, pierwsze w historii spotkanie na synodzie powszechnym (dotychczas był zwoływane synody regionalne, prowincjonalne itp - od II wieku) i ustalenie wspólnych zasad, prawd wiary, daty świąt, składu Biblii itp. Zaprosił więc wszystkich Biskupów (byli też i prezbiterzy kilku innych), zaofiarował wszystkim darmowy dojazd wraz z pocztą Cesarską - kto chciał to przybył. Zdziwię cię może, ale nie było wcale papieża, a "rzymian"/biskupów z Zachodu było bardzo niewielu - większość stanowili biskupi Wschodni a więc z dzisiejszej perspektywy - prawosławni.
sam widzisz, że teza, że wówczas powstał jakiś nowy kościół jest bzdurna, bo twierdzenie, że biskupi prawosławni założyli KK nie ma sensu

Podobnie nie ma sensu łączenie Nikolaistów z KK
Cytat:
A zanim to nastąpiło, ci ,,niektórzy" zbierali się jako nikolaici. Dziś ta organizacja nosi nazwę Kościół rzymsko-katolicki.

za wiki:
Cytat:
Nikolaici – chrześcijańska herezja gnostycka z I wieku głosząca nieskrępowaną swobodę obyczajów. Wspomniana w dwóch wersetach drugiego rozdziału Apokalipsy św. Jana, ostatniej księgi Nowego Testamentu.

List do Kościoła w Efezie:
Quote-alpha.png
Ale masz tę [zaletę], że nienawidzisz czynów nikolaitów, których to czynów i ja nienawidzę. (Ap. 2,6)

List do Kościoła w Pergamonie:
Quote-alpha.png
Tak i ty także masz takich, co się trzymają podobnie nauki nikolaitów. (Ap. 2,15)

Zdaniem nikolaitów chrześcijanie nie musieli separować się od społeczeństwa pogańskiego i mogli zachowywać w życiu codziennym jego zwyczaje, jak nierząd czy uczestnictwo w ucztach ofiarnych, bez szkody dla swej duchowości[1][2].

Sekta powstała w 2 poł. I w.; według Euzebiusza z Cezarei „istniała przez krótki przeciąg czasu” (HE III 29, 1).

takie są fakty, a bajanie , że KK ma coś wspólnego z gnostycyzmem, to tylko bajania pozbawione związku z historyczną rzeczywistością.
trochę logicznych argumentów - czemu odstępczy KK nie usunął wzmianek z Objawienia Jana o swych niecnych początkach pozwalających go zdemaskować nawet "odkrywcom" po 2000 lat?
Czemu jednym z pierwszych posunięć "będących pod wpływem ducha antychrysta" Konstantyna i biskupów było ufundowanie/wydanie 50 wydań Biblii aby wynagrodzić Kościołowi niedawną stratę - czyli spalenie Pism na rozkaz poprzednika Konstantyna. Czy wiesz, że dzięki tym "opętanym i odstępczym mamy:
Cytat:
Kodeks Watykański i Synajski powstały w Cezarei i mogły należeć do owych 50 rękopisów Biblii sporządzonych na polecenie Konstantyna

http://pl.wikipedia.org/w...lii_Konstantyna

jeszcze jedna kwestia pod rozwagę,
jak wyjaśnisz , że ten "opętany" i odstępczy kler wybrał i uchwalił Kanon NT, w którego natchnienie (mam nadzieję) wierzysz i ufasz/polegasz na ich wyborze?
Jak ty to wszystko godzisz?, jak znajdujesz w tym sens i logikę?
Wybacz, ale ja jej nie widzę

watek o Soborze w Nicei i Konstantynie - jeśli masz cokolwiek do dodania, lub chciałbyś poznać fakty historyczne i źródła historyczne, lub chciałbyś podyskutować, to zapraszam:
http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=8693

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2014-02-15, 22:36   

Dezerter napisał/a:
jak wyjaśnisz , że ten "opętany" i odstępczy kler wybrał i uchwalił Kanon NT, w którego natchnienie (mam nadzieję) wierzysz i ufasz/polegasz na ich wyborze?

Kanon Nowego Testamentu nie zatwierdzał KrK bo go jeszcze wtedy nie było. Ap.Jan napisał ostatnia księgę NT i na tym się skończyło.
Księgi Pisma Świętego byly pisane pod natchnieniem, więc jak to może być,że ludzie nie natchnieni decydowali o tych księgach?
Owszem KrK decydował o apokryfach, ale nie o natchnionych księgach.

benpo 
benpo

Wysłany: 2014-02-15, 22:38   

Obserwator napisał/a:
benpo napisał/a:
Słowo na temat ludzi stosujący ,,celibat"(1079 r). jest druzgocący i nad wyraz jednoznaczny..

A tobie przeszkadza czyiś celibat?
Jeśli tak, to Panu Jezusowi postaw zarzut celibatu i tuzinowi innych postaci z Biblii.

Mi nie przeszkadza niczyj celibat. :!:
A ty drwisz z KK i ci przeszkadza celibat w KK? :lol:
Coś chyba ci się pomieszało, co? :animrumru:
Pan Jezus przyszed na ten świat by zbawić swoją Oblubienicę,i wkrótce odbędzie się Jego uczta weselna w niebie, i Jego oblubienica stanie się Jego małżonką, czytaj uważnie Biblię to w końcu na to trafisz, gdzie Jan chrzciciel tak się o Panu wyraził i nazwał Go Oblubieńcem. I nie ja nazwałem celibat nauką demonów, ale sam Bóg i Paweł to napisał w 1 Tymot.4: 1-5. a ja ci to zacytowałem, ty Pana nie zdołasz zidentyfikować z tym katolickim(..........) wprowadzonym w 1079 r. i do dziś praktykowanym. Tobie nie przeszkadza czyiś celibat, bo ty w tym (.........) siedzisz, jako katolik, ale Bogu to przeszkadza dlatego to Pawłowi objawił i to proroctwo na temat tej nauki wypełniło się w 1079 r. czyli kilka stuleci upłynęło. To był jeden z wielu aktów nieposłuszeństwa wobec wymagań Bożych w tym zakresie, które zostały podane w 1 Tymot.3. rozdział. Kler waszego kościoła nie stosuje tego wymogu, woli mieć kochanki i kochanków, a także chłopców. Mało tego miliony katolików wierzy że wykonując sakramenty kościoła pujdą po śmierci do nieba, a efekt jest taki że budzą się w piekle, bo czyściec to wymysł by zbijać kasę. Tylko że te sakramenty są wymysłem kleru i nie znajdziesz ich w Biblii. Przecież to jest zbrodnia. Przecież chodzi tutaj o twoją duszę, a ten koścół nikogo nie zbawił, a miliony prowadzi na zatracenie, ale ty niestety nie wies tego bo od kołyski jak i mnie wmawiano te kłamstwa i nie dawano Biblii. Tylko Pan Jezus zbawia a nie żadna instytucja, i każdy musi tam gdzie jest przyjść do Niego. A jak to się robi, zostało zapisane w Biblii w Dziejach Ap. 2:38. i to Bóg chonoruje do dziś, a nie kościelne wymysły, których listę mogę ci tutaj przedłożyc razem z datami powstania. Tu nie chodzi aby się z tobą kłócić, ale chodzi o poznanie prawdy, taką jaka ona jest. A tę ja osobiście znajduję w Biblii bez dodawania i ujmowania i fałszywych interpretacji kleru i kaznodziei z protestanckich wyznań. Nawe nie wiesz jak blisko jest zakończenie czasu łaski dla narodów,kiedy można dożyć zbawienia i być zabranym przez Pana w górę . A tu rozpęta się piekło gdy w Izraelu wystąpi 2 proroków Pana gdzie nawróci się 144 tys. żydów do Jezusa Chrystusa. A narody będą cierpieć plagi, jest to opisane w 11 rozdz.Objawienia. Świadkowie J. twierdzą co innego, i tak samo ludzi okłamują jak kler. To w tej chwili, tyle.
Ostatnio zmieniony przez Anna01 2014-02-16, 00:01, w całości zmieniany 1 raz  

Dezerter 

Wyznanie: chrześcijanin
Wysłany: 2014-02-15, 23:43   

nike napisał/a:
Dezerter napisał/a:

Kanon Nowego Testamentu nie zatwierdzał KrK bo go jeszcze wtedy nie było. Ap.Jan napisał ostatnia księgę NT i na tym się skończyło.
Księgi Pisma Świętego byly pisane pod natchnieniem, więc jak to może być,że ludzie nie natchnieni decydowali o tych księgach?

Kościół w II, III i IV wieku w przechowywanej najstarszej tradycji, dyskusjach teologicznych na synodach oddzielił apokryfy od NT - tym samym zadecydował(w sensie wskazał wiernym), która księga jest natchniona a która nie.
Na prawdę nie wiesz jak to się odbyło?
skąd SJ w XIX wieku wiedzieli czy Ewangelia Piotra, Tomasza czy Didache jest natchniona czy nie?

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-15, 23:55   

Dezerter napisał/a:
Na prawdę nie wiesz jak to się odbyło?

Na to pytanie każdy sekcista będzie udawał wariata, że niby to tak samo się przez się wśród vidmistów przyjęło, a Kościół to potem tylko i wyłącznie fałszował i robił dopiski i skreślenia... :-)

Dezerter napisał/a:
skąd SJ w XIX wieku wiedzieli czy Ewangelia Piotra, Tomasza czy Didache jest natchniona czy nie?

Stąd, że uznali dogmat kościoła rzymskiego, o 27mioksięgowym kanonie NT. :-)

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2014-02-16, 10:48   

nike napisał/a:
Dezerter napisał/a:

I Jan zajmował się zbieraniem Ksiąg po świecie?
Stwarzał kanon?
Na stare lata biegał po świecie i zbierał Księgi?
Nike opanuj się.
A gdzie to jest napisane w Biblii, że Jan zakończył kanon?
Gdzie jest napisane, że on w tym a tym roku napisał to i owo, że on ostatni napisał?

A jaki znasz najstarszy zapisek nazwy "Kościół Katolicki"?
Z którego wieku?
Jeśli z IV wieku, to zacytuj nam ten tekst.
Później zacytuj starsze.

Rethel
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-16, 10:53   

Obserwator napisał/a:
Gdzie jest napisane, że on w tym a tym roku napisał to i owo, że on ostatni napisał?

W historii kościoła rzymskiego, którą sekty bardzo poważają, gdy
im pasuje, a gdy im nie pasuje, to krzyczą że to niebiblijna tradycja... :crazy:

Obserwator 
Forum exŚwiadków

Wysłany: 2014-02-16, 11:05   

Rethel napisał/a:
Obserwator napisał/a:

W historii kościoła rzymskiego, którą sekty bardzo poważają, gdy
im pasuje, a gdy im nie pasuje, to krzyczą że to niebiblijna tradycja... :crazy:

Samo ustalenie kanonu jest "niebiblijne", bo Biblia takowego nie ustanawia. :!:

Odpowiedz do tematu