Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Biblia neguje obrazy?
Autor Wiadomość
Queza 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2012-06-09, 22:04   

No pewnie! Najlepiej to wyprowadź się na pastwisko i z krowami zamieszkaj tam obraz żaden Ci w oczy nie będzie kolił.

RM 

Wyznanie: Unitarianizm jest błędem
Wysłany: 2012-06-09, 22:25   

Bardzo interesujący komentarz. To o krowach takie przaśne. Qeza30, zanim Ci odpowiem, to napisz mi proszę, czy skończyłaś jakąś szkołę, bo chciałbym słownictwo odpowiednie dobrać.

Queza 

Wysłany: 2012-06-09, 22:30   

Ja żyję w ucywilizowanym świece, gdzie są samoloty, samochody i obrazy też. Jestem po studiach.

RM 

Wysłany: 2012-06-09, 23:06   

Jesteś po studiach?
Przed osobami z wyższym wykształceniem stoją pewne wymogi. Owe wymogi dotyczą logiki, umiejętności formułowania wypowiedzi, stylistki, kultury. Ważna jest także wiedza ogólna o świecie i mechanizmach nim rządzących. Cywilizowany świat, to nie zdolność zaobserwowania samolotów, samochodów i obrazów, ale umiejętność rozumienia kultury, własnych korzeni istnienia, a także zdolność do kreatywności, czyli najlepiej, pozytywnego wpływania na świat dookoła siebie.
Przed osobami z wyższym wykształceniem stoi pewne intelektualne wyzwanie, bycia elitą społeczną. Zatem, jeśli porywasz się na bycie moim adwersarzem, to nie komentuj myśli, do wyrażenia której, potrzebna jest znajomość zagadnień z zakresu socjologii, teologii, antropologii i psychologii, zdaniem o pastwisku i krowach.

Bardzo chętnie przeczytałbym, jakąkolwiek, Twoją wypowiedź, dokumentującą, ze masz własne zdanie, własne poglądy, może jakieś przemyślenia. Najlepiej, napisane językiem człowieka wykształconego, skoro jesteś po studiach. Coś więcej, niż jedno z trudem sklecone zdanie.

Queza 

Wysłany: 2012-06-09, 23:30   

Ja nie jestem zazdrosna o świat w którym żyję, nie potrzeba mi tych twoich wykładów, nie jesteś dla mnie autorytetem, żadnym.

magda 

Wyznanie: chrześcijanin
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2012-06-10, 00:09   

Nie przesadzaj człowiek po studiach np takich jak ja (Inżynieria Lądowa -Drogi ,Mosty i budowle podziemne) raczej na studiach nie był uczony pięknego wyrażania myśli . Może ją też uczyli o siłach tnących i momentach zginających w kratownicach a nie stylistyki . No szczerze krowy to trochę nie na miejscu przyznaję.

Queza 

Wysłany: 2012-06-10, 07:27   

A co? Macie jakiś problem z krowami? Krowa daje mleko i jest roślinożerna, z krówką się przetrwa, naje się trawy i mleko da. W Indiach krowy uważane są za święte. Krowa jest również świętym zwierzęciem egipskiej bogini Izydy, to, że akurat tak się nazywa a nie inaczej nie jej wina. Na studia nie poszłam z "z miłości do...", był to raczej wariant "na przeczekanie". Życie dopisało mi inny scenariusz i za kilka lat będę pracować w innym zawodzie.

Henryk 

Wysłany: 2012-06-10, 07:29   

Na ogół piszesz bardzo poważnie. Ale masz także poczucie humoru.
RM napisał/a:
Przed osobami z wyższym wykształceniem stoi pewne intelektualne wyzwanie, bycia elitą społeczną.

Dzisiejszy student po napisaniu pracy ma stanowić ELITĘ? :mrgreen:
Pracuję z takimi...
Dawny technik ma o wiele wyższą wiedzę i kulturę osobistą, niż Twoja ELYTA. :xhehe:
Mam nadzieję, że należysz do tej starej elity, gdzie inżynier to był Ktoś...

Queza 

Wysłany: 2012-06-10, 07:34   

Elita... tam to dopiero grzeszą, myślą, że jak mają mgr przed nazwiskiem to wszystko im wolno, grzech jest wszędzie taki sam, tak samo traktowany, wykształcenie przed nim nie chroni.

magda 

Wysłany: 2012-06-10, 08:37   

Człowieku ja mam 60 lat jak zresztą widać i jestem starej daty ,ale nic to nie znaczy wiedza zdobyta na studiach to nie czyni człowieka elitą ani magister przed nazwiskiem . Może to ułatwia zdobycie codziennej strawy bo więcej płacą za mgr. Po co poruszacie ten temat cała chwała ludzka bogu sie nie podoba , wręcz jest mu obrzydliwa . Bo to marność nad marnościami, piękny styl pisania też i wykształcenie ,po co o tym pisać . Czasem kompletny analfabeta lepiej rozumie pismo święte dzięki Duchowi Świętemu niż magister. Z resztą apostołowie nie mieli magistra, tylko Łukasz był lekarzem a reszta nie. Pan Jezus ich wybrał nie ze względu na wykształcenie, piękne wyrażanie się ,czy błyskotliwość.

nike 

Wysłany: 2012-06-10, 11:19   

A ja jestem po zawodowce i nie uważam siebie za głupią. Mam przeróżne zainteresowania, np: na stare lata nauczyłam się hebrajskiego [uczę się go dalej] zaczynam teraz grekę koine. Potrafię czytać Stary Testament w oryginale.
Ponadto lubię archeologie i starożytna historię i w tym chyba nawet jestem dobra.
Z najpiękniejsza księga świata BIBLIA też sobie nie źle radzę. I ja myśle,ze do studiowania tej księgi wykształcenie wyższe nie jest potrzebne. Owszem czasami jest przydatna wiedza obszerna historyczna. :-D

RM 

Wysłany: 2012-06-10, 11:53   

Proszę nie uogólniać treści postu skierowanego do Qeza30. Wskazałem w nim, że umiejętność pisania, to zdecydowanie za mało, żeby podejmować próby komentowania ważkich tematów.

Chciałbym wrócić do zasadniczej treści tego tematu. Kult wizerunków, to nie jest tylko kwestia posłuszeństwa określonemu przykazaniu. To jest przede wszystkim konkretny światopogląd duchowy.
Są pewne mechanizmy, które wiążą myślenie ludzi, w taki sposób, że człowiek staje się niezdolny do poznania prawdy. Kult wizerunków jest właśnie taką siłą wiążącą ludzi. Powoduje, że w życiu codziennym, czlowiek przestaje koncentrować swoje myślenie na Bogu, bo ma do dyspozycji wiele innych możliwości. Np. kult Krolowej Niebios skutkuje tym, że ludzie mają wokoło siebie mnóstwo obrazków, medalików, figurek, dewocjonaliów i pamiątek. Tak działa kontrola umysłu. Czlowieik staje się niezdolny do wolnego wyboru, bo jest dookoła siebie otoczony relikwiami mającymi siłę duchowej kontroli i zniewalania myślenia. Dla wielu osób, pierwwszym obrazem jaki widzą każdego dnia po przebudzeniu, jest obrazek Królowej wiszący nad łóżkiem. Wielu kierowców, po wejściu do samochodu, widzi różaniec owinięty wokól wstecznego lusterka. To są kwestie o zasadnniczym znaczeniu duchowym. Więzy, które uniemożliwiają człowiekowi bezposredni dostęp do Ojca.

Queza 

Wysłany: 2012-06-10, 12:24   

Ja na szczęście nie mam u siebie tego obrazka, ale mam inne i to jest dobre.

magda 

Wysłany: 2012-06-10, 13:52   

A po co ci one?

Queza 

Wysłany: 2012-06-10, 13:59   

Nie lubię gołych ścian, chcę mieć ładnie w pokoju, w którym spędzam większość swojego życia z snem włącznie.

Odpowiedz do tematu