Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Piotr i Rzym
Autor Wiadomość
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2014-02-19, 14:47   

Jakbym Strażnicę czytał. :crazy:
 
 
nesto 


Wyznanie: deizm
Pomógł: 174 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 4212
Skąd: były katolik
Wysłany: 2014-03-06, 23:54   

Obserwator napisał/a:
Jakbym Strażnicę czytał. :crazy:

Nie uważasz, że czytanie "twojej Strażnicy" zmąciło ci spokój ducha?
Może powinieneś poczytać Hobbita? :mrgreen:
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2015-07-14, 21:54   

ShadowLady86 napisał/a:
Dodatkowo fragmenty w Apokalipsie mocno nawiązują do słów Jezusa z Mt 23: 34-39 (i do fragmentów synoptycznych w Łk 13: 33-35).

(34) Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych. Jednych z nich zabijecie i ukrzyżujecie; innych będziecie biczować w swych synagogach i przepędzać z miasta do miasta. (35) Tak spadnie na was wszystka krew niewinna, przelana na ziemi, począwszy od krwi Abla sprawiedliwego aż do krwi Zachariasza, syna Barachiasza, którego zamordowaliście między przybytkiem a ołtarzem. (36) Zaprawdę, powiadam wam: Przyjdzie to wszystko na to pokolenie. (37) Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani. Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście. (38) Oto wasz dom zostanie wam pusty. (39) Albowiem powiadam wam: Nie ujrzycie Mnie odtąd, aż powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. [Mt 23: 34-39]


(20) Wesel się nad nią, niebo, i święci, apostołowie, prorocy, bo Bóg przeciw niej rozsądził waszą sprawę. (21) I potężny jeden anioł dźwignął kamień jak wielki kamień młyński, i rzucił w morze, mówiąc: Tak z rozmachem Babilon, wielka stolica, zostanie rzucona i już się wcale nie znajdzie. (22) I głosu harfiarzy, śpiewaków, fletnistów, trębaczy już w tobie się nie usłyszy. I żaden mistrz jakiejkolwiek sztuki już się w tobie nie znajdzie. I terkotu żaren już w tobie nie będzie słychać. (23) I światło lampy już w tobie nie rozbłyśnie. I głosu oblubieńca i oblubienicy już w tobie się nie usłyszy: bo kupcy twoi byli możnowładcami na ziemi, bo twymi czarami omamione zostały wszystkie narody - (24) i w niej znalazła się krew proroków i świętych, i wszystkich zabitych na ziemi.

Co ciekawe, mimo że ukrzyżowanie było karą rzymską, Jezus mówi, iż to Jerozolima go ukrzyżuje.
Również fragment z Księgi Objawienia 11:8, gdzie występuje wzmianka o wielkim mieście (w domyśle Wielki Babilon) w którym zgładzono Jezusa potwierdzałby powyższą teorię.
Istnieje jeszcze inne odniesienie do Babilonu stanowiącego symbol niewoli, a wskazujący na utożsamianie go z ówczesną Jerozolimą. Jest to tekst z połowy I wieku n.e. napisany przez Pawła, a mianowicie z Listu do Galacjan 4:25. Wprawdzie w samym tekście na pada wzmianka o Babilonie, jednak przyrównanie Jerozolimy do niewoli wskazuje, że tak ją kojarzono w czasach pierwszych chrześcijan.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2015-07-30, 08:30   

wit

Nic takiego z Biblii nie wynika ! Wręcz przeciwnie nic bardziej nie pasuje do opisu Wielkiej Nierządnicy jak kler z papiestwem na czele !


____________________________________________
 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2015-07-30, 12:57   

tropiciel napisał/a:
wit

Nic takiego z Biblii nie wynika ! Wręcz przeciwnie nic bardziej nie pasuje do opisu Wielkiej Nierządnicy jak kler z papiestwem na czele !


____________________________________________

A co powiesz, do kogo będzie ci pasować, jak ten znienawidzony kler padnie. :crazy:
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2015-07-30, 23:04   

Jak padnie Wielka Nierządnica to przyjdzie kolej na jej córeczki ! Kler z papiestwem na czele sam zasłużył sobie na takie traktowanie.
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-07-31, 19:45   

Nie strasz, nie strasz, [...]

Ile Ty masz lat? Myślisz,że jak wykropkujesz rymowankę to jest w porządku?
Ostatnio zmieniony przez ShadowLady86 2015-08-01, 10:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2015-07-31, 20:34   

tropiciel napisał/a:
Jak padnie Wielka Nierządnica to przyjdzie kolej na jej córeczki ! Kler z papiestwem na czele sam zasłużył sobie na takie traktowanie.


Ale kiedy chłopie?
Ja tą śpiewkę słyszę już od czasów Lutra albo wcześniej.
A tu wręcz przeciwnie ten twój Babilon się rozrasta jak cholera.

Pewnie ty pierwszy wyciągniesz nogi, jak cię znam. :crazy:
 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2015-07-31, 20:36   

tropiciel napisał/a:
Jak padnie Wielka Nierządnica to przyjdzie kolej na jej córeczki ! Kler z papiestwem na czele sam zasłużył sobie na takie traktowanie.

Pamiętaj, że to zazwyczaj Babilończycy maja zakłady pogrzebowe więc pójdziesz w ich rączki jeszcze. :crazy:
 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2015-07-31, 20:37   

meritus napisał/a:
Nie strasz, nie strasz, [...]

Te straszenie dodaje mu odwagi. :mrgreen:
Takich krzykaczy to widziałem wielu. :!:
Gdzie oni dziś są?
Ostatnio zmieniony przez ShadowLady86 2015-08-01, 10:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2015-07-31, 22:06   

Cytat:
Ale kiedy chłopie?


We właściwym czasie !

Cytat:
Ja tą śpiewkę słyszę już od czasów Lutra albo wcześniej.


Nie jestem Lutra zwolennikiem. Pseudo-reformacja mnie nie interesuje !

Cytat:
A tu wręcz przeciwnie ten twój Babilon się rozrasta jak cholera.


Po pierwsze - to nie mój Babilon. Po drugie - takie epitety to zachowaj dla siebie. A po trzecie - tak właśnie miało być, aż do momentu, gdy powie o sobie, że " siedzi jak królowa, wdową nie jest i żałoby nie zazna " - wtedy w jednym dniu przyjdą plagi, śmierć i boleść i głód i spłonie w ogniu - zgodnie z proroctwem Apokalipsy 18 : 8

Cytat:
Pewnie ty pierwszy wyciągniesz nogi, jak cię znam.


uważaj byś na siebie nie podpisał wyroku, bo jakim sądem sądzisz takim ciebie osądzą !
 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2015-07-31, 22:19   

Tak wiedziałem, że za bardzo nic mądrego nie masz do napisania.
Sam jesteś babilończykiem, że hej, nic mniej niż ja i inni tacy jak ty. :crazy:
No pewnie, że z Lutrem nic wspólnego nie masz, bo nawet nie rozumiesz co się do ciebie pisze.
Zresztą Luter z Kalwinem by takiego jak ty pyszałka sfajczyli. :crazy:

Kolejna osoba, co się z przedszkola wyrwała. Dodatkowo jak widzę jesteś Obserwatorze prorokiem, że wiesz co by zrobili Luter i Kalwin?
Ostatnio zmieniony przez ShadowLady86 2015-08-01, 10:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tropiciel 


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 4962
Wysłany: 2015-08-01, 07:41   

klerykalne bzdury i kłamstwa które wypisuje użytkownik obserwator wraz z jego rynsztokowym językiem i łamaniem zasad Regulaminu - świadczą same za siebie !

Dałbyś już spokój Kościołowi Katolickiemu i grupie bliżej nieokreślonej zwanej klerem
Ostatnio zmieniony przez ShadowLady86 2015-08-01, 10:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2015-08-01, 08:24   

tropiciel napisał/a:
klerykalne bzdury i kłamstwa które wypisuje użytkownik obserwator wraz z jego rynsztokowym językiem i łamaniem zasad Regulaminu - świadczą same za siebie !

I co jeszcze masz do dodania?
Sam wpisujesz się w ten język, nie zauważyłeś? :crazy:
 
 
Obserwator 
Forum exŚwiadków


Wyznanie: https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php
Pomógł: 62 razy
Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 6548
Wysłany: 2015-08-01, 08:25   

tropiciel napisał/a:
klerykalne bzdury i kłamstwa które wypisuje użytkownik obserwator wraz z jego rynsztokowym językiem i łamaniem zasad Regulaminu - świadczą same za siebie !


POdaj przykład tych klerykalnych mych bzdur. :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14